Auto ehituse küsimused

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
siig
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Mär 09, 2010 12:03 pm
Asukoht: Pärnumaa

Auto ehituse küsimused

Postitus Postitas siig »

Täiustan oma safari masinat ja tekkis paar küsimust.
Kuna tahan nüüd esimese vintsi taha kere alla tõsta, siis nüüd oleks võimalus panna mingi etem vints sinna. Ma jään kindlasti elektrivintsi peale, tõmbejõud 12000-13000 lbs, aga tahaks pikema trumliga ja parema piduriga, kui mu praegune Runva on. Samuti ei sobi sellised, kus mootor (id) on trumli kohal. Selliseid ei mahuta ära. Silma on jäänud low profile Red winch pika trumliga. Kas on mingeid alternatiive veel mille peale mõelda või mitte? Väga aeglast samuti ei sooviks.

Lisaks küsiks orbitroli kohta. Kas on mõtet ihaleda sellist, mis keeraks rattad ise otseks tagasi või piisab ka tavalisest? Tahaks ka natuke kiiremat sõitu selle masinaga teha.

Masinale tulevad alla portaalid ja 300-350 hp jõudu. Vedrustuseks coilid ja 4-link.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Auto ehituse küsimused

Postitus Postitas Movistar »

Sellist orbitroli pole olemas mis rattad otseks keerab.
HM Racing Team
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Auto ehituse küsimused

Postitus Postitas v6sa »

Nii on, rattad keerab otseks sillageomeetria (või andur läbi täiendava suunaventiili). Kehva orbitrol võib küll takistada, aga kui võtta Danfoss, Bosch-Rexroth vms tuntud tootja, siis need väga ei üllata.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
siig
Mudder
Postitusi: 64
Liitunud: T Mär 09, 2010 12:03 pm
Asukoht: Pärnumaa

Re: Auto ehituse küsimused

Postitus Postitas siig »

Ma lihtsalt juhtusin sellise peale ja sealt tekkis küsimus. Ma muidu teadsin ka, et selliseid orbitrole pole saada, mis rattad ise otseks keeraks.

https://ore4x4.pl/en/steering-system/10 ... ting-100ml
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”