Kia sorento ei lähe soojaks

Moderaatorid: Landy, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas TiitR »

isakene kirjutas:
RistoRR kirjutas:No ei jahuta ju mitte. Pole mul kunagi ühtegi lisasoendust, pappi/lappi radika ees ega midagi sellist olnud ja püsib ka -30 juures soe. Soojeneb küll aeglaselt :roll:
Sul siis küll mingi eriline ilmasoendaja eksemplar. -30-ga ei püsinud mul isegi vanakooli Patrol soe, kui mootor timmis oli. Lihtsalt salongiradikas jahutas mootori maha. Ning tühikäigul termomeetri osuti ellu ei ärganudki, kui salongivent töötas.
Lisan ka oma tähelepaneku - l200 (2-he akuga) seisis ilma meelevallas alates eelmisest laupäevast, oli nii läbi külmunud, et siduri pedaal tuli vaikselt üles, käimari kang liikus vast 1..2cm. vasakule-paremale ainult :D . Tempid Tartumaal -23..-28C pidevalt. Eile panin käima, kuna homme vaja jahti minna ja hirmutas, et Jeep ei teinud täna maja ees piuksugi :D . Eelsüüte ootasin lõpuni, relee klõps käis ära ja pakun, et mingi 9..10 pöördega paugutas käima...käis kohe ühtlaselt. Käis maja ees ca. 30 min. ja autosse minnes oli temp. seier kenasti keskel - kohe valmis minema sõitma, kui vaid käimar oleks kaasa tulnud :D . Võrdluseks, nagu öeldud, Jeep eelmine päev sõidust tulnud, seisnud 9h. ja käivitada ei lasknud, naise ´08a. Jetta tdi käivitus 4-ndal korral, kuid siiski. Jettal ei liiguta temp seier end ka peale 10..12km. sõitu. Ütle veel, et vana japs vs. uuem sakslane :D
P.S Jeepil läheb temp (digi kompust vaadates kenasti 92C-ni, sõites ei kuku), saaks vaid käima enne :D
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas isakene »

LauriJ kirjutas: Kunagi oli isal Vito (2006 2,2cdi vms) no toda ei saanudki talvel soojaks, piisas mingi -10 kraadist ja mootor soojaks ei läind kuigi radiaatorid olid kaetud jne.
Mul seesama 2,2 CDI Vito. Kero läheb automaatselt tööle, kui mootor külm, ilma selleta alates -10st masinat soojaks ei saa. Kusjuures, kütusekulu kero kasutades on sama või väiksem, kui külmaga ilma kerota.
Ning korraliku toitesüsteemiga ja reguleeritud (loe: maanteesõidul alla 10/100 kütusekuluga) patrolid 3,3D ja 2,8D ning pajerod 2,5D mootoritega jahtuvad tühikäigul -20 ja alla välistemperatuuridel lootusetult maha. Oma erinevate hulkumiste käigus olen palju erinevate õuetemperatuuridega öid erinevates tiksuva mootoriga autodes veetnud. Alla -20C välistemperatuuril ei hoia ükski KORRAS diisel tühikäigul, välisõhult töötava salongisoojendusega ei mootoris ega salongis normaalset (mootor al. +60, salong al. +20 ) temperatuuri. Kehtib siis maasturite ja kaubikute puhul. Kui keegi tahab vaielda, siis ma tahaks oma silmaga seda imelooma näha.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
dislafänn
Mudder
Postitusi: 74
Liitunud: T Veebr 25, 2003 8:10 pm

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas dislafänn »

Mu 2,8 Pajerol töötab termostaadi pool küll ideaalselt. Seier tõuseb mingi max 5km sõiduga keskele ja sinna ta jääb. Pole kunagi näinud, et sealt mingi hetk uuesti vajuma hakkaks. Eile sai koos tagumise ahjuga pikalt rongi oodatud, õues -22c, seier ikka keskel.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas LauriJ »

isakene kirjutas:
LauriJ kirjutas: Alla -20C välistemperatuuril ei hoia ükski KORRAS diisel tühikäigul, välisõhult töötava salongisoojendusega ei mootoris ega salongis normaalset (mootor al. +60, salong al. +20 ) temperatuuri. Kehtib siis maasturite ja kaubikute puhul. Kui keegi tahab vaielda, siis ma tahaks oma silmaga seda imelooma näha.
Vb moded tõstavad ümber kuna kaldub KIA teemast kõrvale.

Täna oli küll veidike soojem aga jätsin auto 4 tunniks välja tiksuma. Külma oli ca -18 äkki. Keerasin sooja põhja ja ventika 2 asendisse. Koguaeg hoidis ühtlaselt temp seierit veerandi peal (ma ei tea, palju Hiluxil see näit olla võiks). Kütusekulu maanteel alla 10ne ikka. Autol veel garantii ja esindus tunnistab selle täitsa korras olevaks. Ei ole mõtet kõiki mootoreid ühte patta panna - mõned tõesti ei lähe soojaks aga on ka erandeid.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas TiitR »

isakene kirjutas: Alla -20C välistemperatuuril ei hoia ükski KORRAS diisel tühikäigul, välisõhult töötava salongisoojendusega ei mootoris ega salongis normaalset (mootor al. +60, salong al. +20 ) temperatuuri. Kehtib siis maasturite ja kaubikute puhul. Kui keegi tahab vaielda, siis ma tahaks oma silmaga seda imelooma näha.
Isakene - tule ja veendu ise :D Minu kirjeldatud Mitsul see nii igatahes on. Samuti töötab samal ajal salongi vent kõige kuumema peale surutud ja 3. astmes...krt, auto mootor võib ju soe olla, kuid salong peab ka olema, et sõitma hakata :D
P.S Tõsi, Jeepi 92C saavutasin siis, kui salongivent oli välja lükatud...laadisin nimelt akut selle kohapeal tiksumisega.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas RistoRR »

isakene kirjutas:
LauriJ kirjutas: Kunagi oli isal Vito (2006 2,2cdi vms) no toda ei saanudki talvel soojaks, piisas mingi -10 kraadist ja mootor soojaks ei läind kuigi radiaatorid olid kaetud jne.
Mul seesama 2,2 CDI Vito. Kero läheb automaatselt tööle, kui mootor külm, ilma selleta alates -10st masinat soojaks ei saa. Kusjuures, kütusekulu kero kasutades on sama või väiksem, kui külmaga ilma kerota.
Ning korraliku toitesüsteemiga ja reguleeritud (loe: maanteesõidul alla 10/100 kütusekuluga) patrolid 3,3D ja 2,8D ning pajerod 2,5D mootoritega jahtuvad tühikäigul -20 ja alla välistemperatuuridel lootusetult maha. Oma erinevate hulkumiste käigus olen palju erinevate õuetemperatuuridega öid erinevates tiksuva mootoriga autodes veetnud. Alla -20C välistemperatuuril ei hoia ükski KORRAS diisel tühikäigul, välisõhult töötava salongisoojendusega ei mootoris ega salongis normaalset (mootor al. +60, salong al. +20 ) temperatuuri. Kehtib siis maasturite ja kaubikute puhul. Kui keegi tahab vaielda, siis ma tahaks oma silmaga seda imelooma näha.
Sorry, aga mul suht savi kuidas vitud või padrunid soojenevad. Sorentoga SÕIDAN ISE igapäevaselt, samuti töötan kias, ma arvan end teadvat kuidas sorento toimib. Ja 2,8 padrun on kah moepärast olemas. Ärme pane kõiki masinaid ühte patta eksole.
No offence...
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
4wd
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: T Apr 26, 2005 3:53 pm

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas 4wd »

Aga mis viga kui salongi ventikas puhub kogu aeg ka siis kui soojenduse välja lülitad
Kasutaja avatar
vip001
Fitting 38"
Postitusi: 207
Liitunud: N Dets 27, 2007 5:10 pm

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas vip001 »

Mul ka esimene sorento 2.5 diisel. Soojeneb -30ga tõesti aeglasemalt kui muidu, kuid nii linnasõidul kui maanteesõidul hoiab ilusti 90 juures . Mingeid lapakaid pole radikale veel ette toppinud. Kohapeal üle 15min tiksudes ja salongipuhur 75% töötamisel hakkab tõesti mootrit maha jahutama, kuid kui sõitma hakata, tõuseb normi juurde tagasi. Ja puhub korralikult kuuma õhku ka. Mul ainult kliimaplokk suri ära. Täiesti pime esimese -30 hommikuga. Kaitsmed kõik ok, kuid sain tööle peale kliimaploki eemaldamist-viga oli pistikute ühendusesloksutamine ja kontaktispray aitas.
Kuid see et teemaalgatajal soojaks ei lähe, arvan ka pigem kehva töökindlusega või temperatuuriga termostaati. Varemgi neid poolpiduseid ette tulnud.
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: Kia sorento ei lähe soojaks

Postitus Postitas Uko »

Juhi parempoolse põlve juures armatuuris on salongi temperatuuri andur,seda tuleb ka vahel puhastada.On olnud juhus sellega kui see kalab,ei lähe ka seest soojaks.
olge marurahulikud!
Vasta

Mine “Kia”