4LO reziim

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
raul315
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: T Aug 12, 2008 11:18 am
Asukoht: Harjumaa

4LO reziim

Postitus Postitas raul315 »

Tervist,

Tekkis küsimus mis võib põhjustada olukorra, et 4LO reziim ei aktiveeru? 4HI ja 2HI töötavad korralikult kuid lülitades 4LO peale jääb 4HI aktiveerituks.
Auto on Kia Sorento 2006/2.5CRDi/Manuaal. 4-veo skeemi lüliti on elektrooniline ja 3 asendiga 2HI, 4HI ja 4LO.

t. Raul
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas Maaks »

Aeglusti ei lülitu! Ma kahjuks ainult ei tea, kas tal lülitus toimub pneumoga või elektriga.
EDIT: Pildi peal näeb see vahekast väga samamoodi välja kui Terracani oma, äkki keegi kes Terrakaniga rohkem kursis (Helar?) osakab aidata?
Kas sa seda kontrollisid, et äkki lihtsalt andur valetab ja tegelikult aeglusti ikkagi lülitub? Kontrollida saab sõites näiteks 20kph ja võrrelda mootori pöördeid aeglustiga/ilma.
EDIT2: Internet arvab, et aeglusti lülitub ikka elektriliselt, ehk siis vaata üle sellel eespool oleval lingil numbriga 59 tähistatud mootori klemmid, äkki on lihtsalt natuke oksüdeerunud.
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas holari »

Tere!
Tore teema:) selle vahekasti ehituse olen endale suht hästi selgeks saanud.
Siin lingil on selle seadme tööpõhimõte.
https://drive.google.com/file/d/0B7S2ta ... sp=sharing

Minu kasti häda oli ka selles, et aeglustit ei olnud.
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=43&t=51527
Siin on sellest kirjutatud.
Küsimus, kas ennem töötas laitmatult? Kui jah, siis selle vea, mis minul oli, selle välistaks, Panustaks siis elektriveale. Ma ei lugenud välja, kas automaat või manual käigukast? Manualil on siduri andur nt. mis ei lase aeglustit lülitada, kiiruse andur on sama, mis spidomeetril, kui see töötab, siis selle vea välistaks.
Äkki täpsustad, kas ennem töötas või mitte. Kui jah, siis lahkame võimalikud vead läbi.
Mehhaanilise vea saab lõtva korda, aga kasti mahavõtmisest ei pääse ja kardaani poltide lahtisaamine, kui pole ennem maas käinud, on paras jebla.
Elektrilise poolega pole ennast väga kurssi viinud, sest kui see peaks mul saba andma, mis nendel autodel pole just tihti esinev viga (peale lülitus mootori).

H.
raul315
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: T Aug 12, 2008 11:18 am
Asukoht: Harjumaa

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas raul315 »

Maaks kirjutas:Aeglusti ei lülitu! Ma kahjuks ainult ei tea, kas tal lülitus toimub pneumoga või elektriga.
EDIT: Pildi peal näeb see vahekast väga samamoodi välja kui Terracani oma, äkki keegi kes Terrakaniga rohkem kursis (Helar?) osakab aidata?
Kas sa seda kontrollisid, et äkki lihtsalt andur valetab ja tegelikult aeglusti ikkagi lülitub? Kontrollida saab sõites näiteks 20kph ja võrrelda mootori pöördeid aeglustiga/ilma.
EDIT2: Internet arvab, et aeglusti lülitub ikka elektriliselt, ehk siis vaata üle sellel eespool oleval lingil numbriga 59 tähistatud mootori klemmid, äkki on lihtsalt natuke oksüdeerunud.
Tänud info eest - pöördeid jõudsin juba kontrollida - hetkel pole vahet kas 4HI või 4LO ülekandeid see ei mõjuta. Mäletan et masinat ostes lülitus 4LO ja seda oli kohe tunda mootori pööretes. Hetkel on rakendunud vaid 4HI. Lülitus on jah elektriline. Kontrollin ja mõõdan õhtul el.mootori üle - ja kaitsmed ka uuesti :).
raul315
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: T Aug 12, 2008 11:18 am
Asukoht: Harjumaa

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas raul315 »

holari kirjutas:Tere!
Tore teema:) selle vahekasti ehituse olen endale suht hästi selgeks saanud.
Siin lingil on selle seadme tööpõhimõte.
https://drive.google.com/file/d/0B7S2ta ... sp=sharing

Minu kasti häda oli ka selles, et aeglustit ei olnud.
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=43&t=51527
Siin on sellest kirjutatud.
Küsimus, kas ennem töötas laitmatult? Kui jah, siis selle vea, mis minul oli, selle välistaks, Panustaks siis elektriveale. Ma ei lugenud välja, kas automaat või manual käigukast? Manualil on siduri andur nt. mis ei lase aeglustit lülitada, kiiruse andur on sama, mis spidomeetril, kui see töötab, siis selle vea välistaks.
Äkki täpsustad, kas ennem töötas või mitte. Kui jah, siis lahkame võimalikud vead läbi.
Mehhaanilise vea saab lõtva korda, aga kasti mahavõtmisest ei pääse ja kardaani poltide lahtisaamine, kui pole ennem maas käinud, on paras jebla.
Elektrilise poolega pole ennast väga kurssi viinud, sest kui see peaks mul saba andma, mis nendel autodel pole just tihti esinev viga (peale lülitus mootori).

H.
Tere,

Käigukast on mul jah 5-käiguline manuaal. Unustasin ka kirjutada, et 103kW mootoriga tegu.
Ostes proovisin korduvalt 4LO lülitust ja aeglusti töötas. Vaatan/mõõdan õhtul kasti el. mootori üle ja puhastan pistikud/kontaktid.
EDIT: Tänud 4-veo dokumendi viite eest!
t. Raul
raul315
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: T Aug 12, 2008 11:18 am
Asukoht: Harjumaa

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas raul315 »

Veel üks küsimus :) kas sorentol olemas andurid piduri ja/või siduripedaali lõppasendi tuvastuseks? Otsustasin korra enne mootori kontrolli veel proovida 4LO ja rakendub iga kord korralikult *eeldusel*, et siduri ja piduripedaal on põhjani lõppasendisse surutud + veel jalaga väike täinedav surve pedaalile peale ... ja valida 4LO. Kui lisaks peale ei suru, siis ei rakendu 4LO.

Kuna minu jaoks uue masinaga tegu, siis oleks ka väga abiks kui keelgil oleks pakkuda elektroonilist repair manuali (PDF) Chilton/Haynes. Tänud juba ette.

t. Raul
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas holari »

Pidur ei tohiks rolli mängida, sidur aga küll. Proovi ilma pidurita. Igatahes on su auto viga siis ime lihtne:)
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas RistoRR »

Aeglusti lülitamisel on siduri vajutamine kohustuslik!
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
raul315
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: T Aug 12, 2008 11:18 am
Asukoht: Harjumaa

Re: 4LO reziim

Postitus Postitas raul315 »

Võib antud teema sulgeda. Pistikud sai üle käidud ja 4LO toimib tõrgeteta.
Vasta

Mine “Kia”