Terracani kütusekulu?

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

walkman
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: E Sept 10, 2007 12:27 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Terracani kütusekulu?

Postitus Postitas walkman »

Tundub ,et 2002 aasta 2.9crdi Terracani kütusekulu on liiga suur st 15 liitrit sajale julgelt. Kas see ongi normaalne või milles võiks olla probleem? Igaksjuhuks lisan veel, et kõik hooldused on tehtud õigel ajal ja esinduses. Läbisõit: 113000 km.
Toyota Land Cruiser 120 2008; Jeep Grand Cherokee Overland 2019; Mercedes Benz ML500 w163; Hyundai Terracan 2005
tel. 51O7O27
Kasutaja avatar
R.Laansalu
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: N Dets 07, 2006 1:14 am

Re: Terracani kütusekulu?

Postitus Postitas R.Laansalu »

walkman kirjutas:Tundub ,et 2002 aasta 2.9crdi Terracani kütusekulu on liiga suur st 15 liitrit sajale julgelt. Kas see ongi normaalne või milles võiks olla probleem? Igaksjuhuks lisan veel, et kõik hooldused on tehtud õigel ajal ja esinduses. Läbisõit: 113000 km.
Eks sa võid siin natuke oma sõidustiili ka süüdistada. :D
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Re: Terracani kütusekulu?

Postitus Postitas toilu »

walkman kirjutas:Tundub ,et 2002 aasta 2.9crdi Terracani kütusekulu on liiga suur st 15 liitrit sajale julgelt. Kas see ongi normaalne või milles võiks olla probleem? Igaksjuhuks lisan veel, et kõik hooldused on tehtud õigel ajal ja esinduses. Läbisõit: 113000 km.
Värskendan ka seda teemat siis. Küttekulu terracanil on kütte kulu mille mina olen saanud tartu - tln mnt. 7.5 liitrit sajale. See oli üks kõige paremaid tulemusi minul Muidu linnas keskeltläbi 9 - 10 sajale :)

Terv
TOilu
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

Enese petmine pidada olema palju hullem, kui teiste petmine.
Minu Terracanil oli maanteel 9-10 ja linnas 10-11. Ma küll ei kujuta ette, kuidas sa selle 7,5 said. Sõitsid rekka tuules terve tee? Või oli köis Mäost alates küljes? :)
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas toilu »

sirr kirjutas:Enese petmine pidada olema palju hullem, kui teiste petmine.
Minu Terracanil oli maanteel 9-10 ja linnas 10-11. Ma küll ei kujuta ette, kuidas sa selle 7,5 said. Sõitsid rekka tuules terve tee? Või oli köis Mäost alates küljes? :)
Nagu siin ennist keegi ültes ,et oleneb jala raskusest. :)
See kütte kulu tuli väga vabalt ää :)

Sul siis ikkagi jalg väga raske :P
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
R.Laansalu
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: N Dets 07, 2006 1:14 am

Postitus Postitas R.Laansalu »

No 7.5 said sa võibolla nii, et sõitsid 70 kmh terve tee? Normaalselt 90-100 kmh sõites ei ole see võimalik. Olen katsetanud mitme erineva Terracaniga.

Suur kütusekulu suurenemine, mida olen täheldanud selle auto puhul on siis, kui sõidad pöörded üle 2000. Hoides täpselt 2000 ja natuke alla selle maanteel, siis on kütusekulu ikka märgatavalt madalam. Proovige.
walkman
Rock Crawler
Postitusi: 516
Liitunud: E Sept 10, 2007 12:27 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas walkman »

ma muidu pole kah maanteel alla 9.5 saanud
Viimati muutis walkman, N Nov 26, 2009 10:19 am, muudetud 1 kord kokku.
Toyota Land Cruiser 120 2008; Jeep Grand Cherokee Overland 2019; Mercedes Benz ML500 w163; Hyundai Terracan 2005
tel. 51O7O27
fucidin acid
Rookie
Postitusi: 13
Liitunud: K Aug 19, 2009 11:04 am
Asukoht: tartu
Kontakt:

Postitus Postitas fucidin acid »

mulle ka tundub et joob liiga palju. keskmine kõigub ikka 13 kandis. linnas joob vabalt 15, talvel rohkemgi. maanteel sain ligi 10 per sajale.
samuti kõik hooldused tehtud, rohkemgi veel. olen ka empiirautos käinu testil. viga nagu pole. aga ikka joob nagu palju.
ei ütleks et oleks raske jalaga. ehk siin foorumis keegi oskab viidata mõnele detailile mida uurida võiks.

auto on 2002 aut. diisel.
MÜÜA: Hyundai Terracan 2.9 CRDI aut. diisel
www.turuplats.ee - lisa oksjon TASUTA!
www.imedemaa.ee - arvutigraafika, disain
Vahur
misasi see pidur on?
Postitusi: 217
Liitunud: R Sept 15, 2006 10:08 am

Postitus Postitas Vahur »

Müstiliselt väiksed numbrid enamustel Terracani omanikel!Olles ise 3 aastat omanud ühte sellist isendit(atm.kast), siis ütlen ausalt et alla 12 maanteel ja alla 16 linnas tühja autoga pole küll normaalse sõiduga kordagi saanud.Kolmetonnise käruga oli maanteel kulu sõltuvalt siis kiirusest (80-110km/h) 19-24 liitrit.Kütusesüsteemi veaks ei saa ka sellist kulu lugeda, sest kolme aasta jooksul sai pandud nii uued pihustid kui ka pump ja kulu ei muutunud.
Lohutuseks veel niipalju, et 2007A 2,5TD Nissan Navara(6-ne man.kast) keskmiseks maanteekuluks sain 11,5-12 liitrit.
Alla 10 liitriseid kulusid saab vist küll ainult siledal maal ja tagantuulega ning kiirusega 75-85km/h.Sellise kiiruse juures pole vaja ka möödasõite teha, sest kõik sõidavad hoopis sinust mööda.Tahaks isegi näha kuidas suvel 110-ne alas 115-120-ga sõites kulu 7,5 liitrit tuleb.
Vahur Romet,Carservice tiim,piloot
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

Vot nüüd ma ei mõista :? Ma saaks aru, kui ma oleks naiivik ja arvestaks oma LC kütusekulu kompu järele, kuid ei - puhtalt tankimisest tankimiseni, paak alati täis ja koguse jagan läbitud kilomeetritega. Sellisel juhul tuleb mu LC-l keskmiseks 11..12 L/100 km. peale, kus keskmiseks kiiruseks on ca. 30..35 km/h. ehk see kulu sisaldab 100% iga nädalavahetus (nii laup. kui pühap.) porist metsateed jahis, linnasõitu Tartu linnas ja tööle-koju mööda trassi 2x 6 km.
Paneb lihtsalt mõtlema, et selline kulu Terracanil normaalne oleks...mis te siis teete, kui asfaldilt maha keerate? :rofl:
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas toilu »

See oleneb ikkagi jala raskusest ning kui asfaldilt maha keerasin metsateele ega ei täheldanud küll ,et kütte kogust näidanud näidik trastiliselt allapoole hakkab minema.:)
Samas kui hakata mõõtma ,et kui palju isend kütust rüüpab ... kuidagi pointless ... .
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

toilu kirjutas:See oleneb ikkagi jala raskusest ning kui asfaldilt maha keerasin metsateele ega ei täheldanud küll ,et kütte kogust näidanud näidik trastiliselt allapoole hakkab minema.:)
Samas kui hakata mõõtma ,et kui palju isend kütust rüüpab ... kuidagi pointless ... .
Mina kalkullin oma auto kütusekulu lihtsast huvist (ega ma väga 5L. kaupa seda ei osta ka :D ).
Aga uskumatuna tundub mulle jutt ka mainitud uuest Navarast, mis TRASSIL 11,5..12 L võtab :shock: ...krt. siin peab midagi p*rses olema!
P.S kui tehas annab mu atole keskmiseks kuluks 9,1 L, siis leian, et 12L koos porise metsaga on suht öko.
Kasutaja avatar
toilu
I live off from the mud
Postitusi: 3420
Liitunud: E Apr 21, 2008 11:35 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas toilu »

TiitR kirjutas:Aga uskumatuna tundub mulle jutt ka mainitud uuest Navarast, mis TRASSIL 11,5..12 L võtab :shock: ...krt. siin peab midagi p*rses olema!
Krt neid uuemate mootritega isendied tea. Need on ju tegelt nii hulluks ää viidud ökonoomsuse poole.
Metsas näeme rsk!!!
viis kaks null neli kaks viis kaks
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

TiitR kirjutas:...Aga uskumatuna tundub mulle jutt ka mainitud uuest Navarast, mis TRASSIL 11,5..12 L võtab :shock: ...krt. siin peab midagi p*rses olema!...
mul üks jahikaaslane räägib uue Navara puhul ka sellisest kulust. Enda D-Maxil (manuaalkast) õnnestus 400 km edasi-tagasi otsaga (pool teed siis täiskoormaga) saada kuluks tankimise järgi 7,5 ja kompuutri järgi 7,8, tühisõidul varahommikul siledal teel ilma möödasõitudeta isegi 6,6 kompu järgi, aga jahil lumes ja poris tuleb ka 12 ära. keskmine on siiski kusagil 8-8,5 l sajale. See linnamaastur Terracan võtab siis ikka metsikult kütet ...
Viimati muutis honkomees, N Dets 03, 2009 11:07 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 505
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hans »

toilu kirjutas:
TiitR kirjutas:Aga uskumatuna tundub mulle jutt ka mainitud uuest Navarast, mis TRASSIL 11,5..12 L võtab :shock: ...krt. siin peab midagi p*rses olema!
Krt neid uuemate mootritega isendied tea. Need on ju tegelt nii hulluks ää viidud ökonoomsuse poole.
need D4D toyota mootorid on tõesti ökonoomsed.nii mõnegi kliendi käest kuulnud,et maantel on saadud rahuliku sõiduga7-8L 100km.
Vasta

Mine “Hyundai”