Sõiduauto vintsimine/päästmine

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

achtung
Rookie
Postitusi: 15
Liitunud: L Nov 02, 2013 10:23 pm

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas achtung »

Tere! Peaks olemas olema ka meie kaubandusvõrgus bensiinimootoriga Honda vintsid mis oskuslikult plokke kasutades ka autod metsast välja toovad. Hinnad kõrged, aga kasutamine see-eest mugav.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas honkomees »

Landy kirjutas:Sellel tootel ... on väidetavalt peal 8,3mm tross. Sama, mida kasutataklse 9000 lbs elektrivintsidel.
Tahaks näha kuidas sa selle oma muskli rammuga poolitad.
...
Samas sellel: ... jällegi märgitud tõmbejõuks 1,6 tonni. ...
Ausalt öeldes ega ma täpselt ei mäleta, kui jäme see minu veneaegse trosstali/vintsi tross on, lihtsalt mälu järgi mingi 6-8 mm, järgi mõeldes pigem 8 mm aga talimehhanism on tugev, käepide ka korralikust jämedast torust, mitte selline õbluke nagu praegu poes müüdavatel. Aga pooleks see tross läks, sai jakatud aga nüüd kõvasti lühem. Seisab ikka sõiduka pagassis.

1,6 tonni on ka sõiduauto jaoks ilmselgelt vähe, no võtame, et sõiduka tühikaal on ca 1200 kg + kütus ja muu mudru ning koorem (eeldame et päris tühja autoga ei sõida), seega 1,5 tonni võib arvestada. Ja kui see poolteist tonni on kusagile oma lameda kõhuga muda külge kleebitud (nt pehme heinamaa moodi külavaheteel), siis vist peab masina kaalu 3 korrutama, et jõuaks välja sikutada. st et see 9000 lbs ongi päris paras. Samas pole enam aastaid sõidukaga kinni jäänud, v.a. lumme, kuna raskemate ilmaolude korral eelistan haarata võimekama sõiduki.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1289
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas honkomees »

ponsik kirjutas:
honkomees kirjutas: Samas kergemate kinnijäämiste korral on sellest vidinast abi olnud, kui on olnud kuhu teine ots kinnitada.
Enamasti on mind aidanud lihtsad vahendid nagu rataste külge erineval moel seotavad kaikad.
https://www.youtube.com/watch?v=qf6ueH5HwcM olen põhiliselt kasutanud seda teisena näidatud varianti - ratta külje peale sidumist.
Tänapäeva kaasaegsetel autodel ole rattakoopas ruumi selliste asjade kinnitamiseks,lumekett vast mahub alla ,aga lauajupp käib küll kohe vastu.
seepärast olengi kasutanud mitte rattakoopasse käivaid lauajuppe, vaid ratta küljele, väljapoole koobast seotavaid kaikaid, esivedusel ei tohi ainult ratast keerata.

P.S. eelmine kevad tahtis küll palgijuppidega ratas trakatsi seljast maha visata, natuke pikad kaikad said, nii pool meetrit rattast üle/maa sisse.

P.P.S. Üks lihtne vahend on veel, mida hoian autos. Pudel mingit natu peenemat napsi, kui oled sees ja mingi kohalik mööda sõidab, siis saad ta käest kas abi või kohaliku traktoristi numbri. Ja kui see pärast väljatõmbamist raha ei taha võtta, siis pudeli võtab ikka vastu. Mulle on öeldud lausa, et helista järgmine kordki ... :wink:
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
ponsik
Mudder
Postitusi: 97
Liitunud: L Veebr 27, 2016 5:05 pm

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas ponsik »

honkomees kirjutas:
ponsik kirjutas:
honkomees kirjutas:
P.P.S. Üks lihtne vahend on veel, mida hoian autos. Pudel mingit natu peenemat napsi, kui oled sees ja mingi kohalik mööda sõidab, siis saad ta käest kas abi või kohaliku traktoristi numbri. Ja kui see pärast väljatõmbamist raha ei taha võtta, siis pudeli võtab ikka vastu. Mulle on öeldud lausa, et helista järgmine kordki ... :wink:
Kunagi kui uaazikuga veel sõitsin siis töölt tulles üks sõiduauto oli pirueti teinud ja õnnelikult kraavis risti teega,tee muidugi klaas.vintsiga õngitsesin ta sealt välja ja oli teiine nii õnnelik,et raha polnud kaasas,aga poolikk viskit oli küll autos ja pistis selle pihku.ise muidu poleks midagi küsinud.
JAN007
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: K Juun 02, 2004 10:25 pm
Asukoht: Nuustaku

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas JAN007 »

Mina olen kasutanud ikka hi-lifti, sai hangitud kui Elioni Berlingoga liiga tihti kinni istusin Võrumaa äärealadel ja kuskilt abi oodata polnud. Lasin juurde teha rihma konksudega, et veljest suvalist autot tõsta saaks ning 2 lauajuppi oli ka kaasas, heal juhul sõitsin juba lauapealt ise edasi. Halvemal juhul aga vintsisin hi-liftiga meetrikapa kuni tahedamale pinnale jõudsin. Seda komplekti olen juba 10a kasutanud erinevate autode puhul. Muidugi veniv köis on ka nüüd alati kaasas juhuks peaks tõmbamise võimalus olema.
Grand Vitara
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas Maaks »

honkomees kirjutas: Vaidleks vastu (või paluks selgitust minu kogemuste ümberlükkamiseks).
Nimelt on mul midagi analoogset vene ajast saati sõiduauto peal olemas ja ka korduvalt kasutatud. Kuna seal peal 6 mm tross, siis selle tõmbetugevus seab piirid. Mul on igatahes vaz-2108 välja sikutades õnnestunud see tross pooleks tõmmata ja põlve peal siiani armid alles. St et tali jõud käib trossist üle ja väga jämedat/loe jäika trossi sinna ei topi ka. Seda, et 6 mm trossiga õnnestuks õunapuid juurida, mitte ei usu. Võib-olla on nendel tänapäevastel talidel kasutusel mingist erimaterjalist trossid või midagi muud, et autot sellega tõmmata kannatab.
Idamaabril vanasõna: durnuju golovu mozno i hui slomat :mrgreen:
Seal ei ole 6mm tross :D Sõltuvalt tõmbejõust mingi 8+ või 10mm. Ja see tross on ikka päris jäik seal ning ei ole vahetatav (tingituna sisemisest ehitusest) mingis muus mõõdus trossi vastu. Ja seadme tõmbejõud ei ole mitte trossi tugevuses vaid korpuse ja sisemise ehitusega defineeritud. Käepidmes paikneb turvatift, mis liigset jõudu rakendades murdub - kuluosa.
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 672
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Sõiduauto vintsimine/päästmine

Postitus Postitas TarviR »

Pane ikka elektrivints audile ninale. :) Kunagi ühte snorkli ja vintsiga balenot nähtud, püüdis vist Tur+ rada läbida mingitel võistlustel. Aga igatahes väga stiilne kooslus oli.
D4D+R6+V6
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”