Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

EAL 4x4 Alakomitee infokandja

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Moderators

n0ge
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: R Juul 14, 2017 10:06 am

Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas n0ge »

Tere kõik kes on sattunud antud kirjatükki lugema!
(NB! - mulle meeldib keskmiselt pikemalt kirjutada, seega kui juhtute olema tööl kuninglikul troonil ja väisate nutiseadmega foorumiavarusi, siis Teie surnu ja äraistutud jäsemest tekkinud töö-tüsistusi ma ei kompenseeri - olete ette hoiatatud!)

Alusan kõigepealt oma nimest, milleks mu vanemad on täiesti kaine peaga valinud Egon'i nimelise (kes kasutaja- ja passis kajastuava nime vahel seose leiab, võib köögist enesele küpsise haarata! Tublid!) Kõigepealt vabandan juba eos ära JUHUL kui allpool kõlav jutulaul korraldajatest kõrge kaarega mööda läheb, aga enese mäletamist mööda on virisemiseks alust küllalt. Tegelikkuses on kirjatükk ka veerand informatiivne, seega kõrvataha võib üht-teist panna küll.

Mis probleem mind siis morjendab? Nohh, korralduslikust poolest ma muidugi miskit möliseda ei saa, sest enese (tol hetkel) töökat tagumenti ei suuda ma kahes erinevas maakonnas eksponeerida - ühesõnaga kohapeal ma ei käinud. Olin ametis Tõrva Tulepäevade raames igasugu tegelaste jäädvustamisega pildikasti. Aga kindlasti oli sopa-kollidel Klaperjahil mõnus ja palav plädistada!
Tegelikkuses probleem ilmnes juba päevi varem kui isegi väisasin internetiavarusi ja leidsin Facebook'ist (edaspidi Molliraamat) Klaperjaht 2018 event'i (see kas antud üritus oli Klaperjahi Molliraamatu ametlik, ei saa ma väita). Sain sealt teada, et üritus toimub 10'l kuupäeval ja nagu eelmiselgi aastal tuttavas kohas - vinge! "Kahju, et kuidagi graafikusse ei mahu" - mõtlesin endamisi, äge oleks taas kusagil mülka ääres istuda ja naerul-sui mehi/naisi köite ja trossidega mööda pasast pinnast roomamas näha, niiet vesi põlves. Silmitsesin natuke event'i ja silmasin enesele tuttavat pilditükki, nimelt seda -

Pilt

Viimane oli kasutusel Molliraamatu event'i päises. Kui see nii ei olnud siis parandage mind! Sitt lugu antud kontekstis on ka see, et minevikus toimunud üritust enam näha ei ole - ehk siis kõik see mula käib justkui ajusagarasse jäänud infokillu põhjal (sellepärast võingi eksida! Kui kiusan korraldajaid siis veelkord vabandan!), sest otsisin, mis ma otsisin - enam ma üritust ei leidnud! Mäletan, et näitasin ka tuttavale, kes miskit kollaste paberite määrimist (ajakirjanudst) käis tähtsas ülikoolilinnas pähe tagumas. Armsa neiu suus kuuldus väide (loodan, et pisikesed lapsed ei loe ning tärnide tähendusest aru ei saa) "MIDA VI**U!? Nii küll teha ei saa!". Täpselt minu sõnad mu pisike mõttekaaslane! - mõtlesin omaette. No ja sinnapaika ta ka mingiks hetkeks jäi. Pole see ju minu esimene kord sarnases olukorras olla. Käsil olnud töötegu läks edasi ja probleem mõnevõrra ununes kuniks... kuniks ta raisk jälle meelde tuli!

Otsene küsimus korraldavale meeskonnale või selle liikmetele, kes juhtuvad vb seda teksti lugema - kas eelpool kuvatud pilt käis läbi Teie poolt loodud Molliraamatu event'i päisest??
Küsimus Molliraamatu guurudele - kas keegi märkas veel ülaltoodud pilti Klaperjaht 2018 ürituse päises? (Kontrollin, ega ma dementseks minema ei hakka oma järjest kõrgeneva vanuse taustal?)

Mõnele võib tunduda teema natuke naljaks ... või pigem tekitab sellist "pff, nojaa siis! Mis vahet seal on?" emotsiooni.
Toon näite, kus võite võib-olla minuga samastuda ja natuke pahameelt tunda:

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Sugege silmad ja kujutagem ette, et olete Kambia (kohalikud, ärge solvuge, võtsin peast esimese kohanime, mis ilus tundus) kõige suurema litsimaja kupeldaja. Teie valduses on Kambia kõige kuumemad tüdrukud. Kunas Kambia ei ole kõige planeedi hiiglaslikum linn, siis tõtt-öelda on tegelikult teil töötegijaid üks - Teie enda naine. Naine on hea ... tõesti hea - ega te ilmaasjata ta enesele kosinud! Kuid arvestades et meelel on ka pere ülalpidamis kohustused vajab töö tegemist. Usute igast küljest lauset "Hea töö saab ka väärika palga" ja tahab ju teine enesele uusi küüsi ja ripsmeidki (hull tegi isegi ettepaneku miskid D- dimensioonis tissid enesele Soomes sättida), siis ülalpidamiskulud on samuti arvestatavad. Seega Teie naine on justkui lustielement kodus ning rahategemisemasin tööl. Siiamaani on analoog vist arusaadav, ma loodan.
(Kuigi) Normaalne oleks eeldada, et Teie naabrimees on kõva viina ja peovend - kes meist siis poleks. Kutsus ta teid eelmine aasta sünnipäevale ja otsustasite talle kinkida 10€ puhtalt kätte ning tõite keldrist täitsa nitževoo väljanägemisega kompoti. Naabrimehe hambutu suu vahelt paistis välja tilkuv keel, kui viimane nägi, et te pole üksi - üle õla vaatab ka Kambia kaunitar, kelle olete otsustanud naabrimehe 75'da juubeli puhul kaasa võtta. Läheb lahti Eestilik joomine, kus alguses pummeldatakse ohtralt viuna enesele näost sisse ja ... saabub märkamatult saabubki õdak. Sul hakkab ühtääkki hambutust naabrimehest viinasena kuidagi kahju ja pakud Kambia iludust vanamehele sängi. Ja raha ei küsi - "las hullab!" mõtled endaette. Prominentse ja sõbraliku isikuna tahad lähedastele ikka meelehead valmistada - vb saab mõne lokaalse kliendigi juurde? Kes teab?
Läheb mööda aasta. Umbes samasugune suvine hommikupoolik nagu eelnevalgi aastal. Naine istub ilusti kodus ja puhkab - raske 5 päevane teenistus seljagaga. Sinul on aga tegemised - vaja autosse istuda ning Paidesse põrutada, sest baseeruvad seal vennad, kellel on vaja nahad kinni kütta, põhjusel .... no nad teavad ise ka mis põhjusel! Säriseb telefon ja märkad, et samale nahapeksupäevale on planeeritud ka hambutu ja nüüdseks 76 aastaseks saava naabrimehe sünnipäev. Hoiad mõned sekundid telefoni ja ohkad - "kurat! hirmsasti tahaks minna, aga need Paide vennad on vaja kätte saada - töö vajab tegemist ja nahad vajavad tagumist!". Haarad kuurialt harjavarre ning muud ägedad terariistad, asetad need pagasiruumi ning sõidad ... Paidesse.

Õhtuhämaruses tuled koju ning tunned oma vasaku persekannikaga, et midagi on valesti. Käid päripäeva kaks tiiru ümber maja lisad vastupäeva ühe veel ... omas majas tuled põlevad, aga kedagi kodus ei ole. Ju naine on haltuural - vihastad natuke! Viha nii suur, et aiatagaust lõugamist sa vaevu tähendad. Rahustad ennast paari joogaliku liigutusega - võtad suure klõmmi viina, mille sa moori seljatagant oled akalaua alusesse panipaika eelnevalt asetanud ja lähed veidi ärritatuna magama - võttis see näopeks Paidest sult viimasegi jõu! Naabrimehe juurde sünnale enam ei jaksa minna!
Hommikul ärkad uksepaugu peale üles ja leiad enda eest ühe rüvetatud hinge. Haarad juba pada-alla hoolikalt peidetud taignarulli järele aga siis hetkelises kainusehoos märkad ... kurat, see on mu naine! Vihastad peaaegu ennast seaks kui juhtunut hakkad kokku panema. Naine olevat kogu öö olnud naabrimehe sünnipäeval. Kunas ta pole ka kõrgelt ja efektiivselt reageerivate elajate seas, siis arvas ta oma tuima peaga, et on OK minna. Arvas seda ka naabrimees. Pealegi kunas naabrimees oli moora eksklusiivselt kutsunud pärast seda kui sinu enda sõiduauto tagatuled oli Kambia piire ületanud (sinu enese teadmata loomulikult) polnud tal enam pikemaid ning keerukamaid küsimusi küsida.
Natuke Molliraamatusse süübides ning naabrimehe Molliraamatu event'i lugedes on viimane siga just su ainsa töötaja peale mänginud. Raibe on reklaaminud maad ja ilmad kokku, et saab viina, eelmisel aastal kingitud kompotti ja külas veel atraktiivne nais-daam, kes külalisi "teenindab". Samuti selgub taustauuringust, et need Paide vennad, kellepärast sul endal pidu katki jäi on naabrimehe sugulased - see oli kokkumäng! Raibe oli eelmised pool aastat mõtisklenud, kuidas asi nii ära teha, et sulle miskit au ei jääks.

Siit ka küsimus loo (eeldatavalt empaatilisele) lugejale: kuidas tunneksid sina Kambia (ainsa)produmaja direktorina, kui sinu naist kui ka sinu ettevõtte ainsat töötajat on ilma loata enesele kosja kutsunud ja seda ilma sinult küsimata? Rahas ma ei räägigi - naabrimees sai oma hea turundustehnika pealt kõrvalküla Märdi käest 15€ sünnipäevaks, mida on täpselt 15€ enam, kui eelmine aasta! Tal polnud isegi juubel! Sigadus!

Ilmeka näite rollides:
Kupeldaja - antud kontekstis mina
Mu naine ja ainus töötaja - foto ise
Naabrimees - kes iganes arvas, et sellise foto kasutamine ilma autorilt pärimata on normaalne mõte.

Jutt on natuke värvikamalt presenteeritud niiet ärge tundke ennast kuidagimoodi halvasti või puudutatuna!

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Tagasi reaalsusesse!
Mitte päris samalaadi, aga ligilähedaselt kupeldajale olen sarnases olukorras ka mina. Nimetan põhjused miks ülaltoodud tegu minuarvates päris normaalne ei ole ja põhjendan:
1) Fototehnika maksab - ja kurat mitte vähe! Mõnel juhul võisteldakse Klaperjahil autoga, mis on tunduvalt odavam kui mõnel tegelasel fototehnika. Arvestamata igakuiseid kulusi pilveteenustele ning töötlemisprogrammidele. Samuti enda aega, eriti kui selle eest raha ei küsita. Ega koguaeg polegi vaja! Tõtt öelda 90% piltidest saavad inimesed minukäest niisama, kunas mulle meeldib teha seda mida ma teen ja kui ma näen, et teine osapool tunneb loodust samapalju rõõmu pole mul olnud kunagi kahju neid jagada. Probleem tekib siis, kui tasuta jagamise olukorda kuritarvitatakse. Võiks oma pildid watermark'da, aga leian, et see on loodu seisukorrast täiesti mõttetu!
2) Autoriõigused - Sellest ajast kui pildimasina taga ning nuppu vajutav inimene teeb klõpsu on pilt tema oma. Keegi seda tegelikuses ilma loata kasutada ei või. ERITI kehtib see organisatsioonide ja ettevõtete puhul, kellel tihti seostub fotode kasutus millegi reklaamimisega. Ehk saavad nad miskit rahalist sissetulekut. Sel juhul "tasuta" piltide tegemine reeglina kõnealla ei tule (plakatid, flaierid, särgid, kruusid jms)
3) Reklaam - See on see koht mis mind vägagi vihaseks ajab! Pilt on tehtud 2017 Klaperjahil, kus ma maksin (mäletatavasti) 10€ selleks, et üldse sinna sisse pääseda. Järgmine aasta kasutatakse ühte neist piltidest sinult luba küsimata (kui keegi oleks luba küsinud oleks ma ka selle andnud, aga tänase mõtteavalduse teema pole see mis oleks või poleks) mis mulle tundub - reklaamina. Ehk siis põhimõtteliselt maksin mina sellele peale, et keegi järgmine aasta saaks võõraste sulgedega oma taguotsa ehtida. Keegi ei küsi, kas antakse luba foto kasutamiseks või mitte? Seal isegi pole vahet kas tegemist on Klaperjahi enda üritusega või sattusin ma kellegi teise loodud ürituse lehel - see on karmilt võttes võrdne vargusega, küll intelektuaalse vara vargusega, aga vargusega sellegipoolest! Saan ka aru, et antud keskonnas on rakse viidata autorile, aga et selle viitamiseni jõuda oleks esmalt ikkagi vaja saada luba pildi eksponeerimiseks.


Viimaks - raha ma taga siia ajama ei tulnud kui kõik eelpool nimetatu vastab kriteeriumitele, et viimane pilt oli kasutuses Klaperjahi enda Molliraamatu ürituse kaunistamiseks, kuigi selleks oleks võib-olla isegi alust. Juhul kui see pole nii, siis kolmandat korda vabandan! Point on pigem südamele panema asjaolu, et ärge kuritarvitage teiste tööd, eriti kui viimast on võib olla Teil raske mõista tööna. Olen kuulnud arusaama "ta vajutab ainult nupule", aga paljud ei arvesta, et nupuvajutuse taga on ka teatud kogemus, mis tuleb ajaga ja aeg on teatavasti kõige kallim vara, mida iga kord rahasse ümber rehkendada on keeruline või sootuks ebavajalik. Näitena te ju võite mulle anda masina, millega võideti näiteks T1 kategooria sõit - see ei tähenda automaatslet, et mina selle võidan.

Rõõmu on tegelikult natuke ka, et pilti kasutati kusagil päises - eriti sitt see olla ka ei saanud (muidu poleks ju kasutatud :D)

Päikest! Ootan miskit tagasisidet ja võimalik,et oma 10€ ka tagasi pildi eest :roll:
Vastasel korral tulen ja sõidan oma Jimnyga teil sauna seina maha!
Pilt

Pilt: Jaak Horn
Marina
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: T Okt 17, 2017 8:00 am

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Marina »

Noo nii korralik tekst ikka ja algul lugedes ei mõistnud milleni see kõik viib... kuid lõpu poole taipasin et taas see fotograafide teema :? .
Küsimus kas tõesti on kahju kui kasutati seda ühte pildi ?
Ei taha olla õel aga kas mina kui võistleja ,võin ka äkki nõuda fotografide käest mingi preemiad et nad teevad minust pildi ja postitavad igale poole .
Ja usu mind korraldajad ei mõelnud seda nii et nüüd varastavad / kasutavad nahaalselt sinu pildi.
Sina pildistad , korraldaja kõike seda organiseerib.
Oleme ikka sõbralikumad üksteise vastu :)
Kasutaja avatar
Ural 6x6
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: N Jaan 03, 2013 9:43 am
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Ural 6x6 »

https://www.facebook.com/events/271605253387006/
Et milline sündmus see kustutatud on?

See foto oli 4x4 alakomitee fb-lehel loodud ürituse päises. See on pigem selline võistlejatele-asjaarmastajatele mõeldud lehekülg, millelt saab infot üritustest. Mingit ilgelt suurt reklaami sellest kindlasti ei sünni. Need, kes seda lehte külastavad - tulevad klaperjahile olenemata sellest, milline on ürituse foto. Klaperjahi korraldajatel on sellega ainult niipalju pisitmist, et see on üks offroad ringraja neljast etapist.

Hea ja halb on täiesti maitse asi, nähes seda pilti oli esimene mõte, et kas paremat pilti tõesti polnud?

Ähvardada kellegi sauna seinu maha sõita pole ka kuigi viisakas.

Jah, nõus, et kaamera maksab ja kogemus maksab. Ka minu auto rattad maksavad keskeltläbi sama palju kui üle keskmise fotoaparaat koos paari objektiiviga ja kogemus, mis saadakse iga rajakilomeetri läbimisega väljendub hilisemates üsna soolastes remondiarvetes :) Selles mõttes Marina'ga ühel meelel, et kui fotograafid hakkavad võistlejatest tehtud fotode eest raha küsima, siis võiks osa sellest nagu võistlejatele ka anda. Iseasi, kui lilli ja liblikaid pildistasite, siis tuleks seda ehk maaomanikule kuidagi kompenseerida.

Oma fotodele autoriõiguste tagamiseks initsiaalide või nime lisamine pole ka sugugi väga paha plaan. Siis näevad kõik lisaks sellele, mis pildil ka seda, kes pildi tegi ja keda selle eest tänada. Samuti aitab see kindlasti kiiremini ka autorit tuvastada ja temaga kontakteeruda juhul, kui kellelgi peaks olema tahtmist seda fotot kuskil kasutada.


"Sinu naine ja firma ainus töötaja"
’’Kolhoosi esimees’’
56651125
https://www.facebook.com/maksakolhoos/
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas totu »

Kirjatükk omab kindlasti teatud kultuurilist väärtust, isiklikult hiilisin 90ndatel "nahkade" kinnitagujatest ja litsimajadest kaarega mööda ja üritasin kuidagi tsiviliseeritumalt vorsti leiva peale saada, nii et kultuuriajalooliselt täitsa põnev lugemine aga:
Juriidiliselt on ju õigus, eriti kui avaliku galerii juures on/oli märge fotode kasutamise tingimuste kohta.
Üldjuhul panevad fotograafid netti alandatud kvaliteediga pildid, kui neil on plaan neid pilte müüa.
Kõik tehnikaspordi võistlused on fotograafile koht, kus püüda põnevaid kaadreid ja lihvida oma osavust, rahalises mõttes ei tasu see kunagi ära. Tegelikult võib tasuda, kui pildid on tõe poolest maailmatase ja leidub keegi, kellel on oma "ihufotograafiks" just sellist kunstnikku vaja ja ta jõuab selle eest maksta aga see on pigem teoreetiline võimalus ja eeldab väga paljude, väga heade ja väga tasuta fotode levimist.
Ja kui nüüd väike võrdlus tuua meiega, kas täpselt samamoodi, käivad oma hobiga tegelemas, maksavad meie aparaadid samasse suurusjärku väga korraliku fototehnikaga aga hävivad iga sõiduga oluliselt rohkem, amortiseeruvad paari- kolme aastaga, joovad rõvedalt palju kütust, nende kohale vedu on keerulisem, osavõtutasu on kordi kallim ja tasuks vaatab rahvas netist fotosid ja irvitab, et mis küll sunnib neid idioote sinna mutta ronima. Ja selle pulli nägemiseks müüb korraldaja veel pileteid ka.
Ja kui palju on tehnikasportlasi, kes sellega teenivad (sissetulek on suurem kui väljaminek)? Et selliseks saada, peab ikka kuradi andekas olema ja veel kindlamalt peab väga palju raha olema, selle andekuse näitamiseks.

PS: fotolt oleks võinud udukogud servadest ära lõigata, paistab veidi telefonifotona, kus näpp on kogemata "objektiivi" serva ette jäänud.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas K.Kotkas »

Jep,

Umbes nii see ongi. Lepi sellega või siis ära pane oma pilte välja ilma viiteta pildinurgas vms moel kirjalikult keelaval kujul. Mina oma pildid mis on sellised, mis mind nukraks ei tee tavaliselt lasen vaba kasutusse siis on rõõm vahel avastada tuttavat kujundit tundmatust kohast ...

Shoot more.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas honkomees »

Teelt on ikka nii, et avalikult väljas olevad pildid on Ainult vaatamiseks, kasutamiseks tuleb igal juhul luba saada või veenduda, et autori autoriõigused on aegunud. Ise piltnik pole, kuid tihti tuleb kujundajate otsida fotosid masinatest nö töös ja neist võib neid leida küllaga ning üsna sageli on eed kõlblikud, kuid kuna autorit ei õnnestu leida, siis neid kasutada ei saa.
Igasugu autoriõiguste koolitusi on viimasel ajal olnud nagu muda, nii et igaüks kel vaja, saab selle endale selgeks teha.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas usamosse »

K.Kotkas kirjutas: Umbes nii see ongi. Lepi sellega või siis ära pane oma pilte välja ilma viiteta pildinurgas vms moel kirjalikult keelaval kujul.
Tegelikult on ju see pilt viidatud siin foorumis koos palvega pildi kasutamisel autor ära märkida, aga kes see ikka sellest hoolib...
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=32& ... 29#p420529
või
n0ge kirjutas: https://flickr.com/photos/124932019@N06 ... 4686849833
Piltide kasutamise korral oleks nunnu autor ka ära märkida, viskaks kohe salto ja kingiks lilli.
Instagram- n0ge

Parimat!
Elementaarse viisakuse küsimus. Kui mul läheb väike õuetee koduõelt algava metsani, siis seeneline, tahtes oma autod metsa äärde - s.o. minu kodu õuele jätta, võiks ju viisakusest küsida et kas võib. Isand kotka eeskuju aga eeldaks et ma pean panema keelava märgi üles, koos lisatahvliga kes võivad märgi mõjualas erandeid kasutada. Ja kui pole pannud märki, siis "lepi sellega".
laurz
Rock Crawler
Postitusi: 551
Liitunud: P Jaan 10, 2010 6:40 pm
Asukoht: Tartu

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas laurz »

usamosse kirjutas:
K.Kotkas kirjutas: Umbes nii see ongi. Lepi sellega või siis ära pane oma pilte välja ilma viiteta pildinurgas vms moel kirjalikult keelaval kujul.
Tegelikult on ju see pilt viidatud siin foorumis koos palvega pildi kasutamisel autor ära märkida, aga kes see ikka sellest hoolib...
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=32& ... 29#p420529
või
n0ge kirjutas: https://flickr.com/photos/124932019@N06 ... 4686849833
Piltide kasutamise korral oleks nunnu autor ka ära märkida, viskaks kohe salto ja kingiks lilli.
Instagram- n0ge

Parimat!
Elementaarse viisakuse küsimus. Kui mul läheb väike õuetee koduõelt algava metsani, siis seeneline, tahtes oma autod metsa äärde - s.o. minu kodu õuele jätta, võiks ju viisakusest küsida et kas võib. Isand kotka eeskuju aga eeldaks et ma pean panema keelava märgi üles, koos lisatahvliga kes võivad märgi mõjualas erandeid kasutada. Ja kui pole pannud märki, siis "lepi sellega".
Ei ei ei....sa lased ilusti hoovi söita....ja pärast küsid parkimis tasu :lol: :lol:
Kasutaja avatar
usamosse
Fitting 38"
Postitusi: 256
Liitunud: P Okt 11, 2015 6:30 pm

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas usamosse »

Ei ole mõtet küsida, sest kui ma pole vastavat infot hinna kohta üles pannud, olen ma alusetu väljapressija.
Kahel korral olen eriliste nahaalide punnid lihtsalt vedanud oma maa piirile välja. Siis osati küll tulla ja küsida "...kuule, ega pole näinud?". Üks üritas isegi mingit intriigi sellest keetma hakata, aga kui kohale jõudis et eravaldus ei piirnegi majadevahega, rullis pasuna kokku ja pani minema :).
Kasutaja avatar
Ural 6x6
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: N Jaan 03, 2013 9:43 am
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Ural 6x6 »

Seletan veel üks kord:

1. Pöördumine on kirjutatud Klaperjahi korraldajatele, kes seda üritust FB-s tegelikult ei loonud.
2. Luba küsimata kasutas fotot ürituse päises tegelikult EAL 4x4 komitee, ehkki loodud ürituse nimi oli Klaperjaht 2018.
3. Mingi tegelane, kes väidab ennast foto autor olevat tahab saada Klaperjahi korraldajatelt 10 eurot valurahaks või vastasel juhul ähvardab oma Jimnyga kellegi sauna seina maha sõita.

Kokkuvõtteks on pöördutud vale adressaadi poole. Samas on pöördumises loobitud loosungeid, mille järgi selle vale adressaadi elu ja tervis võiksid juba ohus olla.

Viisakusest me muidugi ei räägi. Eal 4x4 komitee kaanefotoks on üks pilt ( kolm vaala vees :) ), mille on teinud üks MTÜ Mäksa kolhoos-i liige ja minule teadaolevalt ei ole keegi temalt selleks miskit luba küsinud.
https://www.facebook.com/eal4x4/photos/ ... =1&theater
Samas, kui me oleme ise oma kolhoosi FB-lehel kaanefotona kasutanud kellegi teise poolt tehtud fotosid - oleme eelnevalt autorilt küsinud ja reeglina pole keegi seni keelanud.
Fotosid jagades ei teki probleeme, kui tegu on avaliku postitusega, siis säilib jagamisel viide algallikale. Siiski üritame postituste jagamisel ka autoreid ära mainida ja neid tänada.

Matside keskel elades ei pea ise matsiks muutuma.
’’Kolhoosi esimees’’
56651125
https://www.facebook.com/maksakolhoos/
Kasutaja avatar
Arto
SuurPäälik
Postitusi: 1245
Liitunud: N Sept 09, 2004 8:45 pm
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Arto »

n0ge kirjutas:Päikest! Ootan miskit tagasisidet ja võimalik,et oma 10€ ka tagasi pildi eest :roll:
Vastasel korral tulen ja sõidan oma Jimnyga teil sauna seina maha!
Pilt
Pilt: Jaak Horn
Tere Egon!
Kogu eelpool mainitud tegevuse pean võtma oma süüks. Vabandan, et selline asi on juhtunud.
Klaperjaht võistluse korraldaja pole selle asjaga kuidagi seotud, FB lehte EAL 4X4 komitee peab MTÜ 4x4 Alakomitee, lehe eesmärgiks on hoida hobiga seotud inimesi kursis toimuvate üritustega ja meie hobi tutvustamine laiemale ringkonnale.
Toodud üritusele valisin eelpool mainitud foto mina, lugesin ka soovi, et oleks tore kui autor saaks mainitud.
Kuna igapäevatöö pole seotud arvuti ja internetiga siis ma ei leidnud kohta kuhu autor lisada, seega lootsin, et "oleks tore" pole kohustus ja asjast ei tõuse tüli.

Vabandan veelkord!

PS! Selleks, et käia 4x4 komitee võistlustel fotograafina ei pea piletit ostma.
Saate ennast registreerida võistlejate registreerimise lehel, näitena järgmise võistluse MudEst 2018 koht http://www.autosport.ee/4x4reg/?page=46&race_id=75&.

Tekkinud segaduse korvamiseks olen nõus Teile eelpool mainitud 10€ üle kandma, saatke oma pangaandmed mulle.

Vabanda veel korra!
Arto Künnapas, Ratturid meeskonna roolikeeraja , maasturisõltlane alates 2004.
MB230GE, Nissan Navara, Volvo TGB1314
offroad.ee
Kasutaja avatar
Arto
SuurPäälik
Postitusi: 1245
Liitunud: N Sept 09, 2004 8:45 pm
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Arto »

Ural 6x6 kirjutas:Viisakusest me muidugi ei räägi. Eal 4x4 komitee kaanefotoks on üks pilt ( kolm vaala vees :) ), mille on teinud üks MTÜ Mäksa kolhoos-i liige ja minule teadaolevalt ei ole keegi temalt selleks miskit luba küsinud.
https://www.facebook.com/eal4x4/photos/ ... =1&theater
Tere!

Kuna ka eelpool toodud foto on minu valik siis vabandan Teie kolhoosi liikme ees!
Arto Künnapas, Ratturid meeskonna roolikeeraja , maasturisõltlane alates 2004.
MB230GE, Nissan Navara, Volvo TGB1314
offroad.ee
Kasutaja avatar
Ural 6x6
Fitting 38"
Postitusi: 217
Liitunud: N Jaan 03, 2013 9:43 am
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas Ural 6x6 »

Arto kirjutas:
Ural 6x6 kirjutas:Viisakusest me muidugi ei räägi. Eal 4x4 komitee kaanefotoks on üks pilt ( kolm vaala vees :) ), mille on teinud üks MTÜ Mäksa kolhoos-i liige ja minule teadaolevalt ei ole keegi temalt selleks miskit luba küsinud.
https://www.facebook.com/eal4x4/photos/ ... =1&theater
Tere!

Kuna ka eelpool toodud foto on minu valik siis vabandan Teie kolhoosi liikme ees!
Üldiselt polnud Elena väga pahane, ta on hea inimene :) Teinekord võiks siiski küsida, ta tegelt hea meelega lubab oma fotosid kasutada.
’’Kolhoosi esimees’’
56651125
https://www.facebook.com/maksakolhoos/
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas erik »

Tegelikult ikkagi mõtlevapanev teema. Ilmselgelt asjahuviline, kes võiks olla huvitatud, et selline asi nagu Eesti Offroad liikumine üldse eksisteeriks ja oleks võistlusi, mida siis vaadata ja pildistada, ei taha oma pilti anda MTÜ`le kasutamiseks, kes selle kõige eest hea üritab seista. Veider on see maailm.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Avalik pöördumine/küsimus Klaperjaht 2018 korraldajatele

Postitus Postitas LauriJ »

Eks ta nii ole jah. Võistlejatel on ikka eriti nukker teema. Ehitad auto (kulutad räigelt aega ja raha), kulutad kohale sõitmisele teisest Eesti otsast (või isegi naaberriigist), maksad veel osalus tasu ka, et saaks rahvale ja fotograafidele showd teha (et need saaks pärast raha või kuulsust küsida) ja klouni mängida publikule. Lõppeks siis kõik sellega. Pärast on auto ribadeks, kuluta jälle aega hooldusele ning remondile...
Suletud

Mine “EAL 4x4 Alakomitee annab teada”