Trimmer/Rohulõikur

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

bomsch
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: N Sept 02, 2010 11:09 am
Asukoht: Tallinn

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas bomsch »

Kas valida Dolmar MS-4510x 2,3kw 45cc 7,9kg
või Efco 8460 1,8kw 45,7cc 7,5kg
Efco 180€ soodsam, mõlemal lisavarustus sama kaasas.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas v6sa »

bomsch kirjutas:Kas valida Dolmar MS-4510x 2,3kw 45cc 7,9kg
või Efco 8460 1,8kw 45,7cc 7,5kg
Efco 180€ soodsam, mõlemal lisavarustus sama kaasas.
Dolmaril on süütepool kuumal mootoripoolel, ei soovita:
http://forum.automoto.ee/showthread.php ... ght=dolmar

Mina valiks Stihli, olgugi kallim ja hinnaliste tükkidega.

Tuttava Oleo-Mac on ka kahtlaselt hästi vastu pidanud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
245rx
Rookie
Postitusi: 1
Liitunud: L Juun 04, 2016 1:14 pm

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas 245rx »

Oleneb mida kui palju on vaja niita ja mitme mm. jõhvi on plaanis kasutama hakata, see 3 mm. tähekujuline võtab tihedamat rohtu ikka palju paremini kui mingi ümmargune ja 2.4 mm. 3 mm. jõhvi puhul on minu arvates 2 kw. võimsust miinimum, tegelikult võiks olla veelgi enam, lisavõimsus ei tee kunagi halba. Tõsisema trimmerdamise korral ei ole mõtet võtta nõrgemat ja odavamat masinat ja hakata selle mootorit siis maksimumilähedaselt kurnama, parem võtta juba võimsam masin ja see peab õige hoolduse korral ka hoopis kauem vastu samuti on niitmine sellega hoopis mugavam. Lisaks saad võimsamale vajadusel võsaketta otsa panna ja ka võsa maha võtta. Elukutselised võsalõikajad kipuvad eelistama Stihli ja Husqvarna toodangut, arvatavasti on sellelgi oma põhjus, mõlemil valikus 2.2 kw. ja 2.8 kw. mudelid, sellest 2.2 kw mudelist peaks 3 mm. jõhviga trimmerdamiseks ja rohulõikuseks täiesti piisama.
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas GC »

Tasub uurida ka, mis trimmeripead masinatel on.
Ise kasutan Sthil-i Autocut 40-2 pead, mille paaritasin ühe teise masinaga (Mitsubishi).
Väga töökindel ja kasutajasõbralik asi.
Alati tasub arvestada sellega, et üritad ka midagi puisemat maha võtta ja siis annab nadi pea ja peenike jõhv kohe alla!
gaz fs 1
h.v
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: R Jaan 29, 2010 5:06 pm

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas h.v »

Tere,

Kas Echoga on inimestel jõudnud ka juba kogemusi tekkida? Saan aru, et üsna uus asi Eesti turul, aga Maamessil oli müügimees tubli ja jättis asjast hea mulje. Otsin trimmerit hobitalusse, mille kasutus oleks enamasti aias kraaviservade hooldamine, aga aeg-ajalt ka heina ja peenema võsa niitmine. Tulevikus on mõne aasta jooksul vaja ilmselt metsas paarihektarist uuenduslanki hooldada korra kuni kaks aastas, kus on siis ilmselt pöidlajämedust võsa ja heina. Kuna kasutust leiab tööriist siiski harva, nädalavahetuseti ja seda ka ainult suvisemal hooajal, ei tahaks ülemaksta selle eest.

Jäi silma Echo, millele on praegu head pakkumised, hinna sisse kuuluvad nii traksid kui ka kolm lõikepead. Müügimehe jutu järgi on ülekanne selline, et lõikepea liikumine on 2x aeglasem kui mootoripöörded, mis parandab oluliselt jõudlust:
https://www.stokker.ee/vosaloikur-echo- ... 1757484233
põhimõtteliselt on ka võimsam variant, aga see on võrreldes husq-idega ja stihlidega raskem, selles hinnaklassis vaataks juba husq või stihli.
https://www.stokker.ee/vosaloikur-echo- ... 1258693057

H
Kasutaja avatar
Rainer
Fitting 44"
Postitusi: 419
Liitunud: N Okt 06, 2005 10:00 am
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Rainer »

h.v kirjutas:Tere,

Kas Echoga on inimestel jõudnud ka juba kogemusi tekkida? Saan aru, et üsna uus asi Eesti turul, aga Maamessil oli müügimees tubli ja jättis asjast hea mulje. Otsin trimmerit hobitalusse, mille kasutus oleks enamasti aias kraaviservade hooldamine, aga aeg-ajalt ka heina ja peenema võsa niitmine. Tulevikus on mõne aasta jooksul vaja ilmselt metsas paarihektarist uuenduslanki hooldada korra kuni kaks aastas, kus on siis ilmselt pöidlajämedust võsa ja heina. Kuna kasutust leiab tööriist siiski harva, nädalavahetuseti ja seda ka ainult suvisemal hooajal, ei tahaks ülemaksta selle eest.

Jäi silma Echo, millele on praegu head pakkumised, hinna sisse kuuluvad nii traksid kui ka kolm lõikepead. Müügimehe jutu järgi on ülekanne selline, et lõikepea liikumine on 2x aeglasem kui mootoripöörded, mis parandab oluliselt jõudlust:
https://www.stokker.ee/vosaloikur-echo- ... 1757484233
põhimõtteliselt on ka võimsam variant, aga see on võrreldes husq-idega ja stihlidega raskem, selles hinnaklassis vaataks juba husq või stihli.
https://www.stokker.ee/vosaloikur-echo- ... 1258693057

H
Mul Echo SRM 265 paar aastat kodukasutusel olnud,siiani pole katki läinud, kasutan ka suht vähe (u 8 paagitäit aastas)
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas ahto42 »

Mul Echo derivaat Shindaiwa c226, Kolmas hooaeg vist, Varastatud partnerist igatahes ergonoomilisem ja äkilisem. Kah u 5L kütet suve jooksul. Nüüd läks uus õhufilter ja küünal sisse. Filter kallis-u 15 euri. Originaal küünalt(+ elektrood V-lõikega) kohapeal paljudes kohtades pole, panin NGK asenduse, töötab. Ei saa masina üle kurta.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
urmas
unistus kahest 4-pakist kapoti all
Postitusi: 1917
Liitunud: E Jaan 01, 2007 4:04 pm
Asukoht: Kalamaja, Kilulinn... 5o59185

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas urmas »

10 aastat vana Stihl 55. Vist 0,7 kw. Kõik hea, aga ostaks võimsama. Päevas 5 liitrit. Saeketta jaoks jääb nõrgaks ja see üks tõhus ketas, kui võsa palju. Mul on :( Jõhviga on mootor paksus rohus ka hädas. Kuid muidu Stihliusku :)
Snegurochka ex.
Authorities require that a person be gone 48 hours before they`re consodired missing (longer, if they drive a Jeep)
Uued tuuled....IF IT DOES NOT BREAK, IT'S TRIALJIMNY.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 734
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas maksipoiss »

h.v kirjutas: põhimõtteliselt on ka võimsam variant, aga see on võrreldes husq-idega ja stihlidega raskem, selles hinnaklassis vaataks juba husq või stihli.
https://www.stokker.ee/vosaloikur-echo- ... 1258693057
H
Mul siis see võimsam Echo mingi kaks hooaega kasutusel olnud. Igatahes sain ta omalajal pea soti odavamalt kui lingil (ikka Stokkerist mitte videviku poest :) ) ja pettuma ei ole pidanud, ka kaal mind küll ei häiri. Paagitäiega töötab kaks tundi ja võimsuse poolest kannatab ka noori puid langetada.
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas eerik2 »

E-ehituskeskuses on jälle müügil 52 kuubikuline riistapuu 129eurikut. Traksid ka kaasas. Eelmina kevad ostsin, ma olen küll siiani rahul. Müüdi karbis legona. Nõrk koht on käepideme kinnitus. Sinna puurisin augu läbi ja pikk polt sisse, jäi pidama. Karburaator tahtis veidi timmimist ja kui jooksma hakkas, käib nagu kulda. See kevad läks ka ühest tõmbest käima. Mootor on ikka metalli sees nagu peab, võsaketas kaasas.
F-250XLT 7,3D
Mahno
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 09, 2005 2:48 pm
Asukoht: Tallinn-Harju

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Mahno »

Kas sellel nimetul e-ehituskeskuse omal on kõrgema rohu sees piisavalt jaksu?
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas eerik2 »

52 kuubikut räägib iseenda eest. Meetrist heina kettaga laskis ludinal. Niitsin tee ääri. Paksu ja kõrget pole nagu jõhviga mõtet lastagi.
F-250XLT 7,3D
Mahno
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 09, 2005 2:48 pm
Asukoht: Tallinn-Harju

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Mahno »

Arvestades rendihinda, siis kui see masin 4 korda aiataguse maha niidab, olen ma nullis (tegelikult plussis, sest ma ei pea sõitma, viima, tooma jne)
Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas eerik2 »

Otsisin siis trimmeri ametliku nime ka välja, leidsin teisest poest:
http://tooltime.ee/tooted/aiat%C3%B6%C3 ... en%2052cm3
Vaatasin, et Baumax'is ka müügil sama hinnaga, kui E-Ehituskeskuses.
F-250XLT 7,3D
Mahno
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 188
Liitunud: R Sept 09, 2005 2:48 pm
Asukoht: Tallinn-Harju

Re: Trimmer/Rohulõikur

Postitus Postitas Mahno »

Olen ka nüüd sellise 52cc hiinlase omanik. Jõudu on, rinnuni rohtu koos läbikasvanud põldmarjadega jaksab niita küll. Käivitus kenasti, midagi seada polnud vaja.

Miinused.
1. traksid on kehvad (mulle polnud probleemiks, vanad traksid on olemas)
2. Kahest poolest kokkukäivad käepidemed on vedelad. Tekkis tahtmine kokku keevitada.
3. Eespoolnimetatud lenksukinnituse polt on ka väga kahtlane. Minul ta esialgu toimib, aga kui enam ei toimi, siis auk läbi ja polt, nagu eelpoolkirjutaja juba tegi.

Muus osas 129 euro eest käib küll (esialgu).
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”