Saarekoll 2018

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas erik »

Olen kuulnud, et Saaremaal on äge maastik ja lahe võstlusformaat ja Hõbekolli meeskond plaanib ka Saarekollil osaleda, aga ennem registreerumist oleks mõned küsimused, millele vastuseid ootaks:

Miks tahab korraldaja mulle katsel helistada ja kui me telefonile ei vasta, siis tahab selle eest trahvi teha?
Miks tahab korraldaja kogu kiiruse ja raja logi saada, ainult läbi navicup äpi, mille kohatine mittetöötamine ja tõrkumine on fakt, mitte meelepett?
Miks ei soovita näha mingit backup logi alternatiivsest seadmest. Mis võimaldaks võistlust nii läbi viia, et vaidluste ja tõrgete korral ei peaks kogu üritust safariks kuulutama?
Kui me pildistame digifotoaparaadiga ja hoiame telefoni hoidikus nähtaval kohal (nagu juhendis nõutakse) siis miks selle eest karistatakse?

Kogu juhendit lugedes jääb mulje, et korraldaja on täiesti veendunud, et kõik hakkavad oma telefoni kuhugi "faradipuuri" panema ja see on meie senise eduka vastutegevuse tulemus, et navicup ei tööta.
Ausalt, mulle ei meeldi, et keegi arvab, et ma pettur olen. Kui korralda arvab, et ta teeb võistlust kohtunikele ja züriile, mitte võistlejatele, siis midagi on nagu nihu. Tulemuse selgitamine ei pea olema peavalu võistlejatele, kus keset kiiruslikukatset pean telefoni teel kellegile aru andma, et tegelikult mu telefon töötab ja ma ei taha tulla erakorralisele ülevaatusele. See on nonsens. Ma ei taha tulla sellisele võistlusele, päriselt.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Urvo »

Olen samuti võistlejatega seda meelt, et:

1)Lisa tracki tõestamise/salvestamise seadeldis peab olema lubatud. Navicup võib autos olla, aga selle peale lootma jääda ei saa. Meil samuti tõrkus Kukepeal hoolimata sellest, et Navicup jooksis meil Sony tahvli peal (autos kenasti kinni ja nähtaval kohal), millega me samuti navigeerime. Kusjuures Locus Maps-i peal jooksis track ilusti ning erroreid ei visanud.
2) telefonikõne mitte vastamine ei saa olla karistatav
3) Fotokaga pildi tegemine ei ole nii suur kulu korraldaja jaoks. Selle lisanduva 500 euroga, mis kõikide TR3 võistlejate pealt laekub võiks täiskohaga 5 abilist palgata. Reeglina on see ikkagi ühe inimese töö. Isegi kui see on öö töö, siis ei ole see nii kallis.

Samas, olles eelnevatel aastatel käinud Saarekollil, siis ei ole seal kunagi tekkinud jaburaid olukordi korraldaja pahatahtlikkusest ning ei usu, et ka seekord see tekib. AK kaitseks võin öelda, et need samad punktid toodi korduvalt välja, aga korraldaja millegipärast muudatusi ei teinud. Hetkel oli olulisem saada võistluse juhend välja, sest oli juba pikalt viibinud.

Asko, ole hea ja tee bülletään ning muuda need paar punkti ära. See ei võta korraldajalt tükki küljest. Ma tean seda :)
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
indreq
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: L Mär 19, 2005 11:46 pm

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas indreq »

Eks korraldaja kommentaarib ise, aga meenutades et eelmisel aastal olid Saarekolli rajal nii mõnedki keelualad, vähemalt ühel juhul nii trassi ääres et paljud sinna alasse ka eksisid, siis võimalik et Navicupi kasutamist nõutakse just online-trackimiseks, et oleks kogu aeg ülevaade et kes kus on. Ja nähtavus autos on ilmselt selleks et keegi trackeriga mööda teed ei liiguks samal ajal kui võistleja läbi keeluala sõidab. Võibolla keegi oskab veel mõnda online tracking appi soovitada millel vajalikud funktsionaalsused olemas, siis saaks korraldajale alternatiive soovitada? Offline trackerid oleks hilisema kiirusekontrolli puhul kah muidugi alternatiiv, aga nende puhul see reaalajas kontrollimise võimalus kaob ära. Võibolla üks lahendus mida korraldaja võiks kaaluda, on omalt poolt seadme võimaldamist neile kes oma telefonis järjekindlalt Navicupi tööle ei saa, kasvõi mingin sümboolse tasu eest. Eks telefonid on ju erinevad, erinevaid äppe täis, saadaolev mälumaht erinev jne - mine tea mis seal siis neid sidekatkestusi põhjustab. Nagu varem öeldud, siis meie tiimil viimastel võistlustel on töötanud - telefoniks Sony Xperia Z5 Compact. Minu poolt ok kui neid tracke ka vaatamiseks üles riputatakse, mul omal neid kahjuks pole aga võistluste korraldajatel peaks olema. Samuti oleks hea saada korraldajatelt teada mingit statistikat - kuna nii mõnelgi võistlusel kasutati Navicupi päris massiliselt, siis mis statistika ütleb - kui palju oli GPSi häireid nii et track ei toiminud? Siinkõnelejate jutust jääb mulje et enamusel, samas on need kõnelejad suurest samad paar tiimi, aga kasutajaid on ju erinevatel võistlustel olnud kümnetes, valdav enamus aga siin foorumis sõna ei võta.
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas asko4x4 »

Paar kommentaari.
Rangemad reeglid on mõeldud selleks, et korraldaja saaks ennast teatud olukordades kaitsta, kui mingites olukordades tahab keegi jälle "nalja" teha. Kõik kes tahavad ausalt võistelda, võivad rahulikult hingata. Kedagi ilma tõsise põhjuseta represseerima ei hakata. Navicup kui primaarne tracker jääb juhendisse samade reeglitega, kuid lubame tagalat kindlustada oma salvestatud trackiga. Selle kohta teeme eraldi bulletäni. Nagu ma Kukepeal ütlesin, ülesõite ei tule, siit kaob ka eelis kiiruseületajatel. Lõikamiste võimalused ja keelatud maa-alad on viidud minimaalseks. Nii, et võtke rahulikult selle trackeri teemaga. Nõuame selle toimimist aga igal juhul, sest peale võistlejate on meil ka pealtvaatajaid koha peal ja internetis. Spordiala populariseerimise, online jälgimise ja tulemuste teemal võin ilmselt mõnes teises kohas sõna võtta...
Andke nüüd hagu edasi :)
TR1 - SÖÖRIK
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas LauriJ »

Eks korraldaja kommentaarib ise, aga meenutades et eelmisel aastal olid Saarekolli rajal nii mõnedki keelualad, vähemalt ühel juhul nii trassi ääres et paljud sinna alasse ka eksisid, siis võimalik et Navicupi kasutamist nõutakse just online-trackimiseks, et oleks kogu aeg ülevaade et kes kus on. Ja nähtavus autos on ilmselt selleks et keegi trackeriga mööda teed ei liiguks samal ajal kui võistleja läbi keeluala sõidab.[/quote]
Eelmine aasta Saarekollil olid tõesti keelualad. Aga kui kaart oli välja zoomitud, siis keelualad ei paistnud kuidagi silma. Korraldaja oleks võinud gpx faili ka keelualad sisse joonistada (enamus kasutavad Oruxit või Ozi navigeerimiseks ning keelualad on tarvis sinna kuvada - kui ei osata, siis võin õpetada. Kargajal oli kõik ühes failis koos ja kellegil ei tekkinud arusaamatusi).
Mööda teed keegi telefoniga jooksma ei hakka selleks, et autoga läbi keeluala sõita. Kui meeskond ikka tulemuse peal väljas on siis 99% juhtudel liigutakse autoga kiiremin, kui mingit tsirkust tehes.
indreq kirjutas: Võibolla keegi oskab veel mõnda online tracking appi soovitada millel vajalikud funktsionaalsused olemas, siis saaks korraldajale alternatiive soovitada? Offline trackerid oleks hilisema kiirusekontrolli puhul kah muidugi alternatiiv, aga nende puhul see reaalajas kontrollimise võimalus kaob ära. Võibolla üks lahendus mida korraldaja võiks kaaluda, on omalt poolt seadme võimaldamist neile kes oma telefonis järjekindlalt Navicupi tööle ei saa, kasvõi mingin sümboolse tasu eest. Eks telefonid on ju erinevad, erinevaid äppe täis, saadaolev mälumaht erinev jne - mine tea mis seal siis neid sidekatkestusi põhjustab.
nutilogi.ee näiteks. Seiklusministeerium kasutab seda oma ürituste läbiviimisel. Kui ma tagantjärgi nende üritusi vaatan, siis tundub küll asi ilma tõrgetega sujuma 99% juhtudel. Kõik liiguvad kaardil, näha on kiirused, track jne.
Ma ei usu, et see kokkujooksmine seadme viga on. Me oleme proovinud Navicupi mitme erineva telefoniga Nexus 5, Nexus 5x, Nexus 6P, Galaxy S7, Huawei Mate 10 Pro. Kõigiga on ikaldus olnud. Samuti on teistel võistkondadel asi kokku jooksnud või track on katkenud (nagu ma näite tõin, siis Askol endal ka).
indreq kirjutas:Nagu varem öeldud, siis meie tiimil viimastel võistlustel on töötanud - telefoniks Sony Xperia Z5 Compact. Minu poolt ok kui neid tracke ka vaatamiseks üles riputatakse, mul omal neid kahjuks pole aga võistluste korraldajatel peaks olema. Samuti oleks hea saada korraldajatelt teada mingit statistikat - kuna nii mõnelgi võistlusel kasutati Navicupi päris massiliselt, siis mis statistika ütleb - kui palju oli GPSi häireid nii et track ei toiminud? Siinkõnelejate jutust jääb mulje et enamusel, samas on need kõnelejad suurest samad paar tiimi, aga kasutajaid on ju erinevatel võistlustel olnud kümnetes, valdav enamus aga siin foorumis sõna ei võta.
Samuti Teie tiimil pole track täiuslik olnud, Kukepeal olete päris palju otse "lennanud". Saad ise navicupi kodulehel arhiivist vaadata. Tee statistika, mitmel meeskonnal on asi tõrgeteta (see tähedab, et ühtegi linnulennul järgmisse punkti lendamist pole - nii peaks tracker töötama). See tulemus jääb kindlasti alla poole.

Kui veel keegi uus siin lugemas on, siis teadmiseks - alguses olin väga Navicupi poolt. Lootsin, et asi töötab nagu lubatud. Esimene aasta Saaremaa kukkus väga suure kolinaga läbi. Andsin veel ühe võimaluse sellele ja sõitsime ainukese TR3na 2016a Suvesõidu Navicupiga - kõik teised kasutasid tava trackerit ja fotokat. Võistlus läks väga perse just Navicupi pärast. Esiteks pildistamine on palju aeglasem, kui fotokaga. Kui on sekundite mäng siis pole võimalustki etteotsa saada. Teiseks 2 telefoni said veekahjustusi ja enam ei töötanud. Kolmandaks ei loetud meil veel osasi pilte arvestatuks, kuna Navicupi programmis oli punkti number vale, kui looduses (umbes 523 vs 532) Teistel TR3-del loeti ära, meil mitte - kuigi käisin eraldi veel tähelepanu juhtimas - see pole küll otseselt programmi süü aga ikkagi me kaotasime kuna kasutasime Navicupi.
Siis 2 aastat oleme korraldanud Kargaja Kuningat. Esimesel aastal oli Navicup ikka täielik ämber, enamus tiimidel polnud võimalik võistluspäeva hommikul sisse logida ja Askot ennast polnud võimalik ka kätte saada. Pidime võistluse korraldama ilma trackeriteta, sest lubati ideaalselt toimivat lahendust. 2017a oli ka paras ämber selle Navicupiga - täpselt enam ei mäleta, mis viga oli aga midagi järjekordselt ei toiminud. Pealtvaataja/korraldajana on asi suht kasutu - sa ei saa olla kindel, et lehel näidatav positsioon on tõene. Seda on korduvalt proovitud aga ei tööta. Põhiliselt nendel põhjustel on minu arvamus sellest programmist muutunud negatiivseks. Pole olnud mitte ühtegi võistlust, kus saaks öelda, et OH, Navicup töötas ideaalselt! Iga kord on mingi ikaldus ja häda.

Ja siis nüüd sunnitakse meid pilti tegema sellega. Ma Kukepeal pidin olude sunnil tegema paar pilti oma telefoniga. Olles just läbi pasa käpuli roomanud, saad teada, et kiipimis jaam ei tööta. Võtsin kiirelt telefoni ja üritasin pilti teha. Esiteks telefon ei tunne ära näpujälge. Teiseks ekraani lukku on kehva maha saada. Kolmandaks on kaamera kohe udune - näpun on ka porised ja nendega ei saa kaamera läätse puhastada, kuna teed olukorra hullemaks. Neljandaks - nüüd on mul telefon veekindel (nii vähemalt väidetakse) kui pead munadeni veel solberdama ja mitte veekindla telefoniga pilti tegema, siis väga ei taha seda põuest välja võtta kuna 1. see on päris kallis seade ja 2. seal on palju olulist infot, millest ei taha ilma jääda. Aga sunnitakse rahalise karistuse näol seda riski võtma. Niipalju, kui ma erinevate klasside võistlejatega suhelnud olen, siis keegi ei kavatse Saarekollil telefoniga pilti teha. Kõik ütlevad, et see on ikaldus ja ei julgeta enam riskida võistluse nässu minemisega. On see siis normaalne, et ikka sunnitakse seda pildistamiseks kasutama?

Järjekordselt pikk jutt aga ma suht leilis selle värgi peale (ja nagu näha mitte ainukene :roll: ).

Asko jõudis ka vahele kirjutada aga minu arvamus jääb endiseks.
Kasutaja avatar
marauder
True Off Roader!
Postitusi: 1176
Liitunud: R Dets 19, 2008 8:34 pm
Asukoht: Kuressaare

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas marauder »

Sekundeerin
Team saarlased
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Ax »

Targutan niisama vahele. See Navicup ei tööta, seda teame kõik. Aga see träcki värk, kaldun arvama, et seal söörömööl on müüdud iga maalapike välismaale ja seega Askol pole pinda kus lastaks võistlust korraldada. Ise ta ei julge seda välja öelda - seega karm träkk ja telefoni vastamine - juhul kui oled vales positsioonis. Siit tekib uus küsimus: Kas adminnil on täpsem pilt Navicupist ja rahvale lastakse nii-öelda essu kaela (Live jälgimine)? Või vaatab seda sama jama Chrome aknast?
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Movistar »

Me kõik soovime reeglite järgi võistelda ja selgitada kes on parim. Vähemalt TR3 s on nii.See aga eeldab kõigile võrdseid tingimusi.

Kui aga korraldaja tahab omale nüüd võtta õiguse, millega ta hakkab muutma võistlustulemusi, siis see ei ole mitte mingil juhul aktsepteeritav.
Selgitan veelkord mida ma sellega mõtlen : juhendiga kästakse meil kasutada seadet mille töökindlus on olematu ja mida eranditult kõik teavad, et sellega on probleemid. Ja juhendi järgi soovib korraldaja hakata läbi telefonikõnede või kohtunike poolt peatamiste muutma võistlejate sõiduaega siis see ei ole enam võistlus vaid safari ja safaril pole kohta Eesti Karikasarjas.

Korraldaja ütleb, et tema Nõuab, tema endaloodud mittetöötava android programmijupi töötamist võistlejatelt igaljuhul. Ja seda mingite karjääri serva peal õlut joovate pealtvaatajate pärast.
See on ju absurdsuse tipptase.
Vaadake kasvõi läbi kukepea TR3 trackid (minule teadaolevalt üritasid kõik karistuse hirmus selle nii korras hoida kui saab ) ja proovige nendest trackidest kokku panna paremusjärjestus kui iga vale jälje pärast koguaeg keegi helistaks..
Mismoodi see on võimalik ? Porgand käis näiteks Daugavpilsis ja mul on ainult arusaamatud sirgjooned.Teised ekslesid ka mööda Eestit sihitult kuskil ringi. Leidsin 0 korrektset tracki.
https://navicup.com/events/#/kukepea-2018#/tr-3-f38e74

Igaljuhul kui selline asi toimub ja tulemusi hakatakse läbi crashiva navicupi pärast peatamiste muutma või navicupist sõltuvalt tekib jälle mingi suurem segadus, siis mina teen kõik selleks, et see sõit ei läheks KV arvestusse sisse kuna see pole lihtsalt võimalik.


Ma saan aru,et korraldajaid on raske leida ja maaalasid kus sõita veelgi vähem ja see on tänuväärne töö aga see kõik ei õigusta seda,et kogu offroadi seltskond kes veedab unetuid öid garaazis autot putitades
ja teeb suuri kulutusi hea tulemuse saamiseks, saab tasuks omale peavalu, mida saaks ju eos vältida ja sedasama me jahume juba aastaid ja mitte kuhugi ei jõua.
HM Racing Team
indreq
Mudder
Postitusi: 59
Liitunud: L Mär 19, 2005 11:46 pm

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas indreq »

mismoodi navicupi arhiivis tracki näeb? Ma näen seda mummu liikumist küll aga joont see mul ei joonista... Ilmselt ei oska õieti kasutada seda.
Mis puudub vanade asjade meelde tuletamist, siis selle vastu ei vaidle et 2016 asi ei toiminud. Samas 2017 Saarekollil meil juba toimis. Selle vastu on kah keeruline vaielda et pildistada on ilmselt fotokaga lihtsam kui telefoniga. Samas Navicupiga näeb suht kiirelt ära (kui korraldaja on pannud kedagi onlines pilte vaatama) kui mõni pilt on arvestamata jäänud, see mummu läheb siis punaseks. Fotoka puhul saad hiljem teada. Me oleme vähemalt ühel juhul oma pildistamise praaki käinud üle pildistamas. Ja siin poleks aidanud fotokas ka, kui telefoni 4,5" ekraani pealt ei suutnud tähele panna et praak tuli, siis fotoka 3" ekraan poleks kindlasti parem olnud. Lisaks siis pealtvaatajatele online kaasaelamise võimalus. Aga ma isiklikult loodan et vähemalt vihmase ilma korral lubatakse ka fotokaid kasutada ja Navicup jääb ainult trackeriks. Vihmapiisad puuteekraanil on paras tüütus.
Ilmselt enamus siin võistlejatest ei tea, aga offroad võistlused on Navicupi kasutusalast üks väike osa. On terve hulk avalikke üritusi juba sellega ja on ka kinnised üritused - safarid ja muidu orienteerumismängud. Olen ka ise Navicupi kasutanud ka muudel üritustel. EV100 nutimängul oleme üle 400 punkti loginud sellega. Nu toimib noh...
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas taxopets »

Ma Kukepeal ka promosin perele ja tuttavatele, et vaadake kodus diivanilt mõnusalt meie kulgemist. Tagasiside oli aga ühene: meie ikoon oli kord olnud ja siis kadunud, hüpanud suvaliselt jne. Nii, et rääkida pealtvaatajatele adekvaatse jälgimise võimaluse andmisest on jama!!! Samuti teatas Navicup meil vähemalt korda 20, et ta hetkel ei tee meiega koostööd. Samases seadmes ja samas netis Orux krässis 2 korda. Ja seda TURISTI sõites. Ei taha mõeldagi mida võidupeale kulgevad sportklassid tundma peavad :(
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Jünger »

https://tervis.postimees.ee/4483943/maa ... 1524304402

Saaremaal järgmisel nädalalõpul vanas Lööne karjääris toimuva maasturitevõistluse Saarekolli korraldajad olid sealkandis levivate leetrite tõttu sunnitud võistlejaid teavitama vajadusest end vaktsineerida.
Saarekolli peakorraldaja Asko Berens kinnitas, et võistlus õnneks ära ei jää, aga terviseameti palvel teavitasid nad aga kõiki oma võistlejaid Saaremaal ja konkreetsemalt Valjala piirkonnas olevast leetrite puhangust ning vaktsineerimise vajadusest, kirjutab Saarte Hääl. «Seda nii lastel kui ka täiskasvanutel,» märkis Berens. Ta lisas, et pidi aitama ka juba see, kui esimene vaktsiin enne võistlust ära teha.

Nii huvipärast küsin, et kui paljusid on siis teavitatud? Ja nii muuseas infoks, et esimene vaktsiin EI TEE immuunseks, ehk et saad oma leetrid isegi peale esimest süsti kätte.


Kaspar
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Ax »

Huvitav. Kus kohas siis teavitati võistlejaid? Asko poolt üks udu jutt teise järgi. Kõigepealt kõikvõimas Navifuc ja siis veel leetrid. Saaremaalt saab kõike.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Aivo
Off Roader Wannabe
Postitusi: 35
Liitunud: N Dets 07, 2006 9:50 pm
Asukoht: Laitse

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas Aivo »

Saarekolli FB lehel teavitatud.
merle357
Mudder
Postitusi: 56
Liitunud: K Juul 05, 2017 3:27 pm

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas merle357 »

Mina nägin ka fb lehel leetrite kohta teavitust. Aga ma ei usu, et ennast vaktsineerima nüüd sellepärast lähen. Ma isegi ei tea täna veel, kas sõitma tulen :)


Merle
TR1
Rahvamaja
Elus peab õnne olema!

TR1 107
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Saarekoll 2018

Postitus Postitas erik »

asko4x4 kirjutas:Paar kommentaari.
Rangemad reeglid on mõeldud selleks, et korraldaja saaks ennast teatud olukordades kaitsta, kui mingites olukordades tahab keegi jälle "nalja" teha. Kõik kes tahavad ausalt võistelda, võivad rahulikult hingata. Kedagi ilma tõsise põhjuseta represseerima ei hakata.
See on just see, mis on absurdne. Korraldaja eeldab, et me oleme "naljamehed" ja kui keegi "nalja" tegema ei hakka, siis meid ei represseerita! Kui selle navicupiga pole imet tehtud viimase paari nädalaga, siis on selge, et "nalja" hakkab saama. Ja keegi hakkab neid kõnesid saama. Kuna kõigile "naljameestele" puht füüsiliselt pole võimalik helistada, siis mina tean kellele korraldaja hakkab esmajärjekorras kõnesid tegema... eks nendele kõige kuulsamatele ikka. Nii et "Movi" mure on suht põhjendatud. Sellest tuleb üks igati naljakas võistlus.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Vasta

Mine “Võistlused/Competitions”