Õhksoojuspump

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Tervitus, vajadus soetada tulevasse uude pessa õhksoojuspump.
Köetav pind jääb sinna 100 M2 kanti. Uurides veidi maad tundub , et parim valik võiks olla selline:
http://www.kliimakeskus.ee/?p=29&folder ... 7&is_sub=1

-Oskab keegi lingil viidatud toote kohta miskit kosta ?
- Kas meist siin keegi ehk tegeleb õhksoojuspumpade müügi ja paigaldusega. Saaks nõu küsida ja ehk ka soodsamatel tingimustel seadme soetada :D ?



Helar
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Praks1 »

Mitsu pumpasid julgen kiita, meil neid päris mitmeid ja toimivad laitmatult, võrreldes mõndade muude tootjatega.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas tuningman »

Mul üks kasutatud pump üle, aga pult kadunud.
Enne maha võtmist toimis. nimi ei tule hetkel meelde.
muidu mõõtudelt sama, mis su viidatud lingil see mitsu
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

tuningman kirjutas:Mul üks kasutatud pump üle, aga pult kadunud.
Enne maha võtmist toimis. nimi ei tule hetkel meelde.
muidu mõõtudelt sama, mis su viidatud lingil see mitsu
Vaata, ma selline kole vaene kodanik. Tahaks osta korra ja korraliku asja. :wink:
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas tuningman »

helar kirjutas:Vaata, ma selline kole vaene kodanik. Tahaks osta korra ja korraliku asja. :wink:
Pole midad, saan aru. Nagu mul üks tuttav ütles, et ta ei ole nii rikas, et odavaid asju osta :wink:
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Kjen »

See 4,0kW küttevõimsust (seda ilmselt välisõhu temperatuuril +7C juures) on kardetavasti nii suure garaaži jaoks lahja. Kui Sul just mingi 0-energia maja vääriliselt soojustust pole paigaldatud. Ja pole plaanis talvisel ajal jääkülmasid sõidukeid rohkem kui üks päevas õuest tuppa ajada, sest ainuüksi 2 tonni metalli üleskütmiseks (sügavast miinusest toatemperatuurini) kahe tunni jooksul on vaja ca 10kW võimsust.
Igal juhul osta neid pumpasid vähemalt 2, soovitavalt isegi 3 või raja mingi täiendav kütteallikas lisaks.

See ruutmeetri kütmise võime ei ole tegelikult eriti pädev viis kütteseadme valikuks. Garaaž (kõrgem, külmemad seinad, suured ja sageli pärani lahti käivad uksed) vajab üldjuhul elumajast rohkem energiat, kui see ruutmeetrite peale jagada.
Kui oskad oma uue pesa välispiirete mõõdud ja soojustuse paksuse öelda, siis saab kähku kütte vajaduse välja arvutada.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas tyyp07 »

Ma arvan, et ta ikka räägib majast mitte garaazist :wink:
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Maja jah vaja kütta. Alternatiivne küttekolle kamina ja soojamüüri näol olemas. Kaminat vaja nats tuunida aga see juba teine teema.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas heints »

Mul miski fuitsu nokria seinal. Maksis kroonis miski 25 kilo. Viimane aasta ei pannudki enam tööle. Kütab põhimõtteliselt ainult seda ruumi kus asub ja mujal suht jahe. Seega sobib rohkem garaazi. Elektrit võttis ka pump pluss 20m2 el põrandakütet miski 350e eest kuus. Seega minu arvates sobib muud kütet toetama mitte põhikütteks.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas uputaja »

Mul korteris miski Mitsu inverterpump ja garaages kah Nokria. Mõlemad toimivad imehästi ning on 5,5 kw.

Aga Helar, suhtle Kiivriga (Syncro1) 50 69 389. Tema on minu omad sebinud ja üles pannud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas MeelisV »

mõned märkused

meie müügimeeste taktika - m2=kW selles mõttes, et kütteseadmeid müüakse m2 peale :eek
nii see asi tegelikult ju ei ole kas soojustamata garaaz või hea soojustusega kodu seal on ikka päris suur vahe kW vajadusest m2 peale.
üks seade (siseseade) mitmele ruumile - no ei toimi see värk kuidagi
see ruum kus siseseade asub on soe/külm olenevalt siis funktsioonist ja teistes ruumides on temperatuuri erinevus väga märgatav
ja jälle müügimehed rabavad igat õlekõrt ja kui klient selle sooviga tuleb siis kiidetakse takka.

kas mitsu või fujitsu või (mõni muu nimekam seade) ega seal pole palju vahet ehk seda cop numbrit ei tasu üle tähtsustada
on see siis 4,7 või 4,9 siis arvutades seda rahaks siis ei anna see mingit arvestatavat tulemust.

vaata netis ringi loe komentaare
fujitsu on olnud müüdavaim mitsu vähem ja seeõttu ehk fujitus kohta rohkem kiunu aga omast arvamuset ütlen, et fujitsu rohkem lärmab.

uued mudelid on alguses titehaigustega nagu autod, lisavidinad ja funktsioonid pole alati head ehk s.t. rikete võimalus on suurem.
õhusuunamise labasid ei tasu kasutada nn. swing funktsioonis.

ja pigem seade natuke üle dimensioneerida kui ala.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Kusjuures ühegi müügimehe juurde ma veel küsima pole läinud. Olen siiamaani vaikselt netis ringi nohistanud.
Jah, olen neid needusest leiduvaid kommentaare lugenud.
Plaan on paigaldada seade trepi alla asuvasse osasse. Seeparast tahangi seadet mida on võimalik panna puhuma nii alla kui üles eraldi. Kiikuvat intervalli esialgu kasutada pole plaanis- selgub töö käigus.
Ruumiline asetus on ka selline , et peaks soodustama õhu liikumist.
Mitsu pump tundub just seepärast sümpaatne , et müratase on madal ja andmed on enamvähem reaalsed vastupidiselt fujutsule.
Autondusega olen üsna tihedalt seotud, ja ka sealsed lastehaigused tuttavad. Kuivõird selle mudeli stardist varsti 2 a möödas , eeldan , et need enamuses likvideeritud. Ja kui ka pole , siis selleks oleks veel tehase kuludega 2 aastat aega :)


Aga selline arutelu mulle meeldib !

Heints , sinu numbrid on kuidagi utoopilised. Ehk miskit tuksis ?
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas heints »

Numbritega nii,et see külma talve kuu arvestus ja all korrusel pump ja üleval 20 m2 el põranda kütet. Lisaks kütsin kaminat. Sellest asjast on kasu siis kui on selline talv nagu see aasta. Kui on 20-30 kraadi külma siis kütab enamuse otse elektriga.Soojal kuul läks miski 150 el peale aga soe on ikka ainult umbes 50m2. Ma tahtsin ka alguses trepikotta panna pumppa aga paigaldaja ütles kohe ,et ei hakka see soe ni liikuma ,et 2 korrust soe. Mul suures toas 25m2 ja kui seal 25 kraadi sooja siis kõrval toas 7-10 kraadi vähem. Reaalsem oleks kahe siseosaga komlekt ,et kummagil korrusel oma puhur.Õhk-vesi oleks muidugi kõige parem aga see natuke teise hinnaga.Minu arvamus ,et sellele pumbale lisaks võiks olla ka näiteks ahi või õhkkütte kamin.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Pleku
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: N Apr 16, 2009 5:15 pm
Asukoht: Harju

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Pleku »

Lihtsalt infiks: Mitsu pump, tühjas 50 m2 korteris ja külma oli paar aastat tagasi jaanuaris järjest vähemalt -20, siis 17 kraadile regullides tuli sähkomeeste arve 1016 krooni. See talv on hind juba kahekordne, kuigi talve pole olnudki.
Jaks
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: N Sept 22, 2011 9:13 pm
Asukoht: L-Virumaa, Viitna lähistel

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Jaks »

Mõned aastad tagasi tegelesin selliste seadmetega ja pean tunnistama, et see aeg kui tegelesin pidin garantii korras ühel seadmel siseosa mootorit vahetama. Ja seda kõikide paigaldatud seadmete peale.
Selles osas on Mitsubishi Electrik väha hea masin. Samas on olemas kahte tüüpi Mitsu masinaid ja need on ka hoopis erinevad ( hinnad ka erinevad ) ja seega otses arvesta ka seda.
Samas ise endal eelmises kohas on üks Mitsu FD seeria seade ja vennal on FD seeria masin aastaid probleemideta toiminud. Kui võrrelda seadmeid siis kui sul seda 10 kraadi funksiooni vaja ei ole soovitaksin võtta FD seeria masina. See on küll sinu poolt pakutust veidi kallim, aga ka masin parem. Kuinagi kui FD seeria välja tuli siis väidetavalt selle tööd testiti Soomes -36 kraadi juures. Ja see lubatud -25 kraadi juures annab seade ka mõnusalt sooja. Seega kui see hinna vahe just nälga ei jäta soovitask valida selle seadme. Samuti kõige kallimal osal ( kompressor ) on garantii 5 aastat.
http://www.kliimakeskus.ee/?p=29&folder ... 9&is_sub=1
Viimati muutis Jaks, E Mär 17, 2014 10:23 am, muudetud 1 kord kokku.
Jeep Grand Cherokee Overland 3,0 CRD
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”