Grand Cherokee 3.0CRD

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
ivanvillis
Fitting 38"
Postitusi: 201
Liitunud: P Nov 07, 2004 7:50 pm
Asukoht: Tartumaa Nõo vald

Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas ivanvillis »

On tekkinud vajadus teise auto järgi ja valisin selleks Jeepi. Ise pole nendega üldse kokku puutunud, siit ka teema neile kes teavad neist midagi. Mida ostul tähelepanelikumalt jälgida? Ja võibolla keegi teab kedagi kes teab kedagi nendest autodest mis ma oma pilgu järgi välja olen valinud.

http://www.auto24.ee/used/1179590 2005a
http://www.auto24.ee/used/1186560 2006a
http://www.auto24.ee/used/1226848 2006a see on valikus esimene
http://www.auto24.ee/used/1050338 2007a

Ehk siis ootan targemate kommentaare seoses selle aasta käigu mudelitega ja nende konkreetsete väljavalitutega.

Märt
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas ivan »

Ise sõidan sõidan GC 3.0 CRD Guadra Drive II 2005 aasta lõpust. Minu igapäevased vajadused liikumiseks ja hobbidega tegelemiseks täidab ideaalselt. Kuni läbisõiduni 120 t km olid praktiliselt ainult hiildusega seotud kulud. Peale seda olen vahetanud 3 rattalaagrit, paak hakkas lekkima ja tuli paranadada, taga difri laagrid tuli vahetada, hiljuti streikis turbo rõhu regulaatori ajam. Seda viimast pakub Silber ainult koos turboba ja see on ligi 50% antud isendite ostuhinnast. Saab aga ka tunduvalt odavamat abi mõnest kohast.
Konkreetsete isendite kohta ei oska midagi tarka öelda. Kindlasti soovitan Guadra Drive II veoskeemi. Kindlasti kontrolli, et see tomib, sest vale õli ja lisandi korral see lõpetab toimimise. Saad seda teha näiteks nii: http://www.youtube.com/watch?v=y1DG-P6oOGY
või nii: http://www.youtube.com/watch?v=SkhFOkdOHcg
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas atdoom »

Naisel on Commander 3.0 CRD Guadra Drive II 2007... sama mootor samad sillad ja veoskeem.
Kütuse kulu "kere kuju" ja kW kohta minu arust hea. Nurruva häälega diiselmootor... turboga nurrub veits valjemini:) Vast üks parim tootmises olev kompromiss mugava linna ja veidi kehvemal teel sõitmiseks.

Mehhaanikud soovitavad alates 2007 mudeleid (on parandatud mõned elektroonika kitsaskohad).
Soovitatakse kasutada ainult tehase poolt ette nähtud õlisid (kindasti: vahekast, roolivõimendi õli)
Olen kuulnud kurtmist tagasilla undamisest... endalgi tuleb külma õliga 90km kandis kerget undamist, kui gaasi maha lased.

Pole just palju kogemusi sellise klassi autodega, aga mina olen väga rahul ja rauda ju uutele autodele enam ammu ei panda... no okei... võiks veidi kõrgem olla juba tehasest:)
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
Kasutaja avatar
ivanvillis
Fitting 38"
Postitusi: 201
Liitunud: P Nov 07, 2004 7:50 pm
Asukoht: Tartumaa Nõo vald

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas ivanvillis »

Tänan teid härrased, natuke abiks ikka. Eks lähiajal selgub mis saab.
Kasutaja avatar
Kaku82
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: N Juul 05, 2012 3:01 pm

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas Kaku82 »

Saan ka mõne kogemuse jagada antud auto kohta.
Soetasin sellise (väljalaseke aasta 2005 lõpp, odom. näit 178000km) endale august 2012, tänaseks läbitud 10000km

Vigu nagu kasutatud autole loomulik ikka leidus: tagumine parkimisanduri silm üks katki ning peeglisoojendus kõrvalistuja pool ei tööta.
Pobleem oli ning on ka endiselt soojemate ilmadega külmkäivitus. Pöörded korraks kõiguvad nagu mõni silider jätaks vahele ning korraks viskab pahvaka hallikassinist suitsu. Ilmade jahenedes aga pole sellest aru saada kuna kohe käivitamise hetkel hoitakse pöörded kõrgemal, mingit ebaühtlust töötamisel pole. Sooja mootoriga tehtud diagnost vigu ei näita ning väidab et ka pihustid töötavad normalselt. Eks kevadel peab hakkama uuesti asjase süvenema. Hetkel kahtlustan, et seisu ajal mõni pihusti lekib silindrisse. Praegu aga talvetingimustes käivitub hästi ja töötab laitmatult. Eks paistab.

Siiani ikkagi väga rahul: kütuse kulu maanteel pikk ots ca 300km 9-9,2L/100km; lühikesed otsad külmakülkäivitustega 13,5-14L/100km. Tegin autole ka tõste ca 55mm.

Ostueelselt pöörasin tähelepanu rohkem põhja alla: õlilekked sildadest, vahekast, käigukast, veovõlli otste kaitsekummid, kardaani otsad, silla liigendid üldine väljanägemine deformatsioonide ja kriimustuste suhtes. kindlasti kontrollida elektrilisade töötamist ning käigukasti töö sujuvust.
Ennast häirib natuke selle auto puhul käigukasti uimasus külmalt kui manööverdades on vaja vahetada kiirelt D ja R vahel. Käigu lülitamine toimub umbes 1-2 sek. viiteajaga. Muusosas toimetab normaalselt, õlivahetamine ka ei toonud muutust. Võib-olla minu auto eripära kuid tagasiside Silberi elektrikult andis mõista et nii vist peabki olema.


Saksakeelsetest foorumitest olen palju lugend just mersu teemalistelt lehtedelt antud mootori kohta.
Seal juhitakse tähelepanu turbo ning õhufiltri vahelise tihendi probleemile. Kui see kipub lekkima siis õlised aurud seovad hästi tolmu, mis omakorda sadeneb turbo all asuva elektroonilise vastutusrikka detaili peal (vist oli "Swirl)" põhjustades viimase riknemist. Õli pärineb karteri tuulutuse aurudest. Hoolsamad omanikud on paigaldanud selle vältimiseks karterituulutuse süsteemi "oil cathc cani". Endalgi selline tükk tellitud ning ootan pakki kaugelt maalt.
Tootja on arendanud välja ka mingi parema tihendi lahenduse, mida saab tellida ja vahetada koos toruga. Tihend ise musta värvi, algne lahendus oli ornazi värvusega tihendiga. Võimalik et garantiina vahetati ka automaatselt välja. Minul musta tihendiga toru kuid 100% tihe see koht ikka ei ole.
Seega kui läheb ostueelseks kontrolliks, ei teeks paha kui võtta ka korra mootori kate maha ning uurida antud piirkonna puhtust. (vajalik nr 10 võti et kaks polti lahti keerata).

Loodetavasti oli antud kokkuvõttest midagi kasu.
Edu valimisel
Viimati muutis Kaku82, K Jaan 23, 2013 11:08 am, muudetud 1 kord kokku.
Grand Cherokee WH 3.0CRD: veljeadapterid 1", A/T rehvid 245/75R17 [/i]
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas atdoom »

Kaku82 kirjutas: Hoolsamad omanikud on paigaldanud selle vältimiseks karterituulutuse süsteemi "oil cathc cani". Endalgi selline tükk tellitud ning ootan pakki kaugelt maalt.
On sul linki või pilti sellest tootest?
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
laf1247
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: T Sept 15, 2009 8:52 pm

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas laf1247 »

Kaku82 kirjutas:Saan ka mõne kogemuse jagada anuto auto kohta.
Soetasin sellise (väljalaseke aasta 2005 lõpp, odom. näit 178000km) endale august 2012, tänaseks läbitud 10000km

Sooja mootoriga tehtud diagnost vigu ei näita ning väidab et ka pihustid töötavad normalselt. Eks kevadel peab hakkama uuesti asjase süvenema. Hetkel kahtlustan, et seisu ajal mõni pihusti lekib silindrisse. Praegu aga talvetingimustes käivitub hästi ja töötab laitmatult. Eks paistab.
Nii palju kui mul kokkupuuteid on olnud, on paljudel GC 3.0 CRD mootoritel pihustitega probleeme olnud umbes 200000km läbisõidu juures. Hakkavad need siis tavaliselt tühikäigul pikemalt tiksudes suitsema. Käivitust see ei ole mõjutanud.

Kui hõõgküünla moodul on veel vanem (pealt metall)
Pilt, siis saab see arvatavasti ükskord otsa, umbes 130EUR.
Uuem on selline, pealt valge.
Pilt.
Moodul asub mootori eesotsas, natuke vasakul pool, plekk kinnituse all.

Kui SWIRL otsa saab siis läheb lisaks mootoritulele põlema ka välgutuli.
Viimati muutis laf1247, K Sept 11, 2013 6:38 am, muudetud 2 korda kokku.
MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Kaku82
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: N Juul 05, 2012 3:01 pm

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas Kaku82 »

atdoom kirjutas:
Kaku82 kirjutas: Hoolsamad omanikud on paigaldanud selle vältimiseks karterituulutuse süsteemi "oil cathc cani". Endalgi selline tükk tellitud ning ootan pakki kaugelt maalt.
On sul linki või pilti sellest tootest?
Tellisin sellise asja:
http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

All toodud lingilt saab lugede näiteks ühte teemaarendust selle vajalikuse ja paigaldamise kohta. Google abil leiaks selliseid teemaarendusi veel ja veel. Muidugi on ka arvamusi et sääsest tehakse elevant.
http://www.300cforums.com/forums/diesel ... on-11.html
Grand Cherokee WH 3.0CRD: veljeadapterid 1", A/T rehvid 245/75R17 [/i]
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas atdoom »

Kaku82 kirjutas:Muidugi on ka arvamusi et sääsest tehakse elevant.
Võib olla tõesti...
uursin omal autol (3.0L 2007) ka seda kohta... ei leki (kuigi tihendid on punased).
Tihend on ka pingutiga kinni... selleks , et sealt midagi välja pressiks peab tihend olema paigast ära..., mida on päris kerga saavutada:) Ühenduse lahendus ei vasta vast Mersu autoinseneridelt oodatud tasemele;)
Ilma pingutita on küljes andur...vajadusel saab seda vast keskmisel nakkuva silikooniga tihendada!?
Lahti võttes oli sees kergelt õline küll (see pidi normaalne olema).
Oma aruga arvan, et suurema õlikoguse pressimist võib sealt põhjustada maksim või üle maksimumi õlitase?!
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
STT
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: P Jaan 16, 2011 10:17 am

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas STT »

Saksakeelsetest foorumitest olen palju lugend just mersu teemalistelt lehtedelt antud mootori kohta.
Seal juhitakse tähelepanu turbo ning õhufiltri vahelise tihendi probleemile. Kui see kipub lekkima siis õlised aurud seovad hästi tolmu, mis omakorda sadeneb turbo all asuva elektroonilise vastutusrikka detaili peal (vist oli "Swirl)" põhjustades viimase riknemist. Õli pärineb karteri tuulutuse aurudest. Hoolsamad omanikud on paigaldanud selle vältimiseks karterituulutuse süsteemi "oil cathc cani". Endalgi selline tükk tellitud ning ootan pakki kaugelt maalt.
Tootja on arendanud välja ka mingi parema tihendi lahenduse, mida saab tellida ja vahetada koos toruga. Tihend ise musta värvi, algne lahendus oli ornazi värvusega tihendiga. Võimalik et garantiina vahetati ka automaatselt välja. Minul musta tihendiga toru kuid 100% tihe see koht ikka ei ole.

Kuidas see tore vidin installitakse ? Kas on mingit pilti või skeemi?

Käisin ka just täna Silberis, vahetati eelpool jutuks olnud küünalde plokk, võeti kohe riiulist kommentaariga , et uued on nüüd teistsugused, st teada tuntud teema seal. Muude asjade hulgas tuli ka jutuks just seesama turbo tihend mis oli ka suht õline.Värvuuselt punane , seega juba vahetatud mingi kütusefiltri vahetuse käigus.Härra mainis , et kõige halvemal juhul võib ebakorrektse paigalduse tõttu sellest tihendist eralduda tükke mis lõhuvad turbo labad. Seega olge eriti tähelepanelikud selle detaili kokkupanekul.

Kas sinna turbo alla mingit kaitse plekki ei anna paigaldada , et juhul kui siiski peaks lekkima hakkama ( igapäevaselt ju ei vaata sinna katte alla) siis ei nõrguks sinna mehanismile?
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas TiitR »

ivanvillis kirjutas:On tekkinud vajadus teise auto järgi ja valisin selleks Jeepi. Ise pole nendega üldse kokku puutunud, siit ka teema neile kes teavad neist midagi. Mida ostul tähelepanelikumalt jälgida? Ja võibolla keegi teab kedagi kes teab kedagi nendest autodest mis ma oma pilgu järgi välja olen valinud.

http://www.auto24.ee/used/1179590 2005a
http://www.auto24.ee/used/1186560 2006a
http://www.auto24.ee/used/1226848 2006a see on valikus esimene
http://www.auto24.ee/used/1050338 2007a

Ehk siis ootan targemate kommentaare seoses selle aasta käigu mudelitega ja nende konkreetsete väljavalitutega.

Märt
Tehnilist poolt on teemas juba lahatud, kuid konkreetsetest masinatest:
Pea kõik on erineva varustus tasemega. Esimene kõige vaesem ehk tundub Laredo olema, teised 2 Limited ja kolmas Overland (kuigi, huvitav, et navi puudu...ilmselt taheti niimoodi tellida?). Aga miks Sa usaldad seda Ropka poe oma? See Saksast ja kaheldava 148 tuh. LS-ga oleks minu jaoks kahtlasem, kui viimane Eestist ostetud ja 1 omaniku käe all hooldust saanud (lihtsam kontrollitav) Overland varustustasemega masin?
Ise käisin paar aastat tagasi samuti nii mõndagi sama aastakäigu Jeepi proovimas/näppimas :wink: .
Kasutaja avatar
ivanvillis
Fitting 38"
Postitusi: 201
Liitunud: P Nov 07, 2004 7:50 pm
Asukoht: Tartumaa Nõo vald

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas ivanvillis »

[/quote] Tehnilist poolt on teemas juba lahatud, kuid konkreetsetest masinatest:
Pea kõik on erineva varustus tasemega. Esimene kõige vaesem ehk tundub Laredo olema, teised 2 Limited ja kolmas Overland (kuigi, huvitav, et navi puudu...ilmselt taheti niimoodi tellida?). Aga miks Sa usaldad seda Ropka poe oma? See Saksast ja kaheldava 148 tuh. LS-ga oleks minu jaoks kahtlasem, kui viimane Eestist ostetud ja 1 omaniku käe all hooldust saanud (lihtsam kontrollitav) Overland varustustasemega masin?
Ise käisin paar aastat tagasi samuti nii mõndagi sama aastakäigu Jeepi proovimas/näppimas :wink: .[/quote]


Esiteks on määrav summa, võtaks meeleldi mõne Overlandi aga need üldjuhul kallimad. Naviga mudelid mind üldjuhul ei huvita aga kui ta seal on siis las olla. Niikuinii see kaart ei näita nii hästi kui Nokia Maps.
Ma ei usalda mitte ühtegi läbisõitu, see tuleb endal välja mõelda kui auto on üle vaadatud, ka Eestist ostetud autodel on läbisõitu keritud :floff selles olen ma surm kindel.
Olen mõndasid vaatamas käinud, üks hall seisab juba eelmisest kevadest vähemalt Ringteel ingis aias. Ise arvan et kui lõppkokkuvõttes ei leia sobivat siis tuleb ise järgi minna. Paar aastat tagasi sai üks 2008a Mersu nii toodud, siit polnud lihtsalt midagi võtta.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas TiitR »

ivanvillis kirjutas:

Esiteks on määrav summa, võtaks meeleldi mõne Overlandi aga need üldjuhul kallimad.
No, aga see kõige uuem ja Overland on ju odavam kui Sinu valikus olev Ropka Poe oma...tegelikult on odavam vaid kõige vanem aparaat? Samuti on viimane koos käibega ja kui firma bilanssi läheb, saad masina kätte ca. 9600€-ga? :roll:
laf1247
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 195
Liitunud: T Sept 15, 2009 8:52 pm

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas laf1247 »

TiitR kirjutas:
ivanvillis kirjutas:

Esiteks on määrav summa, võtaks meeleldi mõne Overlandi aga need üldjuhul kallimad.
No, aga see kõige uuem ja Overland on ju odavam kui Sinu valikus olev Ropka Poe oma...tegelikult on odavam vaid kõige vanem aparaat? Samuti on viimane koos käibega ja kui firma bilanssi läheb, saad masina kätte ca. 9600€-ga? :roll:
See viimane peaks olema hästi hooldatud masin, ja läbisõit on kindlasti õige :D
MB S205 C220 d 4Matic 2016
KAWASAKI Z900 2020

Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
ivanvillis
Fitting 38"
Postitusi: 201
Liitunud: P Nov 07, 2004 7:50 pm
Asukoht: Tartumaa Nõo vald

Re: Grand Cherokee 3.0CRD

Postitus Postitas ivanvillis »

Sõbrakesed ärge olge nii iroonilised 8) . Mul on kirjas et üldjuhul on nad kallimad, kuna see oli üks odavamatest siis osutuski ta minu väljavalitute hulka. Kahjuks ma ei saa ostetavat autot firma nimele võtta. Homme saan veel Tartus ühele silma peale visata, eks tuleval nädalal selgub mis otsuse võtan.
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”