4Runner & länkari tagasild

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

4Runner & länkari tagasild

Postitus Postitas rommi »

Niisiis esisillaga on enamvähem ühelpool... tagumist alla aretades selgus ikkagi, et see Runneri originaal sillasüsteem ei kõlba kuhugi. :puke:
Praegu hoiavad silda alumised ja ülemised vardad ning kokkuvõttes on ei lase nad sillal korralikult liikuda. Peaks siis asendama millegi taolisega nagu on LC70 või mõnedel teistel keerdvedrudega masinatel.
Seega küss, kas annaks sinna aretada LC70 diagad või mis oleks mõistlik sinna sobitada? Loomulikult ka kõik bisnispakkumised oodatud :)

rommi
5078372
Viimati muutis rommi, N Aug 31, 2006 9:02 am, muudetud 1 kord kokku.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Niipalju sain targemaks, et vaja oleks selliseid lääbasi mis kinnituvad kahe punktiga silla külge ja siis läbi puksi raami külge.
Sobiks range roveri, mb ja vbl veel mõnede markide esimesed lääbad/diagad. Ostaks kohe kui keegi pakuks :)

rommi
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Postitus Postitas Veiko »

Mul oleks sulle pakkuda Land Rover DiscoII oma kuid see maksab palju.Aga selle pealt saaksid idee kuidas seda ise teha.Järgmine nädal on mul tsipa rohkem aega siis saaksin sulle seda näitata.
Veiko
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
Draakon
I spit Fire
Postitusi: 135
Liitunud: R Juun 17, 2005 3:17 pm

Postitus Postitas Draakon »

Mul täiesti olemas üle LR esimesed lääbad mida saab edukalt ka taha aretada ning on oluliselt tummisemad kui tagumised. Palju raha tahan ei tea aga eks paku midagi. Päris aitäh eest ka ära ei annaks ja nagu sa tead siis mul ka tiugu ehitus pooleli nii, et seda krõbisevat ikka kulub....


Joel@offroadclub.ee
Palju ilusaid asju...
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

ühesõnaga juhtus nii, et ostsin juba ära RangeRoveri esimesed lääbad 1000/tk. Ei tea kui suure kirvega ma sain aga arvestade prillimäe tiba kõrget hinnataset, siis ilmselt väike matkakirves ikka. No vähemasti on nad olemas ja ootavad mareku juures pukside vahetamist.

rommi
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Saan ma õieti aru, et esisild on sul lehtede peal ja tagasild tuleb lääbadel? Se on küll risti vastupidi tavalisele kus roolitav sild tehakse täpsemale e. kaks link vedrustusele ja tagasild lehtedele suurema kandejõu ja odavuse pärast.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

PM juhtus nii jah :)

Ma üritasin võimalikult sarnase teha originaal Hiluxi esisillale. Hästi palju on usas sama asja praktiseeritud, seega oli ka leida samm-sammult õpetusi. SA Hiluxil on originaalis taga ka lehed, 4Runneril aga keerdvedrud ning polnud mõtet hakata tagumist osa ka lehtvedrudele ehitama.
... praegu mõtlen küll juba, et nii palju tuli ehitamist, et oleks võinud jah ette ka keerud panna. Aga mis teha, kunagi otsustasin lehtvedrude kasuks ja said juba ammu ära tellitud/ostetud - polnud see ka väga odav lõbu. Kokkuvõttes pole ka oluliselt suurem töö hiljem keerdvedrudele ümber teha :)
Muidugi ise arvan järjekindlalt, et valisin kõige optimaalsema ja odavama viisi, kuidas 40K maksavast 4Runnerist 37" kummiga, talasildade ja lukkudega rahvamaja ehitada. Ja põhiline, et võimalikult sarnane 1gen 4Runnerile või Hiluxile http://www.4wd1.com/hilux_solid-axle.htm (va. siis taga keerud mitte lehed)
Juppidele (rehvid, sillad, vedrud, amordid, puksid, kiiged jne) on kulunud ca 50K. Mõningaid plekke sai ka vahetatud, uued uksed jne.
tööraha ca 2-3K (arvestades et enamus töid olen ise teinud, keevitused lasknud teha)
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

http://www.zone.ee/4Runner/tagastange/
Pusisin mingi tagaraua ka valmis. Hetkel veel ainult krundiga kaetud ja seekliaugud vaja suuremaks teha (pold lihtsalt suuremat puuri käepärast)
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Stiilne "Keep it Simple" stiilis stange. Mõnus nokitsemine...
Vaata, et seekel ka sinna siis ära mahub oma kõrvadega. Et auk liiga ligi stangele ei saaks. Korralikud 1" seeklid on päris jämedad.
+372 5028488
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Postitus Postitas erik »

Aga n. kant toru otsad keevitad kinni? Jääb parem oluliselt, usu...
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Mõtlesingi, et kas keevitada kinni... muidugi, kinnisena saaks tagastanget õhupaagina kasutada :idea: kuskil 11L on ruumala.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Kasutaja avatar
Veiko
I know how to fix stuff
Postitusi: 1196
Liitunud: R Sept 02, 2005 6:21 pm
Asukoht: Teel kuhugi...

Postitus Postitas Veiko »

11L-ga saaks juba üht-teist korda saata.Aga igal juhul keevita otsad kinni muidu koguneb sinna muda sisse ja see kaalub tunduvalt rohkem kui kaks plekki tükki otstes.
Veiko
+372 5232468

Life is short drive hard.

Ronin off-road-i meeskond
Ranno
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 122
Liitunud: E Aug 15, 2005 2:10 pm
Asukoht: Tallinn, Harjumaa

Postitus Postitas Ranno »

Huvitav kui hästi see stange küljelt tõmbamist kannatab? Kas lehed painduma ei hakka?
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Ma loodan et Rommi paneb mingid 10mm vinklid või mõne muu kavala asja sinna sisse ikka neid pikki lehtkinnitusi toetama.
+372 5028488
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Kinnituste peale tuleb tegelikult lapiti üks madal karpraud, mis hakkab hoidma neid 10mm lehtkinnitusi ja täidab selle tühimiku luugiserva ees.
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”