Niva mootori jama

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Niva mootori jama

Postitus Postitas vizard »

Tere , paluksin jälle abi oma niva puhul lugu järgmine 1,7 niva külmalt käivitub ideaalselt hoiab pöördeid ja kõik ok. Nagu mootor soojemaks läheb nii hakkab puterdama , ei lähe enam pöördesse, kui pöördeid tahad siis peab kaasiga mängima ja meelitama samas tagant must väljas, kas võib viga olla vigases lambdas. Soojalt käima läheb ainult põhja kaasiga ja siis jääb kah hädiselt käima. Loodan leida teie mõistvale suhtumisele ja abile ette tänades Veiko :cry:
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas Landy »

1,7- kas karaburaatori või pritsega? Kui pritsega siis mis tüüpi pritsega?
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas tuningman »

sissepritse tembi andur kutu. kui soojalt gaasi põhjas ei hoia siis jookseb täis. jah pritsung jookseb täis ja kuidas veel. andur peaks olema vasakul üleval koja sees.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas vizard »

1,7 pritsung, aga mis tüüp seda ei oska ütelda auto aastast 2000, ma pritsungi pead ei näe kusagil seepärast arvan et monopritse, pritsungisse pumpab bensu pump bensu ja seal all mingid käigud ma arvan mis jagavad, eks homme üritan selle anduri üles otsida
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas tuningman »

monopritsungil on õhupuhasti ja sisselaske kolle karpa variandiga sarnased. tihti peetakse aga monopritset ekslikult karpaks.
Täispritsungil on kolle hoopis teine ja igas sisselaske kanalis pihusti, nagi ikka täis pritsetel.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas vizard »

siis on ikka kindlalt tegu monopritsega kunas üks bnsu toru tuleb pritsesse sisse ja välja läheb kah üks arvatavasti ülevool, kas sellel momopritsel võib sama jama olla mida rääkisid et see pritsungi tembi andur on ära, või n ikkagi viga lambdas. Ps kas keegi teab kusagilgi lõunaeestis odavamat juppide poodi põlvas lõõvad kirve selga ja igat jubinat ei ole kah,näiteks lambda eest küsitakse 50 tuhrikut...
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas Lomp »

Lambda andur on tavaliselt viimane asi mis läheb..
Ehk enamasti peasüüdlaseks temp. Andur
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas tuningman »

peetis lambdaga hakkab mootor lainetama, kui pistiku lahti tõmbad, peaks ühtlasemalt käima hakkama.
peetis lambda tavalisest suht süsi must ka. toimiv on pruunikas valge nagu õieti tõõtav süüteküünal.

Pakuks ikka tembi andurit.
mul oli täis pritsungiga sama jama.et kui esimesest matsust hommikul käima ei jäänud, siis jooksis totaalselt täis.
Aga keegi ei uskunud-et loll jutt, et pritsung eri jookse täis. vale puha.
Panin uue anduri ja asi korras.
Andur kaane ülemise väljuva toru küljes, mis radikasse läheb ja teine toru tuleb sealt alla termostaati.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas honkomees »

vizard kirjutas:... Ps kas keegi teab kusagilgi lõunaeestis odavamat juppide poodi põlvas lõõvad kirve selga ...
Tartus, ülejõel Fallerooniga ühes majas, vist Jaama tänaval punasest tellisest maja. Igoril on ikka suht norm hinnad ... Pole muidugi enam mitu aastat midagi vajanud, Niva seisab laialiasendis.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas kalleo »

honkomees kirjutas:Tartus, ülejõel Fallerooniga ühes majas, vist Jaama tänaval punasest tellisest maja. Igoril on ikka suht norm hinnad ... Pole muidugi enam mitu aastat midagi vajanud, Niva seisab laialiasendis.
Jep, Jaama 52. Lisaks Ülo Äri (Teguri 30A)
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
vizard
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: L Jaan 09, 2010 10:09 am

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas vizard »

No nii selles oli teil õigus et tegemist tembi anduriga, sai täna uus ostetud poest veel küsitud täpselt pritsungi temp andurit. Antiki aga jama selles et kood anduri peal totaalselt erinev, ja karbi peal on kah kirjas mis markidele ladadele läheb kui ei eksi oli 2112 kuni 2115 aga niva on juu 2121 :shock: müüja kinnitas et käib küll, et tema on neid müünud nivadele ja keegi pole tagsi toonud. Kodus keerasin peal aga oh imet auto ei käivitugi. Sai siis vana tagsi pandud ja käivitus :evil: . Homme viin anduri tagsi ja vaatan ehk tartust saan ikka asja mis on asi, kuigi ega nad poes mulle raha nigunii tagsi ei taha anda.

Huvitav kas mina olen loll või on müüja veel lollim kui mina,,,,
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas tuningman »

vizard kirjutas: kui ei eksi oli 2112 kuni 2115 aga niva on juu 2121 :shock: müüja kinnitas et käib küll, et tema on neid müünud nivadele ja keegi pole tagsi toonud.

Huvitav kas mina olen loll või on müüja veel lollim kui mina,,,,
sinna peaks minema 21214 numbriga minumeelest :roll:
kui meeles seisab võin homme oma mootori anduri pealt anduri koodi vaadata, et kas on sinu omaga sama. mul küll 95a export lada 2107 mootor, aga kood peaks ikka sama olema.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Niva mootori jama

Postitus Postitas ibra »

Niva 1,7 (21213,21214) peaks minema Vaz-i numbriga 2112-3851010. Pilt analoog 423.3828.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Vasta

Mine “Niva”