1. leht 1-st

Kastika rehvid

Postitatud: N Jaan 11, 2018 11:53 pm
Postitas Kytt
Tervitus,
Olen mitu õhtut e-kaubanduses kolanud ja Navarale kevadeks jalavarje otsinud. Rehve ja mõõte mille vahel valida on palju, äkki oskab keegi siit midagi soovitada.
Endale olen ma selgeks teinud, et kuna sõitmist on üsna palju ja kütusekulu on üsna määrav argument, siis väga laia rehvi ei taha. Optimaalsena tundub 245 või siis isegi 235 laius. Kõrgus võib kõrgem olla kui originaal mõõt ette näeb.
60-70% kulgen mööda asfaldit, ülejäänud 30-40% kruusa/metsa/põllu jms teed, mis on tegelikult kohati üsna ligased. Üsna tihti on ca 2,5t haagis järel. Suurt muda näeb auto harva. Pigem on tegu igapäevase nn. majandus autoga milelga on hea igast kola vedada või siis käru sikutada.
Praegu on Silma jäänud originaalmõõdus (235/70/16) Toyo open country AT+ rehvid. Kiitke, laitke või soovitage midagi paremat. Kuidas on lood müraga? Maastiku suutlikusega? ökonoomsusega? Raudselt mainib nüüd keegi, et maastiku suutlikust ja väikest kütusekulu korraga ei saa- ma ei tahagi, ma otsin lihtsalt mõistliku kompromissi.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: R Jaan 12, 2018 12:07 am
Postitas TiitR
Eeldan, et räägid sellest rehvist?

Pilt

Meenutab natuke Yokohama Geaolandarit, mida olen kasutanud:

Pilt

Üldiselt ongi tegu, nagu mudelgi ütleb, AT (All Terrain) rehviga, et 50% muud pinnast ja 50% asfalti. Sinu kasutuse juures sobib hästi. Talvel kiilakaga ja kinnitallatud lumega on niikui nii libe, kuna tegu pole siiski spets talverehviga.
Kui vähegi mõistusega sõidad, siis kasuta aastaringselt ja 24/7.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: R Jaan 12, 2018 12:13 am
Postitas Kytt
Täpselt seda rehvi ma silmas pidasin. Kuidas on see rehv võrreldes hankooki, dunlopi jms tootjate alternatiividega?
Aastaringset kasutust see rehvi jooks nii ehk naa ei leia- talvel eelistan ma korraliku naastu

Re: Kastika rehvid

Postitatud: R Jaan 12, 2018 12:15 am
Postitas TiitR
Kytt kirjutas:Täpselt seda rehvi ma silmas pidasin. Kuidas on see rehv võrreldes hankooki, dunlopi jms tootjate alternatiividega?

Nagu kirjutasin, siis minul kokkupuude vaid Yoko rehviga, ülejäänutega kogemus puudub. Samas ei usu, et midagi kardinaalselt muud on.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: R Jaan 12, 2018 7:51 am
Postitas Rainer
Toyoga kokkupuudet pole, aga cooper at3 on kastikal all ja täitsa sõidetav on.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: R Jaan 12, 2018 10:58 am
Postitas Landy
Juhin tähelepanu paarile aspekitile suurema rehvi allapaneksul:
1) Haakekonks tõuseb maast originaalist kõrgemale ja pikem käru vedmisel võib see teatud kõrguseat alates probleeme tekiatada
2) Kaatikatel on reeglina rehvid passi kirjas ja ülevaatusel kiputake suuremate rehvide peale tõredadad olema, seega tasub hoida endale ka jooks originaalmõõdus rehve (kasvõi puugitud ja min mustriga), mida ülevaatus ajaks alla panna.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: L Jaan 13, 2018 9:43 pm
Postitas uppund kana
Cooper at3 Amarokil all ja näoilme rahulolev. Müra pole ,teed hoiab ,päris mudarehv pole aga läkusel teel on abiks. Karedal jääl ja kinnitallamata lumel peab täitsa normaalselt, jääl on jah vaja veidi pedaaliga ettevaatlikumalt toimetada. Täitsa julgen soovitada.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: P Jaan 14, 2018 10:50 am
Postitas Uko
Mina paneks laiema,võibolla kaotad natuke kütusekulus aga kuna auto on piisavalt raske kulutad kitsamad kiirelt läbi.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: P Jaan 14, 2018 11:32 am
Postitas uppund kana
Uko kirjutas:Mina paneks laiema,võibolla kaotad natuke kütusekulus aga kuna auto on piisavalt raske kulutad kitsamad kiirelt läbi.


Laiematega on see oht ,et hakkab teel ujuma.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: P Jaan 14, 2018 7:24 pm
Postitas Kytt
Just täpselt. Mul on kõigil autodel olnud kas tehase etteantud kõige kitsam või siis mõõdu võrra veel kitsam rehv. Vesisel või lumisel teel on kordi parem sõita.

Re: Kastika rehvid

Postitatud: T Jaan 16, 2018 8:30 pm
Postitas astro94
Mul Rangeril all DMACK Terreno AT ja sõita kannatab isegi praeguste oludega