Õhksoojuspump

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Rainer
Fitting 44"
Postitusi: 419
Liitunud: N Okt 06, 2005 10:00 am
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Rainer »

Mul Fuijtsu Nocria 14 olnud krooni ajast kasutusel,siiani pole tõrkeid esinenud. siseosa võiks vaiksem küll olla.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Maaks »

Mul toimetab suvilas juba hea mitu aastat Mitsubishi Electric. Täpset mudelit ei mäleta, aga sai kah kunagi valitud just selle +10°C funktsiooni pärast.
Toimetabki enamuse ajast valveküttena, et maja liialt ära ei külmuks. Pluss "täiega küttes" muidugi need NV-d kui ise maal olen. Vaatsin, et uuel mudelil on seadmel endal juba nädala taimer sisse ehitatud, ma pidin lisaks vooluvõrgule 3€-se taimeri vahele panema, et kütmine ainult "öisel ajal" toimuks :-)
Väga hea lisavidin on see ME Control, aga pean tunnistama, et ei ole raatsinud endale veel osta - siiamaani toimib "helista isale, ta läheb paneb sisse".
Ja ära sa nüüd looda (ja usu müügimeeste juttu), et see vidin sul -20°C-ga toa soojaks kütab - kindlasti pane backup radikad seina (või kaabel põrandasse). Ja kui pinda on 100m2, siis pigem vaata 140m2 seadmeid.
Hästi toimib kui on suur avatud ruum, kui on mitu tuba, siis unusta ära - kütab ainult ühte.
syncro1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: N Apr 20, 2006 3:36 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas syncro1 »

helar kirjutas:Tervitus, vajadus soetada tulevasse uude pessa õhksoojuspump.
Köetav pind jääb sinna 100 M2 kanti. Uurides veidi maad tundub , et parim valik võiks olla selline:
http://www.kliimakeskus.ee/?p=29&folder ... 7&is_sub=1

-Oskab keegi lingil viidatud toote kohta miskit kosta ?
- Kas meist siin keegi ehk tegeleb õhksoojuspumpade müügi ja paigaldusega. Saaks nõu küsida ja ehk ka soodsamatel tingimustel seadme soetada :D ?



Helar
Mitsul esineb elektroonika vigu ja seda kuidas kunagi ja ikkagi soovitan ma seda.100 m2,sinna passiks hästi 7 kw küttevõimsusega seade.Väiksemat ära vahi ja see käkk millele viitasid on kirves.
Kui huvi.helista.peame nõu.
Anti
5069389
GAZ-69A.YJ .Eks Würth kaart ja tross.
margus11
Rock Crawler
Postitusi: 652
Liitunud: E Apr 23, 2012 11:10 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas margus11 »

Helar,kui soovid infi ja soovitusi mu, s6bral firma .Suur ja tuntud sellel alal.
LC105, LC61
MeelisV
Fitting 38"
Postitusi: 395
Liitunud: R Okt 19, 2007 12:14 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas MeelisV »

100m2 kodu pole ju mitte üks suur saal
seal ikka mitu tuba vahest ehk isegi 2 korrust
seega pole kindlasti hea lahendus seda pinda kütta ühest toast nt. 7kw seadmega

vanal hallil ajal tehti ka ahi mitme toa vahele seetõttu, et saaks igasse tuppa soojuse sisse :!:
Kasutaja avatar
marxkoll
Rock Crawler
Postitusi: 982
Liitunud: K Mai 30, 2007 10:28 pm
Asukoht: Lääs

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas marxkoll »

Loodan et Helar pahaks ei pane aga mullgi oleks vajadus soojuspumba järele! Ruute samamoodi u. 100 ruutu! Ja pump peaks olema selline mis ka reaalselt vasta peaks!! Pakkumisi ootan ka ps-i.
Isehakanud loodusesõber!!! Mees kes ei karda väljakutseid!!!
Margus +37256633834
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas urmas »

Eelmine aasta läks pärast pikka mõtlemist seina selline.
http://www.ekokliima.ee/uploads/4/5/5/3 ... fh_eko.pdf
On ka mu paarile tuttavale pannud sama asja.
25 ja 35 vahe põhiliselt mootori pööretes.
Aare 56474321 Oskab hästi selgitada milline ja milleks
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas smurhv »

Maaks kirjutas:Mul toimetab suvilas juba hea mitu aastat Mitsubishi Electric. Täpset mudelit ei mäleta, aga sai kah kunagi valitud just selle +10°C funktsiooni pärast.
Toimetabki enamuse ajast valveküttena, et maja liialt ära ei külmuks. Pluss "täiega küttes" muidugi need NV-d kui ise maal olen. Vaatsin, et uuel mudelil on seadmel endal juba nädala taimer sisse ehitatud, ma pidin lisaks vooluvõrgule 3€-se taimeri vahele panema, et kütmine ainult "öisel ajal" toimuks :-)
Väga hea lisavidin on see ME Control, aga pean tunnistama, et ei ole raatsinud endale veel osta - siiamaani toimib "helista isale, ta läheb paneb sisse".
Ja ära sa nüüd looda (ja usu müügimeeste juttu), et see vidin sul -20°C-ga toa soojaks kütab - kindlasti pane backup radikad seina (või kaabel põrandasse). Ja kui pinda on 100m2, siis pigem vaata 140m2 seadmeid.
Hästi toimib kui on suur avatud ruum, kui on mitu tuba, siis unusta ära - kütab ainult ühte.

Räägi elektritarbest, palju keksmine rahaline kulu tuleb?
Endal ristkülikukujuline töökoda ootab küttelahendust, pinda ca 80m2. Pole veel kuskilt uurinud, kuid idee oleks sama nagu sinjul tööpõhimõte.
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
samru
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 160
Liitunud: K Okt 06, 2010 7:40 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas samru »

urmas kirjutas:Eelmine aasta läks pärast pikka mõtlemist seina selline.
http://www.ekokliima.ee/uploads/4/5/5/3 ... fh_eko.pdf
On ka mu paarile tuttavale pannud sama asja.
25 ja 35 vahe põhiliselt mootori pööretes.
Aare 56474321 Oskab hästi selgitada milline ja milleks
Aare käis just minulgi paigaldamas, nii et julgen samuti soovitada! Minul endal on kaks soojuspumpa - üks alumist korrust kütmas ning teine lükkab trepiaugust teisele korrusele sooja. Algselt mõtlesin ühe ja võimsa peale, kuid Aare seletas ilusti ära, et kuna kinnine planeering, siis ära ikkagi ei kütaks ning seetõttu sai paigaldatud kaks nõrgema võimsusega pumpa.
Yukon
ex: GC 2.7 CRD 2"lift
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Läks Mitsubishi Electric MSZ-FH35-VEHZ. Esialgu on mulje väga hea. Seade on ikka väga vaikne. Seinakell teeb ka rohkem häält. Eks kevadel saab miskit täpsemalt kirjutada.

Pakuti ka Mitsubishi Heavy pumpa mis on oluliselt odavam. Küsisin müügimehelt mis on Heavy ja Electricu vahe, siis seda ei pidanudki olema. Hiljem paigalduse käigus tuli välja , et tootjad on täiesti erinevad :!: Kui osta siis igaljuhul Electric.

Seadme müüs ja paigaldas OÜ Külmaline. Keegi siit foorumist mulle helistas ja kiitis poisse. Täiesti õigustatud. Suhtumine ja kokkulepped väga korrektsed. Nad ei teinud küll kõige odavamat pakkumist kuid lõppkokkuvõttes jäin selle firma tööga väga rahule. Soovitan ka teistele.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Aasta möödas.
Seadme töö laitmatu.
Häirib vahest õhulabade krogin ( sulatusprotsessi ajal) Panen süü sellele ,et seade on monteeritud puidust seinale.

Seadet valides soovitan küsida nõu oma ala spetsialistidelt.
Peale koduseadme paigaldamist oli vajadus ka teisele objektile õhk-vesi lahendust.
Võtsin erinevaid pakkumisi ja tulemused olid ikka täitsa perses.
Erinevate firmade müügimehed ajavad müügi nimel ikka uskumatut sitta suust välja. Ja nii mesimagusalt.
Ja kui klient ise kogu valikut excelisse panna ei viitsi ja mõtlemisvõimet ei oma , siis on võimalik 2 jalga korraga ämbrisse astuda.

Sõpradele soovitan jätkuvalt Külmaline OÜ teenuseid.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas GC »

Õhk-vesi soojuspumba pidi saama suht lihtsalt õhk-õhk soojuspumbast...
Hinnavõit peaks päris kobe tulema.
gaz fs 1
Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Jeepu »

Ka mul eelmisest nädalast Mitsubishi Electric (MSZ-FH25-VEHZ). Väga vaikne, ainult aeg-ajalt siseosa plastik naksub kui soojeneb/jahtub. Uus moodne ja vaikne Siemens külmkapp teeb kordades rohkem häält. Ka välisosa on vaikne, ei mingit vibra. Paigaldaja sõnul hetkel kõige kiidetum ja parim valik. (Reklaami ohvriks ma ei langenud, sest seadme valisin välja iseseisvalt internetist andmeid uurides ja paigaldajalt nõudsin juba ise seda aparaati.). Lasin panna "Külmalisel" Raplast. Mingeid etteheiteid paigalduse osas ei ole.
Plasma-filter ja ruumi jälgiv infrapuna silm varustuses on muidugi küsimärgiga asjad. Mul need välja lülitatud. Eri firmade pakkumistel mina erilist hinnavahet ei kogenud. Loodan, et talvel alt ei vea, sest küttepuid ma selleks talveks ei ole varunud :-)
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

Ma ka alguses ei kütnud puudega lisaks. Kuid hakkasin keset talve natuke puuga toetama. See annab säästu elektriarvelt ja loob mõnusama sisekliima.
Eks kõik sõltub maja skeemist, soojustatusest ja ventilatsioonist. Nats puid võiks muidugi ju olla. Või saag toas ,millega saad elektrikatkestuse ajal lauajalgu ahju parajaks lõigata :twisted:
Selle filtri kasutamine aitab inimesi kellel on allergia miski tolmu , kodulooma vms vastu. Minu peres on selle filtri toime tuntavalt olemas.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas RistoRR »

Jeepu kirjutas:Ka mul eelmisest nädalast Mitsubishi Electric (MSZ-FH25-VEHZ). Väga vaikne, ainult aeg-ajalt siseosa plastik naksub kui soojeneb/jahtub. Uus moodne ja vaikne Siemens külmkapp teeb kordades rohkem häält. Ka välisosa on vaikne, ei mingit vibra. Paigaldaja sõnul hetkel kõige kiidetum ja parim valik. (Reklaami ohvriks ma ei langenud, sest seadme valisin välja iseseisvalt internetist andmeid uurides ja paigaldajalt nõudsin juba ise seda aparaati.). Lasin panna "Külmalisel" Raplast. Mingeid etteheiteid paigalduse osas ei ole.
Plasma-filter ja ruumi jälgiv infrapuna silm varustuses on muidugi küsimärgiga asjad. Mul need välja lülitatud. Eri firmade pakkumistel mina erilist hinnavahet ei kogenud. Loodan, et talvel alt ei vea, sest küttepuid ma selleks talveks ei ole varunud :-)
Mitu ruutu köetavat pinda on? Kas ei karda, et fh25 lahjaks jääb? Mul sama mis helaril ja 56 ruudu peale, tahab talvel siiski veidi toetust saada. Muidugi mul maja otsapealne soojustamata korter ka...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”