kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

Vasta
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

Lagedal väljal, kus ühtegi puud ligidal pole ega teine transpordivahend juurde sõita ei saa või ei julge, kasutan silla peale kinnijäämisel lihtsat kahe kaika meetodit. St. et rataste/velgede külge seon mingi peenpalgi (d-10-15 cm) ja sellise abivahendiga ronib igast august välja kui kaigas pooleks ei lähe või sidumisvahend ei rebene. Tavaliselt kasutan ketti, aga täna õnnestus 3 ketijuppi ribadeks teha, tegelt 2 kaigast ka. Ega tavaline lehmakett selleks õige asi polegi. Äkki keegi oskab soovitada kõvemat ketti või muud head vahendit, millega saaks toekama kaika ratta külge fikseerida.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas v6sa »

Julmad kaikad, kui kette poolitavad... :shock:

Ega keevitamata ketist asja pole. Ning kuda need tõstemehed ütlevadki: kett algab 5 mm ja iga algava tonni kohta 1 juurde ristlõikele...

Kui paslik kett ainult nii hinnaline ei oleks :?

Valuveljekasutajail pole valikut: vaid lai rihm ei lõhu velge.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

Aga kuidas seda rihma veljeaukudest läbi toppida ja veel olulisem —kinni siduda, ketiga on lihtne,seekel või polt ajab asja ära. Ja jäme kett ei mahu kah aukudest läbi, vsja peenikest aga tugevat.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1043
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas CaveMan »

Certexis on igasugu tugevaid ja väga tugevaid kette ja muid kinnitusvahendeid.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas TiitR »

Norra veokite lumeketid pole tugevamad? Mul viimased 2 autot sealt toodud ja ports kette kaasas.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

no kas siis keegi peale minu ei kasuta käepäraseid vahendeid? Põllult masina kättesaamiseks pea ainuke variant. Huvitab just kogemus, mida teised kasutavad kaika ratta külge sidumiseks.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
KeegiVeel
Fitting 38"
Postitusi: 331
Liitunud: R Nov 14, 2008 1:34 am
Asukoht: harjumaa

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas KeegiVeel »

Ma ise olen näinud sellist ankrurakendust. Ankruks oli vai, mis kohati meenutas jääpuuri (ainult keere oli väiksem). Tol löödi ots maasse ja suure võtmega keerati ülejäänud osa sinna... Ja seda suht pehmel pinnasel, aga eks turbamaal see ei toimi. Kes antud asja pakub, ei tea. Mõistlikum vist mõnel külasepal antud ankur lasta kangist meisterdada. Muidugi siis peab masinal vints olema.
GC
Rock Crawler
Postitusi: 545
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas GC »

Ise pole kasutanud... ikka mõne abilise auto või traktori näol leidnud.
Aga olen näinud kui ca 25 tonnine ATS roomik selle vahendiga maa seest kätte saadi. Kõige suurem vaev oli suure männi kirvega pikali ja juppideks saamine. Sidumiseks polnud siis muud võtta kui tross.
Ega tänagi palju variante rohkem pole, kui siis ehk korralik kett.
gaz fs 1
joe80
Fitting 38"
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 22, 2009 7:54 pm
Asukoht: Võru

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas joe80 »

Video
Sellel videol näha see puur-tüüpi ankur.
KeegiVeel kirjutas:Ma ise olen näinud sellist ankrurakendust. Ankruks oli vai, mis kohati meenutas jääpuuri (ainult keere oli väiksem). Tol löödi ots maasse ja suure võtmega keerati ülejäänud osa sinna... Ja seda suht pehmel pinnasel, aga eks turbamaal see ei toimi. Kes antud asja pakub, ei tea. Mõistlikum vist mõnel külasepal antud ankur lasta kangist meisterdada. Muidugi siis peab masinal vints olema.
Joel 5116353
Audi A4 quattro, Audi A6 quattro
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

Ärge kalduge teemast kõrvale! Vints ja ankur ei huvita, vintsi pole igal masinal, igaks juhuks installida on raha raiskamine, mädaneb ilma kasutuseta ja hooldeta. Ja antud juhul oleks ankur pidanud ka poolde maakerasse kaevuma.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas Movistar »

Ma ei ole siiamaani aru saanu,et misasi siin teemas see " Modifikatsioonid edasijõudnutele " on ?
Kas need kaikad või see kett või hoopis Norra tugev kett ?
Tundub,et seal metsaelajate vahel on väiksem mutrivõti kui 14 juba nanotehnoloogia.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas LR90 »

kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2442
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas v6sa »

Movistar kirjutas:Ma ei ole siiamaani aru saanu,et misasi siin teemas see " Modifikatsioonid edasijõudnutele " on ?
...
Sobiv kett: kerge, tugev, piisavalt väikse välismõõduga. 8) Soovitavalt odav.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

Movistar kirjutas:Ma ei ole siiamaani aru saanu,et misasi siin teemas see " Modifikatsioonid edasijõudnutele " on ?...
Oma väga väikese aruga ei leidnud teist rubriiki, tehniline küsimus ju on aga Hooldus ja Remont - mitte see, Sisukad - kah mitte, no pole ju.
Aga Võsa andis täpse vastuse - sobiv kett. Jämme ja tugev ei mahu veljeaukudes läbi, peenike on aga nõrk, äkki siis edasijõudnud teavad paremat lahendust.
Movistar kirjutas:... Tundub,et seal metsaelajate vahel on väiksem mutrivõti kui 14 juba nanotehnoloogia.
meil on nano väiksem kui 27 võti, võta ikka suuremalt.

Viimasel juhul oli kahe silla peale kinnivajunud apastraadiks pisem traktor.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: kett või muu sidumismaterjal mülkast väljaronimiseks

Postitus Postitas honkomees »

No kui 66 oleks olnud mõlema sillaga nätskes savis, siis kahtlen et oleks see meetod aidanud, prussid oleks vajunud sisse ja isegi kui oleks natuke pidama saanud, siis see pikk "spilka" murduks kindlasti koormuse all.
ikka selliselt kasutan kaikaid
https://www.youtube.com/watch?v=I327kM6AvmQ
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”