EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Ametlik info võistluste kohta, küsimused, kommentaarid, järelkajad.

Official information and discussions about 4x4 competitions. Information on international events welcome!

Moderaatorid: hulkur, Arto, MM, Oliver, Moderators

Suletud
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2864
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas totu »

Lihtsalt üks mõte- ehk võiks korraldajad tõmmata väga konkreetse joone kommertsi ja spordi vahele. Mingis toores nägemuses võiks olla peakorraldaja (siis kogu ürituse korraldusmeeskond), kes kasserib piletitulu, ohjab publikut, leiab toitlustajad ja ostab atraktsioonid (võistlus, kui tervik oleks üks nendest). See tähendaks et võistluse korraldusmeeskond teeks segamatult oma tööd, mis oleks suunatud võistlejatele heaolule, reeglite täitmisele, hea raja tegemisele, korrektsetele tulemustele jne. (analoogselt teistele KV etappidele). Raja- ja võistlejate ala piirdelint või -aed oleks selle joone füüsiline väljendus.
Ehk aitaks selline skeem (usun, et nii mõnegi traditsioonilise- ja miks mitte ka uue võistluse juurde on huvitatud mõni üritusekorraldaja rahva tooma) ka teistele etappidele publikut(raha) juurde tuua, ilma võistluse kvaliteeti alla vedamata?
Kuidas see puudutab, vastavalt teemale, Alaliitu? Sellise struktuuri korral suhtleb/vaidleb Alaliit väga konkreetse seltskonnaga, kes ei pea võistluste ajal tegelema bändide, parkimiste, toitlustajate, joodikute ja kesteabveel millega.
Tehtud, mõeldud.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas uputaja »

Võistlus on mõeldud võistlejatele, mitte publikule, see on lihtsalt puhas boonus korraldajatele, et lambakari saab raja ääres vahtida ja parastada. Väga mageda maitse jätab see, kui raja ääres olevad debiilid ütlevad: Sa oled esineja - esine meile.

Offroad jäägu ikka võistlejatele ja selle hobi harrastajatele, mitte ajada kommertsiks suva tontidele kes tulevad sinna lihtsalt jooma.


Andres
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Heinza
Fitting 44"
Postitusi: 432
Liitunud: R Aug 10, 2007 1:50 pm
Asukoht: Pärnu ; Vigala
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Heinza »

Offroad jäägu ikka võistlejatele ja selle hobi harrastajatele, mitte ajada kommertsiks suva tontidele kes tulevad sinna lihtsalt jooma.


Andres[/quote]

Andres, kohe kuidagi ei saa sel kohal sinuga nõustuda. Miks , aga just selliste ürituste ja publiku pealt on võimalik seda ala populariseerida. Kui me kõik teeme seda salaja ja ainult omade pundiga siis ühel hetkel saavad uued tulijad otsa. Kas see publik joob või ei joo , kas seksivad põõsas või ei see meid võistlejaid ei tohiks tegelikuses segada. Me peame sellega arvestama ja säilitama närvi ja keskenduma oma sõidule. Meie olemegi esinejad , meie pärast nad kohale ilmuvad. Kui on rohkem publikut melu siis ühel toredal päeval on ehk ka meile võistlejatele võimalik alandada osalustasusid ja pakkuda muid hüvesid, muidugi seda ma hästi ei usu sest kes meist eestlastest rahast ära ütleb kui seda on võimalik saada. Lootus aga on. Täiesti kindlalt olen veendunud , et tänu publiku rohkusele näiteks Klaperjahil on ka osalus tasud seal odavamad kui mis tahes teisel Eesti võistlusel.
Sama , et ma ei kujutaks ette kui Eesti rallisõitjad keelustaks või noh üritaks vältida publikut raja ääres , et see on meie sõit mitte Teile kallid pealtvaatajad.
Siinkohal ma väidan , et Klaperjaht on ainus tõsiselt võetav reklaamüritus meie hobile - spordialale mis on rahva seas populaarne mida näitab ka publiku arv. Mida tõestab ka see et kui keegi võhik võõras minu autot näeb siis on esimene asi küsimus kus sa sellega sõitmas käid kas seal Jõgevestel - Helmes . Keegi ei tea tesitest üritustest mitte kui midagi. Ja mis selgus ühed noormehed kes siis käisid sel aastal Klaperil joomas said pisiku ja ostsid endale alustuseks juba auto mida tahetakse siis ka tõsisemaks ehitada ja käisid seda ka mulle näitamas ja nõu küsimas . Kes teab , äkki saab neist joodikustest uus kuum team meie väikeses offroaderite pundis.
Vaiko tuult tiibadesse ja jätka kindlasti seda üritust. Tegijatel juhtub alati midagi , on paremaid päevi ja halvemaid. Ainult , et proovige segadusi vältida. :D
me oleme raha nimel igasugu lollusteks valmis , isegi tööd tegema , vist !? aga haakekonksu ja klaasid võid ikkagi minu käest osta! tel. 566 939 70 .
SUZUKE Offroad Team 2009 4x4 vaba klassi 1. 2010 4x4 vaba klassi 2.
Kasutaja avatar
Sepp
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 116
Liitunud: P Veebr 13, 2011 6:16 pm
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Sepp »

. Meie olemegi esinejad , meie pärast nad kohale ilmuvad. Kui on rohkem publikut melu siis ühel toredal päeval on ehk ka meile võistlejatele võimalik alandada osalustasusid ja pakkuda muid hüvesid, muidugi seda ma hästi ei usu sest kes meist eestlastest rahast ära ütleb kui seda on võimalik saada. Lootus aga on. Täiesti kindlalt olen veendunud , et tänu publiku rohkusele näiteks Klaperjahil on ka osalus tasud seal odavamad kui mis tahes teisel Eesti võistlusel.

Esinejatega nii ei käituta :roll: Muidugi kui neid einejaid enam näha ei taheta (või on neist sügavalt savi) siis on korraldaja käitumine igati mõistetav.
Nüüd ka 4x4 auto
Peeter ehk Sepp
2010 IV , 2011 II ,2012 II ,2013 III
Kui saan abiks olla
Tel: 5165626
http://www.sepp.ee
Kasutaja avatar
runn
Rock Crawler
Postitusi: 622
Liitunud: R Aug 18, 2006 8:48 pm
Asukoht: Maakera
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas runn »

See Klaperjaht oli õppetlik ja sellest on tehtud järeldused. Kõik kes midagi teevad on selles süüdi. Ehk virisemine ei tee asju paremaks ise tuleb teha.
Olles olnud Klapperiga seotud sellest ajast kui ta oli Rõuges, viimased 2 aastat osalenud võistlejana (erinevatel põhjustel).
Tean mõlemat poolt.
11 võistlust millest viimsel (kõige suuremahulisemal) on probleemid ja kohe on korraldaja paha.
Klaperjahi algne formaat ei tule välja kui on vähe ringe(vähe aega).



Uputaja ütle spordiala mis ei ole seotud komertisga.
Kas sa tuleksid Kuusalust Klaperile 3h sõidule kui auhinnaks oleks vimpel ja soe käepigistus?
Ja mitu inimest Eestis oleks nõus ja viitsiks korraldada võistlust ilma sponsoriteta.
Mitu sponsorit toetaks võistlusi ehk offroadi, mis on enamasti sügaval metsas, kui ei ole väljundit rahvale (reklaam, tulu jne).
Labidas ja Leatherman = Vepski finis. WILD RIDE OÜ. Mongoolias käidud. Kord aastas peab kirikus ka käima...
Veel elus Visa Hing. Start 2004a nr. 174.
4x4 karikasarja 1. koht TR-1 2012. 4x4 karikasarja 2.koht TR-1 2013
Autoga saab Tallinnast Kambodzasse. Tel 5114973
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas uputaja »

Nautige siis komertsi ja 3h sõite.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
K.Kotkas
Tema Ise
Postitusi: 1624
Liitunud: K Veebr 19, 2003 1:48 am
Asukoht: Tel +372 5056023

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas K.Kotkas »

hulkur kirjutas:Olen lugenud, Klapperil kohal ei viibinud, oman selget seisukohta, hääletusest tagandati ilma minuga arutamata - seega minul ei ole antud küsimuses midagi kommenteerida.

Andres

Olen ka oma seisukoha kirjalikult väljendanud:
Kui võistluse TR3 võistlusklassi võistlejad on avaldanud soovi võistluse TR3 klassi tulemusi mitte arvestada siis alakomitee kohustus on seda soovi austada.

Muu jutt sama mis Meesakul.
Katsu inimene olla siis olen ka mina.
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Movistar »

Cooper kirjutas:Hea kommentaator "Muuvistaar" !

Ma tunnistan, et oli möödalaskmisi ja tean, mis tuleb teha teisiti ning teen seda. Aga seda ma ei tunnista, et tegemist oli "külavõistlusega" ning kõik oli halvasti ja tulemused on tühised. Ma arvan, et tulemused näitasid igal juhul, kes on rajal suutlik ning kellel jätkub kainet kaalutlust olukordades käituda. Ma samas loodan siiralt, et tegelasenime-"Muuvistaar" taha peituv seltskond teeb ise mõne korraliku ürituse ja saab hakkama hea meeskonna koostamisega mille eest ta ka vastutab.

Mis puudutab EAL 4X4 alaliidu tulemustesse, siis pidasin ma silmas seda, et kui on tekkinud olukord, kus esimene ring ei olnud täisring, aga on protokollis kirjas ringina, siis seda EAL 4X4 arvestuses juhendi järgi ei peaks olema, kui keegi arvab , et peaks, siis tuleb seda otsustada Alaliidus. Ja samas ärme lükkame nüüd kogu teemat ja vastutust tulemuste üle võistluste korraldaja peale. Alaliit saab võistluse registreerimise eest raha, kontrollib juhendi, registreerib ja jälgib võistluste korralduse käiku. Milleks meil muidu üldse Alaliitu tarvis on, kui selleks , et olla sidusorganisatsioon Võistluste, võistlejate ja off-road liikumise arengu vahel. Minu meelest oleks tulevikuks väga tervendav koostada ka korralik dokumentatsioon võistluste korraldaja ja Alaliidu vahelise vastutuse jakohustuste jaotuse üle. Selle jutuga ei lükka ma midagi Alaliidu kaela, aga me kõik oleme selle komplekti sees, ning kõigil on oma osa.
Meil kõigil on oma tegelik professioon ja offroad tegemised on hobi. On loomulik, et võistluste ametnikud, rajakohtunikud ja Alaliidu ametnikud teevad oma asju põhitöökõrvalt, aga teisiti pole see ka ju ettekujutatav. Me võiks kõik olla professionaalid aga selleks on vaja kas väga head tahtmist ja koostööd, või palju raha. Soovin ise , et oleksime rohkem koostööaltid ja panustaksime ühiselt heasse tulevikku.

Sinu väide, et "selline vastus oligi oodata" on arusaamatu, kuidas siis oleks pidanud Sinu arust toimuma, mõtle ka asjade üle mida Sa ise valesti tegid või oleks teisiti saanud teha.

Arvan, et siiski pikemas perspektiivis on mõistlikum olla konstruktiivsem ja koostööaltim, kui üelda, et Klaperjaht on vilets ja seda pole tarvis. Millist võistlust siis on tarvis ja kes selle teeb. Eesti off-road see oleme meie, jah just ka see osa kes siin ohtralt kritiseerib ja selline see televik ka tuleb, võimalik et virisev, kiunuv ja mitte rahulolev.

Lugupidamisega
Vaiko Püttsepp
"Muuvistaari " nime taha peituv seltskond on Sinu korraldatud võistlustel osalenud 4 korda.
3 aastat olen olnud igati rahul. See aasta ei saa aga mitte olla. Kuna sa nimetasin meid külajuttude ajajaks,siis külajutte aetakse külas ja ka võistlus korraldati külas.Külavõistlus ei ole mitte halvem kui linnavõistlus või maavõistlus.Lihtsalt teine haldusüksus on.
Loogiline oleks mõelda,et eelmise aasta vigu ei korrata ja eelmise aasta head asjad võetakse veelgi paremini uude aastasse kaasa.Ajavõtt oli eelmine aasta kõval tasemel (mylaps.com).
See aasta on tunne,et kohalik traktorist stopperiga mõõtis.Millest selline erinevus aasta lõikes ?
3 tunnine võistlus ei anna võistlejale suurt midagi.Samas meeldib meilegi see melu.Seepärast käiaksegi.
Arusaamatuks jääb mulle see,kuidas Sa saad süüdistada alaliitu selles,mis EAL juhendi järgi on võistluste korraldaja otsene kohustus .
Teen sulle veel kord copy võistluse korraldaja kohustustustest tulemuste esitamisel :
7. TULEMUSED
7.1. Võistluse tulemused vormistatakse kohtunike
poolt protokollina, see viseeritakse võistluse juhi
poolt ning kinnitatakse žürii liikmete allkirjadega
pärast protestiaja lõppu või protestide lahendamist.
Protokollides tuleb esitada tulemused kõigi
võistlema lubatud sportlaste kohta. Viseeritud
võistlustulemused on auhindamise aluseks. Tulemused
tuleb esitada võistlusele järgneval esmaspäeval
kella 12-ks EAL sekretariaati.
7.2. Tulemused tuleb EAL sekretariaati saata Exceli
vmt arvutustabelina. Tulemustes peab olema
kajastatud:
- andmed võistlejate kohta (sõitja/sõitjate nimed,
kodakondsus, võistlusauto mark ja mudel, võistlusklass,
- võistluse lõpptulemus ja koht
- kõikide osalenud sõitjate sõiduvoorude, lisakatsete
jmt tulemused
- läbitud distantside pikkuse (lisakatsete pikkused,
ringi pikkuse ja ringide arvu vms)
- määratud karistused koos nende põhjustega
- katkestanud sõitjad/meeskonnad koos katkestamise
põhjustega

Samas ei õigusta ma ka alaliitu nende tegemistes.Minuarust on nende tegemata töö ,et nad ei kontrollinud juhendi vastavust EAL reeglitele ja võistluse käigul silma peal ei hoitud.On teisigi puudujääke aga ei viitsi lihtsalt neid uuesti trükkida.Loodetavasti teevad nad seda järgnevatel võistlustel.Eelkõige pean silmas juhendit.
Veel tahaks teada,et mis ma ISE valesti tegin,ning kuidas ma sellega segasin teie võistluse korraldamist ,ajavõttu ja tulemuste korrektset esitamist ?

Lisan sulle veel ühe lause mida sa oled tegelikult oma meilist juba varem (21.09) lugenud.Parandan seda ka veidi:
Me usuksime sinu juttu, kui sa siiralt tõstaks pea püsti ja ütleks, et poisid see aasta läks natuke viltu.
Tegime vigu, mida ei anna tagant järgi parandada ja ütleksid kõigile, et need tulemused on valed.
Tegelikult on neis tulemustes pool tõde olemas ja sa tead kus viga on. Kõigile TR 2 -dele on ring ja Tr3 -dele ring või 2 juurde lisatud aga keegi pole piisavalt mees, et seda tunnistada. Sest vastasel juhul ei saaks paljud karikasarjas punkte ja seda seepärast, et korraldaja pingutas konkreetselt üle ja siis näitaks kõik juba korraldaja peale näpuga.


Klaperjaht on sinu teater,meie oleme sinu näitlejad.Ilma näitlejata pole ka publikut.Kas poleks mõistlik suhtuda oma esinejatesse vähe lugupidavamalt?Kes tuleb teatrisse,kui lava on tühi.
Kui sa aga väidad avalikult,et kõiges on süüdi alaliit,siis ootame nende seisukoha ära.
Siiamaani olete palli veeretanud üksteise väravasse.
Minu ja mitme teise TR3 võistleja seisukoht on aga selline,et kui me tunneme ja oleme veendunud,et meile tehti liiga ja me arvame,et sõit ei peaks minema EAL4x4 kv aastaarvestusse,siis nii see ka peaks olema.

Lugupidamisega
Hardo Mere
üks TR3 sõitjatest
HM Racing Team
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

K.Kotkas kirjutas:
hulkur kirjutas:Olen lugenud, Klapperil kohal ei viibinud, oman selget seisukohta, hääletusest tagandati ilma minuga arutamata - seega minul ei ole antud küsimuses midagi kommenteerida.

Andres

Olen ka oma seisukoha kirjalikult väljendanud:
Kui võistluse TR3 võistlusklassi võistlejad on avaldanud soovi võistluse TR3 klassi tulemusi mitte arvestada siis miks alakomitee kohustus on seda soovi austada.

Muu jutt sama mis Meesakul.
Kas sain õieti aru, et miks alakomitee kohustus on seda soovi austada.
Cooper
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: E Jaan 14, 2008 9:46 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Cooper »

Selgituseks veel Klaperjahi tulemustest.

Kõrvaltvaatajatele võib selliste kommentaaride lugedes tõesti jääda mulje nagu oleks keegi ajamõõdu ringitabeli Exxel´is ise kokku tuuninud !? ... Midagi sellist ju pole olemas, on ainult mittetäielik ring, mis stardipaugu järel käivitati ja luubi all ringiks loeti. Keegi pole neid ringe sinna lisanud, kõik ringid on loetud transponderiga.
Ajamõõtmist korraldas edurovõistluste "meistrikate" korralduskogemustega meeskond. Nad oleksid võinud olla professionaalsemad, kuid tegid siiski oma töö ära. Nende süsteem oli Ameerika päritolu ning programmist ei saanud teha korralikku digitaalset formaadi konventeerimist üldkasutatavatesse programmidesse, seepärast ei ilmunud lõpuprotokollid nii lihtsalt nagu möödunud aastatel.
Ma tunnistan et oli möödalaskmisi, kuid mingil juhul ei süüdista ma selles Alaliitu ja samuti ei saa öelda et tulemused on valed.
Ma ei ole nõus , kui mulle öeldakse, et ma ei pea lugu inimestest, kes tulevad võistlema või seda võistlust pealtvaatajana nautima. Ma ei teeks seda võistlust kui mul ei oleks tohutut soovi pakkuda kõikidele head ja huvitavat võistlusnädalalõppu, pidamata samas lugu inimestest kellel on sama hobi kui minul. Kui keegi ütleb , et Klaperjaht on kommerts, siis soovitaksin tal proovida selline üritus positiivse saldoga ellu viia. Enamjaolt jääd heal juhul lõpuks kuludega plussi, saamata kasu sellest , et oled teinud mitu kuud tööd ja võistlusnädalavahetusel, jaganud laiali kingituste ja auhindadena üle 25 000 EURO. Kas te tõesti mõtletegi siiralt et selle kõige kõrvalt topin endale veel mitukümmend tuhat taskusse ...? Kommertsüritusel oleks osavõtutasud nagu teistel võistlustel, särgid oleksid ühe pildiga ja kehva kvaliteediga ning mingit meelelahutust ´bändi näol poleks vaja teha, sest see on teada, et nagunii on õhtusel kontserdil maksimaalselt 300 inimest. See kõik on tehtud nii nagu ta on tehtud selleks, et populariseerida ja jumestada seda ala, et meil oleksid toetajad ja et kõik tunneksid seal ennast hästi.
Kui ma sooviksin raha teenida, siis tegeleksin sellega valdkonnas milles oman haridust ja kogemusi igapäevatöös, mitte ei tegeleks võistluse korraldamisega.

Lugupidamisega
Vaiko
nakatunud 80-ndatel, krooniline alates 1998 "Saku Safari"; piloot parimas eas, tiim "Tegijad"
Kasutaja avatar
Movistar
Teel kaaluta olekusse
Postitusi: 4423
Liitunud: L Dets 30, 2006 2:05 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Movistar »

Asi ei puuduta ainult seda juurdelisatud ringi.Igasugune hämamine tulemuste ümber on keerelnud juba üle kuu.Mitu korda on Alvar sulle helistanud ja nõudnud tulemuste õigeks muutmist? Kelle kaela oled sa kõik siis ajanud ?
Nimed on valed,numbrid ei kattu nimedega,võistlusnumber ei kattu autoga jne.
Kuidas saab siis mul olemas olla 3 erinevat versiooni tulemustest,kus igaühes on erinevad andmed ?
Eal alaliidu lehel peaksid olema väljas need kõige viimased ja õiged.Seal aga valitseb korralik kaos.
Ja rääkides,et asi pole puhas kommerts........:D
HM Racing Team
Cooper
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: E Jaan 14, 2008 9:46 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Cooper »

Tulemuste väljapanemise ja ajamõõtmise protokolli vahel on ainult üks isik: Martin Kungla. Mitte keegi teine pole nende väljundvormidega tegelenud. Selle pooliku ringi osas olen Martinile andnud 4 korda ülesande asjad ära parandada. Mitte kellegil teisel pole olnud ei õigusi ega võimalust andmeid muuta, kui te arvate , et keegi oma suva järgi seal midagi juurde on pannud või ära võtnud. Martin oli see ametnik kes pidi vastutama kogu selle protsessi eest ja loodan et ta teeb seda lõpuni. Kui Teil on vaja selgitusi, siis mina tõesti ei tea täpselt, kuidas on need tema apsakad sündinud, kuid arvestades, et algformaadid on kõik olemad, siis tema saab neid selgitusi jagada. Martini nr. on 53910615.
Meil on vist mõiste, kommerts, lahtiseletamisel erinev arvamus, võib olla seletaks siis selle mõiste lahti ....

Lugupidamisega
Vaiko Püttsep
nakatunud 80-ndatel, krooniline alates 1998 "Saku Safari"; piloot parimas eas, tiim "Tegijad"
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas boob »

Nii, Martin, nüüd pandi Sind tanki... Räägi, kuidas sellised tulemused on saadud ja kuidas on võimalik ühes ajaarvestuses erinevad ajad saada ja mille järgi siis need tulemused lõpuks saadud on? :D

Need on siis ühed tulemused:
http://static2.album.ee/files/1032/43/l ... 7_ezBk.jpg

Ja siin on teised tulemused:
http://eal.4x4.ee/images/stories/dokume ... ulemus.pdf

Ära pahaks pane, mul on täitsa kama. Lihtsalt huvitav oleks teada nii minul kui ka paljudel teistel.

Marko. Endine Vaba.
Ei võistle enam sellel alal.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Natuke teemast välja aga... Kas Klapperile ei mahuks ära kaks täiesti sõltumatut ringi, mis ei ristu, ei lõiku jne. Siis saaks anda starte vaheldumisi kummagil ringil ja see annaks ajapuhvri, et koristada laipasid, sättida süsteme jne. Muidugist see eeldab mõningaid lisakulusid ilmselt. Aga võimaldaks stardiaegadest kinni pidada jälle...... Ärge nüüd kurjaks saage. See lihtsalt mõte, mis äkki pole põhjalikult läbi mõeldud..
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
eero I
elektrikapp "KOSTIVERE 3"
Postitusi: 442
Liitunud: R Juun 13, 2008 10:52 am

Re: EAL 4x4 alaliidu tegemised(musta pesu pesemine)

Postitus Postitas eero I »

Lisaks siis kolmas komplekt aegasid kah.
http://www.klaperjaht.eu/klaperjaht2011/
Mida Arto mingi hetk luges ka ametlikeks tulemusteks.
Vaiko, teades sind ja Martinit ei usu ma, et te olete need tulemused kokku tuuninud. Aga mingi hetk oli ka minul selline mulje, et ka teie ei tea, kes ja kui palju on sõitnud, ja siis need külajutud voolu kadumisest meie sõidul jne. Kuna ma ise ei tea, palju ma sõitsin ja mis ajaga siis ma peangi tuginema ainult sellele, mida väidate. Heakene küll, teades teid, loodan, et kõik oli nii nagu väidate. Aga kõik kes sõitsid, ilmselt ei tea teid, nii nagu meie sest tegemist ei olnud ju kohaliku tähtsusega sõiduga.
Seejuures jääb arusaamatuks alaliidu käitumine. Kas alaliit ei oleks pidanud lähtuma sellest, et on olemas juhend milles kõigele lisaks on öeldud millal, kuidas ja mis moodi tuleb avaldada ja millistel alustel tohib muuta tulemusi, mitte lähtuma sellest, et me ju teame teineteist. Nagu öeldud, ei olnud tegemist võistlustega mis olid kohaliku tähtsusega.
Vastates Kristjanile. Et, siis, miks alakomitee kohustus on seda soovi austada.
Ei olegi kohustus kedagi ega kellegi soove austada, vaid võiks olla kohustus jälgida, et EAL-i egiidi all läbiviidavad sõidud oleks läbiviidud vastavalt juhenditele. Milleks muidu EAL-i ja alaliitu, teeme ise, ja iga mees oma reeglite järgi ja ümber oma hoovi mõne sõidu.
Kui lisada siia juurde foorumis ja avalduses mainitud punktid, millest paljud üksikuna nt. see, et ühed pidid eelsõidus sõitma tagurpidi, teised mitte, või punkti 7. "TULEMUSED" mitte täitmist, oleks pidanud viima sõidu mittearvestamiseni KV arvestuses.
Alaliit võiks mõelda ka sellele, et kui korraldaja ei pane kokku žüriid või mingil põhjusel ei määra sellesse alaliidu esindajat siis alaliit ei tea toimuvast midagi ja iga mees korraldab sõidu oma paremat äranägemist mööda. Seejuures nt. tõlgendada reegleid nii, et esimeseks tuleb ta hää sõber. Õnneks pole meil nii juhtunud aga piiritagant on näiteid tuua küll.
Vaiko, isiklikult ei ole üritanud sind või sinu tegemisi maha teha, vaid juhtida tähelepanu sellele
mis on läinud nihu ja nii nihu, et sekkuma oleks pidanud allaliit mitte sõitjad TR3-st.
Nagu ennegi olen öelnud, oli tore üritus ja meeldiv nädalavahetus.
Takkajärgi meenutab tekkinud olukord oina nügimist, mida kõvemini lükkad seda kõvemini tuleb tagas ja lõpuks saad sarvedega. Pole ainult suutnud välja mõelda kes on oinas.

Eero
Suletud

Mine “Võistlused/Competitions”