Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
silvers6
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Mär 17, 2013 12:40 pm

Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas silvers6 »

Tere!
Vajan nõu murdunud poldi eemaldamisega. Nimelt 2.5 diisel VM mootori sagelilevinud viga, mis klapikambrikaane all üsna tihti juhtub, nakatas ka minu sõidukit.
Nookuri kinnituspolt murdus plokikaane sisse ära. Olen proovinud juba igas asendis sinna peale keevitada kõikvõimalike mutreid/seibe jne, kuid tulutult, keevituse tagajärjel liiga habras ühendus ja murdub ära, kuid polt lahti ei tule. Proovisin töökoja all kõik HSS puurikomplektid läbi ja ei õnnestunud ka puurimine. Kas kellegil on mõnda head tööriista garaažis, millega saaks selle välja puurida?

Silver, Tartust :)
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas Ax »

Terita puur ära. Löö kärn tsentrisse, osta Cedost nelikant lahtikeeramis komplekt, anna sooja. Siis puurid suuremale avale, keermestad soovitavalt peenkeermeesse, lased uue ptikkpoldi teialil teha. Läbikäidud tee. Raske aga saab hakkama.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas poiss »

Vasaku pöördega puur ja tsenter nats peenemaga ette, mitte sügavale. Puur valida sellise läbimõõduga, et keeret ei kahjustaks. Vähe aeglasema pöördega puurimine tuleb kasuks. Siiani on nad kõik kuidagi välja saadud.
Teinekord tahab sigudik räigelt kuuma ka saada. Mutri keevitusel vaja puhastada mutter tsingist ja võtta mõõdult suurem kui murdunud polt. Keevitada külge põhjagaasiga ja lasta maha jahtuda. Veega jahutades karastab ja hilisem puurimine muutub varvastega onamiseks. Mutri võtmega mitte räige jõuga kohe turja lennata, vaid meelitades edasi-tagasi. Soojale keerme pinnale ei tee kahju ka rost-offi või vedelama õli lisamine.
Äkki aitab!
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas helar »

Seda paska on sinna niipalju murdunud, et on juba "parendatud" Tugev. Tikkpolt treialilt + liimiga sisse. Arvesta sellega komboga. nii tegin neid raiped 10 a tagasi. Enamasti olid voyagerid.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas tt75 »

Mina olen tugevaid (kõvasid)polte puurinud kivipuuriga,kuid tuleb teemant käiaga anda õige teritus ja kui auk on sees siis olen ennem andnud kuuma ja siis sisse löönud torxi(sellise mõõdu et ava sisse tungivad ainult torxi tipud)!Kui kaan on alumiiniumist,siis soovitan eelnevalt anda just kuuma murdunud poldi ümbrusele.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas TRANSIIT »

Terv, mina olen teinud nii, olen keevitanud suurema läbimõõduga seibi, siis saab murdunud polt piisavalt kuuma, ja seibile peale mutri, siis saab võtmega ligi. Alati on töödanud. Mutri keevitamine on lollus, kuumutad mutrit rohkem kui murdunud polti. Juhul kui murdunud osa on allapoole pinda ,siis ainult puurimine ja üle keermestamine.Nn-tatud murdunud poltide eemaldamise komplektid aitavad vähe,( raha raiskamine) kui polt on kinni oksüdeerunud.
Kui muud moodi hakkama ei saa, siis helista. Asun muidugi Tallinnas.

jõudu
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
hillar
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: P Dets 14, 2014 12:01 am

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas hillar »

Oli kunagi pusimist ühe niiduki reduktori kinnituspoldiga. Otseloomulikult oli see polt roostes ja murdunud nii sügavalt, et midagi peale keevitada ei andnud. Mina tõstsin kohe käpad üles, ei hakanud kallist asja perse keerama. Hakkas sellega siis tegelema üks vanem mees. Puuris väikesed augud järjestikku, nii et saaks kruvikeerajaga keerata, aga ei midagi, samuti ei keeranud meisliga koputades. Proovis õliga leotada: lasi hommikul kui tööle tuli, lõuna ajal ja vist ka õhtul kui koju läks. Paar nädalat seal sortsutas ja ühel päeval keeras lihtsalt kruvikeerajaga lahti... Poldi otsani õli ei olnud jõudnud, aga piisavalt sügavale oli roninud, et jõuaks lahti keerata.

Teemaalgatajat tõenäoliselt see postitus ei aita, temal vist vaja polt välja puurida.
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Vaja abi: Murdunud poldi eemaldamine

Postitus Postitas TRANSIIT »

hillar kirjutas:Oli kunagi pusimist ühe niiduki reduktori kinnituspoldiga. Otseloomulikult oli see polt roostes ja murdunud nii sügavalt, et midagi peale keevitada ei andnud. Mina tõstsin kohe käpad üles, ei hakanud kallist asja perse keerama. Hakkas sellega siis tegelema üks vanem mees. Puuris väikesed augud järjestikku, nii et saaks kruvikeerajaga keerata, aga ei midagi, samuti ei keeranud meisliga koputades. Proovis õliga leotada: lasi hommikul kui tööle tuli, lõuna ajal ja vist ka õhtul kui koju läks. Paar nädalat seal sortsutas ja ühel päeval keeras lihtsalt kruvikeerajaga lahti... Poldi otsani õli ei olnud jõudnud, aga piisavalt sügavale oli roninud, et jõuaks lahti keerata.

Teemaalgatajat tõenäoliselt see postitus ei aita, temal vist vaja polt välja puurida.
Selviisil saab lahti küll, aga see võtab lihtsalt tohutult aega. Kui auto on tunnialuselt tõstukil, vaevalt, et omanik nõus on :D
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”