1. leht 1-st

Sportauto ja valgustid

Postitatud: T Apr 10, 2012 10:20 am
Postitas e.p.
Kuna sportautode turva ja tehnilist poolt kontrollivad nüüd ainult enne võistlusi tehnilise komisjoni inimesed (varem ka riiklik tehnoülevaatus), siis palun vaadake see pool kriitilise pilguga eelnevalt üle, et ei tekiks suuremaid arusaamatusi võistluseelses kontrollis.

Võistlustel, mis toimuvad avalikel teedel peavad olema sõidukil kõik seadusandlusega nõutud valgustid.
Võistlustel, mis toimuvad kinnisel territooriumil, peavad olema valgustid, mis on nõutud konkreetse võistluse tehnilistes reeglites.

Nii sõidu kui tagatuled ei tohi paikneda kerekonstruktsioonide taga varjatult.

Kui kellelgi on kahtlusi oma võistlusauto vastavuse osas reeglitele, siis palun saatke pildid nii eest kui tagantvaates: eal4x4ak@hot.ee

Re: Sportauto ja valgustid

Postitatud: K Mai 30, 2012 12:09 pm
Postitas eero I
e.p. kirjutas:Kuna sportautode turva ja tehnilist poolt kontrollivad nüüd ainult enne võistlusi tehnilise komisjoni inimesed (varem ka riiklik tehnoülevaatus), siis palun vaadake see pool kriitilise pilguga eelnevalt üle, et ei tekiks suuremaid arusaamatusi võistluseelses kontrollis.

Võistlustel, mis toimuvad avalikel teedel peavad olema sõidukil kõik seadusandlusega nõutud valgustid.


Kas seadusandlusega nõutud valgustid peavad olema ka paigaldatud vastavalt seadusandlusele, eeldan, et peavad.
Kõige probleemsemad tunduvad olema ääretuled mis iga päevaga hakkavad autodel tekkima üha veidramatesse kohtadesse. Kui nii jätkub siis ei imestaks kui mõnel autol on näiteks tagumised ääretuled katusel ja selle keskmises osas. Ääretule max kaugus auto välisgabariidist oleks v. on piisavalt põhjendatud nõudmine.
Kuna minu eeldused ei maksa midagi siis võiks lisada ka ametliku seisukoha, mis ei pea ega pruugi ühtida minu arvamusega. Tahtsin juhtida tähelepanu võimalikele probleemidele.

Eero

Re: Sportauto ja valgustid

Postitatud: N Mai 31, 2012 9:48 pm
Postitas e.p.
Eero jutt 100% asjakohane.
Tore oleks, kui see nüüd "härrasmeeste" klassis ka läbi ja selgeks räägitaks, muidu hakkab jälle ventilaator täiega tööle, kui nõudma hakkame võistlustel ...