Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas käbiuss »

Nimelt siis nagu eelnevalt pealkirjas mainisin juhtub seda aegajalt siis kui vähe järsemalt kiirendada ja gaas täiesti põhja muljuda ja veidi pikemalt hoida seda kiirendus perioodi. Käib läbi hetkeks väike jõnksatus nagu ei saaks kätte midagi ja tahaks nagu välja surra, aga ei sure kaaa vaid lõõb põlema selle protsessi käigus mootori tule ja jäädes põlema! Edasine sõit on muidugi okei! Süüde välja keerates kustub tuli ära ja uuesti mootor käivitades ei hakka ka põlema. Sõidan rahulikult gaasi andes ja kiirendades siis ei lähe põlema ei see maagiline tuluke ega ka mehikesed jäta oma tööd sügaval sisemuses poolikuks et mõne sajandik sekundi jooksul seda uuesti edasi teha :lol: !

Ette tänades!
Kristjan
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas holari »

Otsi...siin seda lahatud. Aga põhjus suuresti pumbas, mille tootlikus jääb suurel võimsusel väheseks. Lisaks pumbale, mis tekitab ülipeenikest metallipuru, siis on ka peetis pihustid. Et sellest purust lahti saada, siis pead vahetama ka kütusepaagi ja torustiku, sest see jääb muidu sisse ja varsti jälle sama jama. Et seda edaspidi, kui oled juba selle 2500 euri eest remontinud, siis kasuta head filtrit ja ära kasuta kütuse lisandeid, mis vett lahustuvad. 2t õli lisa veits, et määriks ja kasuta normaalset kütet. See pikendab asjade eluiga.
Loodan, et Su päeva ei rikkunud:)
H.
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas käbiuss »

Suured tänud informatsiooni eest :D ! Mingit remonti ma ilmselt ei hakka tegema, kuna normaalsuse piires auto sõidab väga okeilt, aint siis teeb seda imelikku asja kui telliskivi tallaga sõita ja kiirendada! Ja diagnostika tehti ka et mis jama see võib olla, ning sealt tuli välja mingi selline jutt! Et viga ei näita arvutis püsivat, vaid ajutist ja siis plärati mulle mingisugusest kütuse liigsest pealevoolavusest suurtel koormustel!
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas käbiuss »

Ja veel niipalju et kasutan korralikke filtreid, ja teen kõike nii nagu peab selle auto kapriissuste rahuldamiseks!
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas Arxs »

Iga hoolduse tagant tahavad uut filtrit, muidu hakkab väga kergelt pipardama.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas käbiuss »

Ahh jaaa, unustasin õelda et auto mul üsna uus minu jaoks, käes olnud siis väga lühikest aega, ja praegune hoole minu jaoks esimene alles, kuid eesmärk on hakata hoolet tegema koos kõigi filtrite vahetustega nagu ette nähtud on ja soovitatakse!
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas holari »

Tere!
Lähtudes sellest mootoritulest, siis....ma kardan, et Sa võid ju filtrid vahetada, aga remondist enam ei pääse....kuigi jah, vaheta kütusefilter ära, sellest VÕIB abi olla.
Ja autopuhul üldiselt nii,et õlid ja filtrid ei maksa suht palju ja seotud otseselt auto elueaga, nii, et hea õli ja filter ei tee asja mitte kunagi halvemaks. See on elementaarne hooldus. ülejäänud on remont....laiaslaastus:)
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas kiiking »

Kui kiirendades mootri tule põlema lööb, siis on tegemist pihustite kulumisega. Pihustite tagasvool on juba liiga suur. Mõõda pihustite tagsivool ära ja ongi kohe selge, millist pihustit remmima peab. Enne kindlasti kütusefilter vahetada(sobivad ainult delphi või mann), ülejäänud on täielik rämps.
Kui ise hakkama ei saa asjaga, siis pöördu minu poole. Mul on tarakani taltsutamisega piisavalt suur kogemus. :D
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
käbiuss
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Sept 01, 2013 2:49 pm

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas käbiuss »

Oookei, selge :shock: ! See jutt nüüd ehmatas küll veidi ära! Aga mul on lastud alles küllaltki hiljuti teha ka diagnostika sellepärast et mootorituli sedasi kiirendades põlema lõõb! Loodan saada lähi päevade jooksul skannida tulemuse arvutisse ja seda ka siin näidata.
Ehk aitab midagi juurde kaasamõtlemisel ja arutamisel lahenduse leidmiseks :) !

To Kiiking: Tänud vastamast ning oma lahket abi pakkumast :bg !
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 935
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas ahto42 »

Ma ei tea mis pritse terracanil on, CR? Tean, et denso pritsel on olnud päris palju juhuseid kus pumpa peal olev surve/koguse reguleerklapp vajab vahetamist.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas holari »

Jah, on CR ja Delphi toodang.
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas kiiking »

ahto42 kirjutas:Ma ei tea mis pritse terracanil on, CR? Tean, et denso pritsel on olnud päris palju juhuseid kus pumpa peal olev surve/koguse reguleerklapp vajab vahetamist.
Tarakanil sellist muret pole ja jutt, et pump ei jaksa lüüa pole siiani paika pidanud. Alati on olnud viga pihustite klappides.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas holari »

Tere!
Pagan, ma ikka oma Terracaniga. Siis 120KW mudel. Kui tõin, siis kiirusel 120 panin gaasi põhja, mootori tuli hakkas põlema. Mõõtsime pihustid, kaks olid 0, üks 60ml, teine 30 ml/min. Lasin remontida 60ml. Peale remonti kord proovisin, siis ei löönud tuld põlema, nüüd aga jääle. Siit minu küsimus, kas see 30ml on piisav, et tuli hakkaks põlema? Lagiseb ka pisut. Kuulasin, siis see mis remonditud ja see poolpidune lagisevad, kahel korralikul hea, aint sirin taga.
Kes teab, see pajatagu.
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas Uko »

No nüüd on see 30 ne niipalju kulunud et nöögib.Aga kuna Delphi siis peaks olema koodiga pihusti.Pihusti peal olev number installitakse auto arvutisse.Ja sinna silindrisse kuhu pihusti pandi.Klappi võib vahetada igaüks kellel vähegi mutrivõti käes seisab.Aga peale kontrollklapi vahetust tuleb pihusti uuesti kalibreerida,ehk tekitada uus kood,kuna parameetrid muutusid.Kui seda ei tehta ja üldiselt ei tehta ,kuna sellist stendi mis pihusteid kodeerib üldiselt eestis ei ole,siis ei tööta pihusti enam auto peal õigesti.Tartu mehed muidugist nüüd teevad sellist stendi,läheb suurem jagu venemaale kaubaks.Nad peaksid ka maamessil väljas olema.
olge marurahulikud!
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: Terracanil lõõb põlema aegajalt mootori tuli !!!

Postitus Postitas holari »

Selle 30 mõõtsin täna, ülejäänud 3 on 0. Ok, see mittekalibreerimine põhjustab klõbinat või ka mootori tuld, et ikka raili rõhk madal? Või piisab 30st, et surve langeks kriitiliselt madalale? Ja kas tartus kalibreeritakse või aint toodavad stende?
Vasta

Mine “Hyundai”