küsimus lumefreesi aretamiset

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Landy kirjutas:Kuluks pealinn akitsaste sõidurade laiendamiseks ära:
http://www.youtube.com/watch?v=Bzmn1u33 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HXZsv7109ps&NR=1
Aga Landy - kuidas sa kujutad ette, et seda linnatänaval kasutatakse?
Lumi kõrvalasuvate majade akendesse? :twisted:
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

tarmo kirjutas:
Landy kirjutas:Kuluks pealinn akitsaste sõidurade laiendamiseks ära:
http://www.youtube.com/watch?v=Bzmn1u33 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=HXZsv7109ps&NR=1
Aga Landy - kuidas sa kujutad ette, et seda linnatänaval kasutatakse?
Lumi kõrvalasuvate majade akendesse? :twisted:
Kõikidel suuretel linna sisestel magitraalidel, kus on piisav kaugus ehististest saab seda kasutada ja seda ainsamat Mogikut ka kasutatakse. isegi Tartu kasutab lumefreesi
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1226
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heints »

Kui seda Tallinna linnas kasutada siis peaks autole trellid ette keevitama ja ustele tabad ette panema ,et vihaseid linnakodanikke eemal hoida. Kui sai eelnevatel talvedel sisekvartalites teid sahaga laiemaks lükatud siis leidus iga paari tunni tagant mõni hullunud kodanik kellele midagi ei sobinud ja kes valju sõimu saatel sul näo lubas üles taguda. Sellised kodanikud leidsid tavaliselt järgmisel hommikul ,et seoses lumetõrje spetsiifiifikaga on nende värava ette kerkinud tavalisest suurem lumevaal mille kallal said nad oma viha labidaga välja elada.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
ETPatrol
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: P Dets 19, 2010 7:19 pm

Postitus Postitas ETPatrol »

Olen lumepuhuritega natuke ikka kokku puutunud ja maasturile lumepuhur..........eiiiiiii,olgu ta siis kardaaniga või hüdroga,pole sellist võimu ühelgi maasturil,et selle laiust teed lahti puhuda.See oleks lihtsalt teistele naljakas vaadata,kui tõsine maasturi omanik lund meeleheitlikult põllule püüab visata:)Puhurid jäägu ikka traktoritele ja alla 200HJ põkad ärgu neid ette toppigu,lihtsalt müüdud puhuritega on olnud selliseid kogemusi,et ostetakse pisike puhur ja loodetakse liiga palju. Kuulsin täna hea repliigi, Bensiin on pintslite pesemiseks ja diisel hobujõu arendamiseks!!!
Elbert
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

ETPatrol kirjutas:Olen lumepuhuritega natuke ikka kokku puutunud ja maasturile lumepuhur..........eiiiiiii,olgu ta siis kardaaniga või hüdroga,pole sellist võimu ühelgi maasturil,et selle laiust teed lahti puhuda.See oleks lihtsalt teistele naljakas vaadata,kui tõsine maasturi omanik lund meeleheitlikult põllule püüab visata:)Puhurid jäägu ikka traktoritele ja alla 200HJ põkad ärgu neid ette toppigu,lihtsalt müüdud puhuritega on olnud selliseid kogemusi,et ostetakse pisike puhur ja loodetakse liiga palju. Kuulsin täna hea repliigi, Bensiin on pintslite pesemiseks ja diisel hobujõu arendamiseks!!!
Elbert
Traktorite kohapealt ei ole sul kohe kindlasti õigus. Ka 70-80 hp traktoritel on taga haakes lumepuhur ja viskab lund vägagi edukalt. Soomes saad ennast sandika vaadata kui nii teid puhastatakse.
Endal muidu 80 cm lai lumepuhur, mida käitab vist 7hp mootor ja viskab lund keskmiselt 3m kaugusele, sinu loogika järgi peaks olema sellise laiuse jaoks ca 65hp vaja?
seenior2
Fitting 38"
Postitusi: 328
Liitunud: T Juun 09, 2009 5:33 pm
Asukoht: Harjumaa.Keila

Postitus Postitas seenior2 »

ETPatrol kirjutas:Olen lumepuhuritega natuke ikka kokku puutunud ja maasturile lumepuhur..........eiiiiiii,olgu ta siis kardaaniga või hüdroga,pole sellist võimu ühelgi maasturil,et selle laiust teed lahti puhuda.See oleks lihtsalt teistele naljakas vaadata,kui tõsine maasturi omanik lund meeleheitlikult põllule püüab visata:)Puhurid jäägu ikka traktoritele ja alla 200HJ põkad ärgu neid ette toppigu,lihtsalt müüdud puhuritega on olnud selliseid kogemusi,et ostetakse pisike puhur ja loodetakse liiga palju. Kuulsin täna hea repliigi, Bensiin on pintslite pesemiseks ja diisel hobujõu arendamiseks!!!
Elbert
Hiilga õige oma tarkustega oma pere ringis :evil: :evil:
Isiklikult olen näinud igivanal Toyota Landc-l iseehitatud lumerootorit ees ja tegi mees oma teed ja õued ning aitas vahel naabreidki !
Ja siin pea "murutratoritel " rootorid käigus :http://www.youtube.com/watch?v=7TnJFS5m ... re_related
Ka väikeses töökojas saab suuri töid teha!
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

kaks aastat olin talvel kramer allradi peal millel 2.0l diisel kone, 88kw/120hp@2500rpm (nii pöördesse käis harva) ja 1.2m lai puhur ees HÜDRAULIKALT. Kõrge kaarega lennutad 4-5 m kaugusele. Liikumis kiirusega küll ei hiilanud (peansionärid toidukottidega liikusid nati kiiremini), aga 1m paksuse lumega ajad rajad kiiremini sisse kui mistahes sahaga, eriti kui hoogu ei saa võtta et läbi tuisata. Ja kui kodu hoovi ja naabreid vaja aidata on ikka etem kui sahk. aga puhuri jätaksin ise ka alles hädaabiks kui enam sahast palju tolku pole. mina pole soomes peale hüdraulilise ühtegi muud puhurit näinud, aga tean, et kasutatakse ka gardaaniga tagahaakeseadmesse.
Tegin täna enda tööriistast pildid millega sai aetud.
kellel huvi võin saata mailile.
Uaz 3303 diisel
Lc Hj60 4.0TD
LC Hj61 4.0D
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Postitus Postitas isakene »

Tahaks pilte! isakene@gmail.com
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Postitus Postitas heeringas »

Oleks ka huvitatud.
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
ETPatrol
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: P Dets 19, 2010 7:19 pm

Postitus Postitas ETPatrol »

Nujah,eks ma hiilga oma tarkusega kodus:) aga äkki paneks heedri ka ette,saaks vilja võtta:) kui jah muud midagi pole,siis jah andke minna! Selle töö jaoks olgu ja jäägu traktorid...peale seda talve jäid suuredtraktoridki hätta,nüüd ..... Olgu nagu on...

Lugupidamisega Elbert.
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

Pildid siin, tuletasin album.ee parooli meelde ja ei hakka mailima enam.

http://album.ee/album/205811/50270357?

eks ta üks eeder ongi. kahjuks mootori vedavale poolele ligi ei saa, aga seal all on kett ülekanne mis paneb liikuma väljaheite rootori ja sealt otsast T-reduktor ettesöödule. Ma alguses vähe kartsin, et kette hakkab jäisemaid hunnikuid süües vahel katkema ka, aga terve talve pidas vastu. kevadel nagu soomlastel kombeks, tehakse tööriistale kappremont, kuhjas taavetit igale poole ja töökoja taha uut talve ootama.
Uaz 3303 diisel
Lc Hj60 4.0TD
LC Hj61 4.0D
ETPatrol
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: P Dets 19, 2010 7:19 pm

Postitus Postitas ETPatrol »

Hea,et Taunus2d pildid panid,sain ettekujutuse,et milline maasturile ette käib,olen ju nii loll:) Traktorite puhurid on jah hoopis teistsuguse ülekandega,ega ma ei võrdlegi traktorit ja maasturit,lihtsalt tundub naits nõrguke,arvestades,et minu Patrulli kõige aeglasem käik suht kiire lumefreesimiseks.Küsin,kas kõvemast lumest läheb ta ikka ludinal läbi,ütlesid,et meetrisest hammustas küll:) Elan maal ja kui ikka pool kilti vaja lükata,siis ...kaua ma seda lahti uuristaks ja palju sul see riistapuu maksma läks. Ega maastur ikka traktor ju ole.Traktoreid saate osta www.tatoli.ee
Elbert.
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

patrull on suht lai masin! frees peaks olema auto laiune et ise hangede vahele sisse ei jääks (minul oli ees 1.2m lai). meetrise lumega sügad tund kuni poolteit ühe freesi laiuselt. aga kõik muidugi oleneb väga paljudest tehnilistest argumentidest ja lume paksusest.
maksumusest pole õrna aimu ka. mingi vana ümar mahuti, mootor, reduktor(muravei kannatab valu küll ja kestab),korralik kett, ning kõvasti lisametalli ja peamurdmist. meie omal on veel 2 silindrit väljalaske suuna ja heitte kauguse reguleerimiseks, aga see pigem luksus koduhoovi.
Uaz 3303 diisel
Lc Hj60 4.0TD
LC Hj61 4.0D
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Postitus Postitas Muska71 »

ETPatrol kirjutas: Elan maal ja kui ikka pool kilti vaja lükata,siis ...kaua ma seda lahti uuristaks ja palju sul see riistapuu maksma läks.
Elbert.
Kui hakata talve algul kohe puhuriga lund tõrjuma siis elu suht lihtne.Kui aga lükkame sahaga meetrikõrgused vallid teeäärde siis sealt lumehunnikust on tõesti raske läbi uuristada.Viimase tuisuga oli teel meetrine lumi,kõrval põllul aga poole vähem.
Mina sain ka puhuri enamvähem valmis,puhuri ringiajamiseks panin taha teise mootori.Iseehitamisest teema http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=35578
Kasutaja avatar
Taunus2d
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: P Mai 16, 2010 2:20 pm

Postitus Postitas Taunus2d »

kas väljaheitte rootor liiga väike ei ole nii laia freesi kohta? mis ülekandega reduktor? selles mõttes et kas liiga palju ette ei kraabi? kindlasti saab katsetades asja effektiivsemaks muuta kui eedri ja rootori pöörded õigesse suhtesse saada. palju katsetanud oled? kes kahtleb freesi võimekuses jäise lumega siis selle jaoks on tgelt olemas ka "piikidega" eder, mis suht eduliselt lammutab.
Ps: Automoto foorumis huvitavalt palju skeptikuid:D kõik on nagu aretistele kummis rinnaga vastu, aga selle freesiga ei leiutata ju jalgratast. Asja idee on toimiv ja turul olev HIRMKALLIS seade kodus ja odavalt ISLIKLIKUKS tarbeks valmistada. Ei saa aru sellest negatiivsusest.
"Loll pole see kes seda ila ajab vaid kes südame võtab ja jätab idee teostamata"
Jaksu leiutamisel, suvel tulen teen spionaaši ja hakkan ka tegema.
Uaz 3303 diisel
Lc Hj60 4.0TD
LC Hj61 4.0D
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”