Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 182
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas rann »

bushcraft kirjutas:
K Aug 23, 2023 5:30 pm
Minu isiklik saaga sai siis lõpu. Aitäh kõigile kaasaelajatele, sai siit üsna mitu asja, mida vaadata, mille peale ise poleks tulnud.

Võitjaks jäi siis Respo keevisraamil 1.5x3m, lasin vahetada 7pin pistiku 13pin pistiku vastu, 500kg rehvid 600kg rehvide vastu ning lisadena kaas, kallutusamort ja esiluugi tugevdus. Kokku läks natuke üle 2300.

Pilt
Miks ei tehta b96 luba ära ja ei võeta normaalne piduritega haagis? Piduritega ja piduriteta on nagu öö ja päev vahe. 13 pin pistik Eesti oludes ütleks, et on õudus. Seal see keeratav osa, mis talvel pidevalt kinni külmub.
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas bushcraft »

v6sa kirjutas:
N Aug 24, 2023 7:26 am
Oled kaalu peal käinud - suureks tegelik lahingkaal kujunes?

Peale garantiiaja lõppu paned 14 " rattad alla ja teed tollise vedrutõste ja ei pea tagapaneeli pärast nii palju põdema. Haagisevelje nihutus (ET) on 30, sobivad veljed leiad näiteks vana Škoda või Volkswageni alt (Felicia, Golf III, Passat B3).
Kaalu peal ei ole käinud, aga koos kaanega peaks olema üle 300kg. Mingitel puhkudel olen näinud samade kaanega haagiste märgitud tühimassiks 308kg. Passis 297kg.

Käru on tegelt üllatavalt loodis tühjalt, koormaga on muidugi pilt teine. Ma ise arvan, et piisaks lihtsalt suuremat mõõtu rehvist ka, et sellest probleemist suuremas osas vabaneda. Liiga üle ei taha ka pingutada, muidu on sõiduautoga jura vedada.

MustVälk kirjutas:
N Aug 24, 2023 11:18 pm
On siis sellel strongline kärul küljel mingi lisatoru või ei ole. Pigem vist ei ole. Või mis sellel strongline on rohkem kui mu 2020 aasta respo kärul.
Tugiratta klamber kipub juba niisama tühja käruga manööverdades ära väänduma.
Ei ole porte ülal ääres lisatoru. Luugid pole ka toruraamil. Mulle tundub, et küljel olev "strong line" on pigem hiljuti lisandunud turunduslik termin, mitte sisuline erinevus. Kui on vanem keevisraamil Respo, siis ilmselt väga vahet pole uutega.

Tugiratta osas on vara veel kommenteerida, eks kasutuse käigus selgub.

rann kirjutas:
R Aug 25, 2023 10:45 am
Miks ei tehta b96 luba ära ja ei võeta normaalne piduritega haagis? Piduritega ja piduriteta on nagu öö ja päev vahe. 13 pin pistik Eesti oludes ütleks, et on õudus. Seal see keeratav osa, mis talvel pidevalt kinni külmub.
Alati võib ju lugeda teemast ka eelmised postitused läbi, siis saab info kogu mõttekäigust ja valikukriteeriumitest.
Viimati muutis bushcraft, E Aug 28, 2023 1:49 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas boob »

Mis sel 13 pin pistikul viga on? Mul on kaks Hiluxit ja kolm käru, mis omavahel pidevalt vahetuvad. Pole kordagi olnud mingit jama selle pistiku keeramisega või tulede põlemisega ja sõita ning kärusid vahetada saab suht igapäevaselt nii suvel kui talvel. Ainsaks hädaks võib äkki lugeda selle, at auto küljes olev pesa suudab end vahel juhtmekimbu värisemise tõttu kehval teel sõites veidi keerata, siis ei taha pistik kohe esimese korraga pesasse minna.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

Panen ka siis siin eespool tekkinud kahtluste hajutamiseks pildi, et Tiki Hiluxi järel kenasti loodis ja tagaraud maapinnast 33 cm Pilt
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas helar »

Mulle 13 pin meeldib.
1. Tagurpidikäigu tuled.
2. Saab sõidu ajal vintsi akut laadida.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 182
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas rann »

Seda käru vedav masin on sellises hinnaklassis, et see väike lisaraha küll probleemiks olla ei tohiks. Ühel juhul sõidad kaal lõhki ja rikud seadust. Teisel juhul sõidad lubadeta ja rikud seadust.
Lihtsalt oma kogemusest, kuidas üle koormatud kerghaagis pisikese auto taga pidurdades lammutas vs piduritega haagis saad ainult kiirendades aru, et midagi rasket taha oled pannud.
Omal hetkel kerghaagis sõiduautol ja pesa madalal (võibolla ka sellest, mis see 13 pin pidevalt sopa sees kinni külmub). Järgmise võtan kindlasti piduriga haagise. Piduriga haagisega on lausa lust sõita võrreldes kerghaagisega, millele liiga palju peale laotud. Puhtalt enda ohutus.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

Mul on vast kõige raskem koorem kord aastas 4,5 m3 kuivi küttepuid. Sellega küll ei pidurdades ega kiirendades suurt aru ei saa, et midagi väga kardinaalselt valesti oleks.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas totu »

Kui täis peaga sõidan, olen hästi ettevaatlik. Vast kord-paar aastas. Ja ei saagi aru, et midagi kardinaalselt valesti on. Ja load on ka nii kuradi kallid, oskan ju ilma ka sõita.
Et ei sobi teemasse? Tegelikult sobib, ja kuidas veel.
Tehtud, mõeldud.
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas bushcraft »

rann kirjutas:
L Aug 26, 2023 11:09 pm
Seda käru vedav masin on sellises hinnaklassis, et see väike lisaraha küll probleemiks olla ei tohiks. Ühel juhul sõidad kaal lõhki ja rikud seadust. Teisel juhul sõidad lubadeta ja rikud seadust.
totu kirjutas:
P Aug 27, 2023 12:40 am
Kui täis peaga sõidan, olen hästi ettevaatlik. Vast kord-paar aastas. Ja ei saagi aru, et midagi kardinaalselt valesti on. Ja load on ka nii kuradi kallid, oskan ju ilma ka sõita.
Et ei sobi teemasse? Tegelikult sobib, ja kuidas veel.
Kuulge härrased. See, et keegi oma kerghaagiseid iga nädal üle koormab ei tähenda, et kõik seda teevad. Rahunege maha. Kui teil on vaja seda teha, siis ostke piduritega haagised ja sõitke. Minul oli vaja kerghaagist.

Esiteks teema pealkiri on KERGhaagiste arutelust. Teiseks teiste inimeste rahakottides tuhnimine ei ole kellegi asi. Kolmandaks, totu postitus on tõsiselt tema kasutajanime vääriline. Ei imestaks kui sellise vaimse gümnastikaga suudab vales kohas üle tee minemist mõrvaga võrrelda. Neljandaks, milleks asjalikku ja sisulist arutelu mingi plämaga solkima tulla? Kui ei ole mitte midagi relevantset sellel teemal öelda, siis ei ole vaja postitust teha.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

totu kirjutas:
P Aug 27, 2023 12:40 am
Kui täis peaga sõidan, olen hästi ettevaatlik. Vast kord-paar aastas. Ja ei saagi aru, et midagi kardinaalselt valesti on. Ja load on ka nii kuradi kallid, oskan ju ilma ka sõita.
Et ei sobi teemasse? Tegelikult sobib, ja kuidas veel.
Täis peaga olen sõitnud elus 1 korra (hästi ettevaatlikult) 30 aastat tagasi. Väga hästi sain aru , et midagi on kardinaalselt valesti ja rohkem pole seda teinud . :)
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas bushcraft »

maksipoiss kirjutas:
L Aug 26, 2023 6:26 pm
Panen ka siis siin eespool tekkinud kahtluste hajutamiseks pildi, et Tiki Hiluxi järel kenasti loodis ja tagaraud maapinnast 33 cm Pilt
See käru on rohkem loodis kui minu oma! :D

Kas sul on esivedrustuses mingi tõste? Lisaks see OEM konksu alumiste aukude positsioon peaks olema paar cm madalamal kui minu Meteci konksu kõrgus.

Ilmselt tasub mu eelmisel lehel tehtud mõõtmisi mitte eriti tõe pähe võtta, nagu näha siis Tikiga ka väga hästi.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas v6sa »

maksipoiss kirjutas:
L Aug 26, 2023 11:20 pm
Mul on vast kõige raskem koorem kord aastas 4,5 m3 kuivi küttepuid...
Jäme kaks tonni puid, kui võtta mahukaaluks 500 kilo. Loodame, et kaitseingel on ka edaspidi tasemel. :mrgreen: Hea käru, kui nii palju ära kannab märkusteta.

Mis vedrud sel kärul all on, et ratas nii kaugel "all" on? Või on silla ja vedru vahel 5+ cm klots?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas MustVälk »

4.5 kuupmeetrit sinna pildil olevale kärule küll ei mahu. :D
Topelt portede kõrgus laduda ja gramm veel peale siis on mõeldav.

Ma laon portede kõrguselt täis kuivi puid. Ported on 40cm kõrged ja laon ka 10cm suurte pikivahedega. Et pärast oleks lihtsam küljelt puid võtta.
Kuuri ladudes saan mingi poolteist ruumi. :)
Kuna käin mitu korda kuus metalli kaalul, siis tean enamvähem silma järgi vaadata kas kaal üle või ei.
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

bushcraft kirjutas:
P Aug 27, 2023 8:50 am
Kas sul on esivedrustuses mingi tõste? Lisaks see OEM konksu alumiste aukude positsioon peaks olema paar cm madalamal kui minu Meteci konksu kõrgus.

Ilmselt tasub mu eelmisel lehel tehtud mõõtmisi mitte eriti tõe pähe võtta, nagu näha siis Tikiga ka väga hästi.
Esindusest esiotsa tõste ja konksu otsas on tiisli alumine äär maapinnast 40 cm.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Milline kerghaagis on vastupidav ja oma hinda väärt?

Postitus Postitas maksipoiss »

v6sa kirjutas:
P Aug 27, 2023 8:57 am
maksipoiss kirjutas:
L Aug 26, 2023 11:20 pm
Mul on vast kõige raskem koorem kord aastas 4,5 m3 kuivi küttepuid...
Jäme kaks tonni puid, kui võtta mahukaaluks 500 kilo. Loodame, et kaitseingel on ka edaspidi tasemel. :mrgreen: Hea käru, kui nii palju ära kannab märkusteta.

Mis vedrud sel kärul all on, et ratas nii kaugel "all" on? Või on silla ja vedru vahel 5+ cm klots?
All on 3 lehega vedrud (1,5 t) , neid selle kogusega sirgeks ei saa. Mingeid klotse pole kuskile pannud .
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”