Tig, milline masin ja kuidas keevitada?

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

MustVälk
Fitting 38"
Postitusi: 254
Liitunud: K Sept 16, 2015 8:10 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas MustVälk »

Kuidagi õppsisin vaid käe liikumise abil keevitama. Ehk siis kiire algus ja kiire lõpp väga käe sees.
Olgugi et algusvool ja lõpetus voolud ja gaasid sai ka paika panna.
Mingi piirini saab sellega hakkama kui piisavalt kiiresti liigud ja tead juba ette, et kõiksugu teravad nurgad kaovad kuskile ära. :D

Praeguses firmas ikka tahetakse ja tahan juba ise ka, et see krdi nurk jääks sinna alles. Ja et algusest lõpuni oleks keevitus samasugune.
Aga ainuke kes seda enne mind oskas on seljaga haige. :D
Muidu ma vist üldse harjutaks migiga alu siiani ja üritaks oma seni jama korda teha. :mrgreen: :mrgreen:
5816nelineli58 Rangelt soovituslik helistada kui üldse, siis peale 15!
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas Praks1 »

Enda tarbeks ei näe väga vajadust,et tig peaks 3 faasiline olema.Samuti ei näe vajadust,et peaks vesijahutus olema.
Pigem võiks mugav põleti olla ja pehme saba sellel taga.
Ise olen kindel Kemppi pooldaja,kõikide keevituste näol.Esindus eestis olemas ja mis põhiline, pole Hiinlaste toodetud :D
Endal on 230A ühefaasiline ja täna ei näe põhjust suuremat omada,kui just mass tööd tegema ei hakka.Sidurikoda 150-160A kolled jne 120 umbes,varu veel kõvasti,aga mida ma sellega keevitan ???
Ülejäänud asjad nimistus ja rohkemgi veel on pillil peal
Proto
53951597
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

http://www.rkrseadmed.ee/et/minarctig-e ... 0-4m-13301

Täitsa mõistlik aparaat. 220V. Kui vaja kaasa tarida siis kaalult suht kerge. Algaja keevitaja saab ka kasutamisega hakkama, kes väga proff pole. Kui aga profimaks muutud siis tuleks tõenäoliselt parem käpp vaadata. Enda töökotta ostsin sellise kunagi esimeseks masinaks
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas LauriJ »

smurhv kirjutas:http://www.rkrseadmed.ee/et/minarctig-e ... 0-4m-13301

Täitsa mõistlik aparaat. 220V. Kui vaja kaasa tarida siis kaalult suht kerge. Algaja keevitaja saab ka kasutamisega hakkama, kes väga proff pole. Kui aga profimaks muutud siis tuleks tõenäoliselt parem käpp vaadata. Enda töökotta ostsin sellise kunagi esimeseks masinaks
See pole ju AC/DC masin, mida teemaalgataja soovis.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

LauriJ kirjutas:
smurhv kirjutas:http://www.rkrseadmed.ee/et/minarctig-e ... 0-4m-13301

Täitsa mõistlik aparaat. 220V. Kui vaja kaasa tarida siis kaalult suht kerge. Algaja keevitaja saab ka kasutamisega hakkama, kes väga proff pole. Kui aga profimaks muutud siis tuleks tõenäoliselt parem käpp vaadata. Enda töökotta ostsin sellise kunagi esimeseks masinaks
See pole ju AC/DC masin, mida teemaalgataja soovis.
Mida siis teemaalgataja soovis?
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas LauriJ »

smurhv kirjutas:
Mida siis teemaalgataja soovis?
*Eelkõige alumiiniumi keevitamiseks, seega peaks olema AC funktsiooniga kui olen õigesti asjadest aru saanud.
Esimene nõudmine oli, et saaks alumiiniumi keevitada.
Kui sa selle raha eest uue kemppi as/dc masina välja ajad, võtan ise ka järjekorda.

Üldiselt Praksi jutt on õige, ei ole mõtet üle mõelda asjaga.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mul tuttaval peaks olema pakkuda telwini dc 300A Tig, kui kellegil huvi.

Aga kui investeeringut tehakse ja tahad kõike keevitada, siis ei ole mõtet ainult dc masinat osta tegelikult enam. Minu arvamus lihtsalt.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

LauriJ kirjutas:
smurhv kirjutas:
Mida siis teemaalgataja soovis?
*Eelkõige alumiiniumi keevitamiseks, seega peaks olema AC funktsiooniga kui olen õigesti asjadest aru saanud.
Esimene nõudmine oli, et saaks alumiiniumi keevitada.
Kui sa selle raha eest uue kemppi as/dc masina välja ajad, võtan ise ka järjekorda.

Üldiselt Praksi jutt on õige, ei ole mõtet üle mõelda asjaga.
Ja oled kindel et selle aparaadiga ei saa alumiiniumi keevitada? Või et DC-ga ei saa alumiiniumi keevitada??
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas LauriJ »

smurhv kirjutas:
LauriJ kirjutas:
smurhv kirjutas:
Mida siis teemaalgataja soovis?
*Eelkõige alumiiniumi keevitamiseks, seega peaks olema AC funktsiooniga kui olen õigesti asjadest aru saanud.
Esimene nõudmine oli, et saaks alumiiniumi keevitada.
Kui sa selle raha eest uue kemppi as/dc masina välja ajad, võtan ise ka järjekorda.

Üldiselt Praksi jutt on õige, ei ole mõtet üle mõelda asjaga.
Ja oled kindel et selle aparaadiga ei saa alumiiniumi keevitada? Või et DC-ga ei saa alumiiniumi keevitada??
Jah! Võiksid süveneda enne teemasse ja kõik postitused ilusti läbi lugeda, mitte diagonaalis. Esimene vihje, et soovitakse AC keevitust, oli teema pealkirjas. Teise vihje oleks võinud anda minu postitatud youtube video. Ja kolmandaks - loe selle masina tootekirjeldus korralikult:
Komplekti kuuluvad 4m Kemppi TTC-220 TIG-käpp, 5m 25mm2 maanduskaabel klambriga, 4,5m gaasivoolik kiirliitmikuga ja õlarihm. Seade ei keevita alumiiniumisulameid.
Ma ei taha targutada ja A&O kõigile näidata aga kui küsitakse nõu ja ise teemaga kursis pole (nagu näha, sa ei ole, kui pakud alu keevitamiseks DC masinat) siis targem oleks sügelevad näpud klaviatuurist eemale hoida. :) Ma ise ka ei ole õppinud keevitaja aga 1-2 aastat üritanud TIG keevitamise põhitõdedga end kurssi viia. Erinevate masinate iseärasusi ma kommenteerima ei hakka aga esimese masina parameetreid võin ju oma kogemusest soovitada. Nõudmised, rahakott ja oskused on igal ühel erinevad. Mõnele annad tipp seadme ja tuleb ikka käkerdis, teisele piisab kõige odavamast seadmest ja laseb väga kvaliteetset keevitust. Seda ei tea ju. Üldiselt 200A masin on enamasti piisav. Rusikareegel on 40A 1mm kohta. Ehk 200A masinaga saad edukalt 5mm alumiiniumi keevitada. Tegelikult väikeste tükkide puhul ka paksemat või siis pead kasutama lisagaasina heeliumit ning detaili eelsoojendama. Nagu ka Villu enne ütles, et see youtube kanal "weldindtipsandtricks" on väga hea koht alustamiseks. Sealt saad palju teadmii erinevate metallide keevitamiseks. Tehakse erinevate masinate võrdlusi, erinevad tehnikad, settingud jne. Kõik, mida vaja ühel hobikasutajal teada keevitamisest.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

Ära siis targuta. Ega sa kõike alati kõigest ei tea, kuigi sooviksid et see nii oleks ju :)

DC-ga saab väga edukalt keevitada, ainult teisi gaase on vaja ning seal on veel omad iseärasused, mida youtube keevitajad vast ei õpi 1-2 aastaga
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas LauriJ »

Jajah. Räägi siis jällegi lollidele, kuidas asi käib? Ja kas hobigaraazis on algajal selline asi võimalik (proff ei tule 4x4 foorumisse TIG keevituse ostmiseks abi otsima). Autoehituses meil siin foorumis Sinust kiiremat kätt pole - ju siis keevituse vallas ka. Teed end järjekordselt lolliks lihtsalt ju... :) Eelmise autoehituse teema jätkuks võiks Sulle öelda, et päris mitu metallitöötlemis ettevõtte omaniku ehitavad ka offroadi masinaid ja keegi ei tee selliseid jooniseid 15min-ga valmis. Tundub, et Sul pole selles vallas kogemust ja üritad lihtsalt kõvatada.

Kas teemaks oli TIG keevitamine proffidele (kuigi nemadki keevitavad AC masinatega)? Kui ei, siis ära ise targuta siin aastatepikkusest kogemusestest alumiiniumi vallas erinevate gaasidega keevitamisel.


Ma ei targuta teemades, millest ma sittagi ei tea aga kui tullakse mingi ajuvaba jutuga jälle "tarka panema" siis ei saa mitte vait olla. Ühesõnaga paned täiesti puusse oma soovitustega ning nüüd üritad end kuidagi välja vabandada teisi maha tehes.

PS! Tundub, et Kemppi edasimüüjad ei tea ka, mida nad müüvad. Kui nad ütlevad, et masin alu keevituseks ei sobi, siis vist ka targutavad? :eek

Aga eks Sul ole siin võimalus kõiki harida nüüd, ära jäta võimalust kasutamata! :)
Kasutaja avatar
hans
Rock Crawler
Postitusi: 505
Liitunud: E Mär 17, 2008 8:39 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas hans »

https://www.stokker.ee/tig-keevitustech ... /645803374
endal ka huvi tig.i vatu. Kas selline keevitus mõistlik osta? Kasutus oleks oma tarbeks väiksemate detailide keevitamiseks.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

Jajah. Räägi siis jällegi lollidele, kuidas asi käib?: ------------DC masin ja heelium
Ja kas hobigaraazis on algajal selline asi võimalik (proff ei tule 4x4 foorumisse TIG keevituse ostmiseks abi otsima): -------------------Pole oluline kas proff või amatöör, TIG vallas on palju erinevaid kogemusi ja iga spetsialist räägib oma loo.
Autoehituses meil siin foorumis Sinust kiiremat kätt pole - ju siis keevituse vallas ka:---------------------- Ei tea millele su väide tugineb?
Teed end järjekordselt lolliks lihtsalt ju... :) : ----------------Kipun arvama teistpidi (Vaata peeglisse vahest)!
Eelmise autoehituse teema jätkuks võiks Sulle öelda, et päris mitu metallitöötlemis ettevõtte omaniku ehitavad ka offroadi masinaid ja keegi ei tee selliseid jooniseid 15min-ga valmis,Tundub, et Sul pole selles vallas kogemust ja üritad lihtsalt kõvatada: -----------------Kas autoehituse vallas või metallitöötlemise vallas? Autoehitusega ei vaidle vastu, tavaliselt lasen spetsialistidel seda teha.
(Leht)metallist ja erinevatest töötlemistehnoloogiatest olen arvamusel et nii mõnestki targem sest see igapäevane leib.
Kas teemaks oli TIG keevitamine proffidele (kuigi nemadki keevitavad AC masinatega)?: -------------Millest see väide??
Kui ei, siis ära ise targuta siin aastatepikkusest kogemusestest alumiiniumi vallas erinevate gaasidega keevitamisel: --------------See oli sinu targutamise kohta suunatud pigem. 1-2 aastat Youtube õpet :mrgreen:


Ma ei targuta teemades, millest ma sittagi ei tea ----------------- (Kas oled ikka kindel???)
aga kui tullakse mingi ajuvaba jutuga jälle "tarka panema" siis ei saa mitte vait olla: --------------- Ei oska midagi kohe öelda :|
Ühesõnaga paned täiesti puusse oma soovitustega ning nüüd üritad end kuidagi välja vabandada teisi maha tehes:---------------------- Palun anna andeks kui sulle jälle hinge läks :)

PS! Tundub, et Kemppi edasimüüjad ei tea ka, mida nad müüvad. Kui nad ütlevad, et masin alu keevituseks ei sobi, siis vist ka targutavad? :eek : --------------------------------------- JAH, tundub tõesti. Eks mine räägi mõne asjalikuma müügimehega teinekord, saad äkki targemaks.

Aga eks Sul ole siin võimalus kõiki harida nüüd, ära jäta võimalust kasutamata! :): ----------------Sind harib ju youtube, vaata sealt, äkki leiad midagi :mrgreen:



Kaks lõppsõna: Ära targuta! :floff
Y61
#540 Mudmen
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas LauriJ »

Räägi siis ooo tark, kuidas ma oma garaazis DC TIG keevitusega alumiiniumi keevitan? Mis on nö keskmise foorumi kasutaja võimalus oma lihtsakoelise seadmega alumiiniumi keevitada? Nt seesama kemppi mis sinuarust selleks suurepäraselt sobib. Õpeta siis teisi nüüd!

Niipalju kui ma erinevate müügimeestega rääkinud olen, siis keegi ei soovita alumiiniumi keevitamiseks dc masinat. Tundub, et mingi keevitusseadmete tootjate vandenõu on tehtud ja tegelikult pole vajalik vahelduvvool alu keevitusel.

Proovi veel see ka omale selgeks teha, et me ei räägi mingist spets tehasest mis sul olemas on, kus sa kõik jupid 15min_ga õllekõrvale diivanil pikutades valmis toodad. Esmakordselt alumiiniumi tig keevitust ostev harrastajale soovitad Sina DC keevitust???

Ma ei viitsi Sinuga enam vaielda, eks iga foorumi kasutaja teeb omad järedused. Kes arvab, et mina targutan, kes arvab vastupidi.

Igaljuhul jään ootama õpetust, kuidas kodugaraazis dc tig keevitusega alumiiniumi keevitada....

PS: Mul jäi pool su lobast lugemata. Metallitöötlus firmasi mõtlen ikka. Samuti näen igapäev lähedalt, kuidas tehakse jooniseid nendele suurtele ettevõtetele ning 15min juttu enne ei usu keegi, kui tõestad: auto küljest mõõtude üles joonistamisest valmis kronsteinini 15min (ideest valmis detailini) . Kui seda suudad, siis olen nõus omale foorumi allkirjaks Eeslist targutaja vms panema. Niikaua kui seda ei suuda, siis ära lahmi.
Viimati muutis LauriJ, K Apr 04, 2018 8:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Andke nõu TIGi soetamisel

Postitus Postitas smurhv »

LauriJ kirjutas:Räägi siis ooo tark, kuidas ma oma garaazis DC TIG keevitusega alumiiniumi keevitan? Mis on nö keskmise foorumi kasutaja võimalus oma lihtsakoelise seadmega alumiiniumi keevitada? Nt seesama kemppi. Õpeta siis teisi nüüd!

Niipalju kui ma erinevate müügimeestega rääkinud olen, siis keegi ei soovita alumiiniumi keevitamiseks dc masinat. Tundub, et mingi keevitusseadmete tootjate vandenõu on tehtud ja tegelikult pole vajalik vahelduvvool alu keevitusel.

Proovi veel see ka omale selgeks teha, et me ei räägi mingist spets tehasest mis sul olemas on, kus sa kõik jupid 15min_ga õllekõrvale diivanil pikutades valmis toodad. Esmakordselt alumiiniumi tig keevitust ostev harrastajale soovitad Sina DC keevitust???

Ma ei viitsi Sinuga enam vaielda, eks iga foorumi kasutaja teeb omad järedused. Kes arvab, et mina targutan, kes arvab vastupidi.

Igaljuhul jään ootama õpetust, kuidas kodugaraazis dc tig keevitusega alumiiniumi keevitada....
Mul puudub tegelikult ka kodugaraaž ja seega ma ei oska sind lihtsalt õpetada
Y61
#540 Mudmen
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”