Head mõtted

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Igast vanarauahunnikust saab relaka ja keevituse abiga vorpida kümnete kaupa väga uhkeid ja ainulaadseid karikaid :wink:
tartuoffroad.ee
5581340
Tegija
Fitting 44"
Postitusi: 482
Liitunud: N Nov 30, 2006 8:29 pm
Asukoht: aravete
Kontakt:

Postitus Postitas Tegija »

Mahvia kirjutas:
Igast vanarauahunnikust saab relaka ja keevituse abiga vorpida kümnete kaupa väga uhkeid ja ainulaadseid karikaid .


See on äriidee. Hakka aga tegema? Tean omast käest ,et korraldajatel pole küll lisaks kõigele muule aega veel , et rellaka ja keevitusega öösiti karikaid vihtuda.
Ja virisejate kapsaaeda virutaks ka ühe põraka kivi. Mis Te virisete. Tehke ka üks võistlus ja vaatame kuda se välja kukub. Viriseda on lihtne!

Aga üldiselt me ei virise, onju!
Tiimid Tegija ja Lada Eesti, metalli nii Eestist,kui lähi-välismaalt. Juhi parem käsi. Asja sees 2001. aastast.
Jumal tänatud ,et loodi autod ja autoelekter.
Müün ja paigaldan el. vintse.Tel;506 6268 : augustvoore@gmail.com
Kasutaja avatar
Aare
Mudder
Postitusi: 52
Liitunud: E Juul 11, 2005 2:01 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Aare »

Olen eelnevate "virisejatega" siiski samas paadis. Võistluste korraldajad on rihma lõdvaks lasknud ja tundub et võistluste korraldamise tase langeb ja langeb. Ma ei pea siin silmas ainult radade teostuse taset vaid ka üldist taseme langust.

Ettepanek: kui võistlejatele kehtivad reglement, tehnilised tingimused jne.
Siis millistele tingimustele peaksid vastama võistluste korraldajad. Ehk on abi võistluse korraldaja meelespeast (reglemendist). Pean silmas OFFROADI mis võiks siiski eristuda üldisest autospordist.

Aare kes on korraldanud mõned võistlused
Kasutaja avatar
hmm
Home Made Monster
Postitusi: 329
Liitunud: N Juul 07, 2005 10:09 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hmm »

Võistluste korraldajad on rihma lõdvaks lasknud ja tundub et võistluste korraldamise tase langeb ja langeb. Ma ei pea siin silmas ainult radade teostuse taset vaid ka üldist taseme langust

Mida sa täpsemalt silmas pead? Ei ole kahjuks saanud viimasel ajal aktiivselt võistlustest osa võtta (ei suuda autot kokku panna) aga need võistlused mida mina külastanud olen on küll hea mulje jätnud.
Kuna just-just on tulemas Aavo Sultsi mälestusvõitlus, mille korraldamisega hetkel tegelen, siis täpsem info millega sa rahul ei ole oleks teretulnud.
Radade koha veel niipalju, et nagu sa tead läheb järjest raskemaks leida uusi ( ja kasutada vanasi) kohti kus võistlust korraldada lubatakse.

Auhindadest ja sponsoritest veel niipalju, et auhinnalaud on kobedam kui on sponsoreid. Sponsoreid on siis kui on publikut ja publikukatseid. Normaalset rada ja võistlust ning publikukatseid on peale üksikute erandite väga raske kokku sobitada. Nii ongi, kui on auhindu ja sponsoreid kipub võistlus lonkama ja vastupidi.
Sellega ei taha ma öelda, et ei tasuks proovida...
Alati saab paremini! TR3 piloot, nii mõnedki võidukad sõidud. tel: 5269391
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

hmm kirjutas: Auhindadest ja sponsoritest veel niipalju, et auhinnalaud on kobedam kui on sponsoreid. Sponsoreid on siis kui on publikut ja publikukatseid. Normaalset rada ja võistlust ning publikukatseid on peale üksikute erandite väga raske kokku sobitada. Nii ongi, kui on auhindu ja sponsoreid kipub võistlus lonkama ja vastupidi.
Sellega ei taha ma öelda, et ei tasuks proovida...
Ei saa mitte vaikki olla... :wink:
Olles olnud paaril võistlusel sponsoriks (tõsi, mitte pea) ja osalenud nii mõnegi võistluse juures kaaskorraldaja, abilise ning staabi-ja rajakohtunikuna julgen ka sõna võtta. Nagu eelpool lugeda pole suur ja kopsakas näni lett peamine. Oluline on, et korraldaja sind saavutuste eest diplomi ja võimalusel ka medali/karikakaga tunnustaks. Ei usu, et need asajad võistluse eelarvesse nüüd meeletut auku lööks.

Mis puutub sponsorite kaasamisse, siis seal mängib rolli palju asju. Kui korraldaja ja võistlus on meelepärane, võib toetaja tulal ka võistlejate endi ridadest. Nii näiteks olen mina ja ka Habe (Vahur) kahel korral võistlusele auhinnad välja pannud, kuna omaaegses Kannu pubi jutunurgas läks taas virisemiseks.

Kindlasti loevad rolli ka korraldajate tutvused, "enesemüümise"ja meedia kaasmise oskus.

Paratamatult on osad võitlused teistest popimad ja seega ei saa nännilett kõigil neist võrdselt lookas olla. Aga 2500.- osalustasuga võistlusel saavutatud esikoht on vast tõesti väärt rohkem, kui odav vahuvein, diplom, karikas ja soe käepigistus.

Kui korraldajal kohe poel raha auhindade jaoks, siis paku esikoha omanikel järgmisle aastal kasvõi 50-100% odvamat osalust. Ka see on tegelikult suur asi.
Viimati muutis Landy, E Nov 19, 2007 1:31 am, muudetud 3 korda kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

Ma arvan, et paljudel ei ole küsimus suures auhinnas vaid lihtsas tunnustuses. Diplomid, medalid ja karikad on need asjad, mis jäävad inimestele kätte terveks eluks meenutamaks oma tegevust ja tulemust.
Need vidinad ei maksa palju aga tähendavad palju.
Pooldan inimeste tunnustamist(kõiki meeskonna liikmeid). Sponsorite teema on ommaette asi. Kui pole publikukatseid, siis pole ka sponsi.
Kukepeal oli mu meelest ideaalne publikukatse nr 2, aga ma küll ei näinud seal mingeid sponsorite logosid ega silte. Rahvast oli palju seda katset jälgimas. See on nüüd küll jah tagant järgi tarkus.
Medalid- diplomid peavad saama kohustuslikuks. Kõik ülejäänud auhinnad aga soovituslik- võimalikuks!
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Postitus Postitas K.Kotkas »

Eeepool kõnelejad,

Mis Teami nime all te võistlete ? Palju teil on Eesti karikasarjas punkte ? Mis autovõistlustel te veel osalenud olete ?

Vastake palun nendele küsimustele, vastustest sõltub millise tähelepanuga teie ettepanekutesse tuleks suhtuda.

Kui sellist juttu räägivad reaalsed võistlejad ja kostub nurin ja rahulolemattus, siis on kindlasti alakomiteel koht ja aeg tegutsema hakata. Samas, kui vinguvad kodanikud, kes pole kordagi kuskil võistlustel käinud ja peksavad niisama voolikut vastu seina tühjaks, siis on nendele sisutiheda vastuse kirjutamine nagu hane selga vee viskamine.

Kristjan,

4x4.ee esindaja EAL 4x4 Offroad Alakomitees.
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

Off-road võistlused pole ainsad võistlused, mis Eestis toimuvad. Mina olen oma võistluste korraldamise kogemuse võtnud küll mujalt, kui muda(ehk siis taevast) aga mõte on sama. Olen korraldanud Eestis võistlusi 5 aastat ja tean täpselt, mida võistlejad tunnevad ja tahavad.
Ise küll ei võistle off-road võistlustel, aga poeg võistleb "liblika" meeskonnas ja tean ka nende võistluste tagalat. Võistlejal on enda motiveerimine küllat keerukas, kui seda keegi ei tunnusta. Mis kuradi pärast me peame lootma mingite sponsorite jne tähelepanule, kui me ise ennast ei tunnusta? Ise korraldame võistluse, ise võitjaid ei tunnusta- lihtsalt aeleme külmas mudas enda lõbuks!
Mina arvan, et kes võtab omale vastutuse korraldada võistluse, see peab võtma ka kohustuse võitjaid autasustada vääriliselt. Auhinna euro, eegu või dollari väärtus ei oma tähtsust. Tähtsust omab see, mida on lastelastele näidata, kui see aeg tuleb.
Panen ka lingi, kuna see pole mingi kommertsreklaam http://www.kiiking.ee
Rass4 off-road võistlused on minu jaoks sama tähtsad kui kiikingu võistlused.
Ühesõnaga tahan öelda seda, et ma ei ole mingi plõksija. Kui ütlen, siis ütlen seda, mis arvan.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

diff kirjutas:Eeepool kõnelejad,
Mis Teami nime all te võistlete ?
Võistelnud TR1 ja Originaal klassides
2003 a. - võistkond Jimny ja Co
2004-2005 võistkond Sillaehitajad
2005- Navigatsioonitehnika off-road Team
2006- Landy off-road team
2007- ei võiste(tehnika ehitamine)
2008- loodetavasti jälle rajal
Lisaks olnud mitmes meeskonnas "laenuks".
Palju teil on Eesti karikasarjas punkte ?
Hetkel null punkti, kuid:
Originaal kalssis 2005. aastal üldarvestuses 25. koht.
TR1 kassis 2005. aastal üldarvestuses 33. koht.

Eelmisel aastal tehnilistel põhjustel katkestatud hooajal
kokkuvõttes EAL sarjas 31. koht.
Mis autovõistlustel te veel osalenud olete?
Osletud ka EAL ja EORK sarjade välistel off-road võistlustel.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

diff kirjutas:Eeepool kõnelejad,

Mis Teami nime all te võistlete ? Palju teil on Eesti karikasarjas punkte ? Mis autovõistlustel te veel osalenud olete ?

Vastake palun nendele küsimustele, vastustest sõltub millise tähelepanuga teie ettepanekutesse tuleks suhtuda.

Kui sellist juttu räägivad reaalsed võistlejad ja kostub nurin ja rahulolemattus, siis on kindlasti alakomiteel koht ja aeg tegutsema hakata. Samas, kui vinguvad kodanikud, kes pole kordagi kuskil võistlustel käinud ja peksavad niisama voolikut vastu seina tühjaks, siis on nendele sisutiheda vastuse kirjutamine nagu hane selga vee viskamine.

Kristjan,

4x4.ee esindaja EAL 4x4 Offroad Alakomitees.
Kindlasti pole siin oluline täpne aruanne kes kus võistleb , vaid üldine suhtumine. Olen kindel, et suhtumine on sama mis minul. Diplom ja medal on KOHUSTUSLIK. Kõik ülejäänud vastavalt võimalustele.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
kiiking
Julgeb Organiseerida
Postitusi: 477
Liitunud: L Jaan 06, 2007 10:15 pm
Asukoht: Viimsi-Mähe
Kontakt:

Postitus Postitas kiiking »

MahviaDeTyrk kirjutas:Igast vanarauahunnikust saab relaka ja keevituse abiga vorpida kümnete kaupa väga uhkeid ja ainulaadseid karikaid :wink:
Kusjuures ka igast puujuurikast saab teha hea kujutlusvõime olemasolul ainulaadse karika, medali või lihtsalt meene,mis omab tähtsust sellele, kes selle välja teenis.
Urmas Laansalu
5211589
kiiking@neti.ee
www.kiiking.com
Kasutaja avatar
jazz777
Tuuker
Postitusi: 156
Liitunud: E Mär 29, 2004 12:48 pm
Asukoht: Head Under Hood
Kontakt:

Postitus Postitas jazz777 »

Krt nüüd keerasite minul ka kopsu üle maksa. Mis kuradi kokkulepitud nutulaul see on nii AK, kui korraldajate poolt, et ei tule välja, kallis, proovige siis ise teha jne. Medal ja karikas peab olema. Käi nagu Alev Ström hokit mängimas. Ja medal peab olema ka kaardilugejale!!! Väljamõeldud võistlustasu 2500.- eequ on liiga kallis kulla mehed, millised need kulud siis on. Vaadake natuke teistes motosprodialades ringi, see ju pea sportralli juba osalustasu poolest. Aga tegelikult on Business-plan. Ja kulla Kotkas, ma ei lahmi vaid tean.
Kui sa pistad inimestele, kes on sinust lugupidanud, osalustasu ära maksnud, öösiti autot ehitanud, 24h metsas rassinud auhinnaks pihku 1 (ühe) diplomi, siis see on lugupidamatus võistlejate vastu.
Ja kaasvõistlejad julgemalt, kes on vähemalt medalikohustuse poolt korraldajatele?
Allakirjutanud Tuuker aka Peeter Kalmet (kes teavad, need teavad)
Vabad mehed ongi need kõige suuremad ketserid
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Urvo »

Jätkates seda diplomi-mõtet: Näiteks Ladogal ja Vepskil antakse KÕIKIDELE osvõtjatele diplom ja kutsutakse autasustamisele. Ütlen ausalt, et kui oled teinud sellise katsumuse läbi, siis pole midagi muud paremat, kui üks diplom ja aplaus kaasvõistlejate poolt! Olgugi, et Ladoga on teist masti võistlus, on eneseületamine ka meie võistlused Eestis. Kahju, et sellist kommet meil veel ei ole.

PS. Kõik diplomid on veel käsitsi kirjutatud nimedega!

PPS. Ei soovi kõlada tavalise virisejana, seega ütlen välja, et olen nõus võtma diplomid enda peale. St. organiseerima ja valmis kirjutama. Soovin vaid kõikide meeskondade nimesid ja koosseise. Selle raha suudavad vast kõik korraldajad leida, et nende eest maksta ja kätte suudavad nad ka jagada...
Jään ootama tulevaste korraldajate-poolset vastukaja!

Urvo - olen ka paar korda metsas käinud :roll:
Kasutaja avatar
hmm
Home Made Monster
Postitusi: 329
Liitunud: N Juul 07, 2005 10:09 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hmm »

Olen 100% selle poolt, et diplomid ja karikad või medalid (parimal juhul mõlemad) peaksid autasustamisel kindlasti olema.
Küsimus, palju on olnud siis selliseid võistlusi kus neid ei ole?
Teemat lugedes tundub, et võistluste korraldamise peamiseks kitsaskohaks on diplomite puudumine ja kõik muu ei olegi nagu oluline. Äkki siis laseks järgmine kord kaks ringi ümber maja sõita aga jagaks hästi palju nänni ja medaleid ja diplomed. Kas te siis oleksite häppyd?
Alati saab paremini! TR3 piloot, nii mõnedki võidukad sõidud. tel: 5269391
Kasutaja avatar
Urvo
ega nii ei saa ju rallit sõita, krt
Postitusi: 941
Liitunud: K Veebr 26, 2003 2:19 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Urvo »

Muus osas olen mina väga rahul meie võistlustega! Üldiselt ainult au ja kiitus korraldajatele, lihtsalt see äramärkimise koht on natuke nõrgem kui võiks.

Mul praegu suur jutustamise tuju peal, seega...

Mõelge, kui hästi on Eestis võistlemine käima saadud tegelikult. Ei ole enam nurinaid pildistamise üle(digipildistamine on end täielikult õigustanud ja tõepoolest ei ole kuulnud juba väga pikka aega mingeid kobinaid seoses piltidega). Teine suur pluss on see, et suur enamus on rajaga ka rahul. Tõesti TR1 rajad ei ole kerged, kuid kui stabiilselt on 20 autot rajal ja iga sõit tuleb mõni uus meeskond juurde, näitab see selgelt, et süsteem toimib. Viimasel ajal on ka TR2'te uusi tiime juurde tulnud ja telgitagust tundes, tean nii mõnegi meeskonna TR2 plaanidest. St. et on lootust ka selle klassi tagasitulek. Ka TR3 jaoks on mitmed autod ehitamisjärgus! Ka vabaklass on end täielikult õigustanud. Tunnistan, et algul olin mina VÄGA skeptiline selle klassi suhtes..

Meil on olemas korraldajad, kes endiselt viitsivad korraldada ja on tekkinud juurde ka uusi tegijaid(U.Lomp näiteks). Ja tean, et TORKil on ka plaan korraldada mõni kalendriväline sõit, mida tulevikus võib liita EALiga võib-olla.

Elu on ilus

:)
Vasta

Mine “Võistlused/Competitions”