Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas LauriJ »

Mul on Respo 3mX1,5mX1,77m furgoon PLH (O1) , Respo 3,5mX1,5m kaheteljeline keevisraamil koos kaanega (O1) ja Brentexi 3.5tonnine platvorm.
Poltliides raam furgooni all tundub väga lahja. Ei julge sellega midagi raskemat vedada. Tugiratta raam on oma raskuse all juba kõveraks vajunud.
Kaheteljeline kaanega haagis on kenasti vastu pidanud - ainult rattalaagreid olen vahetanud (need olid samad mingi Opeli omadega ja maksavad 5€/tk (respos 20€). Veopea ka korra vahetanud. Tühimass koos kaanega on suht täpselt 500kg. Ehk ainult 250kg saab juurde panna. Seda on ikka mannetult vähe.

Brentexi haagisel on näiteks tsink VIN koodi juurdest maha koorunud ja VIN kood pole hästi loetav enam. Ei ole asja ka olnud tehasesse, et nad selle uuesti trükiksid raamile.

Ma ei kujuta ette, mida veetakse veel laiemate ja portekõrgenduste ning kaanega käruga? A'la 4mx1,8m kõrgete portede ja kaanega kerghaagis. Seal jääb kandevõimet heal juhul 200kg. :roll:
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas ahto42 »

Ei ole küll uhkustamise asi, aga olen 3rummi küttepud vedanud 3x1,50 toppelt ratastega ja kaanega. Väga stabiilne
Laagrid sinna Lada 08 esimesed, 34x64x37+simmer 42/43x56x7.
Laager odavam ca 12€. HD variant 19€ väidetavalt tootja poolt siis tipelt tihendid ja kuulide asemel rullid. Ise lammutanud veel ei ole, et kinnitus saada.
Simmer ca 2€
Viimati muutis ahto42, E Aug 07, 2023 11:38 pm, muudetud 1 kord kokku.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas Landy »

LauriJ kirjutas:
E Aug 07, 2023 10:40 am
Ma ei kujuta ette, mida veetakse veel laiemate ja portekõrgenduste ning kaanega käruga? A'la 4mx1,8m kõrgete portede ja kaanega kerghaagis. Seal jääb kandevõimet heal juhul 200kg. :roll:
Peno, ehitusvilla või õhupalle.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Landy kirjutas:
E Aug 07, 2023 10:36 pm
LauriJ kirjutas:
E Aug 07, 2023 10:40 am
Ma ei kujuta ette, mida veetakse veel laiemate ja portekõrgenduste ning kaanega käruga? A'la 4mx1,8m kõrgete portede ja kaanega kerghaagis. Seal jääb kandevõimet heal juhul 200kg. :roll:
Pemo, ehitusvilla või õhupalle.
Mina olen UTVd ja saani vedanud 1,8x3,75 Brentexiga juba 10 aastat. Muud vaja ette tulnud kola kah. Põhjavineer hakkab ära mädanema ainult lahtise taeva all seismisest. Üks semu laenas kunagi ja vedas kahte 150 ratast, siis vajus sillatala kõveraks. See sai uus pandud ja tugevdatud. Ühe sillaga. Rattalaagreid väga tihti vahetama pole pidanud. Järgi jookseb ilusti võrreldes mõne rendikaga nt. Kõvad luugid, saab pealesõiduks kasutada. Töötav mudel. Ei näe nurisemiseks põhjust.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

v6sa kirjutas:
R Aug 04, 2023 1:24 pm
Kõrge konks. Sellisega saad haagisetuledest teelt maha keerates üsna kergesti lahti.
Pole veel 3,5 m haagisega 3 aasta jooksul õnnestunud saada :) .
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

bushcraft kirjutas:
L Aug 05, 2023 8:52 pm
aga ported ja luugid on ka raamiga tehtud, mida Respol ei ole.
Ma sellel põhjusel võtsingi Tiki ja natuke peale ostu tasus ära ka, kui üks traktorist põllurulli peale tõstes kunkopaga portet pigistas. Pööratud plekkäärega porte oleks ilmselt vahetusse läinud. Muidu töötab kenasti, 3 lehega vedrud sai ka alla pandud :) .
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas v6sa »

maksipoiss kirjutas:
T Aug 08, 2023 10:16 pm
v6sa kirjutas:
R Aug 04, 2023 1:24 pm
Kõrge konks. Sellisega saad haagisetuledest teelt maha keerates üsna kergesti lahti.
Pole veel 3,5 m haagisega 3 aasta jooksul õnnestunud saada :) .
Hoolikas juht. Või sitaks õnne. :mrgreen:

Tugevdusega porteserv on seni hea, kuni ära väänata õnnestub. Tagasi seda enam ei pressi, erinevalt plekkservast.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas ahto42 »

Respo valikus peaks olema ju linnuke, et tugevtatud luuk pealesõiduks., et kas valis selle või mitte.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas Landy »

maksipoiss kirjutas:
T Aug 08, 2023 10:27 pm
bushcraft kirjutas:
L Aug 05, 2023 8:52 pm
aga ported ja luugid on ka raamiga tehtud, mida Respol ei ole.
Ma sellel põhjusel võtsingi Tiki ja natuke peale ostu tasus ära ka, kui üks traktorist põllurulli peale tõstes kunkopaga portet pigistas. Pööratud plekkäärega porte oleks ilmselt vahetusse läinud. Muidu töötab kenasti, 3 lehega vedrud sai ka alla pandud :) .
Kellegi oli ju valikus variant, kus tuled on toodud külgedele (nagu osadel kogiga haagistel),nii et seda "sahka" taga ole. Üsna prktiline lahendus.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

v6sa kirjutas:
K Aug 09, 2023 8:04 am
Hoolikas juht. Või sitaks õnne. :mrgreen:
Tugevdusega porteserv on seni hea, kuni ära väänata õnnestub. Tagasi seda enam ei pressi, erinevalt plekkservast.
Tegelikult on see konks käru suhtes väga õigel kõrgusel , ilmselt pildi pealt tundub kõrgel olevat. No igatahes Belaruss oma kunkopaga ära ei väänanud.
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas MustVälk »

ahto42 kirjutas:
K Aug 09, 2023 8:36 am
Respo valikus peaks olema ju linnuke, et tugevtatud luuk pealesõiduks., et kas valis selle või mitte.
Seal ka vaid painutatud plekk väljapool ja seespool ma ei julge valetada aga äkki 7mm vineer?
Tagumise olen oma hooletusest kõveraks saanud. Kantisin malmvanni üle serva kehvasti. Nüüd võtan koguaeg luuki küljest ära.

Ahjaa üks miinus ka. Kui ported on 40cm kõrged, siis tagaluuk ulatab koos koormaga maani ja seda madala sõiduauto taga olles.
Selle ravisin kettidega, et porte jääb kettidele rippu. Aga kinnitused tegin tugevamad kui respol endal. :)
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

MustVälk kirjutas:
R Aug 11, 2023 11:21 pm
ahto42 kirjutas:
K Aug 09, 2023 8:36 am
Respo valikus peaks olema ju linnuke, et tugevtatud luuk pealesõiduks., et kas valis selle või mitte.
Seal ka vaid painutatud plekk väljapool ja seespool ma ei julge valetada aga äkki 7mm vineer?
Tagumise olen oma hooletusest kõveraks saanud. Kantisin malmvanni üle serva kehvasti. Nüüd võtan koguaeg luuki küljest ära.

Ahjaa üks miinus ka. Kui ported on 40cm kõrged, siis tagaluuk ulatab koos koormaga maani ja seda madala sõiduauto taga olles.
Selle ravisin kettidega, et porte jääb kettidele rippu. Aga kinnitused tegin tugevamad kui respol endal. :)
Ma oma Tiki tagaluugile panin ka lisade valikus olevad ketid, saab ta nö põhja pikenduseks lasta.On kannatanud päris raskeid asju sealt üle vedada.
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas bushcraft »

maksipoiss kirjutas:
T Aug 08, 2023 10:27 pm
bushcraft kirjutas:
L Aug 05, 2023 8:52 pm
aga ported ja luugid on ka raamiga tehtud, mida Respol ei ole.
Ma sellel põhjusel võtsingi Tiki ja natuke peale ostu tasus ära ka, kui üks traktorist põllurulli peale tõstes kunkopaga portet pigistas. Pööratud plekkäärega porte oleks ilmselt vahetusse läinud. Muidu töötab kenasti, 3 lehega vedrud sai ka alla pandud :) .
Need keevisraamil küljed ja luugid hakkavad mind ka vaikselt Tiki poole veenma. Kui oleks plaanis koguaeg ülekaalu vedada, mis on niikuinii seadusevastane, siis oleks mõistlik võtta kõige tugevama raamiga käru. Küll aga tunduvad mõistlikke raskuseid vedades Tiki küljed ja luugid palju paremini tehtud, peaks paremini peal sõitmist kannatama.
Lisaks on hakanud meeldima veel mõned pisiasjad: millised on tagaluugi kinnitused, kus asuvad kastis kinnitusaasad, kuhu käib tööriistakast, kus paikneb kallutusamort ja see, et pistik on sama mis autol.

Selleks, et saada parim kõigest, tuleks vist ise ehitada. :D
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas boob »

Minu Hiluxi järgi on veerenud alguses vana Respo, mis oli päris tugev tükk. Siis uus Brentex, millel koormaga tagaserv kippus lamavat menti kriipima ja nüüd Arcas Trailer, mis aastase kasutuse järgi paistab parima hinna ja kvaliteedi suhtega.
Muidugi raskemate koormate vedamiseks on õiged vahendid ja Arcase kerghaagis on nii silmi kinni pigistades ikka pea tonni ära vedanud pool ootamatult, ilma lamavaid mente kriipimata ja laiali vajumata. Muidu ikka paar korda nädalas sõidab auto sabas ja täidab enda ülesannet väga hästi.
Ostmise ajal oli veel selline seis, kus kõik tootjad andsid nagu ühest suust teada, et hind on kirjas ja osta kui tahad. Arcase mehed kuulasid, rääkisid hinnast ja tegid asju nagu klient soovis ning olid ainsana nõus hinda langetama.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

bushcraft kirjutas:
L Aug 12, 2023 10:24 am
a see, et pistik on sama mis autol.
Uuel Hiluxil enam ei ole :(
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”