VABA tehnilised reeglid 2013......

EAL 4x4 Alakomitee infokandja

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

e.p. kirjutas:Arvet, kogu see kliirentsi ja muu teema peab olema võimalikult loogiline ja lihtne, muidu pole mõtet kehtestada, kui mõõtmine ja muu sellega seonduv ebareaalne.
Kõige mõistlikum on siiski keelata ja lasta meestel TR3-s mürada ... kuigi Rene juba hakkas vist Vallot kartma ja ilmselt mõeldakse siis TR3 midagi uut, näiteks suki keeld :)
Seda minagi. Õige kõrgusega puupakk (võib ka metallist olla) maha ja autoga üle, ilma igasuguste tõstmiste- langetamisteta. Kui läheb ümber on probleem.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
srock
True Off Roader!
Postitusi: 1187
Liitunud: K Veebr 20, 2008 9:57 pm
Asukoht: Tallinn

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas srock »

totu kirjutas:
e.p. kirjutas:Arvet, kogu see kliirentsi ja muu teema peab olema võimalikult loogiline ja lihtne, muidu pole mõtet kehtestada, kui mõõtmine ja muu sellega seonduv ebareaalne.
Kõige mõistlikum on siiski keelata ja lasta meestel TR3-s mürada ... kuigi Rene juba hakkas vist Vallot kartma ja ilmselt mõeldakse siis TR3 midagi uut, näiteks suki keeld :)
Seda minagi. Õige kõrgusega puupakk (võib ka metallist olla) maha ja autoga üle, ilma igasuguste tõstmiste- langetamisteta. Kui läheb ümber on probleem.
No siis portaalimeestel probleemi ei ole :D ja igasugune jura mingite plaatide, äkete ja pakkudega on arulage, tehke parem siis kõik ühesugused pillid ja asi ants.Pets, Vallot ma ei karda ja Sukide keeldu ei tule :D

Rene
Team Mudarakett TR-3 ** 51 91 41 41 Rene
Sitaks offroadi aastast 2008
e.p.
Suhtuge Austusega - Vana Kala
Postitusi: 612
Liitunud: R Mär 02, 2007 4:15 pm
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas e.p. »

Arvet mõtlemisest tossamas juba kindlasti :D
Ilmselt mõtles, et kui mõõdupakk püsti jääb, siis probleem klassivalikuga :)
Viimati muutis e.p., N Sept 06, 2012 1:31 pm, muudetud 1 kord kokku.
Peeter Eltmaa
viimsi@carstop.ee
5021400
Kasutaja avatar
tooland
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 129
Liitunud: K Nov 24, 2010 8:17 pm
Asukoht: Põlvamaa

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas tooland »

Olen ka tulija.Kagu Eesti ja Tartu rahvast võin ka peale võtta.
tavaliselt sõidan 4x4-ga, vahetevahel 6x6-e ja 8x8-ga

Tel: 517 5852
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

e.p. kirjutas:Arvet mõtlemisest tossamas juba kindlasti :D
Ilmselt mõtles, et kui mõõdupakk püsti jääb, siis probleem klassivalikuga :)
Nii ongi :oops: . Korrektne oleks: .... kui püsti jääb on probleem.
Tehtud, mõeldud.
Priit82
Fitting 38"
Postitusi: 279
Liitunud: E Juul 09, 2007 7:44 pm
Asukoht: Rapla

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas Priit82 »

Nii, mind peksti ka haiglast välja, nii et kui paiste torgitud perse lubab :D olen ka kohal.

Priit
2018 "Lendav Draakon" TR1 177
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

Tänud kõigile, kes kohale tulid (üllatav oli, et nii paljud leidsid aja, arvestades paaripäevast planeerimist). Tunneli lõpus jälle valgus paistmas ja ilmselt ei ole see kaubarong. Jääb siis nii:
4x4 Vaba- sünkroniseerime NEZ reeglitega ja ootame uusi sõitjaid. Säilib igameheklass, võimalikult odav ja fantaasiatele ruumi jättev. Suhteliselt vähetähtis, millega kiire vints metsa ja tagasi veetakse.
TR-2 (nimi ei ole päris lõplik)- 37" talasillaga, 33" portaali ja sõltumatuga, kliirens 380, rehv vaba, piirangud minimaalsed. Kuna valdav enamus tänaseid sõitjaid oli laua taga, läheb prijekt kohe kinnitamisele. (mõtelge veel 800kg. miinimummassi peale. http://www.youtube.com/watch?v=KygGkE7VyNA Kui selline asi varustada kiire, 150m trossiga vintsiga, 32" rehvidega ja 150l kütusepaagiga, saaks täiesti legaalse TR-2 auto. Ja uskuge, see on väga palju kurjem kui , kardetud, portaalsildadega suki).
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
rommi@rommi
Fitting 44"
Postitusi: 436
Liitunud: T Veebr 06, 2007 3:40 pm
Kontakt:

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas rommi@rommi »

portaalsildadega suki
ma arvan et aitab küll sellest portaal sillast
ja täna päevani ma olen sellel arvamusel et sõidab meeskond mitte portaal
aastaid tagasi sai sõidetud ka uaz-i tala sillaga ja sai sõidetud samale tulemusele
ja ärge tulge mulle väitma et portaal sõidab paremini kui tala(asi on meeskonnas ja kodu töös)
teemasse ka natuke las see min kaal jääda
_______________________
http://auto-diagnostika.ee
päikest ja portaalsilda
Kasutaja avatar
rommi@rommi
Fitting 44"
Postitusi: 436
Liitunud: T Veebr 06, 2007 3:40 pm
Kontakt:

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas rommi@rommi »

või teeme miin rehvi mõõdu 830
_______________________
http://auto-diagnostika.ee
päikest ja portaalsilda
Kasutaja avatar
RAMBO
True Off Roader!
Postitusi: 1337
Liitunud: E Aug 13, 2007 8:50 am
Asukoht: Kodusadam on Rapla tel.56 740 725

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas RAMBO »

rommi@rommi kirjutas:portaalsildadega suki
ma arvan et aitab küll sellest portaal sillast
ja täna päevani ma olen sellel arvamusel et sõidab meeskond mitte portaal
aastaid tagasi sai sõidetud ka uaz-i tala sillaga ja sai sõidetud samale tulemusele
ja ärge tulge mulle väitma et portaal sõidab paremini kui tala(asi on meeskonnas ja kodu töös)
teemasse ka natuke las see min kaal jääda
Tekkis küsimus,et miks te need sillad üldse alla panite,kui midagi ei muutu? Ei usu,et ainult kergemaks sai. Olgu veel ära öeldud,et isiklikust vaatenurgast ei ole mul midagi nende sildade vastu. Siin tekib aga selline koht,kus elerohelised ja tumerohelised peavad ühte rada sõitma ja tumerohelised võidavad alati.
Küsin selleks,et ise targemaks saada.

Terv.
RAMBO
Veoteenus ja auto transport Raplapuksiir@gmail.com +372 567 40 725
ITst MITTE MIDAGI.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

rommi@rommi kirjutas:portaalsildadega suki
ma arvan et aitab küll sellest portaal sillast
ja täna päevani ma olen sellel arvamusel et sõidab meeskond mitte portaal
aastaid tagasi sai sõidetud ka uaz-i tala sillaga ja sai sõidetud samale tulemusele
ja ärge tulge mulle väitma et portaal sõidab paremini kui tala(asi on meeskonnas ja kodu töös)
teemasse ka natuke las see min kaal jääda
Ehk on mul liiga elav kujutlusvõime aga nägemus, milline hala lahti läheb kui keegi 800kgse püssiga rajale ilmub, ei tõota head. Sama seltskond tahtis ju, iga hinna eest, portaalid ellimineerida ja igasuguste superautodega võrreldes ei ole portaal, tõepoolest, mingi ime. Valik on Teie (TR-2) ja minu arvamus ei loe. Tegelikult, mida kiiremini sarnane asi rajale tuleb, seda kiiremini on suur osa sõitjaid Openis tagasi :) .

Open projektiga üritan, lähiajal lätlastega maha istuda ja leida aruka kompromissi, kusjuures ei välista rehvilukkude keelamist (alati on ju rehv võimalik lukust sissepoole monteerida). Kes kahtleb ja kõhkleb, võib NEZ reeglite järgi ehitama hakata, usun, et põhimõttelisi muudatusi ei tule. Rehvide ostuga tasub oodata reeglte kinnitamiseni ja elektrivintsi peale raha raisata ei ole mõtet.
Arvet
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas Movistar »

Kõrvaltvaatajana näeb see välja nii,et tuli mingi seltskond,kes portaalidega ja kes mingite muude leiutistega ,tõmbas vanale TR2 le mütsi munadeni pähe , lõi nad lihtsalt minema ja tegi omale uued reeglid ja kolis ise TR2 üle.Kõlab nagu vene värk ikka.
Jälgede segamiseks hämati pea aasta nn Vaba reeglite muutmisest.Muutus siis midagi Vaba reeglites ? Rehvid,sillad jne jne ???
Krt,oleksite võinud aasta tagasi vanade TR2 meestega laua taha istuda ja koos TR2 reeglite idee läbi arutada.Äkki oleks need mehed ikka veel teiega rajal.Aga poodiumikohti on ju ainult 3 ja siis oleks oht sellest pidevalt ilma jääda.
Kuulda oli,et meestel pidi olema hirm,et äkki paneb TR3 väikse ratta alla ja tuleb ka TR2-te. :mrgreen:
Ärge kartke.
Ükski endast ja õigest TR2 -st lugupidav TR3 võistleja ei tule sellisesse klassi võistlema. :puke:
HM Racing Team
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

Just, pikemas perspektiivis, on need klassid elujõulised. Üheks tingimuseks küll ka see, et TR-1 muutuks kergemaks. Hetkel ei kõlba TR-1 auto, peale esimest sõitu, enam igapäevaseks kasutuseks. See tähendab, et võistlemine on lõplik otsus ja seda paljud teha ei julge. Kui sportklassis (TR-1)saaks proovida tänavautoga, teades et peale auto pesemist on sellega võimalik nt. lapsi kooli viia, oleks ilmselt sõitjaid rohkem. Kes proovijatest loobub, kes jätkab TR-1s ja kes liigub varsti edasi "raskematesse" klassidesse. Kui paar TR-1 sõitjat nõuavad akendeni savi, ei peaks see piisav põhjus olema kõikide savisse uputamiseks (tõsi, hea TR-1 raja tegemine on palju keerulisem, aeganõudvam ja raskem, ühesõnaga kallim).Teistes klassides saab seda savi kasvõi katuseni ja TR-1 autoga saab päevapealt "Openisse" kolida, kusjuures liidetavasse klassi oleks see hüpe juba märksa tõsisem ja eeldaks vähemalt uut rehvikomplekti. Et meil, kõigil, oleks huvitavam, peab osalejaid juurde tulema, ükskõik, millisesse klassi. Klasside vahel toimub jaotumine juba "iseenesest". TR-2 mehed, ärge võtke isiklikult aga see klass oli/on liiga konservatiivne. Suure rattaga, turvaraamiga sportauto, millel ei või isegi radiaatorit puhtamasse kohta tõsta. Piima järel käia ei tohi ja ümberehitusi ka teha ei tohi.
Kuna "Vaba" piiramine jäi veidi hiljaks, oli see jagamine veidi paratamatus. Antud projekt järgi kattub "Vaba" NEZ reeglitega ja liidetav klass soome (just sealt rehvimõõdud ja nende seosed silla tüübiga) reeglitega, praktiliselt ainukese lisavabadusena võib eestis kasutada hüdrostaatilist rooli (e. kes tahab soome sõitudel käia, jääge mehhaanilise rooli peale). Tahame seda tunnistada või ei aga elame konnatiigis, kus ei saa asju vaadata ainult riigisiseselt.
Arvet
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas totu »

Läheb küll juba teemast mööda aga viimasel koosistumisel tuli veel üks "pisiasi" teemaks, suhtumine foorumis. Tihti peletab uustulnuka minema üleolev vastamine, rumalatele (edasijõudnute arvates) küsimustele. Kusagilt peab ju alustama. Eks on ka "erijuhuseid", kus inimese offroadi tulemata jätmine ala vaesemaks küll ei jäta aga ehk kiirustame selle otsusega vahel.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Re: VABA tehnilised reeglid 2013......

Postitus Postitas Külahull »

totu kirjutas:Läheb küll juba teemast mööda aga viimasel koosistumisel tuli veel üks "pisiasi" teemaks, suhtumine foorumis. Tihti peletab uustulnuka minema üleolev vastamine, rumalatele (edasijõudnute arvates) küsimustele. Kusagilt peab ju alustama. Eks on ka "erijuhuseid", kus inimese offroadi tulemata jätmine ala vaesemaks küll ei jäta aga ehk kiirustame selle otsusega vahel.
Siin vaidleksin natukene vastu. Kui on küsimused, siis saab ju alati kasutada otsingut foorumisiseselt ja saaks paljudele küsimustele vastused. Alatasa tehakse uus teema a la "milline maastur on parim" ja siis tuleb mitu lehekülge mõtetut hala ning nentimine, et pooled foorumis olevatest persoonidest, on m..nid. Kui küsija ise teaks, et mida ta soovib, otsiks pisutki infot ise, oleksid soovitused ka konkreetsemad.
Vasta

Mine “EAL 4x4 Alakomitee annab teada”