Õhksoojuspump

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Jeepu »

Minu seade peab kütma ca 35 ruutu vaid. Hoolega soojustatud ja ühekordne elamine. Fh25 peaks põhiküttena saama hakkama kuni 55 ruutu pinnaga. Mul seega suurelt ülemõõduline pump.
Puid on vanast ajast veidi varuks ka tegelikult. Kui kriis tekib, ei pea kohe lauajalgade kallale minema :)
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas smurhv »

helar kirjutas:Ma ka alguses ei kütnud puudega lisaks. Kuid hakkasin keset talve natuke puuga toetama. See annab säästu elektriarvelt ja loob mõnusama sisekliima.
Eks kõik sõltub maja skeemist, soojustatusest ja ventilatsioonist. Nats puid võiks muidugi ju olla. Või saag toas ,millega saad elektrikatkestuse ajal lauajalgu ahju parajaks lõigata :twisted:
Selle filtri kasutamine aitab inimesi kellel on allergia miski tolmu , kodulooma vms vastu. Minu peres on selle filtri toime tuntavalt olemas.
Räägi maksumusest? Elektrikulu maksumus ca ?
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
Jeepu
Fitting 38"
Postitusi: 323
Liitunud: E Jaan 23, 2006 12:21 pm
Asukoht: Metsanurme küla

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas Jeepu »

Oktoober pole veel läbi, aga võtsin välja vahekokkuvõtte ja arvutasin, palju kulub elektrit rohkem selle puhuriga. Aparaat on kogu oktoobri siiani praktiliselt kogu aeg sees olnud, kraad on toas hoitud kogu aeg 24'C juures, köetavat pinda siis ca35 ruutu ja masinaks Mitsubishi Electric (MSZ-FH25-VEHZ). Tulemuseks on, et elektrit läheb avutuslikult selle masina peale see kuu max 150kWh. Rahaliselt vist ca 18.-EUR?

Aga tundub, et kui ikka püsivad külmad tulevad, on hubasem vist veidi vahel ka ahju kütta. Ta nii mõnusat sooja ikka ei anna kui ahjuga seni harjunud olen. Aga ma olen suht soojalembene ka. Oktoobris olen samas vist vaid ühel päeval ahju tuld teinud.
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas helar »

smurhv kirjutas:
helar kirjutas:Ma ka alguses ei kütnud puudega lisaks. Kuid hakkasin keset talve natuke puuga toetama. See annab säästu elektriarvelt ja loob mõnusama sisekliima.
Eks kõik sõltub maja skeemist, soojustatusest ja ventilatsioonist. Nats puid võiks muidugi ju olla. Või saag toas ,millega saad elektrikatkestuse ajal lauajalgu ahju parajaks lõigata :twisted:
Selle filtri kasutamine aitab inimesi kellel on allergia miski tolmu , kodulooma vms vastu. Minu peres on selle filtri toime tuntavalt olemas.
Räägi maksumusest? Elektrikulu maksumus ca ?
Ilmselt see kusagil 800 kuni 1000 kwh kuus oli . Nüüd aknad 3x paketiga. Ilmselt langeb.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas puhvel »

Kaevasin vana teema välja kuna soov korralik pump sebida.
Paar aastat tagasi on ka päris asjatunjad siin teemas sõna võtnud, seega julgeks nõu küsida.
2 toaline korter, mis enamuse ajast ootab pererahvast.
Köögis võimas puupliit ja tahatuppa soemüür.
Eestoast vana ahjukolakas välja visatud ja sinna plaan pump panna, korralik.
Miski 25 ruutu vast, no uksed tavaliselt pärani, väike esik ka seal.
Tuulasin netis, Mitsu FD mudeli asemel nüüd selline :
http://www.kliimakeskus.ee/?p=29&folder ... 0&is_sub=1

Ei tea nüüd kas liiga võimas ?
Väiksemat ei leidnud.
Samas varu ehk ei tee paha ?
Või mida asjatunjad arvavad?
Tänud ette juba.
XC 70
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas isakene »

Kasutan sellist, samast kohast ostetud. Pisut väiksemale ruumile, kasutegur sama, hind, nagu pildilt näha, oluliselt soodsam. Mul soojendab kahte tuba, kokku ca 45 m2, abiküttena alguses mõeldud, aga kuni -10 väljas pole ahju kütmiseks erilist vajadust, maja seejuures ei ole just kõige soojapidavam, aastast 1926.

http://interbauen.ee/soojuspump-mitsubi ... -60-m.html
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas puhvel »

isakene kirjutas:Kasutan sellist, samast kohast ostetud. Pisut väiksemale ruumile, kasutegur sama, hind, nagu pildilt näha, oluliselt soodsam. Mul soojendab kahte tuba, kokku ca 45 m2, abiküttena alguses mõeldud, aga kuni -10 väljas pole ahju kütmiseks erilist vajadust, maja seejuures ei ole just kõige soojapidavam, aastast 1926.

http://interbauen.ee/soojuspump-mitsubi ... -60-m.html
Kaua kestnud on ?
Huvitav palju need kompressorid kestavad ja maksavad ? Ühel on kompressori garantii 5a teisel 2a.

PS üks küsimus tekkis veel, kuidas ta kahte tuba kütab ? Mõlemas toas eraldi "puhujad, suunajad", mis hargnevad nö kolmikust ? Oleks ju loogiline ?
XC 70
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Õhksoojuspump

Postitus Postitas isakene »

Kompressorid kestavad. Nagu külmkapid ikka, korralik kompressor kestab isalt pojale, uurisin ka spetsidelt järgi, öeldi et ärgu ma eriti muretsegu...

Mul on paigaldatud siseseade nii, et puhub üle ühe toa teise toa uksest sisse. Kuna mulle meeldib, et magamistoas on jahedam, siis olen rahul. Umbes kraadine vahe on hetkel ainult, jahedamate ilmadega ehk paar-kolm. Paigaldades mõtlesin, et kui erinevus liig suureks peaks minema, paigaldan lisaventilaatori õhuringluseks, aga siiani pole mingit tarvidust näinud.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”