terracan keeramisel "poob" pisut?

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

MudaMell
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Aug 31, 2014 6:55 pm

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas MudaMell »

Ei taha keegi tarkust jagada, et mis kaitse nelikule(vahekastile) mõjub? :?: :D
freedom19
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: L Sept 03, 2016 5:47 pm
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas freedom19 »

Ma oman Kiat ,ja mul käib ka vahekast kaitsme ehk elektriga ,ehitasin endal ka selle ümber lülitiga käimiseks et ei peaks tagasilda välja võttes peapidi sinna alla ronima ja kaitset emaldama
Tule maapeale !
K I A 4x4 Klubi https://www.facebook.com/groups/1594057 ... ?ref=br_rs

Kia Sorento 2005 2,5
Team: Raju
MudaMell
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Aug 31, 2014 6:55 pm

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas MudaMell »

Jumal tänutud ikka, et Terracan leiutatud on, muidu võiks päris igav hakata :D Uued huvitavad nähtused tekkinud: sõites trassil rahulikult 100km/h, vilksatab aeg ajalt paariks sekundiks neliku tuli. Kas see näitab mingit kehva ühendust kuskil või anna ta niimoodi mingit veakoodi? Ja veel, kas on ka mingi võimalus, et seetõttu mingil suvalisel hetkel aeglusti sisse lülitub? Võib päris huvitav kogemus olla, kui varahommikul keset unist tööleminekut saja pealt aeglusti sisse lööb :mrgreen:
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas TiitR »

MudaMell kirjutas: Ja veel, kas on ka mingi võimalus, et seetõttu mingil suvalisel hetkel aeglusti sisse lülitub? Võib päris huvitav kogemus olla, kui varahommikul keset unist tööleminekut saja pealt aeglusti sisse lööb :mrgreen:
Proovi 100-pealt (või üldse mingi hoopealt) tagumine käik sisse lüüa...sama võimatu on :D
freedom19
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: L Sept 03, 2016 5:47 pm
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas freedom19 »

MudaMell kirjutas:Jumal tänutud ikka, et Terracan leiutatud on, muidu võiks päris igav hakata :D Uued huvitavad nähtused tekkinud: sõites trassil rahulikult 100km/h, vilksatab aeg ajalt paariks sekundiks neliku tuli. Kas see näitab mingit kehva ühendust kuskil või anna ta niimoodi mingit veakoodi? Ja veel, kas on ka mingi võimalus, et seetõttu mingil suvalisel hetkel aeglusti sisse lülitub? Võib päris huvitav kogemus olla, kui varahommikul keset unist tööleminekut saja pealt aeglusti sisse lööb :mrgreen:
Selline asi peaks hammasrata rea järgi jätma ,probleemi võib otsida pigem elektrilist
Tule maapeale !
K I A 4x4 Klubi https://www.facebook.com/groups/1594057 ... ?ref=br_rs

Kia Sorento 2005 2,5
Team: Raju
MudaMell
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Aug 31, 2014 6:55 pm

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas MudaMell »

Ega ma kardagi, et see aeglusti hoo pealt sisse läheb... :D ma kardangi rohkem seda, et elektroonika võib seda proovida ja ma pean minema ämbriga teepealt neid hammakaid kokku korjama :bg
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas holari »

Elektroonika ei lülita aeglustit ise. Selle lülitust otsustab ainult juht, pöörates lülitit. Isegi, kui juht on käsu andnud, Nelik lülitub ainult siis, kui kõik tingimused on täidetud. Üks tingimus on, et kiirus on 0km/h

H.
Viimati muutis holari, K Dets 06, 2017 9:33 am, muudetud 1 kord kokku.
freedom19
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: L Sept 03, 2016 5:47 pm
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas freedom19 »

holari kirjutas:Elektroonika ei lülita nelikut ise. Selle lülitust otsustab ainult juht, pöörates lülitit. Isegi, kui juht on käsu andnud, Nelik lülitub ainult siis, kui kõik tingimused on täidetud. Üks tingimus on, et kiirus on 0km/h

H.
Vaidleks vastu viimasele et kiirus 0km/h peaks olema ,kuna on hea kui selline väike hoog on sees kui nelikut lülitada,nii kuulsin mina kellegi targa käest kunagi ja hetkel ka sedasi toimetanud
Tule maapeale !
K I A 4x4 Klubi https://www.facebook.com/groups/1594057 ... ?ref=br_rs

Kia Sorento 2005 2,5
Team: Raju
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas holari »

Parandasin oma vea, nelikut lubab see auto lülitada kuni 80km/h, ma pidasin silmas aeglustit, millest siin eelnevates postitustes räägiti.

H.
freedom19
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: L Sept 03, 2016 5:47 pm
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas freedom19 »

:) ,Aeglustit kindlasti seistes just
Tule maapeale !
K I A 4x4 Klubi https://www.facebook.com/groups/1594057 ... ?ref=br_rs

Kia Sorento 2005 2,5
Team: Raju
V2ljamartin
Rookie
Postitusi: 3
Liitunud: P Dets 17, 2017 3:30 pm

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas V2ljamartin »

Olen värske Terracani omanik. Mul sarnane probleem. Peale pikemat sõitu hakkab manööverdades esirattaid katkuma. Külmalt toimetab normaalselt. Üks Hyundai spetsialist arvas, et asi vahekasti kiiruse andurites. Arvutiga viga ei pidanud näitama, aga kui andur läbi, siis soojalt pidi hakkama segast panema. Aktiveerib 4veo täiesti auvalisel ajal, kuna saab mingi vale signaali. Hetkel ei tea, kust uusi andureid otsima hakata, netist vastuseid ei leidnud.

Selle kaitsme vahele lüliti panemise kohta. Leidsin Austraalia foorumist skeemi, kus lüliti pannakse TOD aju ühe juhtme vahele, koos takistiga. Tegin asja ära ja toimib ilusti.
1514035871982.jpeg
1514035871982.jpeg (38.18 KiB) Vaadatud 7629 korda
MudaMell
Off Roader Wannabe
Postitusi: 44
Liitunud: P Aug 31, 2014 6:55 pm

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas MudaMell »

Veits rumal küsimus võibolla, aga mille poolest see skeem parem on kui lihtsalt kaitsmele lüliti vahele panek? Et kui on hea põhjendus, siis teeks enda oma ka ümber äkki :D
freedom19
Mudder
Postitusi: 69
Liitunud: L Sept 03, 2016 5:47 pm
Asukoht: Põltsamaa
Kontakt:

Re: terracan keeramisel "poob" pisut?

Postitus Postitas freedom19 »

MudaMell kirjutas:Veits rumal küsimus võibolla, aga mille poolest see skeem parem on kui lihtsalt kaitsmele lüliti vahele panek? Et kui on hea põhjendus, siis teeks enda oma ka ümber äkki :D
Ei ma ei teinud seal mingeid aju puristavaid skeeme ,võtsin kaitsme ,tegin keskelt ühenduse puruks ühendasin sellele juhtmed taha vedasin soovitud kohta ,ühendasin välismaalt tellitud stiilsesse lülitisse ja asi toimib siiamaani probleemideta ja muidugi panin ühele juhtmele mille ühendasin lülitisse ka kaitsme vahele ,selliseid häid müüakse ka elektritarvikute poest
[img]
82-2211.jpg
82-2211.jpg (44.49 KiB) Vaadatud 7169 korda
[/img]
Manused
s-l1600.jpg
s-l1600.jpg (156.65 KiB) Vaadatud 7169 korda
Tule maapeale !
K I A 4x4 Klubi https://www.facebook.com/groups/1594057 ... ?ref=br_rs

Kia Sorento 2005 2,5
Team: Raju
Vasta

Mine “Hyundai”