Kardaani ümberehitus

Tõsisemad ja spetsiifilist laadi tehnilised arutelud erinevate tehniliste sõlmede üle 4x4 liikuri juures. Võta sõna kui tead millest räägid, lahmijad lendavad Idiot Cornerisse.

Moderaatorid: jr, Veiko, erik, Moderators

joe80
Fitting 38"
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 22, 2009 7:54 pm
Asukoht: Võru

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas joe80 »

Küsiti 150 €, kui see jagada tunnihinnaga, mis on arvatavalt 25-30€ tund, tuleb tööajaks 5-6 tundi, mis tundub igati mõistlik. Ja kui kuulata juttu, et tasakaalustuseks kulub kahel mehel 4 tundi, siis küsitud 150€ on ju ok.
Joel 5116353
Audi A4 quattro, Audi A6 quattro
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas raulex »

Marjuline kirjutas:Mina rääkisin vaid jutust Pärnu meestega, mis hõlmas minu materjale. Ehk kardaani kahvleid + riste ja pikemat nuuti mida oli vaja keevitada, et suuremat käiku saada. Ja kui ma nüüd õigesti mäletan, nende telefoni jutu järgi tuli mul arvestada selle keevitamise ja koos tasakaalustamisega alates 150 eurost. Mis minu arvates on ilmselge liig. Võibolla olen kitsi. Aga kui sinna arvestada ka 10 tundi mehe tööd, siis see teeb 15 € tund. Natuke on palju.

Ikka virisedes,

Marjuline
No siis võib ju ise teha.Trei või lase treida kahvel sellisesse mõõtu,et täpselt kardaani torusse istub.
Keera kahvlid ühele joonele.
Punkti kinni,kontrolli treipingis,et ei viska,keevita lõplikult kinni.
Tasakaalustada pole (metsa-)maasturil enamasti vajagi,saab sõita küll.Mitmed metsamasinad sõidavad edukalt sellise kardaaniga.
Kui tulemus ikkagi ei rahulda,siis tuleb raha välja käia. :)
Kasutaja avatar
laqkaraza
Fitting 38"
Postitusi: 330
Liitunud: P Dets 26, 2010 11:23 pm
Asukoht: Tartu +3725043028
Kontakt:

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas laqkaraza »

Arvesta ka palun sellega, et kui palju on Eestis üldse inimesi/firmasid, kes selle alaga tegelevad? Kui foorumis räägitakse ainult ühest tegijast terve Eesti peale ja siis loota, et see keegi selle 15€ sulle ära teeb ilmselge loll lootus.

Sellisel juhul hakkad ehk arvama, et kõik võimalikud erilahendus ja -tööd, know-how peaksid olemagi hinnaga 10...15€ (loe: tasuta), isegi programmeerimis ja seadistustööd (mis tavaliselt maksavad olenevalt firmast 40...60€/h (+km)) või süsteemide administreerimiseni, mille eest olen tasunud peaaegu 2000 EEK/h (+km).

Kui mingi teenuse suudab pakkuda sulle suvaline külamees põllupeal, siis see töö maksab ehk 15€... aga oma eriala inimese töö lihtsalt maksabki niipalju. Kui see ei sobi sulle, või ju alati tellida uue detaili kuskilt poest või internetist.

Ehk siis kas sina ise oleksid nõus selle töö (kui sa seda oskaksid) tegema ära kliendile 15€ eest????
Pilt
Kasutaja avatar
Marjuline
Mudder
Postitusi: 73
Liitunud: T Apr 20, 2010 10:56 am
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas Marjuline »

Marjuline kirjutas:.. nende telefoni jutu järgi tuli mul arvestada selle keevitamise ja koos tasakaalustamisega alates 150 eurost.
Rõhk sõnal ALATES.

Lätlastega tänane telefonijutt lihtne ja kiire: Vastus samale hinnapäringule: "Üks moment, ma pean natuke arvutama! 135Eurot on kõik kokku! Võtame Tallinnas töö vastu ja anname üle!"

Ma ei taha kellegagi vaielda seega tehke ise omad arvutused ja treige või keevitage või ärge tasakaalustage või laske teha erilahendusi või viige töö suvalisele külamehele põllu peale.


Marjuline
http://WWW.SEDEO.EE - Päike sinu koduaias!
Aiamööbel, kiiged, aiad, piirded, terrassid.
Tel: 5282338

Chrome doesn't get you home!
d22
Fitting 38"
Postitusi: 284
Liitunud: P Okt 29, 2006 11:25 am
Asukoht: harjumaa

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas d22 »

Pärnuga väga rahul, tehti kiiresti ja cargoga saatmine toimib. Kardaani lühemaks tegemine koos tasakaalustamisega oli vanas rahas 800.- mingi aeg tagasi.
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas tuningman »

lasin kunagi oma bmw kardaani treialil pingis pooleks tõmmata,oli vaja lühemaks teha. edasi tegi astme ja kraega vahetüki, mille otsad istusid mõlemad kardaani sisse. krae jäi mõlema otsa vahele ja tsentseeris kardaani ja kokku ma ta keevitasin. ja ei visanudki.ah ja oleksin unustanud. mtz 82 esisilla esimene kardaan sai uazi omaga asendatud ja ka samamoodi lühemaks tehtud. kui enne lõhkus kuu ja kardaan, siis nüüd see pikkust muutev kardaan peab kolmandat aastat.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
Kasutaja avatar
kollane
Fitting 38"
Postitusi: 295
Liitunud: E Okt 23, 2006 11:40 am
Asukoht: lehetu

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas kollane »

ma olen lasknud treialil teha vahetüki ja ise kokku keevitanud üle 10ne kardaani.
pole mingit probleemi täheldanud
lätlaste hinna järgi arvutades olen säästnud 1000€ või isegi rohkem
quince
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: E Veebr 22, 2010 9:57 am

Re: Kardaani ümberehitus

Postitus Postitas quince »

Auto Cardan hinnakiri:

lõikamine ja keevitamine - 70.00;
taskaalustamine - 65.00;
stopperiga risti vahetus - 14.00;
kärnitud risti vahetus - 21.00 (rist ei tohi keevitada, kärnitakse uuesti ja kardaan tasakaalustakse);
maasturi kardaani täisremont (nuudiosa, mõlemad ristid, tasakaalustamine) keskmiselt maksab 270.00 - 300.00 (Kia, Nissan, Ssang Yong, Hyundai, Toyota, Suzuki...).

Foorumi kasutajatele 10% allahindlus!

Kliendid: Silberauto, Eesti Post, Autospirit, Skuba, E.T.V.A., Amserv Auto, Sinitta...

Valmistame kardaanid ka võistlusautodele - http://www.youtube.com/watch?v=VWcJAcI4 ... re=related

+3725128965
autokardans@hot.ee
www.autocardan.eu
Vasta

Mine “Modifikatsioonid edasijõudnutele”