Keermemääre

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Keermemääre

Postitus Postitas tarmo »

Olen vaheldumisi kasutanud senimaani kahte tüüpi - tõrva baasil ja vase/alumiiniumi baasil.
Töötavad minu arvates mõlemad ühtviisi hästi, aga oskab keegi soovitada kumb ka tegelikult pikema aja pärast parem on?
Või on ühte mõttekas näiteks kasutada ühtliiki kohtades, teist teises jne...
Ja võibolla on veel olemas mingi kolmas ja parem määrdevariant?
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Postitus Postitas margus61 »

Ma olen mootori kuumadele asjadele (kollektor, küünlad jne.) vaske pannud ja mujale tõrva. Enne spraytõrva ajastut panin vene aja Movilit, toimis ka hästi. Nüüd hakkan ka muudele mootori poltidele vaske panema, sest tõrv kipub ploki temperatuuril ajaga üsna tahedaks minema.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Olen kasutanud vasemääret ja nüüd Loctite 3150 Al määret. Al määre on igal pool parem olnud, kui vask. Al on olnud isegi survepesu kindel. On selgelt näha olnud ka tema suurepärane omadus kaitsta detaile korrosiooni eest. Minu hääl läheb kindlalt Al`le. Vaske panen vaid vaskkaablitele, enne kinga otsa pressimist ja kasutan seda ka vähem kriitilistes kohtades, mida tihti lahti võetakse näit. võistlusauto pidurisadulates.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Summutile olen kasutanud Loctite 8009 määrdepastat, mis kannatab 1300 C, ja see on väga hea olnud.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Annan hääle Al määrdele. Kui kunagi tahad aluplokist küünlaid elusalt välja saada, siis ilma Al'ta võib see keerukaks kujuneda.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Postitus Postitas Veiko »

Isiklikud kogemused on sellised:
Kenti toodangust Ceramic 1200 kannatab 1200 kraadi kuid mitte vett.Rooli otsad olid ühe talvega kinni roostetanud.Enam ei kasuta seda kusagil.
Valvoline Copper Spray või sama asi tahkel kujul purgi sees.Seda läheb igale poole vahele kus pole AL tegemist.
Loctite AL määre läheb sinna kus on AL tegemist.Paneks seda mujale ka kuid sellest on raske lahti saada.Asjade puhastamine on kole vaevaline.


Veiko
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Olen kasutanud alu igal mõeldaval pool. Näit siduri survelaagri siinil, siduri nuudil, siduri töösilindri sees (selles osas, kuhu kolb ei jõua ja mansett ei puhasta). Ukse lukkudel, hingedel, trosside otstes, kõikjal, mis on õhu ja vee käes jne... igalpool on asi olnud väga hea. E. asjad on liikunud, korralikult määritud ja ilma korrosioonita. Aga jah, asi määrib (sittab) väga hullult.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”