Lumekettide isetegemine

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lumekettide isetegemine

Postitus Postitas tarmo »

Tekkis selline isevärki mõte, et teha Gazile lume(pori jne)ketid.
Arvata võib, et sobiva suurusega vast leiaks ka mõned valmisketid kuskilt rekkatarvikute poest, aga ise saaks kindlasti 10X odavamalt ja väike isetegemise rõõm ka :D

Kuid siit küsimus - millise ehitusega (nö mustriga) võiks see lumekett olla? Näiteks siin on näha kolm erinevat: http://www.mafri.com/carrelli.htm
Ning millise läbimõõduga võiks ketilüli materjal olla?

Tänud
xam
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: P Mär 14, 2004 5:08 pm

Postitus Postitas xam »

keti mustri kohta võin öelda niipalju et see sõltub väga palju kummi mustrist, nimelt on see seoses sellega, et kett hakkab kummi lõhkuma (eriti kui on lõdvalt peal 8) ) , kui see ei vasta mustrile, off-road rehvid on ju reeglina konarustega, seega ka keti tegemine raskem. need pildid mis sa välja tõid nendest mina soovitaks esimest või teist, kolmas neist on lihtne ja mitte tõsine, vaid pigem tavalisem kuna ei ole nii suur kummi pind kaetud, see muster ei kannata ilmselt ratta lõhkumist. :roll:

P.S lumekettidega sõites on effekt tohutu :shock: tekib lausa tunne et mine või uuele ringile :twisted:
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: Lumekettide isetegemine

Postitus Postitas Uko »

Ei ole mõtet ise aretama hakata,asi pole nii lihtne kui tundub.On võimalik teha mingist vanast ketist midagi aga uut põlve otsas valmis ei tee,see on järgi proovitud.
olge marurahulikud!
xam
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: P Mär 14, 2004 5:08 pm

Postitus Postitas xam »

ma arvan siiski, et võta asi kätte ja proovi, selge on see et saavutada kvaliteeti mida pakuvad originaalketid on ülimalt raske, kuid on olemas igasugu aasasid ja erinevaid ühenduslülisid, nii et osta paras jupp ketti ja proovi asi järgi :). sa võid ju alustuseks proovida lihtsamat mustrit, kus on lihtsalt tõmmatud risti ketid üle kummi, arvan, et see ei ole midagi nii ületamatut, et seda ei saa kodus lahendada :lol: , oma kogemusest võin öelda, et lumes on ka kõige lihtsamalt üle kummi tõmmatud kett tõsine abivahend :D
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Võimalikult diagonaali tõmmatud kett, annab kehvema edasi tagasi pidamise, kuid vähendab oluliselt purunemis ohtu. 3. variandi kette kasutatakse veokatel ja ise olen risti kette mitu tükki, lendu lasknud. Vaid üks hooletu liigutus gaasiga, ratas ringi ja jupid lendavad.
Tavaline poes müüdav tsingitud kett on oluliselt nõrgem, kui õigel ketimaterjal, aga kui ainult pehmel pinnal mõistlikult kasutada siis...?
Kõige parem kett oleks 90 kraadi painutatud lülidest. (kõik lülid samal tasapinnal) see kestab väändele paremini.
Lukud spikerda originaali pealt, natuke 4mm lehte ja relakat, poltidega kette annab külge aretada.

katsetamine on tarkuse ema.
jõudu
Kasutaja avatar
Rtuning
Rock Crawler
Postitusi: 520
Liitunud: K Mai 19, 2004 11:58 am

Postitus Postitas Rtuning »

Kes müüb Eestis?
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17321
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Rtuning kirjutas:Kes müüb Eestis?
Mait Mumme ja Europarts müüb kvaliteetkette.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Stupiduser
Vintsmännide AÜ
Postitusi: 1280
Liitunud: K Veebr 19, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas Stupiduser »

Ben Järvel müüs odavaid kette (vist, ega ma Maidu hindu tea)...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17321
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Stupiduser kirjutas:Ben Järvel müüs odavaid kette (vist, ega ma Maidu hindu tea)...
Maidul krõbekllid profiketid. Hinnavahe odavatega kuni 10 korda.
Viimati muutis Landy, L Dets 04, 2004 12:28 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

odavaid müüakse ka supermarketites, ainult, et... 195/15 on kõige suuremale papule...
Mis maksab üldse 31/10,5/15 ketikomplekt? ma vist ei taha teada, veoauto kettide hinda ma tean.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

al kirjutas: Mis maksab üldse 31/10,5/15 ketikomplekt? ma vist ei taha teada, veoauto kettide hinda ma tean.
Palju siis veoauto omade hind on?
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

295/80 R22,5 (offroad mõistes siis 39"x11,5"), rehvile nn "norra kett", paralleelsete lülide ja ~10mm naastudega Eestist ostes 5keek/paar. väiksemaks tegemine tööriistade olemasolul paar tundi tööd.
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

Landy kirjutas:
Stupiduser kirjutas:Ben Järvel müüs odavaid kette (vist, ega ma Maidu hindu tea)...
Maidul krõbekllid profiketid. Hinnavahe odavatega kuni 10 korda.
Ma küll ei ole päris kindel kas Maidu all on silmas peetud klubikaaslast kes töötab Europartis, kui jah, siis minu 32" rehvidele sobivad (väga head ja kvaliteetsed) ketid maksid sealt ostes väga mõistliku hinna ja 10X vähem oleks suhteliselt taara hind...
Kasutaja avatar
Alex
Fitting 38"
Postitusi: 317
Liitunud: T Nov 23, 2004 7:41 pm
Asukoht: Pealinna külje all
Kontakt:

Postitus Postitas Alex »

C 2 tüüpi kette nägin täna müügil 555 eeku paar.Erinevatele mõõtudele olid ka erinevad komplektid.Kõike täpselt ei uurinud aga oli nii R15 kui ka R16.Tootjamaa oli Itaalia ja kvaliteedi kohta ei oska öelda.Müügil siis Lasnamäe tööriista marketis(oli vist selline nimi)
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

See et, lund nagu pole? Aga milleks siis need ketid?
+372 5028488
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”