Kütusefiltri paigaldamine õliga

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas amevier »

Kuulsin sellist lugu, et diisli kütusefiltri paigaldamisel võib filtri kütuse asemel täita mineraalse õliga - pidi hästi ära määrima kõrgsurvepumba ja muu kütusesüsteemi.
Kas on nii?
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
RistoRR
Rock Crawler
Postitusi: 890
Liitunud: N Mai 23, 2013 10:07 pm
Asukoht: Viru-Jaagupi/Rakvere
Kontakt:

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas RistoRR »

Kindlasti mitte
Patrol Y60 35'' Silverstone
Bensiiniga võite pintsleid pesta, diislis peitub jõud!
55676422 kui vaja abi vms
traatjalg
Fitting 38"
Postitusi: 345
Liitunud: E Apr 23, 2007 7:00 pm
Asukoht: Saunja 53833169

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas traatjalg »

Vanematel diislitel sai alati nii tehtud (lc 70 90) õliks ainult 2 taktilise õli.Uued saavad iga tankimine 0,5l paagi kohta õli juurde.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2195
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas puhvel »

traatjalg kirjutas:Vanematel diislitel sai alati nii tehtud (lc 70 90) õliks ainult 2 taktilise õli.Uued saavad iga tankimine 0,5l paagi kohta õli juurde.
Ja mis õli iga tankimine juurde ja kustmaalt algavad uued ja kas kõik targad on sellega nõus, et õli paaki juurde.
Nii vähe küsimusi tuli :)
XC 70
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas Ax »

Jätke see õli teema diislile. Meil on piisavalt normaalne küte. Kui tahate pumpa ja pihusteid p..sse keerata siis andke minna. Vanemad masuudipressid (aastast siis kui mammuti sitt veel soe oli) põletavad kõik läbi. Igasugu CRD ei taha lisaks mingit läga.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas amevier »

Selge see, et vanakooli pillide teema ja ära ta põleb, aga mul tekib see küsimus, et kas filtrielement peale õlitamist oma tööd samahästi teeb?
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas al »

amevier kirjutas:Kuulsin sellist lugu, et diisli kütusefiltri paigaldamisel võib filtri kütuse asemel täita mineraalse õliga - pidi hästi ära määrima kõrgsurvepumba ja muu kütusesüsteemi.
Kas on nii?
No ma tahaks näha, kuidas suvaline mineraalõli suudab end läbi filterelemendi suruda ja hiljem veel pumbast-pihustitest. Mõni kodanik sõidab vanade diislitega kasutatud hüdroõliga ja isegi see, kordades vedelam ollus ei mahtuvat kütusefiltrist läbi.
Mingi jutt kütusepumpade ja pihustite määrimisest on minu jaoks arusaamatu müstika, kas tanklast tõesti nii s---ta kütust saab, et veel endale probleeme otsida?
Varemalt valati vahetuse ajal lihtsalt filter enne paigaldust puhast diislit täis, pole vaja pumbata ja mullide pärast muretseda. Soovitan...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas v6sa »

Ax kirjutas:Jätke see õli teema diislile. Meil on piisavalt normaalne küte. Kui tahate pumpa ja pihusteid p..sse keerata siis andke minna. Vanemad masuudipressid (aastast siis kui mammuti sitt veel soe oli) põletavad kõik läbi. Igasugu CRD ei taha lisaks mingit läga.
Jaajaa, see on meie kliima eripära, et siia uuena müüdud autodel tekiva pihustiprobleemid hiljemalt 200 kkm pealt, Saksas hakkavad samad jamad poole milli pealt. Kütus seda ei põhjusta, kuna vastab alati standardile.

Kes viitsib, siis me natuke ühes teises foorumis arutlesime 2T õli lisamise mõttekuse üle:
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=31072&
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas poiss »

Oleneb tanklast ja kütusest. Maakohtade ja sitakatanklate laialdane probleem. Minu mb mootor (kangiga ridapump) saab küll mineraalse 2t õli läbiajamises edukalt hakkama. Ja mootori töötamise hääles on ka võhikule vahe sees. Muidugi kui saab kuulda nn before/after. Pederingi tankla jääb kahjuks kaugele, sitakatankla aga omas külas.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas v6sa »

Ei ole ka 100% pederingis tankinud autodel pihustiprobleemid võõrad :cry:

Minu I põlve CDI käib samuti pehmemalt segukütusel ning V silindri pihusti korrektsiuoonarv on aastaga ühe ühiku langenud. Mulle sellest piisab.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas ahto42 »

2005 2,2 common rail x-trail sõitis 5 aastat/75tkm(170-245t km) 2t õli(jaso FB) segatud paaki suhtes u 1/200L ja ei ühtegi pihusti ja pumba pbrobleemi, tiksumine pehmem. Jummal teab palju varem läbisõit oli.
Praegu 2012 2,0 x-trail Renault diisel ja kübemefiltriga, ja õli nüüd jaso FC low ash. Suhe sama ja pole mingit tuld põlema löönud. Usun, et ei löö ka õli pärast, kuna see suhe lahjem kui saesegu ja 2t õli põleb hästi.

Seletage mulle lollile, kui tihedale metallpindade kokkupuutele lisatakse natuke libestit juurde ja põhjustab kohe nende pindade kiire kulumise ja kokkujooksu? Minu mõistus ütleb, et libedam pind hoiab pigem kulumist ära.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
traatjalg
Fitting 38"
Postitusi: 345
Liitunud: E Apr 23, 2007 7:00 pm
Asukoht: Saunja 53833169

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas traatjalg »

LC 120 ne D4D mootor saab 50 liitri peale pool liitrit õli ja ka midagi ei tossa.Ülevaatusel ka kõik normis.
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas al »

ahto42 kirjutas:...
Seletage mulle lollile, kui tihedale metallpindade kokkupuutele lisatakse natuke libestit juurde ja põhjustab kohe nende pindade kiire kulumise ja kokkujooksu? Minu mõistus ütleb, et libedam pind hoiab pigem kulumist ära.
Küsimus ei olnud natukeses 2T õli lisamises, (mida julgeks isegi soovitada) vaid kütusefiltri silmini mootoriõli täisvalamises. Pole siukest eksperimentaal masinat kus katsetada, aga pakun, et käima see ei lähe/jää
traatjalg
Fitting 38"
Postitusi: 345
Liitunud: E Apr 23, 2007 7:00 pm
Asukoht: Saunja 53833169

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas traatjalg »

Küsimus ei olnud natukeses 2T õli lisamises, (mida julgeks isegi soovitada) vaid kütusefiltri silmini mootoriõli täisvalamises. Pole siukest eksperimentaal masinat kus katsetada, aga pakun, et käima see ei lähe/jää
Läheb käima ja käib võid kas või sõita sellega ( vanema dislaga) ühisanum mootoriga ei ole proovinud,vanemad käivad nagu midagi ei oleks viga. Alla 5c ei taha hästi käivituda. Meil siin oli kasutaja Parun kui soovib võib pikalt rääkida kuidas õli (kasutatud) mootoriküttena kasutada.Aga ega vist tänapäevase diisli filtri silmini täiskallamine riskivaba ei ole.Paagitäiele 500g halba ei tee.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas ahto42 »

Sama asja tegi sõber oma Almera 2.0 diisliga aga pani ainult ATF õliga, et pumpa ja pihusteid pesta.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”