Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas tt75 »

Nimelt on olemas vanast ajast tutikad "dotz " veljed mõõtudega 7x15/6x139,7 ET12.Vaja oleks saada ET0,sest minu mitsubishi l300 bussile alla sobitades selgus,et velje kõige välimise ääre ja ülemise õõtsa vahe on vaevu 10mm.Plaan oli selline ,et paigaldan ülemise õõtsa ja sarniiri vahele 40mm tõstepuksi,sest see on järgiproovitud ja ainus varjant kuidas saab muuta õõtsa(ülemise) asendit selliseks,et see ei käiks august läbi sõites vastu piirajat ,kuid selle probleemiks osutub just seesama 10mm ,st. et rehv veljepeale panna ,siis hakkab see vastu õõtsa käima.Mõtlesin et valmistan kiiruga abinõu millega saaks varem lahtilõigatud velje keskosa fikseerida ja nihutada vajaliku ET peale(0),ning fikseerida keevitusega ja pärast indikaatorkellaga viskumise üle kontrollida,ning kinni keevitada.
Kas keegi on teinud sellist veljeprotseduuri ja kui on siis mida peaks veel jälgima uuesti kinnikeevitamisel(peale viskumise)???

Igasugune flantsidega jamamine pole mulle eriti meeltmööda,ning samamoodi võtab aega ja raha.Peale selle on mul niikuinii vaja veljed puhtaks lihvida ja värvida.Oli veel mõte,et panen need veljed müüki ja ostan juba sobiliku ET-ga ja värvitoonis veljed,aga pole saada.Saada on ET12 ,10 ,-12 ,-20 ,-25 jne. kuid "0"pole trehvanud.(-ET jääb juba paljuks,vaja ongi just ET 0 )
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas TiitR »

Kõige valutum oleksid ikkagi flantsid. 10mm. flantse pakutakse ka.
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas LR90 »

Vanal pidurikettal südamik välja lõigata ja saab sobiliku flantsi.
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas tt75 »

See 10mm ei toida,sest kui rehv veljepeal on,siis on ta juba veljest laiem rohkem kui 10mm(mõõdetud 15-18mm).Vaja olekski just see 1,2"(30mm)
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas amevier »

Vanematel Patrolitel ja Länkaritel on terasvelgi olnud küll 0-offsetiga, olen kohanud 7x15 ja 6x16.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas tt75 »

Aga et siis keegi teinud ei ole sellist tööd?Nagu ma juba teema alguses ütlesin,siis veljed juba olemas ,aga kust leida neid vanemate patroli ,länkari velgi?rehvid sai hangitud goodyear wrrangler duratrac-id 235/75/15 millele sobilikud veljed laiuselt oleks kas 7" või 8"
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas heeringas »

tt75 kirjutas:Aga et siis keegi teinud ei ole sellist tööd?
Olen teinud sellist tööd.
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas poiss »

Olen paar jooksu teinud. Vaja teha rakis jne. Olemasolevat rakist sinu veljel ma kasutada ei saa. Pane flantsid. Odavam on osta uued veljed või vahetada ümber kellegagi sobivate vastu.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas kalle211 »

Omal ajal kui mosseliiga popp oli sai mosse velgedesisemisi osasid keevitatud vw velgede sisse.Ikka mitmei jookse tehtud neid.Lihtsalt vaja teha rakis et kõik jääksid võrdsetele kaugustele ja viskumine ka ära timmida.
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas poiss »

Näiteks see mosse südamiku install miskise muu velje sisse on lihtsam kui offseti muutmine. Kui mina peaks seda tegema jätaksin ca 1/5 sisust doonorvelje originaali kuhu paigaldaks vajamineva poldivalemi. Kui kõik lõiked teha treipingis jääb tulemus normaalne kuni väga hea. Praeguste kogemuste juures tundub ka velje laiendamine lihtsam kui sisu liigutamine. Kuna sisu ja pool velge jääb originaal millest lähtuda mõõtmisel. Mida suurema läbimõõduga velg seda raskem soovitud tulemust normi piiresse saada. Ja kui kiirused velje ringi ajajal + 60 km/h peab töö olema ideaalne. Keevitus veab sitaks lihtsalt sisu viltu sisse.
Alla 50€ velg ma seda ette ei võtaks + hilisem liivaprits ja värv (25€ tk ). Uus velg on ju odavam.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas Landy »

tt75 kirjutas:Aga et siis keegi teinud ei ole sellist tööd?Nagu ma juba teema alguses ütlesin,siis veljed juba olemas
Offroad Service Marek on läbi aegade hulga velgi ringi teinud.
Võta ühendust - offroadservice.ee
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas tt75 »

Pilt veljest ja sellest mida vaja teha on:
001.JPG
001.JPG (177.06 KiB) Vaadatud 5083 korda
Huvitun sellest et kas on kellelgi tõmmanud keevitusest lahti või praod sisse vms.Nagu näha siis on offseti muutmiseks jäetud tehasepoolt võimalus,et seda saab vabalt nihutada 1,2".Kui tegema hakkan ,siis teen kindlasti rakise.
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas marauder »

On sinu plaani järgi liigutatud küll neid. Muide ET on millimeetrites, mitte tollides.
Team saarlased
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas tt75 »

Räägi sellest liigutamisest lähemalt?mis puudutab mm või toll,siis oma veljel dotzil on märgistus ET12 ,mõõdistasin siis asja üle ja sain mõõduks 30mm,mõtlesin et milles asi (arvasin,ise algul sama et 12mm plussis )ja proovisin siis : 25,4 x 1,2 =30,48
Kasutaja avatar
Rene
Fitting 38"
Postitusi: 223
Liitunud: N Jaan 18, 2007 5:16 pm
Asukoht: Keila, Tallinn

Re: Kas keegi on terasvelje(plekkvelje)offset-i muutnud?

Postitus Postitas Rene »

Sarnastel velgedel olen muutnud ET -d. Lihvid tehase keevituse maha ja nihutad südamiku vajalikku kohta.
Jeep XJ 2.5TD (OM602 edition)
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”