Uunikumiga metsas kihutamas

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas Urvo »

Movistar kirjutas:Härrasmehed ei käi üksteise peale kaebamas, ei kirjuta selja taga proteste ja ei ürita oma kehva tulemust või sõbra oma protestiga paremaks saada või aastaarvestuse positsiooni endale soodsamaks kaubelda.

Täna on küll seis selline, et mõnes muus klassis võib neid härrasmehi juba rohkem olla kui TR3-s.
See seltskond kes oli seda enne, on ka nüüd ja
arvatavasti ka edaspidi, kuid mõned, kes ei ole sinna kunagi kuulunud, ei hakka ka kunagi kuuluma.

Ega ostetud auto ei tee kellegist härrasmeest.
See omadus käib ikka inimestega kaasas.

Ise ma meelega oma positsiooni tabelis kuidagi kiiruseületamisega pole parandada proovinud.
Olen sellisel rajal nagunii kiirem kui enamus.
Samas on arusaamatu, et käib hirmus esiotsa sekundite arvestus kuskil sirgel põllul ja siis ollakse ikka kalendriga maha jäänud.
Ja kust pärineb informatsioon, et esiots on räigelt ja tahtlikult kiirust ületanud?
Mina ega Tarvo seda teinud ei ole ja Kotkas oma versiooni on juba esitanud.
Mäletan väga ilusti sinu sõnu, kui sa ütlesid enne Kargaja teist katset uhkusega, et Saarekollil sai see Navicup välja lülitatud, et saaks rahulikult 120ga lasta.

See on siis hea spordimehelik käitumine ja suhtumine kaasvõistlejatesse?

Aus mees ei peaks samuti häbenema oma tracki ja kiiruste avalikustamist. Sul on see võimalus olemas praegu, et seda teha ning näidata kõigile, kuidas kõvad sõidumehed ikkagi tegelikult sõidavad. Või on sul midagi varjata?
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas LauriJ »

Kui juhendis on reegel, et 70 on piirang ja siis osad kütavad karistamatult 100+kmh, siis see on päris korralik reeglite rikkumine. Sa võid rääkida, et jube võimas auto on ja läheb nii kiiresti 150ni, et ei jõua silmagi pilgutada aga tegelikkuses see ju nii pole. TR3-ga ei saa märkamatult 70kmh->110kmh. See on ikka väga kenasti tunda. See vabandus,et võistlus oli nii äge ja lihtsalt tahtsin vajutada - kuhu see kõlbab? Nii võiks ju kõigile reeglitele kuseda. Miks Joel sai trahvi lõikamise eest? Talle äkki meeldis põllupeal otse sõita - see põhimõtteliselt ju sama teema - võitis reeglite vastaselt sekundeid. Või miks ma üldse mööda rada pean stardist finishisse sõitma? Pohhui ju, lähen parem Tallinn-Tartu maanteed pidi, sest nii on kuradi äge. Esikolmikul muidugi pole väga pretensioone aga teistel, kes järgisid reegleid, on mõru maik ikka suus. Kui korraldaja oleks kirjalikult bulletääniga info seinale pannud,et kiirusepiiranguid pole, siis keegi ei teekski kisa. Kuna sellist infot ei tulnud, siis kiiruseületamine on vale tegu. Kedagi ei koti see, et metsas sõitsid veel kiiremini ja oleks siis ka võistluse kinni pannud. Milleks siis teepeal kihutada oli vaja kui nagunii oli esikolmik kiirem.

Siin ei ole üldse oluline, kas keegi on omale auto ostnud või ise ehitanud. Räägime ikkagi omavahel kokkulepitud reeglitest ja nendest kinnipidamisest (see peaks ju härrasmehelik tegevus olema?). Kui on piirang 70kmh, siis peaks sõitmagi max 70-ga. Väga hea, et kisa üles võeti, selle asja peab ära lahendama.

Pigem on see probleem korraldajate (ning tuleb välja, et ka AK - kes ei soovi midagi ettevõtta vaid maha vaikida) kapsaaeda. Koguaeg rõhume turvalisusele, et keegi viga ei saaks ning nüüd lastakse selline aps läbi. Ja siis veel tagantjärgi peidetakse jälgi (miks navicupis võistlejate kiiruseid ja tracke enam näha pole? ).

Minul üldiselt Talvesprindist savi, nagunii tulemus 0 aga tulevikku vaadates peaks asjad korda saama. Kui ikka 70ne asemel 100kmh+ lastakse, siis peaks järgnema karistus (olgu selleks siis katse tühistamine rikkujal või midagi hullemat). Järgmisena tuleb Kukepea - seal pikad ülesõidud (kas jõuad kontrollajaga kõik punktid võtta või mitte). Kas nüüd siis on lubatud 100+kmh sõita ülesõitudel?
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas Movistar »

Urvo kirjutas:
Mäletan väga ilusti sinu sõnu, kui sa ütlesid enne Kargaja teist katset uhkusega, et Saarekollil sai see Navicup välja lülitatud, et saaks rahulikult 120ga lasta.

See on siis hea spordimehelik käitumine ja suhtumine kaasvõistlejatesse?

Aus mees ei peaks samuti häbenema oma tracki ja kiiruste avalikustamist. Sul on see võimalus olemas praegu, et seda teha ning näidata kõigile, kuidas kõvad sõidumehed ikkagi tegelikult sõidavad. Või on sul midagi varjata?

Selle kohta oskan ma ainult vastata,et see on puhas laim. :mad:

Oma tracki ma kuhugi kleepima ei hakka,et kõik seda hakkaks analüüsima ja veel 5 lk mingit mula tekiks.
Tahad näha...ma näitan seda oma arvutist.Varjata pole midagi ja 3 kohalist numbrit ka parima tahtmise juures ei leia sealt.


Ja võrrelda sprindi tüüpi võistlust , tavalise ülesõiduga või üldiste liiklusreeglitega on väga teemakohane võrdlus.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas LauriJ »

Movistar kirjutas:
Ja võrrelda sprindi tüüpi võistlust , tavalise ülesõiduga või üldiste liiklusreeglitega on väga teemakohane võrdlus.
Võibolla tõesti. Aga siis ütleks, et sprindil katse sees kiiruseületamine on suurem rikkumine kui orienteerumisel. Orienteerumisel ei olene ülesõidul üksikutest sekunditest väga palju, sprindil võib tulemus muutuda päris palju.

Üldiselt ma ei saa aru, mille üle täpselt vaidleme? Kas keegi väidab, et reeglid on soovituslikud ja pole täitmiseks? AK esindajad võiks oma arvamuse avaldada. Praegu on ainult Urvo avaldanud - samas on kuulda, et seal on ka vastupidiseid arvamusi. Kuulaks neid ka...

Kui tavaline offroad enam pinget ei paku ja vaja kihutada, siis äkki peaks ralli või ringrajal selle himu rahuldama?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas erik »

Miks sa Lauri arvad, et AK peab oma arvamust selles pealiskaudses ja ilma faktideta teemas avaldama? Kas soovitus tegeleda ralliga offroadi asemel, ei kuulu antud kontekstis natuke kohtlase inimese repertuaari? Või soovite poistega metsas rahulikult kulgeda ja et keegi teid oma kihutamisega ei häriks. Ma arvan, et seda sa ikka päriselt nii ei mõelnud.

Ma olin päriselt sõnatu, kui kuulsin, et Urvo on viinud AK`se protesti, kõigi meie selle võistluse esineliku vastu, otsese mõttega, lasta meid karistada. Mis võiks olla selle teo motivatsioon, mõtlesin? Äkki ala truvalisuse tõstmine? Vaevalt küll, tema ainuke motivatsioon on omakasu ja kadedus. See on ilmselge, kui suuremat pilti vaadata. Kuidas muidu saaks mees, kes võistluse esimese katse võitis ja juba teisel katsel teelt välja sõitis, ning oma auto lõhkus, oma tulemust parandada? Väga lihtne, tuleb lihtsalt kõikide tema ees olevate võistlejate tulemused läbi protesti tühistada lasta ja hoppa, ongi suur meister ja offroader sündinud, härrasmees pealegi. Pähh.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas LauriJ »

erik kirjutas:Miks sa Lauri arvad, et AK peab oma arvamust selles pealiskaudses ja ilma faktideta teemas avaldama? Kas soovitus tegeleda ralliga offroadi asemel, ei kuulu antud kontekstis natuke kohtlase inimese repertuaari? Või soovite poistega metsas rahulikult kulgeda ja et keegi teid oma kihutamisega ei häriks. Ma arvan, et seda sa ikka päriselt nii ei mõelnud.

Ma olin päriselt sõnatu, kui kuulsin, et Urvo on viinud AK`se protesti, kõigi meie selle võistluse esineliku vastu, otsese mõttega, lasta meid karistada. Mis võiks olla selle teo motivatsioon, mõtlesin? Äkki ala truvalisuse tõstmine? Vaevalt küll, tema ainuke motivatsioon on omakasu ja kadedus. See on ilmselge, kui suuremat pilti vaadata. Kuidas muidu saaks mees, kes võistluse esimese katse võitis ja juba teisel katsel teelt välja sõitis, ning oma auto lõhkus, oma tulemust parandada? Väga lihtne, tuleb lihtsalt kõikide tema ees olevate võistlejate tulemused läbi protesti tühistada lasta ja hoppa, ongi suur meister ja offroader sündinud, härrasmees pealegi. Pähh.
Kogu austuse juures kõigi TR3 klassi võistlejate vastu (ausalt ka. Erik, sinu suhtes eriti :) ), peaks ikka need asjad kõik selgeks rääkima, sest minuarust pole selline käitumine õige. Te ise ka tunnistasite, et ületasite kiirust. Põhjuseks oli, et see on äge ja tore. Sellele ei vaidlegi vastu. Kindlasti on. Aga võistlusel, avalikul teel pole päris õige koht välja elamiseks (eriti, kui kiirusepiirang kogu võistluse väitel on 70kmh). Sellepärast soovitasingi, et selle kiiruse kire rahuldamiseks tuleks seda kuskil mujal teha (käite ju oma TR3ga jäärajal või suvel bemmiga rinkal) ning siis offroadima tulla.

Mina leian, et Urvo tegi õigesti, et asja suure kella külge pani. Kuidas me teisiti selle teema selgeks räägime? Lepime omavahel midagi kokku aga siis mõni arvab ikka, et pohhui, ületan kiirust sest mul auto võimaldab ja kõik on tore. Paneks asjad paika, et mis on sanktsioonid, kui ületad kiirust kuni 10kmh, kuni 20km jne? See peaks olema AK rida. Praegu pea liiva alla panemine ja vait olemine pole ka lahendus. Siis jääbki korduma kiiruseületamine ning tekib korralagedus. Milleks need reeglid on siis? Mingi pildistamine on räigelt reeglistatud, näpp veidi valesti - kohe karistus aga selline suur asi nagu kiiruseületamine pole kuidagi karistatud?

Mina jään oma arvamuse juurde, et selline käitumine (nagu kiiruse ületamine reeglite vastaselt) on vale ning taunin seda. Sellega pole te kellegile eeskujuks. Kui te härrased arvate, et selline käitumine on OK, siis on väga kahju.

Ma ei usu, et Urvo eesmärk oli oma kohta parandada, pigem seada ausus ning õiglus jalule. Pealegi, mis tal üle jäi? Kui rajal ei saa ausalt võistelda, siis peab ju protesti esitama? Kuulsin, et seda olevat enne tulemuste väljakuulutamist ka tehtud (mind ennast kohapeal polnud) aga siis jäi asi tulemuseta. Järelikult tuli hiljem kõrgemate instantside poole pöörduda.

Nagu ma varem ütlesin, et minul isiklikult Talvesprindi tulemustest savi. Pigem muretsen tulevaste võistluste pärast. Kas nüüd siis hakkabki nii olema, et kui juhendis on 70kmh piirang, siis see on nö soovituslik? Või hakkab kiiruseületamisele mingi karistus ka järgnema?
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas erik »

Esimeses postituse kirjutasin:

Tulevikku vaatavalt leppisime ju kokku, et kõik jälgivad kiirust ja korraldaja viib AK`se ettepaneku, kuidas ja millistel tingimustel kiiruse ületamise puhul käitutakse ja kuidas fikseeritakse.

Kas Urvo on mõni poliitik, kes eesrindlikult seda sousti nüüd sonkima tormas? Veavalt küll, omakasu ja kadedus on siin maailmas ennemgi koledatele tegudele sundinud.
See projekt kiiruse ületamise fikseerimise ja karistamisega, oleks nii kui nii töösse läinud, kuna selles juba lepiti tollel õhtul kokku, allkirjadki pandi paberile. Ilmselt seda Urmo Teile oma lobis ei maininud? Aga vist on ikka hea seda jama ventikasse loopida, saab paremaks enesetunde. Savi need normaalsed läbisaamised teiste inimestega. Hea töö AK esindajana.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas Urvo »

See on küll väga kaugel tõest, kui arvata, et mul on mingi isiklik kasu või huvi mängus. Ma olen oma arust alati käitunud off-roadi, kui ala, millega olen rohkemal või vähemal määral üle poole oma elust seotud olnud, huvides.

Kuna seekord olin üle pika aja TR3 ridades, siis loomulikult läheb mulle korda, mis selles klassis toimub. Kui ma kuulsin pühapäeva lõuna ajal, et oli tuvastatud kiiruse ületamised ning nendele ei järgnenud sanktsioone, kuna kiiruse ületajad ise olid koos korraldajaga koosoleku maha pidanud ja otsustanud, et nii jääb. Siis peale sellist asja võiks igaüks meist aru saada, et midagi on valesti ja ma olen palunud seetõttu selle AK-l arutlusele võtta, kas selline asi on õige või mitte.

Siin ei ole mingit soovi kellegile käru keerata vaid teha nii nagu oleks õige teha. Kui ma oleks selles listis olnud, kes kiirust ületasid, siis ma oleks aru saanud, miks ma karistada saan ning võtnud seda kui mees. Samuti, oleks mind teavitatud, kui võistlejat, et selline olukord on tekkinud ja võistlusklassi koosolekule kutsutud, siis võib-olla oleks ma aru saanud, miks nii otsustati. Paraku on need ainult oleksid.

Võib-olla on minu viga see, et ma ei ole rahul asjadega nagu nad on ning soovin, et ala edasi areneks. Ma pigem näen, et kogu selles olukorras on päris mitu õppetundi ning päeva lõpuks võiks kõik siin midagi sellest õppida. Oleks ma vaikinud, siis poleks suurt midagi muutunud. Nüüd jääb vähemalt lootus :)
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas LauriJ »

See omakasu jutt on tegelikust probleemist tähelepanu kõrvale juhtimine. Tema on AK liige ja peabki selliseid probleeme lahendama. Probleem on ju Teie reeglite rikkumises, tema juhib sellele tähelepanu.
Minul on hea meel, et ta selle probleemi suure kella külge pani. Hea, et julges esikolmiku (kui väga austatud ning autoriteetsetele offroaderitele) reegliterikkumisele tähelepanu osutada.
Ta teadis, et poolehoidu sellega ei võida aga vait olla on ka nõme. Samuti ei võida mina siin kaagutamisega poolehoidu aga näen siin probleemi ja tahaks asjale lahendust.
Nüüd tagantjärgi Talvesprindi tulemusi muutma hakata on minuarust pointless. Tahaks, et tulevikus nii ei juhtuks (kui juhtub, siis oleks ka karistused, mitte ei vaadata läbi sõrmede). Kui on reeglid, siis need on kõigile täitmiseks - kõik on nendega kursis ja kui rikuvad reegleid, siis teavad, mis on karistused.

See, miks keegi protesti esitas, ei puutu ju hetkel asjasse. Kui mina oleks esitanud, siis oleksite süüdistanud mind, et olen saamatu, ei saa autot võistluseks valmis ning tahan tulemuste tühistamist. Tonti võib igalpool näha. Tegelikkuses on asi ikka selles, et reegleid rikuti tahtlikult ning ülejäänud, kes ausalt reegleid järgisid, tundsid ebavõrdsust. Sellisel kujul pole tegu ausa spordiga.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas erik »

LauriJ kirjutas:
Ma ei usu, et Urvo eesmärk oli oma kohta parandada, pigem seada ausus ning õiglus jalule.
Lauri, pagan küll, oled sa tulemusi vaadanud, või süvenenud? Urvo oli konkurentsist oma esimese ringi sõiduveaga ammu väljas. Tal polnud mingit lootustki meile neljale vastu saada, isegi siis, kui me oleks ülejäänud aja tagurpidi sõitnud. Kellegil polnud sarnast tempot, kui meil neljal esimesel ja me esimesed neli meeskonda neid poodiumi kohti seal omavahel jagasime. Sellest tekkis ka meil sportlik hasart, mitte pahatahtlik ja konurentidele saapasse põie tõhjendamise soov, vaid reaalne adrenaliin, mis tekib sellest, et sa annad endast kõik ja teised annavad ka. Siin pole juttu sellest, et näe ma sõitsin 70`ga ja need tüübid ei hoolinud sellest ja lasid meid üle, siin on teema selles, et üks seltskond sõitis enda arvates kiiresti, aga mingid idioodid sõitsid ikka oluliselt kiiremini. Aga see, et vahe ei tulnud nendest üksikutest piikidest....see enam ei jõua mõnele kohale....vaja on paberi peal meister selgitada. Muidu ikka polevat aus.

Eneseõigustus pole väga minu rida, aga heas konkurentsis sünnivad tulemused, sama juhtus ka talvesprindil.

Mis tulevik toob? Eks paistab millised reeglid ja karistused juhenditesse tekivad, seiniks rahu ja tehke sõidutrenni ning ehitage veel ägedamaid autosid!
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas erik »

LauriJ kirjutas:See omakasu jutt on tegelikust probleemist tähelepanu kõrvale juhtimine. Tema on AK liige ja peabki selliseid probleeme lahendama. Probleem on ju Teie reeglite rikkumises, tema juhib sellele tähelepanu.
Aitab vast küll, sul on liiga vähe informatsiooni, või mängid seda mängu hästi. Ak liige ei nõua oma kaasvõistlejate võimalikult karmi karistamist, mida Urvo oma protestiga otseselt tegi. AK liige ei maksa raha oma protesti eest, kui tal pole omakasu motiivi. Minu arvates, üks päris AK liige näeb probleemi ja teeb omad parandusettepanekud ja pakub lahendusi...
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas LauriJ »

Erik, küsin otse? Kas Sinu arust on võistlustel kokkulepitud reeglid täitmiseks või mitte? Praegu käib asi selle ümber. See, et olite teistest ees ja tulemused poleks muutunud ei puutu asjasse.

Mul võibolla on tõesti vähe infot. Vabandan, kui miskit puuse panen. Ma ei tea, milles seisnes täpselt Urvo protest AK-s (kas taheti esineliku tulemuste tühistamist või midagi muud). Aga fakt on, et kiirust ületati ja mingit reaktsiooni sellele pole kuskilt (peale siin räägitu) olnud.

Eks kunagi lauataga vast saab asja rohkem arutada. Minu sõnum oli, et reeglid on kõigile ning neid tuleks austada (nii austatakse ka kaasvõistlejaid).
Rohkem ma siin sõna ei võta.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas Movistar »

Kui Urvo pakutud karistused ellu viia, siis on Talisprindi võitja tema.
Kas ta ka päriselt sõitis selle tulemuse vääriliselt? Ilmselt mitte.
On ainult 1 reaalne põhjus, miks see nii on.
Omakasu.
Ja Lauri sõnavõtud on selgelt selles suunas, et saaks alustada puhtalt lehelt.

Talisprindil oli 10 võistlejat TR3 klassis.
6 neist otsustasid, et on nõus variandiga kus õige aeg millegi vastu protestimiseks on pühapäeva hommikul kell 8.00 nagu näeb ette juhend. Võimalus protestida oli ka allakirjutanud ekipaazidel. Keegi neist ei soovinud tulemusi muuta . Ka Urvo, kes peaks juhendit une pealt teadma.

Edaspidi tehakse antud teemast ka reaalselt toimiv reegel,et vältida probleeme tulevikus.
Ülejäänud neljast teamist on hetkel ainult Urvo sõna võtnud ja oma arusaamatut protesti vedanud.
Lauri kui pealtvaataja tuututab lihtsalt tühja, omamata ühtegi kindlat fakti.
Talisprindi tulemused on välja kuulutatud. Sellega on asi selge.

See aeg mis kulub foorumis jutustamise peale võiks kuluda edaspidiste võistluste karistuste projekti peale.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
erik
Aktiivne Pikendus
Postitusi: 2776
Liitunud: L Juul 23, 2005 11:05 pm
Asukoht: Jõe laboratoorium

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas erik »

LauriJ kirjutas:Erik, küsin otse? Kas Sinu arust on võistlustel kokkulepitud reeglid täitmiseks või mitte? Praegu käib asi selle ümber. See, et olite teistest ees ja tulemused poleks muutunud ei puutu asjasse.
Otse küsimusele vastan nii, et kui on selge, kuidas rikkumist fikseeritakse ja karistatakse , siis saan sellele küsimusele vastata.
See on ikkagi sport ja peab vaatama mida konkurendid teevad, muidu jääd lolli näoga oma "olid tubli osaleja" diplomit vaatama.
Asju ehitatakse korralikult ja teemasse lähenetakse süviti!

Erik Metsis, Mudanägu aastast 1999.
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Re: Uunikumiga metsas kihutamas

Postitus Postitas Urvo »

Kuuest koosolekul allkirja andnud meeskonnast 5 olid kiiruse ületajad ning ülejäänud nelja ei teavitatud koosolekust ega rikkumistest. Tundub aus ja õige? Kas siin ei või samuti omakasu mängus olla, et poistega saunas käed lüüa ja silma kinni pigistada?

See on põhjus, miks ma tegin protesti isiklikult ja võistejana, sest ma tundsin selget ebavõrdsust võistlejana. Või konkurentsist välja langenud meeskondadel puudub sõnaõigus härrasmeeste arvates?

AK liikmena arutame me muudatusi juhendites loomulikult edasi ja see on eraldi teema, aga praegu tundub, et osadel meestel pole adrekas veel alla tulnud nädalavahetusest ja ei saa endiselt aru, mis õige või vale on.
Urvo Männama, offroad since 2001.
19' Wrangler Rubicon JL; 82' CJ-8 Scrambler; TR3;
Vasta

Mine “Võistlused/Competitions”