kia sorento sureb välja !

Moderaatorid: Landy, Moderators

timpss
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 14, 2014 11:16 pm

kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas timpss »

Tervist , probleem selline et kiirendades sureb mootor välja ja sütib mootori tuli . Peale seda käivitub auto ilusti kuid mootori tuli jääb põlema. Soojas garages seistes umbes 15 m kustub ka mootori tuli ära . Kiirendades uuesti on sama lugu . Äkki on kellegil sama probleem olnud ja saaab nōu anda . Autoks 2005 a kia sorento 2.5tdi automaat
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas RistoRR »

Millal küttefiltrit viimati vahetasid?
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
timpss
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 14, 2014 11:16 pm

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas timpss »

suvel mingiaeg kui õlivahetuses käis
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas RistoRR »

Kui filter ok, siis tasuks paaki vaadata. Sõelal võib klimp ees olla ja kiirendades jääb ilmselgelt nälga siis...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas honkomees »

RistoRR kirjutas:Kui filter ok, siis tasuks paaki vaadata. Sõelal võib klimp ees olla ja kiirendades jääb ilmselgelt nälga siis...
Egas mitteammune filtrivahetus tähenda veel selle korrasolekut, piisab ühest "vedanud" tankimisest. Omal kogemus Venemaa sõidust, nii kui ühest tanklast sealpool Moskvat trassile sain hakkas pihta ... filtri oli täielikult kortsu tõmmanud, nii umbes.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
timpss
Rookie
Postitusi: 9
Liitunud: P Dets 14, 2014 11:16 pm

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas timpss »

siis peab ikka filrti ära vahetama ja lootma et asi oli selles
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas RistoRR »

honkomees kirjutas:
RistoRR kirjutas:Kui filter ok, siis tasuks paaki vaadata. Sõelal võib klimp ees olla ja kiirendades jääb ilmselgelt nälga siis...
Egas mitteammune filtrivahetus tähenda veel selle korrasolekut, piisab ühest "vedanud" tankimisest. Omal kogemus Venemaa sõidust, nii kui ühest tanklast sealpool Moskvat trassile sain hakkas pihta ... filtri oli täielikult kortsu tõmmanud, nii umbes.
Sorentodel ei ole filtris veel kunagi häda olnud. Paagi sõel aga... murelaps
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
gunts1
Off Roader Wannabe
Postitusi: 43
Liitunud: R Veebr 03, 2012 6:38 pm

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas gunts1 »

Mul küll manuaalkast, aga jama selline, et mõni päev ei läinud käimagi. Aku tühjaks ja uuesti laadima. Järgmine hommik käivitus ilusti. Teise käiguga võisin nii peeneks lasta kui veel kannatas ja kolmandaga suri kohe välja nii kui siduri üles lasin, aga mootorituli ei süttinud. Süttis päev enne Tartusse esindusse minemist õnneks. Esinduses öeldi, et ühisanuma surveandur on läbi. Aga nemad vahetavad anduri koos ühisanumaga 1200 euri :eek . Ma liimile ei läinud ja öeldi, et nad on ka taastanud neid andureid. Kolm tundi taastati, pool tundi diagnosti, kokku 100 euri ja sõidan senini probleemideta 2013a. Filtri vahetusest mul kasu ei tõusnud. Kodus mootorikatet peale pannes tundus mulle, et ega selle anduriga keegi seal tegelenud polnud. Selliselt nagu ma ta eelmine päev maha võtsin ja puhastada üritasin nii ta ka oli seal. Keegi arvas, et viga võis olla kuskil elektroonikas, mida sai arvutiga likvideerida. Mina olen rahul.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas RistoRR »

Ka eelmainitud paagi sõela ummistus hakkab lati rõhu viga näitama
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
gunts1
Off Roader Wannabe
Postitusi: 43
Liitunud: R Veebr 03, 2012 6:38 pm

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas gunts1 »

Täitsa võimalik, aga võtsin ka paagi lahti ja sõel oli täitsa ilus, puhas ja korras. Kõige kummalisem oligi mul asja juures see, et masin kui käivitus, siis töötas korralikult. Vahest sai käima aetud ka eetriga. Jätsin kohe seisma ja siis käivitus juba korralikult. Esindus ei öelnud sellepeale midagi kui küsisin, et kuidas siis masin töötab kui andur on pekkis.
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas Uko »

Mootori enda elektroonika plokk võib jebida ,on olnud juhus ühe autoga.Läks lammarist teine peale ja hetkel käib.
olge marurahulikud!
ENDEL
Off Roader Wannabe
Postitusi: 27
Liitunud: P Veebr 05, 2006 9:06 pm
Asukoht: viljandi

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas ENDEL »

kas pihusti tagasivoolu oled vaadanud,äkki mõni pihusti läbi, siis teeb ka sellist nalja,võib ka pumba solenoid jebida, saab kontrollida kui võtad pistiku tagant ,kas midagi muutub.
DON-SOXU
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: L Jaan 27, 2018 1:07 am

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas DON-SOXU »

Tere. Olen mõndaaeg olnud Sorento omanik. Täpsemalt siis 2006a 2.5/ 103kw. Manuaal. Algas probleem sellega kui auto suri sõites lihtsalt välja. Läks käima mõningate käiamistega ja sõitsin 20m suri uuesti välja. Sain käima ja järgmine päev enam käima ei läinud. Läks remonti ja mehaanik ütles et kõrgsurvepump. Sai vahetatud. Kolm päeva sõitsin ilusti ja järgmine hommik käima ei läinud. Uurisin ja puurisin vahetasin akut. Suvalisel ajal läks käima. Sõitsin ca100km kütusekulu selle maa peale topelt. Hakkas suitsema ja käima läks vaid eetriga. Kiirendades suri välja. Sai kontrollitud pihustite tagasivoolu ja oli korras ja ühtlased kõik. Viisin pihustid remonti otsad läbi. Panin pihustid peale käima ei lähe. Panin läbipaistvad voolikud käsipumbale juurdevoolu ja pealevoolu. Tulid õhumullid käsipumbast kõrgsurvepumpa. Õhku sai käsipump õhutuskruvist millel keere maas. Sai uus keeratud ja mulle mingil määral aga kiirendada sai ja välja ei surnud. Võtsin kõrgsurvepumpa mineva vooliku käsipumbast lahti ja ülesse tõstes vajus kütus kõrgsurvepumpa. Kas see on ok? Kui hiljem käima panin läks võtmest kohe käima ja käis nii kaua kui pumbast kütust tuli ja suri välja. Milles või kus võib peituda viga. Suured tänud kui viitsisite lugeda.
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas Uko »

Kütusevõtturis paagis.Pumbal on veel etteandepump ka küljes mis võib jamada.Aga selle auto omanikuna on vaja omada ka koodilugejat et käebärast kohe kasutada.
olge marurahulikud!
DON-SOXU
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: L Jaan 27, 2018 1:07 am

Re: kia sorento sureb välja !

Postitus Postitas DON-SOXU »

Kontrollisin ja puhastasin paagi filrit. Seal ei ole etteandepumpa. Ainult sõel.ainukeelktrooniline asi on kütuse taseme andur.
Vasta

Mine “Kia”