Arutelu veniva köie ümber

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas FlammablE »

Kas see milemarkeri lint venib? Tundub ilusate kirjade ja hinnaga tavaline mitteveniv ehk umbes sama asi, mida meil siin enamik ehituskauplusi, certex jne müüvad. Olen küll näinud lapiku ristlõikega venivat köit, aga lindiks on seda palju nimetada. Miks tavaline veniv köis ei kõlba?
Kasutaja avatar
simm
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: K Okt 19, 2011 1:13 am
Asukoht: Tallinn

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas simm »

FlammablE kirjutas:Kas see milemarkeri lint venib? Tundub ilusate kirjade ja hinnaga tavaline mitteveniv ehk umbes sama asi, mida meil siin enamik ehituskauplusi, certex jne müüvad. Olen küll näinud lapiku ristlõikega venivat köit, aga lindiks on seda palju nimetada. Miks tavaline veniv köis ei kõlba?

Käisin mõned kuud tagasi vaatamas Kölni lähedal väikest võislust. Seal kasutati vajadusel ainult linti. Küsisi ühe kohaliku käest, et miks nii ja vastus oli päris hea: köiega võid oma tigeda ämma puukülge siduda aga lint on autode jaoks :D
Lint pidi kauem vastu pidama ja olema ohutum kui katkeb. Ma ei tea kuidas aga nii väitis.

Sealt see mõte tekkis, et uuriks kumb parem ja kui suur on hinnavahe!
+372 56882922
unistus@live.com

Jeep Grand Cherokee 5,2 V8
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas FlammablE »

No kui Kölnis mingi kohalik ütles, siis on loogiline :lol: Kui energia on sama, siis mis vahet seal on, kas läbi õhu lendav tõmbamisaas+seekel on ümara või lapiku nööri otsas? Tegelt ARB-l peaks olema mingi veniv lint: http://www.roughgear.com/arb/arb201100.html aga selle hinda võib näiteks JRi käest küsida.
klem
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 120
Liitunud: E Dets 08, 2008 10:53 am

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas klem »

Köiemüügi teema on väga popp aga omalt poolt paneksin siiski veelkord südamele, et valige ikkagi alati jõukohased tõmmatavad. Mina tõmbasin täna oma 20mm köie pleissimise koha juurest pooleks, eks homme näis, kas tagaluugist saab asja või mitte.

k.
tanel
Rock Crawler
Postitusi: 961
Liitunud: K Mär 29, 2006 11:23 am
Asukoht: Tallinn

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas tanel »

klem kirjutas:Köiemüügi teema on väga popp aga omalt poolt paneksin siiski veelkord südamele, et valige ikkagi alati jõukohased tõmmatavad. Mina tõmbasin täna oma 20mm köie pleissimise koha juurest pooleks, eks homme näis, kas tagaluugist saab asja või mitte.
Millega tõmbasid, mida tõmbasid, kui pikk oli hoovõtumaa? Huvi pärast...
tegime pulli, aitab
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas metsik »

tanel kirjutas:
klem kirjutas:Köiemüügi teema on väga popp aga omalt poolt paneksin siiski veelkord südamele, et valige ikkagi alati jõukohased tõmmatavad. Mina tõmbasin täna oma 20mm köie pleissimise koha juurest pooleks, eks homme näis, kas tagaluugist saab asja või mitte.
Millega tõmbasid, mida tõmbasid, kui pikk oli hoovõtumaa? Huvi pärast...
Olen ka asjast huvitatud.Kui pikk oli köis.
Olen endal ka 22mm ja 10m pikkuse katki tõmmanud.
Viga oli selles,et seekel oli hästi väike ja puruks läks täpselt seekli ja köie kokkupuute kohast,väljapoolt.
Rebestas lihtsalt katki.
Tõmbasin Karli cherot.Tagaotsad olid koos ja panin patrulliga täiega minema.
Köis oli 10m ja 3a vana.Sidusin kokku ja kasutan siiani.
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
klem
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 120
Liitunud: E Dets 08, 2008 10:53 am

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas klem »

metsik kirjutas:
tanel kirjutas:
klem kirjutas:Köiemüügi teema on väga popp aga omalt poolt paneksin siiski veelkord südamele, et valige ikkagi alati jõukohased tõmmatavad. Mina tõmbasin täna oma 20mm köie pleissimise koha juurest pooleks, eks homme näis, kas tagaluugist saab asja või mitte.
Millega tõmbasid, mida tõmbasid, kui pikk oli hoovõtumaa? Huvi pärast...
Olen ka asjast huvitatud.Kui pikk oli köis.
Olen endal ka 22mm ja 10m pikkuse katki tõmmanud.
Viga oli selles,et seekel oli hästi väike ja puruks läks täpselt seekli ja köie kokkupuute kohast,väljapoolt.
Rebestas lihtsalt katki.
Tõmbasin Karli cherot.Tagaotsad olid koos ja panin patrulliga täiega minema.
Köis oli 10m ja 3a vana.Sidusin kokku ja kasutan siiani.
Hoovõtumaa oli suht lühike, vbl meeter-paar, tõmbasin Tahoega sadulveokit koos tühja haagisega. Köis oli kas 8 või 10 m pikk, Metsiku esimestest partiidest, 1,5 a vana aga muidu hästi hoitud. Rebenes täpselt pleissimise kohalt. Kokkuvõttes läks hästi, keegi viga ei saanud. Veok oli sulgenud tee mõlemad suunad ja uudistajaid oli palju.

Aga eks teeb visuaalse kontrolli, laseb uuesti ära pleissida (Certex?) ja kasutab edasi.
Kasutaja avatar
metsik
I live off from the mud
Postitusi: 2131
Liitunud: R Aug 31, 2007 11:59 am
Asukoht: TALLINN kristiine juures

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas metsik »

ok.Ei oska midagi kosta.Ise pole oma kolme tonnise patrulliga peale selle ühe suutnud ühtegi katki tõmmata.
Se pole ka eesmärk olnud.
saaks maakerale tiiru peale. Tel. 5183816
http://www.kregori.ee Teleskooplaaduri teenused
https://www.facebook.com/kregori.ee/?fref=ts
Sten
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: K Dets 11, 2013 10:08 am

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas Sten »

Ütleme, 5 tonnine suur auto mülkas kinni, väljatõmbamiseks oleks mingisugune arv tonne jõudu vaja. Tõmbav auto(2t) kiirendab kiiruseni 10km/h, siis mitme tonnine jõud köiele mõjub?
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas tarmo »

Sten2121 kirjutas:Ütleme, 5 tonnine suur auto mülkas kinni, väljatõmbamiseks oleks mingisugune arv tonne jõudu vaja. Tõmbav auto(2t) kiirendab kiiruseni 10km/h, siis mitme tonnine jõud köiele mõjub?
See on põhikooli füüsika ülesanne :)

Kineetiline energia Ek = mv2 / 2

Ehk siis (2000 kg * sqr(2,8 m/s)) / 2 = 7840 J

Kui see raskusjõuks ümber teisendada, siis peaks tulema 784 kg ehk 0,78 tonni.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Sten
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: K Dets 11, 2013 10:08 am

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas Sten »

Põhikoolist aegu möödas juba, pole enam meeles kõik, aga tänan arvutuse eest.
Et siis köie tugevus tuleks valida vaid tõmbava auto massi ja suurima kiiruse(milleni 5-10 meetriga kiirendab) järgi?
Kasutaja avatar
Roostekoll
Fitting 38"
Postitusi: 391
Liitunud: K Juul 31, 2013 9:24 pm
Asukoht: Tallinnacundimeesükskorsakov

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas Roostekoll »

Sten2121 kirjutas:Põhikoolist aegu möödas juba, pole enam meeles kõik, aga tänan arvutuse eest.
Et siis köie tugevus tuleks valida vaid tõmbava auto massi ja suurima kiiruse(milleni 5-10 meetriga kiirendab) järgi?
Parem oleks need auto massid liita ja veel juurde panna. Kui ikkagi autot veel mudast-kallakust üles ka sikutada ning esimesel korral ei joppa, siis ei jää need jõud ka just väikseks. Sina tõmbad oma autoga ehk tonnise jõuga aga 5 tonni liigub oma kiirendusega vastupidises suunas äki :twisted:
Kahe kahetonnise omavaheliseks kemplemiseks on 6-8t tugevus paras. Kui katki läheb, tuleb lihtsalt tugevam võtta või näpp suus lolli näoga katkend köit imetleda :)
Trolle pole olemas
Krooniline
Rock Crawler
Postitusi: 687
Liitunud: T Aug 31, 2010 5:00 pm

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas Krooniline »

Sten2121 kirjutas:Põhikoolist aegu möödas juba, pole enam meeles kõik, aga tänan arvutuse eest.
Et siis köie tugevus tuleks valida vaid tõmbava auto massi ja suurima kiiruse(milleni 5-10 meetriga kiirendab) järgi?
Ühe köie otsa seod puu külge ja teise auto külge ja siis tõmbad nii nagu tahaksid autot välja sikutada :D Kui köis terveks jääb ja ise ninapidi esiklaasis on köie tugevus paras. :D
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas CaveMan »

Päris nii ei ole. Nii juhtub ka siis kui köis on liiga tugev ja venib liiga vähe või ei veni üldse.
Krooniline kirjutas: Ühe köie otsa seod puu külge ja teise auto külge ja siis tõmbad nii nagu tahaksid autot välja sikutada :D Kui köis terveks jääb ja ise ninapidi esiklaasis on köie tugevus paras. :D
Viimati muutis CaveMan, K Mai 28, 2014 10:57 pm, muudetud 1 kord kokku.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2635
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Arutelu veniva köie ümber

Postitus Postitas helar »

Pisike näide , alates 06:50.

http://www.youtube.com/watch?v=_0X_b1qmAew

Metsiku lc kaalus seal ilmselt üle 3 tonni. Kui jäme köis kasutusel oli enam täpselt ei mäleta. Vist 24 mm.
Sel õhtul oli -20 kindlasti ja köied olid kogu reisi väliskeskkonnas.
Kui just jahipüssiga taga ei aeta ,siis nii lollilt põhjagaasiga , nagu mina tegin, minema kütta ei tasu. Saab ka jupphaaval rahulikult. Jäävad inimesed, tehnika ja köied terveks.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”