Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

EAL 4x4 Alakomitee infokandja

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Moderators

Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Ax »

See teema peaks olema rubriigis nutt ja hala. Ei kommenteeri, palju olen kulutanud fototehnikale. Aga see mis ta oligi nõgine (vist) sõitku oma sukimukiga kõigepealt kilesauna sein maha ja siis tulgu kurtma, et sitasti läks. Kui oma saaniga kinni jäi siis oli küll foorum, nii ligilähedane! Miks?
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Movistar »

Ma arvan sama.
Miks keegi arvab, et tal on õigus suvalisel hetkel igat võistlejat jäädvustada ja seda avalikult kuhugi üles riputada aga seda pilti enam keegi avalikult kasutada ei tohi...
Ennem tuleb luba küsida kas võib üldse jäädvustada ja siis võid oma pildiga teha mis tahad.
Seniks aga pole midagi halada ja oma kümmet euri taga nutta.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas usamosse »

Movistar kirjutas: Ennem tuleb luba küsida kas võib üldse jäädvustada ja siis võid oma pildiga teha mis tahad.
AKI - "Erandina võib ilma nõusolekuta filmida ja pildistada inimesi avalikus kohas ning avalikel üritustel, kui vaatevälja jäävad inimesed saavad jäädvustamise faktist aru (ei tohi varjatult filmida ega pildistada) ja saavad enda pildile jäämist soovi korral vältida."

IKS § 11 lg 8: “Kui seadus ei sätesta teisiti, asendab avalikus kohas toimuva heli- või pildimaterjalina jäädvustamise puhul avalikustamise eesmärgil andmesubjekti nõusolekut tema teavitamine sellises vormis, mis võimaldab tal heli- või pildimaterjali jäädvustamise faktist aru saada ja enda jäädvustamist soovi korral vältida. Teavitamiskohustus ei kehti avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada.“.

Teisisõnu tähendab see seda, et avalikus kohas võib avalikustamise eesmärgil ilma inimestelt nõusolekut küsimata filmida, kui vaatevälja jäävaid inimesi teavitatakse sellises vormis, mis võimaldab neil jäädvustamise faktist aru saada ja seda soovi korral vältida.

Teavitamiskohus ei kehti avalike ürituste puhul, mille avalikustamise eesmärgil jäädvustamist võib mõistlikult eeldada. Sellised üritused on näiteks laulupidu, muud vabaõhuüritused, sh ka Tartu maraton ja muud avalikud spordiüritused.

Nii on lood küsimisega.
tuhkur
Fitting 44"
Postitusi: 458
Liitunud: L Apr 06, 2013 8:08 am

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas tuhkur »

Arto kirjutas:
n0ge kirjutas:Päikest! Ootan miskit tagasisidet ja võimalik,et oma 10€ ka tagasi pildi eest :roll:
Vastasel korral tulen ja sõidan oma Jimnyga teil sauna seina maha!
Pilt
Pilt: Jaak Horn
Tere Egon!
Kogu eelpool mainitud tegevuse pean võtma oma süüks. Vabandan, et selline asi on juhtunud.
Klaperjaht võistluse korraldaja pole selle asjaga kuidagi seotud, FB lehte EAL 4X4 komitee peab MTÜ 4x4 Alakomitee, lehe eesmärgiks on hoida hobiga seotud inimesi kursis toimuvate üritustega ja meie hobi tutvustamine laiemale ringkonnale.
Toodud üritusele valisin eelpool mainitud foto mina, lugesin ka soovi, et oleks tore kui autor saaks mainitud.
Kuna igapäevatöö pole seotud arvuti ja internetiga siis ma ei leidnud kohta kuhu autor lisada, seega lootsin, et "oleks tore" pole kohustus ja asjast ei tõuse tüli.

Vabandan veelkord!

PS! Selleks, et käia 4x4 komitee võistlustel fotograafina ei pea piletit ostma.
Saate ennast registreerida võistlejate registreerimise lehel, näitena järgmise võistluse MudEst 2018 koht http://www.autosport.ee/4x4reg/?page=46&race_id=75&.

Tekkinud segaduse korvamiseks olen nõus Teile eelpool mainitud 10€ üle kandma, saatke oma pangaandmed mulle.

Vabanda veel korra!


Arto .selle pildi kasutamiseks pole sa vist ka luba küsinud.pane teine 10 euri veel valmis.
Tegelt võiks selle jama siin keegi ära kustutada ja tuleks teha uus teema (Nutu nurgake)
ja vaja luua fond kuhu kõik võivad vabatahtlikult 10 euri raha anda ,et toetada neid õnnetuid kellel vahest vaja kümps.
Suletud

Mine “EAL 4x4 Alakomitee annab teada”