Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Liiga tihti on meil see küsimus. Palun, Paneme siia oma uiteküsimused ja fleimime siin, et millist maasturit ma tahan või vajan

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas helar »

Lähtuvalt pealkirjast oleks rahvamaja ok lahendus. Eriti, kui töötegemise koht on kitsamal juhul Eesti. Punktile ligi pole vaja pilti tegema ju autoga sõita. Tehnika katusele ja ise saab pikemate otste/kestuse puhul autos magada. Ka talvel. Ei pea erinevat tehnikat liialt soetama. Minumeelest kompaktne lahendus.
TLC on kallim küll. Aga hea. Patrol odavam , aga ka hea. Patrolil varuosad ka odavamad. Mõlemit marki leidub turult tehnilisest seisukorrast seinast seina.
Kirurge on ka lihunikke ja vastupidi. Eks teemaalgataja on ilmselt asjaga piisavalt tegelenud, et oma vajadusi teada.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
TerranoTraktor
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Okt 26, 2014 7:46 pm
Asukoht: Tartu

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas TerranoTraktor »

Kui siin oli jutt garantiist siis kedagi maha teha ei taha aga sai LandRover Freelanderil vahetatud vahekast just sealsamas imedepõllul, remondi maksumuseks oli 1200 eurtsi!!! Kasti lubasid mehed sebida ise ja üle kontrollida et kõik oleks OK! Sain siis auto kätte ja ei saanud 2000 km sõita, kui kast oli laiali! Garantiist ei olnud haisugi, sest öeldi et veel 400 eurti ja teeme korda!

Ajab ikka marru küll! :evil:
Kasutaja avatar
Puucoy
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: L Dets 01, 2012 11:37 am
Asukoht: Jäneda L-Virumaa
Kontakt:

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas Puucoy »

Ise tegelen ka jõudumööda ohtlike puudega ja enamus töid saab tehtud Peugeot Boxeriga. Topeltkabiin, 1 t. kraana, kallav kast ja 9,5 Comup vints. Enamuse saab tehtud ja sinna kus 4x4 vajalik on tuleb enne ikka jala ette kaeda, lolli peaga saab ju kõik ära uputada. On ka minu masinepargis mõned 4x4 liikurid, olen mõnes pargis päris korralikult uppunud. Sellistesse kohtadesse on mõtekas minna kahe autoga või sõber 4x4 massinaga appi kerjata. Ja masina ja nööriga kaldes puu mahasikutamise laidan ma kül maha olen näinud kuidas pideriba järsema sikutamise peale järgi annab ja puu "kelku" läheb, katki läks nii maja katus kui traktor mis seda sikutamist sooritas. Ise sikutan ikka vintsiga ja kui on vaja siis panen ka autu emakese maa külge kõvemini kinni. Kui tahad midagi täpsemat küsida siis parem helista 51 38983. Päikest
Arvamus on nagu p....e igaühel on oma.
Nissan Patrol 3,3 td 84a.
Volvo C 303 3,0 b 78a.
Volkswagen Transporter syncro 2,5 td 98a.
MB Sprinter 4x4 2,2 2004a.
Sõidan millega tahan.
+372 51 38983
JaanusLI
Fitting 38"
Postitusi: 396
Liitunud: E Aug 11, 2008 10:41 pm
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas JaanusLI »

Jimnyga metsas- huh jube mõelda. sai käidud lc 70 mingi aeg metsas, istmed väljas taga ja puha. Kuidagi kaks võsasaagi veel mahutad ära, kui kolmas tuleb mängu, siis meenutab twisterit see edaspidine elu kabiinis. (6 sae jaoks võtsin villise käru sappa :D ) Olen isegi mõelnud mida järgmisena metsa võtaks ja pigem otsustaks pika kere kasuks. Põhjus lihtne, kui sajab igast löga taevast, siis saab varustuse sinna kuivama panna, lisaks saad paigaldada vastavad puhurid autosse igasse otsa. Ja muidugi ei pea siis hiljem kodus neid jälle maha tõstma ning hommikul peale. Paar puhurit järel on, siis on hommikuks nii traksid, jakk ja saed kuivad. Jutt siis võssimeeste vaatenurgast. :)
MÕNUMUMMID-e rooliväänaja. 53435237
TR-3 valmimas.
Arborist
Off Roader Wannabe
Postitusi: 45
Liitunud: K Sept 17, 2014 7:58 pm
Asukoht: Saaremaa/Tallinn

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas Arborist »

Tere taas üle pikaaja,

nüüd siis asi ikkagi nii kaugel ,et läheb auto vahetamiseks.Ja hetkel kaks kastikat silma jäänud.

Mitsu l200

http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=1861529

Ja navara 76 kw

http://www.auto24.ee/used/1908063

Kumba eelistada?.kuuldavasti navara pidavat lagunemise suhtes paremini pidama aga l200 mugavam..ja minu meelest näeb ka parem välja.varuosad samade hindadega?
Kumb nendest ökonoomsem ka on?

homme plaan seda navarat igatahes vaatama minna.
L200 2.5 2005, Hilux 3.0 2010
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas amevier »

Ma arvan, et kütet võtavad ühtemoodi.
Valisin kunagi samuti nende kahe vahel ja võtsin Navara (küll 98kw). Kabiinis tundus mugavam ja sõitis paremini. Navara võttis kütet natuke alla 10 suvel, talvel olenes neliveo kasutamisest - 10-12.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Sobilik masin Arboristile..metsamehele.

Postitus Postitas v6sa »

Arborist kirjutas: ...
nüüd siis asi ikkagi nii kaugel ,et läheb auto vahetamiseks.Ja hetkel kaks kastikat silma jäänud.
...
Kumba eelistada?.
...
Võta see, kumb on korralikum. Läbisõit on vaid number odomeetril, seisukord loeb. Heaste hoituna on mõlemad asjalikud tööloomad.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Vasta

Mine “Tahan osta aga ?”