Rehvilukk vs. rummulukk

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
GodSpeed
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 145
Liitunud: E Sept 29, 2014 10:42 pm
Asukoht: Tallinn

Rehvilukk vs. rummulukk

Postitus Postitas GodSpeed »

Ja nüüd esitan teile NOOB küsimuse...
Et mis asi see sisemine lukk on? Ja miks need veljed nii naljakad välja näevad? Minule ikka kajastub sõna velg all tavalised veljed ( mis 99,9% autodel all on).
Sorry olen uus ja ei tea neid asju. Seega ärge vihastage vaid aidake mõista ;)


Ja kui juba küsima hakkasin siis tean, et minu masinal on esimestel ratastel lukud peal. Minu küsimus on see, et kas need on seotud velgedega või mitte?

Tarmo
Nissan Patrol GR, 2002a
Y61, 3.0L, 116kW
Tel:viis kuus kuus kaks kolm kolm null neli
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Sisemise rehvilukuga velg

Postitus Postitas Praks1 »

Sisemine rehvilukk on rohkem võistlusautode teema,et saaks sõita tühja rehviga,ilma et rehv maha tuleks.
Üldjuhul siin on need veljed enamusel ise tehtud,saab ka tellida Usast.
Sinu autol on rummulukud,mis lülitavad poolteljed rattast lahti.kui maanteel tagaveoga sõidad,siis seisavad poolteljed ja kardaan.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
GodSpeed
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 145
Liitunud: E Sept 29, 2014 10:42 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Sisemise rehvilukuga velg

Postitus Postitas GodSpeed »

Praks1 kirjutas:Sinu autol on rummulukud, mis lülitavad poolteljed rattast lahti.kui maanteel tagaveoga sõidad,siis seisavad poolteljed ja kardaan.
OK sellest ma sain aru. Kuid kui ma nüüd 4x sisse panen siis hakkavad rattad vedama?
Kas rummulukud on velje küljes või otse rummu küles? Ehk kui ma soovin velgi vahetada siis kas pean ka lukud maha võtma? Peaks vist Youtube külastama äkki seal mõni õpetlik video selle kohta....
Nissan Patrol GR, 2002a
Y61, 3.0L, 116kW
Tel:viis kuus kuus kaks kolm kolm null neli
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Sisemise rehvilukuga velg

Postitus Postitas TiitR »

GodSpeed kirjutas:
Praks1 kirjutas:Sinu autol on rummulukud, mis lülitavad poolteljed rattast lahti.kui maanteel tagaveoga sõidad,siis seisavad poolteljed ja kardaan.
OK sellest ma sain aru. Kuid kui ma nüüd 4x sisse panen siis hakkavad rattad vedama?
Kas rummulukud on velje küljes või otse rummu küles? Ehk kui ma soovin velgi vahetada siis kas pean ka lukud maha võtma? Peaks vist Youtube külastama äkki seal mõni õpetlik video selle kohta....
Lukud ikka rummu küljes. Velgede vahetamisel lukke pole vaja puutuda. Ei näe su konkreetseid velgi, kuid kahtlustan, et pead dekoratiivkatted, mis käivad velgedele peale, lukkudeks? :roll:
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Sisemise rehvilukuga velg

Postitus Postitas beginner »

Veljed siin näha:

Pilt

Rummulukude kohta üldiselt:
http://www.4x4abc.com/4WD101/hubs.html
("By the way, locking hubs do not create more traction. They are not to be confused with differential locks!" - üks Patrolimüüja, kelle masina kohta pärisin, oli täiesti vastupidisel arvamusel :mrgreen: )

Samuka hub'i sisu kohta oli pilt ka
Pilt
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Sisemise rehvilukuga velg

Postitus Postitas TiitR »

beginner kirjutas:Veljed siin näha:

Pilt
Ja kui tal ees automaatsed hub-id, siis näeb teiste velgedega välja peaaegu selline :D

Pilt
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2636
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Rehvilukk vs. rummulukk

Postitus Postitas helar »

Tule Sultsi turisti sõitma. Hommikul saab parklas küsida ja vastata ja õhtul muljetada.
Läbi foorumi niimoodi ei saa normaalselt seletada ega ka aru. Praktikas peitub jõud 8)
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”