Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Vasta
Jünger
unistus piimanäärmetest
Postitusi: 838
Liitunud: N Okt 25, 2007 2:24 pm

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Jünger »

LauriJ kirjutas:
valtsek kirjutas: Ja üks näpukas veel korraldajatel. Helistasime ja küsisime, et kui me LK 4 ei ilmu, et mis siis juhtub niiöelda? Vastus oli et ei midagi, lihtsalt saame paar punkti vähem. Aga reaalsus oli see, et kukkusime ühe koha kuigi lõppkokkuvõttes oli punkte rohkem!
See on igal võistlusel olnud, et esikohal on läbitud katsete arv ja teisel kohal alles punktisumma. Tulevikus pidage meeles, see on väga tähtis. Kas või tuleb miinimum nõuded katsel täita (kas selleks on siis stardipiiks või üks ring vms on miinimum sellel katsel)
Lauri, igal võistlusel on oma juhend. See, et võidab, kellel on rohkem katseid läbitud EI OLE reegel. Esinem võistlusi kus loeb katsete arv aga ka võistlusi, kus üldine punktisumma. Seega, on see koht, kus peab alati tähelepanu pöörama.

Mis puudutab aga KR teami ja nende protesti, siis karjääris ma rääkisin ühele nende tiimiliikmele ja selgitasin nende olukorda ja mis nad tegema peaksid. See, et nad niiviisi ei toiminud, on nende enda otsus/teadmatus/lollus.


Kaspar Puström
Mudane aastast 2005.
Mercedes G; Samurai; Defender 90, Defender 110, CJ-8
"IF IT CARN'T BE FIXED WITH A HAMMER, IT MUST BE AN ELECTRICAL FAULT"
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas CaveMan »

uppund kana kirjutas:äkki oleks saanud turistid tanki panna. (räägib äsja turistist tulnu, inimene on ikka õel eksju 8) )
Eriti jama värk veel selles, et turistil töötas see asi. Vähemalt mul töötas väga hästi ja ei kuulnud kelleltki nurinat äpi töö kohta (kasutamise mitteosakamine ei lähe arvesse). Üks kindel asi see, et turist alustas hiljem, kui server oli korda tehtud aga mis pärast toimus, seda ma ei tea. Erinevus oli veel selles, punkte tuli kokku vähem. Mul oli kolmanda koha jaoks vaja 30 punkti. Esimenesel oli 40. Võib-olla oli suur arv punkte saatuslik. Väga võimalik, et testimise ajal ka ei tuldud selle peale, et teha üle 100 proovipunkti. Kuna ma ka IT inimene, oleks millalgi huvitav teada mis siis tegelikult juhtus.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Priit82
Fitting 38"
Postitusi: 279
Liitunud: E Juul 09, 2007 7:44 pm
Asukoht: Rapla

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Priit82 »

Tere,

Kirjutaks siis ka paar rida.
Rajast ja sõidust.
Esimene LK no oli pisut hull küll, aga jällegi........üle mõistuse ka ei olnud tegelikult. Seal katsel ajas mul hinge täis ainult see, et meil läks teiste vintsitrosside(nööride) taga passides aega kaduma umbes 15-20 minutit(võtsin alates teisest seisakust võõra trossi taga aega)
Orienteerumise rada oli meie meelest väga okei, ei olnud ülemõistuse raske, ega ka liiga kerge. Ainus mis enda päeva algusele natuke halva maitse jättis oli see, et alates esimesest punktist, kuni selle hetkeni, kui auto katki läks oli perse märg :) (aga nh see juba oma viga, et auto nii madal on ja kalamehepüksid maha unustasin :D ).
LK3 äge rada oli, aga kuna mul on miskil seletamatul põhjusel suhteliselt hirm kivide otsas rallilda, siis sealt ka selline aeg ja tulemus.
LK4 Vinge :) Oleks kurat pidanud kiiremini ikka sõitma :D, kaardilugeja küll koguaeg utsitas, no mida sa muned, aga duhh oli selleks hetkeks juba kuskile jalutama läinud :)
Kahjuks meie sõit ei kujunenud sedasi, nagu siiski soovisime. Alustuseks peale löönet läks meil tagumine rehv pauguga lõhki ja kuna meil tol hetkel tagavara polnud(nüüd sai suure hirmuga kohe kas tükki tagavaraks võetud :D), siis uue ratta sebimiseks ei läinud ei rohkem ega vähem, kui kaks ja pool tundi(koos veel mõningate viperustega muidugi :D) Lõpuks uus ratas all ja valu edasi. Kahjuks see rõõm sai kesta veel nii umbes kolmveerand tunnikest, kui absoluutselt ilma eelnevalt mingit häält tegemata(müstika siiani minujaoks) lendas ametlikult laiali rv pumba otsalaager. Ilmselt vist oleks uue pumba ka suutnud veel kuskilt sebida, aga selleks hetkeks oli see kuskile jalutama läinud duhh ilmselt juba praamiga mandrile ka jõudnud.
Navicupist.
Kahjuks päris täpselt ei oska kommenteerida, kuna meie pildid jõudsid siiski arvutisse, telefonist läbi juhtme.(ise olin jobu ja ei osanud äppi kasutada.)
Saaremaa härradele.
Kui järgmine aasta ikka veel viitsite korraldada kolli, siis tehke nii, et kes tahab kasutagu fotokat ja kes tahab kasutab äppi(loodetavasti kõvasti parendatud) mina igatahes olen nõus siis sõitma(pildistama) äpiga, sest mulle siiski ka tundub pisut, et see võiks olla tulevik.
Fotokatest, mobiillidest ja tahvlitest.
Ma näiteks kasutan nii tahvlit, kui ka mobiili facebookis käimiseks :) ja kusjuures tahvlit ka navigeerimiseks....siiani töötab laitmatult pole probleemi.(Absoluutselt ei pretendeeri sellele, et kõik võiksid/peaksid seda kindlasti kasutama hakkama)
Sellise fotoka marki/mudelit tahaks hirmsasti teada saada, mis on võimeline hinge auru või siis auru mida tekitab märg auto/atv pildilt ära võtta.
Vot selline lugu sai :)
Aga mis seal ikka.......traakonid lendavad, teod kappavad ja söörikuid sööme lõunaks ;)
Suvesõiduni sõbrad :)

Priit
TR1
104
2018 "Lendav Draakon" TR1 177
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Praks1 »

Algeline fotokas teeb kiiremini parema pildi, kui kõva telf.
Head kiired fotokad pimedas ja muus sitas olid Panasonic lumiks äkki, kuid pole vee jne kindel.
Aga,kõik muud on ikka parem kui telf.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Movistar »

enx kirjutas:
Protestida taheti, aga õeldi, et ka selleks on hilja, pool tundi oli möödas.

Usaldati liialt äppi, teadmatuses, et paljud punktid on tegelt üles laadimata, äpp ju kohtunikele ei näita kui on miskit õhus veel ja tehti kibekiirelt lõplik otsus ära,
kindlasti oleks pidanud seda otsust edasi lükkama veel.
Värskelt oli meeles Talvesprindi tulemuste venimine nagunii ja üritati asjaga kiiremini ühele poole saada, aga tuli hoopis suurem jama sellest.
Siis oleks pidanud protesti kirjutama korraldaja vastu AK -le ,et teil ei lastud õigel ajal tulemuste vastu protestida või seda ei võetud vastu.
Kui AK ka pikalt saadab või ignoreerib siis on võimalik AK tegevuse vastu EAL -le kaevata .
Kui EAL tegevus ka ei meeldi siis saab nad kohtusse kaevata.
Seega võimalus on alati aga keegi ei viitsi/taha seda eriti kasutada.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas enx »

Movistar kirjutas:
enx kirjutas:
Protestida taheti, aga õeldi, et ka selleks on hilja, pool tundi oli möödas.

Usaldati liialt äppi, teadmatuses, et paljud punktid on tegelt üles laadimata, äpp ju kohtunikele ei näita kui on miskit õhus veel ja tehti kibekiirelt lõplik otsus ära,
kindlasti oleks pidanud seda otsust edasi lükkama veel.
Värskelt oli meeles Talvesprindi tulemuste venimine nagunii ja üritati asjaga kiiremini ühele poole saada, aga tuli hoopis suurem jama sellest.
Siis oleks pidanud protesti kirjutama korraldaja vastu AK -le ,et teil ei lastud õigel ajal tulemuste vastu protestida või seda ei võetud vastu.
Kui AK ka pikalt saadab või ignoreerib siis on võimalik AK tegevuse vastu EAL -le kaevata .
Kui EAL tegevus ka ei meeldi siis saab nad kohtusse kaevata.
Seega võimalus on alati aga keegi ei viitsi/taha seda eriti kasutada.
Kes see ikka otseselt halba tahab jah,
ikka loodad ju, et leitakse rahumeelne lahendus.

Hetkel see ei ole siiski õiglane lahendus, aga no loll saab ka kirikus peksa.

Ootan pikisilmi seda lõplikut otsust, nii see igatahes jääda ei saa!
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Fredzy
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: N Jaan 02, 2014 8:12 am
Asukoht: Kuressaare
Kontakt:

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Fredzy »

mudablondiin kirjutas:Korraldajad kiitsid navicupi taevani.reaalselt on see aga ulme saast.kui pildid lõpuks liikuma hakkasid siis tundus jah äpp iseenesest täitsa hea ja mugav olevat. Vahepeal pidin maha installima ja uuesti tirima kuna äpp jooksis kokku ja lahti võttes viskas eest ära. Teinud siis asjad korda ja äpp valmis enne võistlust. Praegu selline tunne, nagu me oleks terve päeva katsealused olnud, et kas ikka töötab... Punktide järgi sõitis nt meie tiim laupäeva hommikul tühja. Ühisstardist kuni lööne publikukatseni välja. Ma oleks võinud selle aja kodus maha ka magada, mitte metsas punkte otsida.
Mismõttes!? Mis sa arvad, et äpp polnud enne võistlust korda tehtud või!? Kas sa tulid katkise autoga võistlema? Ei, sa tuled ikka korras autoga! Kas oled iga kord lõpetanud terve autoga? Miks sa siis ei vingu siin, et miks auto otsad andis jne. Terve võistluse pidid ika mõtlema kas auto jääb terveks või mitte iga võistlus on uuesti auto katsetamine ju! Keegi ei tea millal miski tehnikavidin otsad annab! Nii oli ka äppiga. Äppi oli enne võistlust testitud ja parandatud kordi ja kordi. Järgmine kord siis jää koju ja polegi vaja vinguda siin!
TR1 - SÖÖRIK
Navigeerin nii, et ei leia ennastki üles
56229612
mudablondiin
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: K Mai 16, 2012 11:14 am

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas mudablondiin »

Fredzy kirjutas:
mudablondiin kirjutas:Korraldajad kiitsid navicupi taevani.reaalselt on see aga ulme saast.kui pildid lõpuks liikuma hakkasid siis tundus jah äpp iseenesest täitsa hea ja mugav olevat. Vahepeal pidin maha installima ja uuesti tirima kuna äpp jooksis kokku ja lahti võttes viskas eest ära. Teinud siis asjad korda ja äpp valmis enne võistlust. Praegu selline tunne, nagu me oleks terve päeva katsealused olnud, et kas ikka töötab... Punktide järgi sõitis nt meie tiim laupäeva hommikul tühja. Ühisstardist kuni lööne publikukatseni välja. Ma oleks võinud selle aja kodus maha ka magada, mitte metsas punkte otsida.
Mismõttes!? Mis sa arvad, et äpp polnud enne võistlust korda tehtud või!? Kas sa tulid katkise autoga võistlema? Ei, sa tuled ikka korras autoga! Kas oled iga kord lõpetanud terve autoga? Miks sa siis ei vingu siin, et miks auto otsad andis jne. Terve võistluse pidid ika mõtlema kas auto jääb terveks või mitte iga võistlus on uuesti auto katsetamine ju! Keegi ei tea millal miski tehnikavidin otsad annab! Nii oli ka äppiga. Äppi oli enne võistlust testitud ja parandatud kordi ja kordi. Järgmine kord siis jää koju ja polegi vaja vinguda siin!
Auto ja äpi vahe on see, et ma tean oma autot ratastest katusetuledeni välja ja usaldan pilooti, kes suutis ka auto enamvähem tervena hoida. Kosmeetilised vead. Äpi kohta ei saa sama õelda.nägin navicupi lehelt, kuidas see oli pilte servadest lõiganud.õnneks meil seda viga pole olnud, kuna jätsin pildistades mõlemalt äärelt paar mm ebaolulist maad. Ei tea küll miks sa nii leili läksid,kas arendasid ise navicupi???
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Movistar »

Fredzy kirjutas:
mudablondiin kirjutas:Korraldajad kiitsid navicupi taevani.reaalselt on see aga ulme saast.kui pildid lõpuks liikuma hakkasid siis tundus jah äpp iseenesest täitsa hea ja mugav olevat. Vahepeal pidin maha installima ja uuesti tirima kuna äpp jooksis kokku ja lahti võttes viskas eest ära. Teinud siis asjad korda ja äpp valmis enne võistlust. Praegu selline tunne, nagu me oleks terve päeva katsealused olnud, et kas ikka töötab... Punktide järgi sõitis nt meie tiim laupäeva hommikul tühja. Ühisstardist kuni lööne publikukatseni välja. Ma oleks võinud selle aja kodus maha ka magada, mitte metsas punkte otsida.
Mismõttes!? Mis sa arvad, et äpp polnud enne võistlust korda tehtud või!? Kas sa tulid katkise autoga võistlema? Ei, sa tuled ikka korras autoga! Kas oled iga kord lõpetanud terve autoga? Miks sa siis ei vingu siin, et miks auto otsad andis jne. Terve võistluse pidid ika mõtlema kas auto jääb terveks või mitte iga võistlus on uuesti auto katsetamine ju! Keegi ei tea millal miski tehnikavidin otsad annab! Nii oli ka äppiga. Äppi oli enne võistlust testitud ja parandatud kordi ja kordi. Järgmine kord siis jää koju ja polegi vaja vinguda siin!
Sa võrdled m*nni ja näppu omavahel .
Kui sa oma poolkõva äpiga kogu võistluse peeti keerad siis see mõjutab kõiki. Kui auto rajal laguneb siis see ei mõjuta kedagi.
HM Racing Team
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas totu »

Ei taha küll plõksida võistluse kaohta, millel ise ei osalenud aga peale viimast, Fredzy sõnavõttu, ei saa mitte vaiki olla.
Võistlus on teatud tegevuste võrdlemine, antud juhul siis osavuse, taktika, navigeerimise ja tehnika koostöö annab tulemuse. Kui auto läheb katki, tiim eksib metsa ära, valitakse vale katse, ei jõuta kontrollaega ja isegi kaotatud või katkine mälukaart on asjad mida tiim oleks saanud paremini või halvemini teha. Kui metsas´ei ole levi, kui Android tekitab mingi konflikti, kui mingis serveris mingid asjad ei jookse, kui telefoni energiatarve on suurem kui laadimisvõimsus, kui ilmastikuolud ei võimalda telefoniga pilti saada on asjad, mida võistleja ei saa enne võistlust mõjutada ja mis ei mõjuta kõiki võistlejaid võrdselt. OK, paar viimast on arvestatava investeeringuga ravitavad aga isiklikult ei raatsiks küll üle1000 eurise aparaadiga mudas turnida. Sellepärast peaks võistlustel, millest sõltub veidigi rohkem kui lõbus äraolemine, kasutama arvestuse aluseks, võistlejate poolt mõjutatavaid, vahendeid. Kuindlasti ei kuulu sinna mitte üks internetiühendusega seotud rakendus. Isegi GPS loggerid panevad pange ja on erinevaid arusaamatusi põhjustanud, ometi on see, võrreldes "Android-internet" seadmetega töökindluse/täpsuse etalon. Seega paneks ette edaspidi kasutada harjumuspärast digifotokat ja hakata raha koguma Si jaamade ostuks, olen nõus esimese sissemakse tegema.
Viimati muutis totu, N Juun 16, 2016 10:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
Tehtud, mõeldud.
kristo109
Rookie
Postitusi: 17
Liitunud: N Okt 09, 2014 9:07 pm
Asukoht: Laitse.

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas kristo109 »

Punkt123
Punkt123
13467858_958624204236318_322257677_o.jpg (79.5 KiB) Vaadatud 5173 korda
11.06.2016  19:45
11.06.2016 19:45
13460814_958624140902991_1699930071_o.jpg (107.33 KiB) Vaadatud 5173 korda
Klõps mis tõi meil uue saatmise puhul 0 tulemuse.(järjestiku punktid) Küll suurelt.+ Muud jamad.
Emotsioonid keesid üle,mull,mull
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas enx »

totu kirjutas:Ei taha küll plõksida võistluse kaohta, millel ise ei osalenud aga peale viimast, korraldaja sõnavõttu, ei saa mitte vaiki olla.
Võistlus on teatud tegevuste võrdlemine, antud juhul siis osavuse, taktika, navigeerimise ja tehnika koostöö annab tulemuse. Kui auto läheb katki, tiim eksib metsa ära, valitakse vale katse, ei jõuta kontrollaega ja isegi kaotatud või katkine mälukaart on asjad mida tiim oleks saanud paremini või halvemini teha. Kui metsas´ei ole levi, kui Android tekitab mingi konflikti, kui mingis serveris mingid asjad ei jookse, kui telefoni energiatarve on suurem kui laadimisvõimsus, kui ilmastikuolud ei võimalda telefoniga pilti saada on asjad, mida võistleja ei saa enne võistlust mõjutada ja mis ei mõjuta kõiki võistlejaid võrdselt. OK, paar viimast on arvestatava investeeringuga ravitavad aga isiklikult ei raatsiks küll üle1000 eurise aparaadiga mudas turnida. Sellepärast peaks võistlustel, millest sõltub veidigi rohkem kui lõbus äraolemine, kasutama arvestuse aluseks, võistlejate poolt mõjutatavaid, vahendeid. Kuindlasti ei kuulu sinna mitte üks internetiühendusega seotud rakendus. Isegi GPS loggerid panevad pange ja on erinevaid arusaamatusi põhjustanud, ometi on see, võrreldes "Android-internet" seadmetega töökindluse/täpsuse etalon. Seega paneks ette edaspidi kasutada harjumuspärast digifotokat ja hakata raha koguma Si jaamade ostuks, olen nõus esimese sissemakse tegema.
Fredzy, kellele see postitus ilmselt mõeldud oli, ei ole Saarekolli korraldaja, küll on korraldajaga sarnane profiili pilt.
Ta on Sööriku kaardilugeja.
Sämmy Offroad Team
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas no fear »

Kõrvaltvaatajana ja lugejana tundub siin tõsiseid häireid olevat.
Ma küll ei ulu, mis sest, et see äpp minu telefonis üldse ei töötanudki. Ei saanudki tööle. Proovisime ühte ja teist, tahvliga metsas wifit tekitada, et seade väljuks programmist, mis aga ei õnnestunud. No ja siis helistasime ja küsisime, et kas me võime hakata punkte nii võtma, et kasutame telefoni fotokana ja nii omad punktid kätte saime ka. Kuigi jah, mõned oleks pidanud veel olema arvestuses aga pole hullu. Jäime omas klassis viimaseks juba minu tehnilise apsaka tõttu esimesel linnkatsel, kus meil mõlemal ATV üle läks aga Jaanusel ei juhtunud nii kurja kui minul ja nii ongi.

Rahunege nüüd maha, tegelt kah. Sõit iseenesest oli ju hea!
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
Kairi
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: K Jaan 31, 2007 4:34 pm

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas Kairi »

Nüüd läks küll vist kogu see teema natuke inetuks, kui juba kadunukesed mängu tulevad.
Vaatamata sekeldustele Saarekolli ajaloos, peaksime siiski tänulikud oleme Hr. Lombile, et alates 2007-ndast aastast on offroaderitel taas olnud võimalus tutvuda Saaremaa ilusa ja teistsuguse loodusega (isiklikud lemmikud on metsade sees peidus olevad kiviaiad, mis räägivad kunagistest ja nüüdseks kadunud küladest). Samuti on mul hea meel, et peale Urmase lahkumist on leidunud inimesi, kes on tema alustatud sarja elus hoidnud.
Lisaksin veel väikese fakti, mida arvatavasti ei tea ka Saarekolli praegused korraldajad: Saarekolli logo (blond poiss maasturis) loojaks on Andres Hiis (tõenäoliselt on ta ise ka selle ammu unustanud), kes oli aastal 2007 minu sõbranna mees :) .
"Rattur" aastast 2004
Kasutaja avatar
asko4x4
Fitting 44"
Postitusi: 497
Liitunud: P Mai 12, 2013 9:45 pm

Re: Saaremaa Trophy Saarekoll 2016 järelkaja

Postitus Postitas asko4x4 »

Tänan, palun kustutada ka minu eelmine postitus.
TR1 - SÖÖRIK
Vasta

Mine “Võistlused/Competitions”