1. leht 1-st

Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 8:33 am
Postitas M2itz
Tere,
Palun jagage mõtteid ja kogemusi lisapaakide teemal. Nimelt on soov panna matkaautole umbes 100 l jagu lisapaake ( 2 x 50 l ). Ilmselt läheksid need raami vahele, mõlemale poole kardaani- seal parasjagu tühi ruum ja hoiab raskuskeskme madalal. Eraldi kütusepumbaga täidaks originaalpaaki.
Kuidas suhtuvad sellese kõiksugused kontrollivad ametnikud. Piiriületused nii ida kui lääne pool?
Kas on võimalik ametlikult vormistada ARKis selline tegevus ?

Tänud kaasamõtlejatele!

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 10:54 am
Postitas Landy
Väga palju sõltub sõiduki margist ja mudeleist. Mitmetele masinatele on olemas ka tahe poolsed lahendused ja kui see või saranne panna,siis ei tohisk probleem olla.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 2:50 pm
Postitas totu
Omaaretatud kütusepaagid ei ole ühelgi piiril (tegelikult ka liikluses) aktsepteeritud, lihtsam (mitte lihtne) on matkaauto tõsta suure paagiga baasautole :D . EU piires võib õnneks minna aga kui ei lähe, jätkub seletamist väga pikaks ajaks ja ilmselt saab ka mõnda aega varandusi jagada, erinevate jõustruktuuridega. Kütuse hinnavahed ei ole seda jama väärt, iseasi on mugavus, suure paagiga ei pea iga päev käsi määrima.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 5:43 pm
Postitas amevier
Ametlikult on kütusesüsteemis muudatuste tegemine rangelt keelatud ja reggada ei saa kuidagi.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 6:23 pm
Postitas iiripilli
Landy kirjutas:Väga palju sõltub sõiduki margist ja mudeleist. Mitmetele masinatele on olemas ka tahe poolsed lahendused ja kui see või saranne panna,siis ei tohisk probleem olla.


Nagu see Toyota HZJ75 kaks luuki kaks paaki ....juba tehasest
Soetasin omale ka sellise massina...ainult roheline.


hzj75.jpg
hzj75.jpg (43.28 KiB) Vaadatud 3390 korda

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 6:34 pm
Postitas helar
Me ei tea ju mis autost jutt.
Patrolitel ka tehasest lisapaak.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Jaan 17, 2019 10:46 pm
Postitas Andrus Michelis
Kui see on eraldi mahuti, kust kütust ringi pumbatakse päris paaki siis see on ju umbes sama kui kanistrist kallata? Või pole?

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: N Mai 02, 2019 10:03 am
Postitas kaido
Kümmekond aastat tagasi Luxemburgis politseile lisapaak ei meeldinud. Auto taheti liiklusest kõrvaldada aga õnneks lasti pika kauplemise peale minema. Liiklusest kõrvaldamine oleks tähendanud siis politsei parklat ja treilaga riigist välja vedamist. Paak oli viisakalt pandud, kusagilt ei lekkinud ja mingisugust reaalset ohtu ei kujutanud. Kinni peeti meid väljamaa numbri pärast ja tollel ajal tehti idaploki pättide pärast täiskontrolle - kust tulete ja kuhu lähete, miks siin olete ja mis autos on.
Matkaautol on neid paake põhja all omajagu ja hea tahtmise korral õnnestuks ehk veepaagiks maskeerida.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: R Mai 03, 2019 4:47 pm
Postitas Maaks
Selliseid asju toodetakse ja on maanteelegaalsed ning ei nõua ADR-i:
http://www.crosschem.ee/ee/Tooted/shop/ ... rtable-ee/

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: E Mai 06, 2019 2:27 pm
Postitas v6sa
Andrus Michelis kirjutas:Kui see on eraldi mahuti, kust kütust ringi pumbatakse päris paaki siis see on ju umbes sama kui kanistrist kallata? Või pole?


Vat see sõltub konkreetse kordniku suvast. Kui hommikul naiselt sai ja pärast ülemuse käest ei saanud, siis ta ei näe .. probleemi. Aga kui ikka tundub, et on kahtlane või, hoidku taevas ja Mart, kontrabantne paigaldus, siis on menetlus pikk ja põhjalik.

Alati on võimalik piisava närvi ja eluskaalu puhul muidugi vältida suhtlust, vastates kõigile küsimustele vaid:" Ma ei saa aru, palun rääkige Eesti keeles." Kui läheb õnneks, saadetakse pikalt. Kui ei lähe, saadetakse menetlusse. Ning mitte alati ei aita Draghi allkirjaga seletuskirjade põhjad...

Tehase paak tehase vitstega koos varuosakoodide ja paigaldusjuhisega (soovitavalt mitmes eksemplaris) on ainus kindla peale lahendus, millega võiks olla lootust menetlusest kahjustusteta väljuda. Eesti LRB ümberehituskood Q1234567 ei maksa kusagil pärapersemägede piiriputkas krossigi.

Re: Matkaauto lisapaagid

Postitatud: E Mai 06, 2019 2:30 pm
Postitas v6sa
Maaks kirjutas:Selliseid asju toodetakse ja on maanteelegaalsed ning ei nõua ADR-i:
http://www.crosschem.ee/ee/Tooted/shop/ ... rtable-ee/


Need on ülekasvanud kanistrid, mitte lisapaagid. Ning nende puhul võib tekkida kohustus maksta aktsiisi "kanistris" oleva maksuvaba kogust ületava kütuse hulga pealt ...

Samas ei suuda enamik inimesi teha vahet 80 liitirisel ja 120-liitrisel paagil, kui need on kusagil põhja all sitasena talade vahel. :wink: