Soovin osta uut (linna)maasturit

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas totu »

Uus auto on tore aga siin ka valikud, kas uus ja noortepärane mudel või vana mudeli lõpp. Isiklikult eelistaks viimast (edevus ei ole prioriteet ja "lastehaigused" jõutakse tavaliselt uue mudeli tulekuks välja ravida, sellel juba järgmised). Ja hind on ka enne uue mudeli tulekut hea. Tööautoks sai sügisel valitud: http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=12&t=40427 . 12 000 km ja siiani rahul. Lõpphinna- varustuse suhe super, sama hinnaklassi konkurentidest pikem teljevahe ja suhteliselt kvaliteetne viimistlus. Uus mudel kohe jõudmas ja arvan et Infos ollakse üsna läbirääkimisaltid, igasugustes tingimustes.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
awd
Fitting 38"
Postitusi: 203
Liitunud: P Apr 30, 2006 2:10 pm
Kontakt:

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas awd »

Uus Forester on täielik saast, raputab hirmsasti, kahekümne minutine proovisõit ajas mind kergelt iiveldama. Mul ei paku huvi see et tal on kõige täiuslikum neliveoskeem, sellist autost lihtsalt soovin eemale hoida. Sellise üsna olematu varustusega auto hind peab ka olema ca. 5000 euro võrra väiksem.

Outback on enam-vähem aga ülehinnatud ka.

Tegin proovisõitu Kia Sportage-ga diisel automaat, olin üllatanud kui kaugele koreealased jõudnud. Auto on hea varustusega, meie teedele sobiva vedrustusega, ja hea minekuga. Ainus probleem minu jaoks oli rooli tugevuse seadistus - keskmisest positsioonist rooli kallutamine on üsna raske, see raskendab manööverdamist sirgel teel. Kui sellist probleemi ei olnud, kaaluksin ma ise selle auto ostu.

CRV on kliirensi pärast vist langeb sul valikust välja

RAV4 on igav ja jäiga vedrustusega, metsateel sõitmisel võib närvi ajada.

CX5-ga on sõita ok, kaasaegne ka, mootorid ok, kuid metsateedele mul oleks kahju sellise autoga minna.

Kui on vaja neli ratast, roolt, ja ruumikust, aga auto nutikus ja materjalide kvaliteet huvi ei paku, võib valida Outbacki või Chevrolet Captivat. (näide: Captiva bluetooth ühendus ja telefoni roolist juhtimine oskab vaid helistada viimati valitud numbrile. Integreerimist telefoniraamatuga ei ole ja telefoni helistamisel näitab vaid sissetulevat numbrit, ja mine sa tea kes see helistab)

Kui on vaja nutika ja kvaliteetse sisuga autot, insineride poolt läbimõeldud, siis võiks tähelepanu pöörata eelmise põlvkonna Skoda Octavia Scout-le.

X-Trailiga kogemus puudub kahjuks.
:: YouTube :: Picasa ::
Kasutaja avatar
sultan
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 146
Liitunud: L Veebr 23, 2013 5:27 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas sultan »

Sportage peaks vastama kõigile ootustele, mine proovima, kuniks lund on
-------------------------------------
Minu 4X4 ajalugu:
RAM 1500
Frontera Sport A 2,0i 31" AT (ex)
Cherokee XJ 4,0 31" SpecTrck (ex)
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas Landy »

Minu esivanem on ka nüüdseks käinud 10 erineva linnamaasturiga proovisõite tegemas ja mõned veel ees.
Pragu on valik Kia Sportage ja Hyundai ix35 vahel. Hind ja pakutav varutus ning pikk garantii on kenasti balansis.

RAV4 oli mõnus ja ruumaiks ning sai ka väikse "softoadi" testrajal teha ja käitus lumes jääl eeskujulikult. Tõsi, soovitud varutusega läks hind endale pandud piiridest välja.

CRV üllatas mõnusa pehme sõidu ja asjaliku salongiga, kuid jällegi läks hind koos soovitud varustusega enda seatud piiridet välja.

Captiva jättis kohutava mulje, kolises, nagises, puine ja olematute sõiduomadustega. Seest olevat ka olnud kole nagu öö. Tõsi suurim ja ruumikaim.

Subarau pesamuna XV oliematu varustusega, varustust arvestades kallis, aegunud sisekujundusega ja mis paemine olematu pakiruumiga. Samas sõiduomadustelt hea.

Ülejäänud olid lihtsalt head ja toredad linnmaasturid, kuid sügavamat muljet ei jätnud.

Mingi hetk pidavata tegema endale tabali kõigist proovitutest ja siis ehk saadab mullegi. Saab võrrelda kütuse-ja muid pidamiskulusid.

Kuna võrdlus viiakse läbi välisriigis, siis ostuhindu praku siinse turuga võrrelda ei saa.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

Praeguse seisuga jään ikkagi X-Traili juurde. Kuna saan hea varustusega masina hea hinnaga kätte.
Pakuvad siis Platinum varianti 22761.67 EUR + käibemaks. ( ostjaks on km kohuslasest äriühing ).

Samas kuhugi veel alla kirjutanud pole...
promets
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: L Mär 23, 2013 4:02 pm

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas promets »

Kurat, aga täna käisin uue outlanderiga proovisõitu tegemas. Kahjuks oli mul bensiinikas ja automaat. Edasi ei lähe ja karjub hirmsasti käes. Seda mure muidugi diisliga ei pidavat olema. AGA rahulikumalt sõites oli see ikka väga mugav masin. Auto allub väga hästi ning sõita on väga mugav. Proovin ära ka X-Traili lähiajal ning eks siis paistab mis mulje ta jätab.
walkman
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: E Sept 10, 2007 12:27 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Soovin osta uut (linna)maasturit

Postitus Postitas walkman »

Sel outlanderil on muidugi üks väga oluline miinus veel.... see on nii kole nagu üks keskmine külmkapp. Kõigist nimetatutest valiksin ise tõenäoliselt Foresteri, kaaluks ilmselt ka RAV4-ja ning CR-Vd. Varustuse kohalt tuleb kompromisse teha, kui hind piirid seab. Hea varustus, odava hinnaga ning muidu keskpärasest sõidukist, oma klassi parimat küll ei tee. Jõudu valikute tegemisel!
Toyota Land Cruiser 120 2008; Jeep Grand Cherokee Overland 2019; Mercedes Benz ML500 w163; Hyundai Terracan 2005
tel. 51O7O27
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”