Rehvide lamellimine

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Rehvide lamellimine

Postitus Postitas yanekk »

Kas keegi omab kogemust.
Kummimees pakub sellist teenust,http://www.kummimees.ee/?op=body&id=206

Kuna 36"rehvi naelutamisel ei näe mõtet,siis uuriks sellist teenust.
AGA kuidas suhtub rehv sellisele "ümberlõikamisele"?
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
AsTroSS
Fitting 44"
Postitusi: 491
Liitunud: L Mai 16, 2009 10:01 pm
Asukoht: linna lähedal maal

Postitus Postitas AsTroSS »

Sellest ümberlõikamisest ma paraku ei tea midagi aga üks tont meerikas kiitis ,et lasi oma uued ja suured rehvid üle treida .

Saatis ka paar pilti,kus oli näha,et rehvilt oli mõnusalt (ca1-2 millimeetrit) maha lõigatud. Naljakas oli aga see, poole protsessi ajal oli ka pilt tehtud,kus oli ilusasti näha lohud kust ei olud rahvi maha saetud.

Tegelane mainis,et pärast 'ümberlõikamist' võis veljed küljes olevad balanseerimis raskused minema visata, ei mingit viba ega kiskumist.
Dodge Ram T25
Dodge Ram T35

Kui suureks saan ,siis ostan KRAZ 255B ......
Kasutaja avatar
samuraidur
Off Roader Wannabe
Postitusi: 43
Liitunud: T Juul 29, 2008 5:43 pm
Asukoht: Keila

Postitus Postitas samuraidur »

Keila päästeautol lamelliti eelmine talv Kummimehes rehve. Autojuhtide sõnul olevat pidamine tunduvalt parem. Headel aegadel sõitsime talvel naastudega, aga sellest ei maksa meil enam unistada.
Virgo
52 19 896
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas 4x4 sõber »

yanekk kirjutas:Kas keegi omab kogemust.
Kummimees pakub sellist teenust,http://www.kummimees.ee/?op=body&id=206

Kuna 36"rehvi naelutamisel ei näe mõtet,siis uuriks sellist teenust.
AGA kuidas suhtub rehv sellisele "ümberlõikamisele"?
Olen oma masina rehve lasknud lamellida. Pidamine muutus paremaks ning pehmem oli sõita.
vallo
Teab radu
Postitusi: 42
Liitunud: N Aug 25, 2005 11:30 am

Postitus Postitas vallo »

tere,

Lamellitud GY wrangler MT ga olen pea aasta sõit. Paraleelselt on kodu võtta kaks kastikat ühel ilma ja teisel lamellitud GY mt rehvid, positiivne vahe on lamelli kasuks olemas.
Ainus koht kus pidamist ei ole on paljas sile jää.
Tehti ka kummimehes. Ja kui lamellid ära kuluvad siis saab jälle üle lasta teha ja nii saab ka pikemalt rehviga sõita.

terv.vallo
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas GC »

Kuna olen sügavalt lamellrehvi usku ja kunagi sai kogetud ka vene NISBI mustriga proti rehvi, siis tahtsin ise järgi proovida lamellitud mudarehvi.
Rehvid 265/70 16 Hankook MT ja lamellitud maksimaalselt, mis Kummimees heaks arvas.
Kuna sellisel kujul lamellimine võimaldab lõigata ainult risti rehvi, tekkis palju rehvimustri klotse, mille teravad tipud olid lahti lõigatud.
Kartus oli, et need osad seal kaua ei püsi... tänaseks olen sõitnud ca 3000 km ja klotsid on üllatavalt hästi koos püsinud.
Seni olen kogenud ainult positiivset!
Rehvimüra asfaldil, uskumatult väike!
Kõik muu kuni sügava lumeni on sisuliselt järele proovitud.
Selgest jääst ma ei räägi, seal annab kindlasti väikese eelise naast, mille võib siiski kiiresti ellimineerida loll pea...
Kui keegi ainult toodaks hõreda klotsiga, sügava mustriga, pehme seguga, isukalt lamellitud rehvi, ostaks kohe mitu tükki!
gaz fs 1
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas honkomees »

Kui sügavalt lasid lamellida? Mul on oma 5 a ülimalt positiivset kogemust keskelt lamellitud äärtest naelutatud nexen roadian mt rehvidega, eelmine sügis lasin teist korda lamellida, kuna esimene kord lasin lamellida 5 mm sügavuselt, praegu on ca 8-10 mm mustrit alles.
See viimane lause on sul küll 100% mu mõte ...
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas GC »

Ega ma enam ei mäleta, mis sügavust tellisin, aga mõõtmine näitas miski 7...8 mm
Lamellitud on ka äärmised klotsid, aga mitte päris servani.
gaz fs 1
UbakesetMuda
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 184
Liitunud: N Nov 24, 2011 7:28 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas UbakesetMuda »

Tere.. lasin kummimehes pet.mnt l ara lammellida maxxis trepador 35 12,5 rehvid. Olen ulimalt rahul. Kull votab aega natuke sissesoitmine aga tulemus lumepeal soites on ikka öö ja paev..

Soovitan!
Auto transport igakell ! 53612364
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas vanapagan »

Misasja? Lumepeal ei ole ju vahet kas sel sügavamal mustril veel 8mm lamelli on aga jääpeal võib küll oluliselt parem olla. Või kuidas? Kas äkki kuluvad nüüd ka kiiremini?
olli
Fitting 38"
Postitusi: 237
Liitunud: N Juul 07, 2011 11:59 pm

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas olli »

Kõva, kinni tallatud lume peal on küll vahe. Enamus kruusateid näiteks, kuhu soola ei panda. Ise sõidan nii vähe nendega et kulumist ei oska võrrelda, aga mõned väidavad, et hakkab isegi vähem kuluma kuna rehv jahtub paremini.. no mine tea.
UbakesetMuda
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 184
Liitunud: N Nov 24, 2011 7:28 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas UbakesetMuda »

mis mõttes pole vahet.. ilma lamellimata oli nagu lehm jääl.. see et seal klotsi on ei pane teda lumel pidama. aga lumel oli haarduvus suht nulli lähedane.
nii kinnise lume kui lahtise lumepeal väga hea.. ja kulumise kohta nii palju , et see pidavat müüt olema et hakkab rohkem kuluma.. nagu ka eelmine vastus oli et jahtub paremini ja kestab kauem
Auto transport igakell ! 53612364
GC
Rock Crawler
Postitusi: 543
Liitunud: T Nov 16, 2004 4:02 pm
Asukoht: keskel

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas GC »

Ma julgen päris kindlasti väita, et lamell, olgu ta siis tehasest või hiljem järgi lamellitud, ongi talvise sõidu võti!
Ka tiheda klotsiga lamellrehv on sügavas lumes uskumatult tragi!
Sadu x järgi proovitud!
Ikka ja jälle ma imestan kui keegi otsib head AT rehvi talveks!
Sellist asja pole olemas!!!
gaz fs 1
Pleku
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: N Apr 16, 2009 5:15 pm
Asukoht: Harju

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas Pleku »

Tõsisema kipsinoaga saab ise lamellida,.
Kasutaja avatar
vanapagan
Fitting 38"
Postitusi: 265
Liitunud: N Nov 08, 2007 2:12 pm
Asukoht: Elva

Re: Rehvide lamellimine

Postitus Postitas vanapagan »

Pleku kirjutas:Tõsisema kipsinoaga saab ise lamellida,.
äkki teritaks raudreha ära ja prooviks sellega kaapida, saab vast ühtlasem ja kiiremini valmis
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”