Trimmer/Rohulõikur

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

junior
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: T Dets 29, 2009 11:58 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas junior »

Ära vaata stiga, oleomac, partneri ja teisi marketis müüdavaid nimesi, nendel puudub kvaliteet ja kasutusmugavus.
LR Discovery I
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas enx »

Veel tuli meelde, et kui endale ostsin, siis otsisin just sellist millega võsa ka kannatab võtta(pigem siis võsasaag ikkagi). Kui selline validagi, siis ei soovitatud kindlasti võtta kõige peenema juhttoruga isendit, kuna pidid võsa niites ikka kõveraks minema ja kindlasti soovitati eelistada kardaan-ülekannet tross-ülekandele.Mark Husqvarna, mudelit täpselt hetkel ei tea, aga maksis vanas rahas 9000 ümber ja bensiini võtab tõesti nii vähe, et ennem jõuab ära tüdida :D
Sämmy Offroad Team
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:
coeng kirjutas:Juba teist aastat niidan kõrgemat rohtu-heina tavalise käsivikatiga, trimmeri reduktor jooksis kokku. Ja nagu ei tahakski enam bensuga masinat, tavavikat tundub kuidagi mõnus ja käepärane :)
No kui poistel siin niidetavat krunti jutu järgi mingi 0,5ha., siis vikatiga.....palju õnne! :lol: (Kõik on võimalik, kuid ilmselt on inimestel aeg palju kallim 8) ).
oehh, kui lugeda kokku kõik need hektarid lehmaheina, mis ma käsivikatiga ca 12-aastasest saati kuni umbes 35 eluaastani ära niitnud olen siis hakkab endalgi paha - 3-4 lehma hein koos isaga ikka kraavipervedelt vikatiga, kuna teenistuja perele polnud üle 15 sajandiku aiamaad ju lubatud (aga vana ütles enne surma, et ikkagi nad mind kolhoosi ei suutnud ajada) ... hea käsivikatiga niidab kiiremini ja kergemalt kui trimmeriga, aga ... pole head vikatit, õigesti varde panna ja pinnida kah ei oska, need tööd tegi kadunud isa.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Landy »

Sai veel paari asjatundliku kodanikuga konsulteeritud ja hinna/võimuse/kvaliteeedi suhtelt on uueks liidrik stõusnud:
Oleo-Mac BC420 T
http://www.loodusinvest.ee/aiakaup/?gru ... toode=1274
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas TiitR »

Selleks ajaks kui Landy omale lõpuks niidumasina välja suutis valida.....oli hein juba ära kõdunenud! :mrgreen:
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas v6sa »

Oleo-Maci rakmetega mina s6brksei saanudki. Ei andnud nii lyhikeseks reguleerida...

Hind on hea, t2itepump tuleb kasuks. Aga v6imsust on selle t88mahu kohta v2hev6itu...

Margi alusel ei tasu yldistada - k6ik toodavad mingis vahemikus saasta. K6ige parem on panna traksid peale ja proovida natuke nysida. Paagit2is (koos tankimisega) on t2itsa piisav esimese meki saamiseks. P2evaga saab selge pildi iseloomude sobivusest.

Miks ma seda r22gin? Sest nii kalli riista soetamisel olen mina v6tnud kahtluse korral enne prooviks rendist p2evaks. Saab meki suhu.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas v6sa »

Oleo-Maci rakmetega mina s6brksei saanudki. Ei andnud nii lyhikeseks reguleerida...

Hind on hea, t2itepump tuleb kasuks. Aga v6imsust on selle t88mahu kohta v2hev6itu...

Margi alusel ei tasu yldistada - k6ik toodavad mingis vahemikus saasta. K6ige parem on panna traksid peale ja proovida natuke nysida. Paagit2is (koos tankimisega) on t2itsa piisav esimese meki saamiseks. P2evaga saab selge pildi iseloomude sobivusest.

Miks ma seda r22gin? Sest nii kalli riista soetamisel olen mina v6tnud kahtluse korral enne prooviks rendist p2evaks. Saab meki suhu.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Landy »

v6sa kirjutas:Oleo-Maci rakmetega mina s6brksei saanudki. Ei andnud nii lyhikeseks reguleerida...
Hind on hea, t2itepump tuleb kasuks. Aga v6imsust on selle t88mahu kohta v2hev6itu...
Kui vaadata andmeid,siis tunub jõud ja kubatuur küll tasakaalus olema
Mootori töömaht 40,2 cm3
Mootori võimsus 2,2 hJ/1,6 kW

Proovsin eelemine nädalavahetus väiksemat mudelit 250 ja sellega küll väga ripustusvahenditega probleeme polnud. Mina ka muidugi pikemat kasvu kodanik.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas KKKKKK »

Oleomac juba aastaid ... mäletegi kui kaua. Toimib! Rakmed mulle sobivad a mul suurem mudel 755.
Kiirendus tõsi, võiks parem olla.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
JAN007
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: K Juun 02, 2004 10:25 pm
Asukoht: Nuustaku

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas JAN007 »

Enda OleoMaci kiituseks võin veel mainida asjaolu, et unustasin kord segastel asjaoludel õli bentsusisse valada ja kasutasin puhta bentsuga. Ei mäleta mitmendal paagitäiel hakkas pikemal kasutamisel võimsust vähemaks jääma ja lõpuks välja surema. Kui oma veast aru sain, olin juba 5L läbi töötanud. Mingeid järelmõjusid sellel lollusel õnneks pole olnud, sest 3a juba möödas ja toimib veatult. Kindlasti on paremaid ja võimsamaid riistapuid olemas kuid omas hinnaklassis vähemalt sel hetkel kui mina ostsin tal konkurenti polnud ja mees kes soovitas oli oma ala proff. Ma ei kahetse.
Vikatiga olen elujooksul ka niitnud ja oluliselt rohkem kui keskmine eestlane - lapsena vanaema kitsedele heina ja suvevaheaegadel Otepää matkaradasid, oma 3 vikatit sai suvejooksul lõhutud tavaliselt sest võsa oli ka vaja ära niita. Luiskamine, pinnimine, lõikamine olid ammu enne keskkooliaega juba selged :-) Kuna minu krunt on ebatasane ja väga järskude kallakutega siis vikatiga niitmine raske, muruniiduk välistatud ja suurem raskem profiriist oleks lihtsalt ebamugav ronides.
Grand Vitara
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas honkomees »

JAN007 kirjutas:... oma 3 vikatit sai suvejooksul lõhutud tavaliselt sest võsa oli ka vaja ära niita. ...
Vot meil ei mäleta ühtegi lõhutud vikatit, paar korda sai küll teraots kõveraks löödud aga see tagasi löödud ja üle pinnitud ja korras. Vanamees õpetas ikka vikatiga niitmisel korralikku töötamist, et niidetakse laia kaarega nii 2-2,5 m aga vähe korraga ette võttes ja siis oli ette näha ka võimalikud takistused. Häid vikateid oli ka tol ajal juba vähe, meil ikka nii, et 3-4 hääd vikatit (igaühel oma paar) ja siis veel mõned enam vähem teraga vikatid ja lisaks seisid räästa all reas vikatid, mida keegi ei tahtnud võtta töötamiseks, noh linnast tulnutele lõhkumiseks võis anda :lol: .
JAN007 kirjutas:... Luiskamine, pinnimine, lõikamine olid ammu enne keskkooliaega juba selged :-)
luiskamine on ju köömes, see iga kaare jooksul korduvalt tehtav ja poisikesena selge, pinnimisega oli meil nii, et heinale võtsime ikka mitu vikatit kaasa ja siis kunagi, kui aega oli (nt vihmaga), vanamees aida trepil varju all kvalifitseeritult pinnis, poisikest ei lastud väärt riistu rikkuma ja nii see töö õppimata jäigi. Aga mis asi on lõikamine antud kontekstis??
JAN007 kirjutas:... Kuna minu krunt on ebatasane ja väga järskude kallakutega siis vikatiga niitmine raske, muruniiduk välistatud ja suurem raskem profiriist oleks lihtsalt ebamugav ronides.
Sama siin, palju selliseid, kus tuleb kontsaga maa sisse pidamise koht trampida ja siis paar korda trimmeriga keerutada ning järgmise jalatäie jaoks uuesti koht leida!, kergematel kallakutel ei liigu ka murutraktor (võtab rattad ringi ja mäkke ei roni) - aga vikatiga on tegelikult väga hää sellistes kohtades niita, kergem kui trimmer, ainult oht ise vikati otsa kukkuda.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
coeng
Fitting 38"
Postitusi: 230
Liitunud: P Veebr 13, 2011 1:38 pm
Asukoht: Rae vald.

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas coeng »

Aga mis asi on lõikamine antud kontekstis?
Tavaliselt kolmnurkviili servad teravaks käiatud ja sellega nagu lõikad vikati tera õhemaks, tulemus suht sama mis pinnimisel. Mulle kinkis ka naabritädi väga vana ja hea vikati, sellega on lausa lust teha, ei igatse trimmeri järgi :)
Jeep Commander 3.0 crd 2007
Jeep Grand Cherokee 4.0 1993
JAN007
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: K Juun 02, 2004 10:25 pm
Asukoht: Nuustaku

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas JAN007 »

honkomees kirjutas:
JAN007 kirjutas:... oma 3 vikatit sai suvejooksul lõhutud tavaliselt sest võsa oli ka vaja ära niita. ...
Vot meil ei mäleta ühtegi lõhutud vikatit, paar korda sai küll teraots kõveraks löödud aga see tagasi löödud ja üle pinnitud ja korras. Vanamees õpetas ikka vikatiga niitmisel korralikku töötamist, et niidetakse laia kaarega nii 2-2,5 m aga vähe korraga ette võttes ja siis oli ette näha ka võimalikud takistused. Häid vikateid oli ka tol ajal juba vähe, meil ikka nii, et 3-4 hääd vikatit (igaühel oma paar) ja siis veel mõned enam vähem teraga vikatid ja lisaks seisid räästa all reas vikatid, mida keegi ei tahtnud võtta töötamiseks, noh linnast tulnutele lõhkumiseks võis anda :lol: .
JAN007 kirjutas:... Luiskamine, pinnimine, lõikamine olid ammu enne keskkooliaega juba selged :-)
luiskamine on ju köömes, see iga kaare jooksul korduvalt tehtav ja poisikesena selge, pinnimisega oli meil nii, et heinale võtsime ikka mitu vikatit kaasa ja siis kunagi, kui aega oli (nt vihmaga), vanamees aida trepil varju all kvalifitseeritult pinnis, poisikest ei lastud väärt riistu rikkuma ja nii see töö õppimata jäigi. Aga mis asi on lõikamine antud kontekstis??
Nagu kirjutasin, siis tööks oli matkaradade niitmine metsas, võsa ja kive oli palju. Nii need vikatid lagunesid, ega need tööjaoks kätte antud vikatid olid juba enne parajad romud. Alles mitu aastat peale selle töö lõppu nägin Tallinnas mingil metsandusnäitusel trimmereid ja võsalõikajaid esimest korda elus. Me ei osanud unistadagi tollal sellistest riistapuudest ja kui olekski olemas olnud siis lapstööjõud oli ju odav, said suve lõpus 3 rublaste paki kätte ja olid üliõnnelik :-)
Lõikamise osas aga eelmine vastaja saab 10 punkti :-)
Grand Vitara
Kilpkonn
Fitting 38"
Postitusi: 364
Liitunud: R Dets 14, 2007 10:32 am
Asukoht: Tallinn, asfalt

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Kilpkonn »

Eks see vikat ole tore küll, aga selle soovitamine inimesele, kes otsib trimmerit on suht sarnane
nagu offroadisõitjale soovitada, et mine sealt jala, mis sa autoga lähed,
saad ju kohati isegi kiiremini ja palju odavamalt ja vanasti käisid kõik jala ;)
O|||||||O
Kasutaja avatar
coeng
Fitting 38"
Postitusi: 230
Liitunud: P Veebr 13, 2011 1:38 pm
Asukoht: Rae vald.

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas coeng »

ega ei soovitagi, lihtsalt üks alternatiivi tutvustus, mis mõnele inimesele meeldib.
Jeep Commander 3.0 crd 2007
Jeep Grand Cherokee 4.0 1993
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”