Vedelmetalliga ploki liimimine?

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas elmarm »

Kas on kellegil kogemusi?
Kui tasub jamada, millist toodet kasutada?
Eeldatavalt katki ainult veesärk kõrgsurvepumba tagant.

Pilt
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Kasutaja avatar
isakene
I know how to fix stuff
Postitusi: 1803
Liitunud: R Veebr 04, 2005 5:07 pm
Asukoht: L-Virumaa, Kadrina vald

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas isakene »

Vene ajal sai tavalise EPOga tehtud, jäi pidama küll. Korralik lahmakas plokki hästi puhtaks ümber prao, kiht liimi, kiht klaasriiet (parema puudumisel kõlbas ka tavaline marli :) ), veidi kuivada, siis veel kiht liimi ja klaasriiet. Ise olen kolm-neli plokki niiviisi kokku liiminud, kõik jäid pidama.
Patrol, Pajero, Trooper kasutatud jupid.
56 486769, isakene@gmail.com
Puutiiger
Mudder
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 24, 2013 8:41 pm

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas Puutiiger »

Automotos oli teema malmi keevitamisest. Sealt leiad veel huvitavaid mõtteid Talupoja sulest. Mina soovitan keevitamist.
Puutiiger
Mudder
Postitusi: 79
Liitunud: P Mär 24, 2013 8:41 pm

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas Puutiiger »

isakene kirjutas:Vene ajal sai tavalise EPOga tehtud, jäi pidama küll. Korralik lahmakas plokki hästi puhtaks ümber prao, kiht liimi, kiht klaasriiet (parema puudumisel kõlbas ka tavaline marli :) ), veidi kuivada, siis veel kiht liimi ja klaasriiet. Ise olen kolm-neli plokki niiviisi kokku liiminud, kõik jäid pidama.
Sellisel moel kohendatud Zahaari mootoreid olen ma isegi omanud ja mingi hetkeni nad täitsa peavad. Siis tuleb ilmselt uuesti üle teha.
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas elmarm »

Puutiiger kirjutas:Automotos oli teema malmi keevitamisest. Sealt leiad veel huvitavaid mõtteid Talupoja sulest. Mina soovitan keevitamist.
Keevitamine oleks muidugi kõige etem. Kui oleks sada prossa kindel, et seestpoolt midagi juhtunud pole, siis laseks ära keevitada. Praegu on mul ainult eelmise omaniku väited :(
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
heeringas
Rock Crawler
Postitusi: 900
Liitunud: K Mai 25, 2005 5:49 pm
Asukoht: Noarootsi Läänemaa

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas heeringas »

Olen lappinud würdi liimhermeetikuga
ja oma viis aastat on pidanud (mtz plokk) .
HEIKER OÜ
5057572 Heiki
heeringa@hot.ee
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas Martinsr »

Sai endal autol tehtud karteripõhi ( alu ), lisaks ka klapikambrikaan ja 1 valuvelg millel oli mõra sees, 2 komponentse Epoksiid metalliliimiga. Tootjaks oli technicoll.
Enne karestasin ära ja kandsin siis peale, 5 aastat kestis minu käes- ja sõidab ilmselt siiani. Töötemp vahemik on ka korralik -30°C kuni +120°C.
jahtumisest ja kuumenemisest tingitud lekkeid ei tuvastanud oma 5a jooksul, seega julgeks soovitada küll.

Lisa teavet ka selle kohta:


http://www.auto-ekspert.ee/epoksiidliimid/

Ehk on abi

Martin
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
KeegiVeel
Fitting 38"
Postitusi: 331
Liitunud: R Nov 14, 2008 1:34 am
Asukoht: harjumaa

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas KeegiVeel »

Kui liimida, siis pane plaat peale poltidega ning plaadi alla RÄME kiht liimi. Ise pooldan keevitust, aga enne keevitamist pese süsteem tosoolist puhtaks - tosool hakkab keevitust nn "keema ajama" - vähemalt kolm korda vett sisse ja süsteem kuumaks.
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas kalle211 »

Kõige kindlam ikka keevitada.Oma tööd ja metalle tundva keevitaja käes ei ole see ilmselgelt mingi probleem.Aga kui sa pole kindel kas seestpoolt plokk veel terve siis võta liqui moli kahekomponentne vedelmetall ja liimi pragu kokku.Kui asi korras eemalda see liim ja lase kokku keevitada.
Kasutaja avatar
Bullrider
Fitting 38"
Postitusi: 208
Liitunud: E Veebr 13, 2006 11:20 pm
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas Bullrider »

Endal olemas päris mitu pulka alusticki... selline pulgataoline ollus, lõikad vajaliku koguse, mudid(lääb kuumaks ja pehmeks) ja mäkerdad kõiges rahus puhastatud ja karvase koha kenasti kinni. Toimib, olen tsiklimootoreid ja ühe traktori mootori ploki sellega teind. Kord reisil sai poest vale termostaat ostetud(oli koos korpusega versioon) mingile opelile.... kaane kinnituse poltide augud ei ühtinud, seega põrutasin aint ühe poldiga kinni ja ülejäänud osa kinnituse ja hermeetilisuse asendasin selle plokiparandus ainega. Tootja nime ei mäleta, neid teevad mitmed tuntud tegijad... Kui on huvi, küsi, vaatan järgi ja panen nime privasse.... kui liigun lähedalt mööda, võin ühe pulga kinkida kasvõi niisama.
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas elmarm »

Sai siiski keevitamine ette võetud, kuna oli välja ka pressinud päris rämedalt kohe. Oli plaan isegi need lahtiolevad tükid välja murda ja plaat poltidega peale panna. Oleks seda teed läinudki, kui poleks kõrgsurve pumba taga üks koht segama jäänud.
Keevitus oleks läinud terve varanduse maksma, kui oleks kasutanud ettenähtud elektroode. Plokil oli vaja ca 70 cm kinni lasta ja kuna karteri põhi oli ka mõrane (eelnevalt liimitud), siis seal ka vähemalt meetri pikkune pragu.
Sai siis plokk pealt ja kakarteri põhi kahelt poolt tavalise traadikeevitusega kinni lastud ning täna on tõehetk.
Tuleb aga uskuda ka nende liimide võimekusse, kuna karteri põhjast tuli puhastamise järel välja mõne kohapeal isegi kuni poole cm-ne pragu??? Ja ainult ühe kohapealt immitses õli välja!
Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Apelsin
Fitting 38"
Postitusi: 292
Liitunud: N Veebr 16, 2012 8:56 pm

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas Apelsin »

Üldiselt saab malmi vabalt keevitada ka poolautomaat keevitusega. Ise olen MAG'iga vahekasti korpuseid lappinud ja mõningaid asju veel.
Kasutaja avatar
elmarm
Rock Crawler
Postitusi: 539
Liitunud: N Jaan 06, 2011 5:37 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vedelmetalliga ploki liimimine?

Postitus Postitas elmarm »

Maastikuvõimekus
http://www.pritsumees.ee/
5 112 112
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”