Küsimus vanadele kaladele: Mis silla hüppamist põhjustab?

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Mia oma lolli peaga pakuks, et anti-squat % on see asi millest alustada
tartuoffroad.ee
5581340
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Sellel kaskail võis seda teha veojõukontroll :idea:
Kasutaja avatar
ubin
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: L Dets 04, 2004 11:28 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ubin »

fagott kirjutas:Sellel kaskail võis seda teha veojõukontroll :idea:
pole seda.
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

marxkoll kirjutas:Olen sarnase hüppamisega kaotanud, esisillast kõik hammasrattad!!! Seda - aint ,et liivas :D (kuivas liivas) :twisted:
Esisillas peaks sul torsoonid olema, kui orig muidugi on, seega ei saaks ka siin lehtvedrusi süüdistada.

Endale tundub, et raputab nii esi kui ka tagumine ots.
Samas kuiv liiv ja praegune lumi põllupeal peaks suhtkoht sarnane pinnas olema.
Ise olen mõelnud, ja mõned järeldused teinud, et äkki tuleks näpuga hoopis difri peale näidata, kuid kui siin on reduktor sillad hüppama hakanud millel lukud sees, siis ikka suht alguspunktis alles.
Kõnetraat 51922951
PARUN
Rock Crawler
Postitusi: 937
Liitunud: N Veebr 05, 2009 8:19 pm
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas PARUN »

MahviaDeTyrk kirjutas:Mia oma lolli peaga pakuks, et anti-squat % on see asi millest alustada
Türk, ole hea ja seleta natuke lahti seda anti-squat'i.
Kõnetraat 51922951
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1224
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heints »

On juhtund selline asi ka suure traktoriga millel esisild kiige peal ja tagumine jäigalt raami küljes. Seega ei saa lehtvedru ja amorti süüdistada.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

ja kui sel viisil kaotuste loetlemisteks läks, siis sihukeses lumes tagasilla hüplemise tulemuseks oli mul eelmine talv Niva lahtine tagasild, tõmbas pikitjaagad põhja küljest lahti.
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Postitus Postitas pilgrems »

fagott kirjutas:Pakuks kolme teguri koosmõju:

1. Lehtvedrud
2. Suure mustriga rehvid
Suure mustriga rehvid siin küll süüdi ei ole, suht slick rehviga olen saanud ka hüppama.

Leht vedrud on küll.

Samas olen suutnud ka traktori samuti hüppama panna ning pole seal vahet kas masinaks on vene Kirovets, John Deere, või pisikene kopp laadur.

Minu arvamus on ,et seda hüppamis on võimatu vältida, kui asjaolud on sobivad.

Et midagi mitte ära lõhkuda tuleb sõita mõistusega ja lihtsalt hoog maha lasta teinekord ka seisma jääda ja hooga uuesti minna.
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Postitus Postitas Allar »

Kiirovits hüppab veel eriti kraatsiliselt.
http://www.youtube.com/watch?v=d7X8OXXqWSg
Samas teine 700 ei hüppa nii, rehvirõhk? raskem v12?

http://www.youtube.com/watch?v=tZczP8ux ... re=related
Miks fent ei hakka hüppama? astmevaba vario kast?


Mina talun seda hüppamist iga päev, frontaal hakkab tagurbidi käiguga, pehmes liivas niimodi hüppama, et asjad lendavad ja pirnid kustuvad. :twisted: kusjuured on pillil LSD diffrid.
Viimati muutis Allar, N Jaan 28, 2010 10:47 pm, muudetud 1 kord kokku.
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
STC
Mudder
Postitusi: 89
Liitunud: E Sept 21, 2009 8:24 pm

Postitus Postitas STC »

Pakun, et mootoril ei ole piisavlt jõudu, et rattaid ühtladelt ringi vedada (pidamine on liiga hea) ja siis hakkab niiviisi hüppama.
Endal gaz originaal rehvidega ei hüpanud aga saharadega on pidamine parem ja nüüd hüppab.Eriti just lumes ja 4-veoga.
See on minu arvamus.
aivo141
Off Roader Wannabe
Postitusi: 20
Liitunud: T Jaan 05, 2010 1:53 pm

Postitus Postitas aivo141 »

allar kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=tZczP8ux ... re=related
Miks fent ei hakka hüppama? astmevaba vario kast?
kas variol pole mitte poolautomaat kast?ST. et kui piisavalt gaasi vajutada nii et rattaid ringi ei võta ja samas ka tagasi ei liigu siis ta hüppama ei hakka. Teisalt kui K700-l sidur lahti lasta siis ei jää mootoril muud üle kui rattad ringi vedada ja sedasi ta hüppama hakkabki.Ja kui kord juba hüppab siis on variol seda edasi juba enda järel lihtne vedada.
oli isuzu trooper 2,8 TD 1990a.
Kasutaja avatar
MM
HallKardinal
Postitusi: 542
Liitunud: K Dets 15, 2004 1:18 pm
Kontakt:

Postitus Postitas MM »

Kui targutada siis asja taga füüsika e. maakeeli võiks seda ühte hüpet võrrelda näiteks vibu laskmisega aga vibu nööriks (mitteveniv osa) on maa ja see osa mis vinnastatakse on rehv+muud veermiku komponendid ja nii edasi ...
Mait Mumme - eks ole sõidetud kah ... 4x4 fän since`99
www.europart.ee
+3725069842
Ten
Fitting 38"
Postitusi: 228
Liitunud: K Mai 13, 2009 11:37 pm
Asukoht: Valgejõe

Postitus Postitas Ten »

Omal kogemus Volvodega. Kahe sillaga,kolme sillaga ja Land Rover,kõik hüppavad teatud lume konsistensi juures.Aeglusti,lukus diffrid ja ühtlane kiirus aitasid.Ilmselt on ikkagi hüppamise põhjuseks pinnase olek antud hetkel.
Kasutaja avatar
Olle
Fondihaldur
Postitusi: 442
Liitunud: N Sept 20, 2007 8:08 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Olle »

Hüppamine tekib "poolikust läbilibisemisest" ja on seda suurem mida suurem on rehvi läbipainde võime.
Kui on piisavalt libe, siis ei teki piisavat haaret, et tekitada rehvis läbipainet.
Kui aga haarduvus on väga hea, siis ei suuda rehv läbipaindeinertsiga ennast edasi (üle-) visata.
"In MUD we lust" Ž
Ž By Valge Hiir
Uunorallitasin juba 99'dal aga vahepeal olin pikalt haige - 2 ratast ei vedanud....
Allar
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 14, 2007 1:51 pm
Asukoht: jõgevamaa

Postitus Postitas Allar »

aivo141 kirjutas:
allar kirjutas:
http://www.youtube.com/watch?v=tZczP8ux ... re=related
Miks fent ei hakka hüppama? astmevaba vario kast?
kas variol pole mitte poolautomaat kast?ST. et kui piisavalt gaasi vajutada nii et rattaid ringi ei võta ja samas ka tagasi ei liigu siis ta hüppama ei hakka. Teisalt kui K700-l sidur lahti lasta siis ei jää mootoril muud üle kui rattad ringi vedada ja sedasi ta hüppama hakkabki.Ja kui kord juba hüppab siis on variol seda edasi juba enda järel lihtne vedada.
Päris poolautomaat ta ikka pole. Aga jah, tagasi ta ei vaju ja saab pinget peal hoida, ja vaikselt meelitada.
PatrolY61 3.0D 35"

viis 3363923
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”