Foorumi soft/server pekkis?!

Kui sa siia sattuda tahad siis mõtle midagi uut välja.
Need küsimused ei eruta enam.

Küsimustele vastab Armeenia Raadio

Moderaator: Moderators

Suletud
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Foorumi soft/server pekkis?!

Postitus Postitas sirr »

Kas ainult minul on viimase kuuga foorumi lugemine oluliselt häiritud? Iga kolmas leht avaneb meeletu viitega. Tundub nagu asi jookseks 8 aastat vanal masinal, mille load on pidevalt 20.
Ja kas ainult minul kaovad nii kord nädalas (viimati just praegu) loetud/lugemata teemade järjehoidjad?
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Kotka väitel on tegemist otsimootorite robotitega (Google, Bling jms), mis serveri täiega kooma tõmbavad aeg-ajalt.
Mõistlik oleks välismaailmale kiiruse piirang peale panna, aga noh - praegu on nagu on 8)
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

Viisakas inimene naeratab viisakalt sellise väite peale andes mõista, et daaaaaaaaaa... :roll:
Kas google keerab ka loetud/lugemata indeksid nahka?
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

sirr kirjutas:Viisakas inimene naeratab viisakalt sellise väite peale andes mõista, et daaaaaaaaaa... :roll:
Kas google keerab ka loetud/lugemata indeksid nahka?
Ei saanud aru sellest slängist :roll:
Loetud/lugemata indeksite nahka keeramist ei ole mina veel täheldanud. Need lihtsalt aeguvad (nullitakse) ära ca 30-40 minutiga.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

Vabandsut slängi pärast :) Ma siis selgitan.
Väide, et Google teeb foorumi aeglaseks on umbes samaväärne autoteeninduse väitega, et me ei saa kahjuks teie autot korda teha, sest tal on kummides vähe õhku.
Indekseerimist saab keelata. Kui seda ei taha, saab seda piirata ning kõige elementaarsem oleks kogu kupatus paigutada serverisse, mille võimsusest piisaks ka Googlele.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

Vähe sellest, loetud/lugemata indeksite tuksikeeramisega kaasneb/eelneb ka sisseloginud kasutaja unustamine ja nõutakse uuesti sisselogimist.
Keegi käib küpsiste kallal krõbistamas?

Küberneetiline karu sosistas netis, et Kotkas pidi nädalaks soojale maale lendama, seega halast pole vist praegusel hetkel eriti kasu...
sirr kirjutas:...ning kõige elementaarsem oleks kogu kupatus paigutada serverisse, mille võimsusest piisaks ka Googlele.
Serverid ei kasva teatavasti puu otsas. Elementaarne oleks enne sellist nõudmist uurida, kas serveri peremehel upgradeks vastavat ressurssi on.
Praegusel juhul tarbime kõik mõnusalt ju tasuta teenust.

Vajadusel olen nõus toetama omapoolse materiaalse panusega serveri kiiremaks muutmise fondi.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

vtl kirjutas:Vajadusel olen nõus toetama omapoolse materiaalse panusega serveri kiiremaks muutmise fondi.
Väga rumal on tänapäeval voodi all oma serverit hoida :)
Meil on piisavalt kvaliteetseid teenusepakkujaid. Kas ja kuidas see raha tagasi tuleb, on puhtalt foorumi omaniku teema ja kasutajat ei koti. Ja samas ma olen veendunud, et siin ei ole küsimus rahas. Aga kui on, siis esimese vihje peale laekub kasutajatelt piisav summa, nagu sa juba pakkusid.
Suletud

Mine “Idiot corner”