Kütusefiltri paigaldamine õliga

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas al »

traatjalg kirjutas: ... Meil siin oli kasutaja Parun kui soovib võib pikalt rääkida kuidas õli (kasutatud) mootoriküttena kasutada.
...
Kui puhta või äärmisel juhul kasutatud hüdraulika/trafo õli kasutamist võib veel "hooldusena" mõista, siis mootorist läbikäinud õli pumbast-pihustitest läbisurumise mõttekusest ma oma tagasihoidlike teadmiste ja hariduse juures enam aru ei saa. See mingi udupeene ökonoomia?
Kui kellelgi soovi sellist asja esitleda, siis palun, mul ca 20-30l läbikäinud diiselõli...
ps. üks vedelik, mida peale diisli julgeks-soovitaks paaki lisada on http://karla.ee/diislikutuse-lisand/ Üks pisut üle normi suitsev VAG diisel sai ülevaatuseks suitsu 50% alla, ülejäänud "-20c;-3l/100le alla" jm ümmargune jutt on puhas müügimull...
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas isakene »

al kirjutas:...mootorist läbikäinud õli pumbast-pihustitest läbisurumise mõttekusest ma oma tagasihoidlike teadmiste ja hariduse juures enam aru ei saa. See mingi udupeene ökonoomia?...
Tean üht kodanikku (ka siinse foorumi kasutaja) kes minu silma alla kallas oma vanakooli diiselautosse musta, rõlge väljanägemisega ollust. Minu küsimise peale seletas tegelane, et ollus koosneb trafoõlist, puupiiritusest ja kasutatud mootoriõlist, igaühte mahult ca kolmandik, omahind olematu. Pump kestab selle sodiga ca pool aastat. Siis tuleb kulutada ca viiskümmend euri järgmisele kasutatud pumbale ja aparaat sõidab jälle. Kui mootor saba annab, kulub järgmisele mootorile raha natuke rohkem, aga mitte oluliselt. Kokkuhoid mõni tuhat aastas... :lol:

EDIT: tõe huvides pean mainima, et see toimus mõned aastad tagasi ning minuteada on asjamees oma järgmiste liikurite ekspluatatsioonis pisut puhtamatele kütustele üle läinud... :D
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas uputaja »

Ma kallaks filtri servani Breik kliinerit täis. Kindel mats, et pärast pole selle mootoriga ühtegi probleemi.


Kaarel, kes sulle sellised häid ideid seal Ida-Võlumaal annab???
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas amevier »

Nagu ikka - siili soovitus. Käskis õli serviti ka panna, et siis mõikab kindlasti.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas FlammablE »

Kütusefiltri täitmine enne paigaldust on vaieldav. Paljud mootoritootjad hoiatavad uuemate pumppihustitega mootorite puhul veel eraldi, et kindlasti lobistama eelnevalt ei peaks, sest on oht, et filtrisse satub midagi, mis sealt ilma elementi läbimata otse pihustitesse rändab.
2T õli lisamine paneb vana lagiseva diisli küll sujuvamalt tööle, aga regullitud klappide ning korras pihustite ja pumbaga vana diisel käib ka täiesti normaalselt ilma õli lisamata.
Kasutaja avatar
Kalill
Rock Crawler
Postitusi: 535
Liitunud: P Jaan 09, 2011 9:04 pm

Re: Kütusefiltri paigaldamine õliga

Postitus Postitas Kalill »

U 30 euri maksab piduriõli vahetamise seade. Enamus masinatel jääb filtri täitmine ära. :wink: Lisaks saab element filtri korpuse põhjast pasa ka kokku tõmmata.

Edit: valetasin. 20euri maksab.
http://www.motonet.ee/et/toode/751000/P ... hetusseade
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”