Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Kasutaja avatar
GERMANDIA
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: K Okt 01, 2008 11:36 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas GERMANDIA »

Oman siis sellist isendit ( välja lase 2003a.) on töötanud siiamaani enam vähem vinks vonks.
Esimene jama hakkas pihta aasta tagasi esimeste külmadega, seoses sellega tuvastati, et osad pihustid kusevadd, pihustid on ka nüüdseks kõik vahetatud .
nüüd siis jälle kui temperatuur on nulli lähedane või alla nulli , ei lähe käima, aku tõmbab nii mis müriseb ! eelsüüteküünlad kontrollitud, pihustid ka korras, käisin Tartus DIA diagnostikas, arvuti näitas, et kõik on korras...
kui panen plokisoojenduse pooleks tunniks külge, siis nagu läheb paremini käima, üldiselt vanasti läks partsust käima, nüüd isegi sooja mootoriga tahab 3-5 sekundit käiamist....
ühesõnaga mõistus on otsas, andke nõu please !!!!!
kas viga võib olla ka näiteks kompressioonis, mis aastatega hakkab järjest süvenema?


tänud igasuguse nõuande eest
Sonim XP1300/XP3300/XP5300 ja muid mobiiltelefone küsi minult, remondime mobiile ka ootetööna, soovi korral kliendile asendustelefon
GSM: +37251 75555
http://www.germandia.ee
Kasutaja avatar
Ptyyp
Fitting 38"
Postitusi: 286
Liitunud: N Sept 13, 2007 4:42 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ptyyp »

Võta ühendust Endliga!
Tel. 5138836
Tunneb ennast 4x4 roolis hästi!
Kasutaja avatar
GERMANDIA
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: K Okt 01, 2008 11:36 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas GERMANDIA »

käisin uuesti tartus DIA-s kaks korda:
1)....sooja mootoriga kõik näidud korras :shock:
2) jätsin õhtul auto DIA-sse, hommikul külma mootoriga üks pihusti täiega p.....s ja kaks tükki kohe nimekul :twisted:

Siit kohe küsimus:
on kellegil 2,0 Diisel Santa fe pihustit(pihusteid) pakkuda ? Tucsoni oma peaks vist kah sama olema
Sonim XP1300/XP3300/XP5300 ja muid mobiiltelefone küsi minult, remondime mobiile ka ootetööna, soovi korral kliendile asendustelefon
GSM: +37251 75555
http://www.germandia.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

GERMANDIA kirjutas:käisin uuesti tartus DIA-s kaks korda:
1)....sooja mootoriga kõik näidud korras :shock:
2) jätsin õhtul auto DIA-sse, hommikul külma mootoriga üks pihusti täiega p.....s ja kaks tükki kohe nimekul :twisted:

Siit kohe küsimus:
on kellegil 2,0 Diisel Santa fe pihustit(pihusteid) pakkuda ? Tucsoni oma peaks vist kah sama olema
Oot, kas ma magasin midagi lugedes maha, kuid sa kirjutasid, et pihustid SAID kõik vahetatud, aga probleem jäi? :shock: Kui väidad, et eelsüüteküünlad on kontrollitud, kuid plokisoojendusega läheb nagu paremini, siis viga võib vabalt olla ka küünalde enda relees vms., sest ploki lisasoojenduse kasutamisel parem käivitumine viitab siiski eelsüüte küünalde mitte korralikus rakendumises.
Kasutaja avatar
Inz
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: L Dets 13, 2008 8:57 pm
Asukoht: Muuga

Postitus Postitas Inz »

filtrist vee lasid välja 8)
Rocky minu esimese 4x4 masin
kõnetraat 56912385
rahvus: setu
Kasutaja avatar
Olle
Fondihaldur
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 20, 2007 8:08 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Olle »

.... mitte ainult. Plokisoojenduse mõjul köetakse üles ka kütus ja põlemiskamber ning "kuseva" pihusti korral soojem silinder tagab parema kütuse aurustumise ja sellest tingituna ka parem käivitus.
Tasuks ka etteandepumpa tsekida... kui see surve süsteemist maha laseb ja küttest tühjaks voolab, siis tekib samajama....mida kauem seisab seda kehve mini käima läheb.... ja aja jooksul järjest süveneb... kuigi külmaga pole ta otseselt midagi pistmist. Küll aga loomulikult kõik külmalt käivitamist parandavad tegurd toimivad mistahes tingimuste korral parandavana.. ühesõnaga tahan ma öelda, et kui ka etteande pump surve ja kütuse tagasi laseb, siis parandab samuti plokisoendus käivitust. Kuna ploki soendus lihtsalt parandab mootori külmalt käivitamist 8)
Viimati muutis Olle, T Dets 23, 2008 12:07 am, muudetud 2 korda kokku.
"In MUD we lust" Ž
Ž By Valge Hiir
Uunorallitasin juba 99'dal aga vahepeal olin pikalt haige - 2 ratast ei vedanud....
lance
Mudder
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 29, 2008 11:55 pm
Asukoht: Haapsalu lähistel

Postitus Postitas lance »

Ma arvan ka,et küünlad võivad korras olla aga kas nad eelsüüdet andes taha rakenduvad? Oli korra ühel autol sama jama ja tuli välja, et voolu ei tule lihtsalt küünaldele peale!
Proovima peab,muidu ei tea ju!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Postitus Postitas TiitR »

Mul bemmil ntx. pani DIA diagnoosiks samuti, et küünlad, kuid hiljem UM-s avastati hoopis, et küünalde relee ja peale selle vahetust toimisid ka küünlad..toimivad siiani.
Kasutaja avatar
GERMANDIA
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: K Okt 01, 2008 11:36 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas GERMANDIA »

TiitR kirjutas:
GERMANDIA kirjutas:käisin uuesti tartus DIA-s kaks korda:
1)....sooja mootoriga kõik näidud korras :shock:
2) jätsin õhtul auto DIA-sse, hommikul külma mootoriga üks pihusti täiega p.....s ja kaks tükki kohe nimekul :twisted:

Siit kohe küsimus:
on kellegil 2,0 Diisel Santa fe pihustit(pihusteid) pakkuda ? Tucsoni oma peaks vist kah sama olema
Oot, kas ma magasin midagi lugedes maha, kuid sa kirjutasid, et pihustid SAID kõik vahetatud, aga probleem jäi? :shock: Kui väidad, et eelsüüteküünlad on kontrollitud, kuid plokisoojendusega läheb nagu paremini, siis viga võib vabalt olla ka küünalde enda relees vms., sest ploki lisasoojenduse kasutamisel parem käivitumine viitab siiski eelsüüte küünalde mitte korralikus rakendumises.
kolm pihustit( need olid väidetavalt sõitnud auto peal 15000km ja siis oli auto maha kandmisele ennast vastu puud sõitnud :)) said vahetatud eelmine aasta, 2-3 kuud tagasi öeldi, et vaja viimane pihusti ka vahetada, vahetasin selle ära, kuna ilmad läksid just siis soojaks siis auto käivitus :)
siis langes öösel temperatuur miinusesse ja hakkas sama jama pihta...
üldiselt nad midagi seal nüüd taastasid( vähemalt rahakoti järgi tundub nii :) ) ja tänase seisuga läheb täitsa OKAY-lt käima aga öeldi, et üks pihusti tuleks kindlasti lähima aja jooksul ära vahetada ja võib olla 2tk. veel lähitulevikus ......

seega kas kellegil on uut või mitte uut pihustit pakkuda?
originaal toote kood 33800-27010 ja
see pihusti on sama veel järgmistel autodel:

Hyundai Elantra 2.0 CRDI 33800-27010

Hyundai Trajet 2.0 CRDI D4EA 33800-27010

Hyundai Tucson 2.0 CRDI D4EA 33800-27010

Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 33800-27010

Kia Carens 2.0 CRDI D4EA 33800-27010
Sonim XP1300/XP3300/XP5300 ja muid mobiiltelefone küsi minult, remondime mobiile ka ootetööna, soovi korral kliendile asendustelefon
GSM: +37251 75555
http://www.germandia.ee
Kasutaja avatar
Inz
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: L Dets 13, 2008 8:57 pm
Asukoht: Muuga

Postitus Postitas Inz »

kui see jama on ainult külmadega siis võib sul paagis lihtsalt liiga palju vett olla, pane masin kuhugile sooja ruumi lase üles soojeneda
siis valad piiritust paaki kõigutad masinat, et paremini segunex ja saadki veest lahti. on 1 võimalus veel, et sõidad suvise küttega
Rocky minu esimese 4x4 masin
kõnetraat 56912385
rahvus: setu
Kasutaja avatar
GERMANDIA
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: K Okt 01, 2008 11:36 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas GERMANDIA »

Tubdub, et iga paari-kolme aasta tagant vaja jälle pihusteid vahetada :floff 8)
on kellegil äkki juhuslikult pakkuda 33800-27010 pihustit? ( ainult uut sooviks)
Sonim XP1300/XP3300/XP5300 ja muid mobiiltelefone küsi minult, remondime mobiile ka ootetööna, soovi korral kliendile asendustelefon
GSM: +37251 75555
http://www.germandia.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas TiitR »

GERMANDIA kirjutas:Tubdub, et iga paari-kolme aasta tagant vaja jälle pihusteid vahetada :floff 8)
on kellegil äkki juhuslikult pakkuda 33800-27010 pihustit? ( ainult uut sooviks)
Millest selline pihustide hävitus - s*tt küte? Tangid ikka tanklast? :roll:
Kasutaja avatar
GERMANDIA
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: K Okt 01, 2008 11:36 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas GERMANDIA »

TiitR kirjutas:
GERMANDIA kirjutas:Tubdub, et iga paari-kolme aasta tagant vaja jälle pihusteid vahetada :floff 8)
on kellegil äkki juhuslikult pakkuda 33800-27010 pihustit? ( ainult uut sooviks)
Millest selline pihustide hävitus - s*tt küte? Tangid ikka tanklast? :roll:
viimased 12-13aastat olen tankinud oma diisel autodega kogu aeg ühest samast tanklast( reklaami/antireklaami teha ei taha) , teiste autodega pole seda jama olnud :(
Sonim XP1300/XP3300/XP5300 ja muid mobiiltelefone küsi minult, remondime mobiile ka ootetööna, soovi korral kliendile asendustelefon
GSM: +37251 75555
http://www.germandia.ee
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas TiitR »

GERMANDIA kirjutas:
TiitR kirjutas:
GERMANDIA kirjutas:Tubdub, et iga paari-kolme aasta tagant vaja jälle pihusteid vahetada :floff 8)
on kellegil äkki juhuslikult pakkuda 33800-27010 pihustit? ( ainult uut sooviks)
Millest selline pihustide hävitus - s*tt küte? Tangid ikka tanklast? :roll:
viimased 12-13aastat olen tankinud oma diisel autodega kogu aeg ühest samast tanklast( reklaami/antireklaami teha ei taha) , teiste autodega pole seda jama olnud :(
No vot. Mul hetkel pea sama teema käsil. Olen samuti tankinud nii enda mitmeid sõidukaid kui 10 veoautot ühest ja samast tanklast üle 10 a. ja nüüd Amserv pakub, et mu autol pihusti(d) p*rsses ja pakkus ka üheks variandiks kütuse kvaliteeti :roll:
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Santa fe 2,0 diisel ei käivitu miinus kraadidega :(

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Tiit, millest sa aru saad, et pihustid võiks pees olla? Mootor lonkab? Retseptiks on, et pane korra 0,5 l kahetaktilise õli täis paagi kütuse hulka ja kui ühe liitrise pudeli oled ära kulutanud on lonkamine pooleks aastaks kuni aastaks unustatud. Ise nii toimetades olen pihustite vahetust juba 3 aastat edasi veeretanud. Retsept pärit kah Amservist.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Vasta

Mine “Hyundai”