4x4 turism e. sitt ventikas

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas andrusr »

Teema algus:
http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=3&t=70269
LauriJ kirjutas:Mis seal vahet on? Sa tuled seiklema ehk valid ise kui raskeks asja tahad ajada. Kui soovid oma saavutuse eest punkte saada, siis pead võistlusklassi tulema. Inimesed saage juba ükskord aru - TURIST=SEIKLUS. Tegu POLE VÕISTLUSEGA! Selle mõte on, et saad legaalselt metsas oma masinaga hullata ja võimeid proovida. Keegi ei keela bemmiga tulla - ole siis mees ja näita, et oled autoga punkti jõudes kiirem kui bemmimees jala.

Tule kohale ning muda ning korralik rada on garanteeritud. Võtad rahulikult ning mõistlikult ning saad sama autoga veel koju tagasi ka sõita! :wink:
Lauri, käi palun ükskord Lätis TUR sõidul...siis saad aru, mis on fun. Erinevate raskustega punktid, jala saad vähem kui autoga ja lõpus väike meenelaud.
Vaata TUR-i osavõtjate arvu ja tee järeldus. Osavõtumaks ei ole ju väga kopikas. Sa ei sunni neid mingil moel TR-1 või midaiganes sportklassi.
Saarekollil oli sedasi et suva millega metsas oled, punkte saad ikka 1. Vahet pole, kas maasturi, jalgratta või niisama seljakott seljas. Minuarust on need maratonid teised üritused ja teistes kohtades. Ma eeldan, et Kargaja Kuningas on offroad üritus:)
Tervitustega
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas LauriJ »

andrusr kirjutas: Lauri, käi palun ükskord Lätis TUR sõidul...siis saad aru, mis on fun. Erinevate raskustega punktid, jala saad vähem kui autoga ja lõpus väike meenelaud.
Vaata TUR-i osavõtjate arvu ja tee järeldus. Osavõtumaks ei ole ju väga kopikas. Sa ei sunni neid mingil moel TR-1 või midaiganes sportklassi.
Saarekollil oli sedasi et suva millega metsas oled, punkte saad ikka 1. Vahet pole, kas maasturi, jalgratta või niisama seljakott seljas. Minuarust on need maratonid teised üritused ja teistes kohtades. Ma eeldan, et Kargaja Kuningas on offroad üritus:)
Tervitustega
Lätis üldse toimuvad veel orienteerumis võistlused? Ma olen aru saanud, et seal ainult ringrada ongi jäänud. Vb olen valesti aru saanud.
Vb mu jutt tundub veidi ülbe vms aga üritan võimalikult neutraalselt ära rääkida. Mis vahe seal on, kuidas see punkti arvestus käib? Mis selle eesmärk on? Siis läheb asi jälle võistluseks ju ja turist pole võistlusklass.

Miks ma olen vastu sellele, et turistis mingit paremusjärjestust selgitatakse? Sellepärast, et olen paari turistisõidu korraldamisega tegelenud ja päris mitmel ka ise osalenud. Kui läheb võistluseks, siis on kõigil silmad ruutus. Kaasvõistlejatest on suva, looduse hoidmisest ei hakka rääkimagi. Ühesõnaga kultuur kui selline puudub (ma ei näita kellegile näpuga hetkel). Näiteid pole vaja kaugelt otsida. Selle aasta Klapperi seiklus: Mõni cheromees olevad ikka päris mitme autoga külgepidi koos olnud (hakkas tulemust tegema). Teised võistlejad olid päris pahased selle pärast. Aga kuidas sa pärast karistad sellist turisti? Tema ütleb, et metsas ikka juhtub. Samamoodi loodusega. Aarne ja Liina kurtsid pärast, et ühel kinnistul, mida Tartu offroaderid väga tihti väljasõitudel kasutavad, on ca 20-25cm jämedune puu maha raiutud. Sellest piisab, et maaomanikul kops üle maksa viskaks ja enam rajale ei lubaks. Oleks loodushoiu deposiit, siis ehk saaks omanikule hüvitada kuidagi.
Eelmise aasta Kargajast ei hakka rääkimagi. Teeme raja, lubame turistid ka peale, et sõitke siis omal isu täis. Aga selleasemel, et autoga võistlusrajal sõita, hakatakse uut rada metsa alla tegma!?!? Jällegi, kuidas ma siis karistan neid? Küsin pärast raha juurde? Naerdakse välja ju ja saadetakse perse. Neil pole trackeri kohustust ka pealegi, et pärast kellegile näpuga näidata. Varasematel seikluse üritustel oleme teinud mingile kinnistule sisenemise ja väljumise punktid. Mõni otsustas ikka läbi naabri viljapõllu sõita. Kui küsisin, et miks sa siit sõitsid, siis vaadatakse lolli näoga otsa ja öeldakse, et aga siit oli lihtsam.

Ühesõnaga korraldaja peab olema see hea, kes teeb turistidele võistluse aga turistid midagi vastu ei anna. Üritame niimoodi seda võistluskihku maha suruda ja turiste kainelt mõtlema panema. Korraldaja pole selle vastu, et tullakse sõitma, rada on ju tehtud. Turistil pole autole nõudeid, pole trackeri kasutamise kohustust, pole loodushoiu deposiiti, pole litsentsi. Ühesõnaga mitte midagi.

Meenelauda ka ei tule. Hoiame kulusi kokku. Kõigil on nagunii diplomist savi.

Kui veel on küsimusi, siis üritan vastata.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas taxopets »

Täiesti saan Lauri jutust aru aga.....
A.Paar lolli pärast kollektiivne karistus?
B. Vastu annan ma ju 100€. Pole just kommiraha(vähemalt mulle). Deposiiti olen nõus ka lisaks maksma.
C. Bemmi geopeituseks saab odavamalt kui maasturi ja seiklusministeeriumi ühe ürituse hind on 20€ :? Ok korralduskulud ka kordades väiksemad
Aga tegelikult on ebaõiglane seda teemat nüüd selle ühe ürituse raames saagida. Moded võivad mu jutu paluda kustutada või tõsta seda kuhugi kus seda kogu kalendri raames arutada. Vähemalt on ette äraöeldud, et kõik viisid punkte võtta on võrdsed. Mitte nagu mõni kevadine kes alguses lubab erisusi ja siis kokkuvõtet teha ei viitsi.
Peace ja kohale tulen ikka.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas uputaja »

Vat siit see suhtumine tuleb: Ma ju maksan 100 euri. Siis jääb mulje nigut selle kopika eest võib mecas teha mida tahad. Tra seuke arusaam mõnede poolt rikubki selle korraldustahte ära.


Olen seda nii mõnedki korrad ise teinud ja vedanud ning nüüd võin päris kindlasti öelda, et turistile rada teha ja neid mööda metsa karjatada, on täiesti mõttetu agoonia. Selle 100 euri per tiim võib omale sisse soolata.


A.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
lible
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 171
Liitunud: E Veebr 28, 2011 8:13 pm
Asukoht: Saku

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas lible »

Tore, kui leidub inimesi, kes annavad võimaluse sõita ka nendele, kes võistlemisest ei hooli.
Rada ei muutu sellest ei kergemaks ega raskemaks, mitu punkti sul päeva lõpuks kuskil paberil kirjas on.
Pealegi pole selle turisti suure punkti hunnikuga midagi peale hakata.(ei saa nendega interneti poes maksta)
Ehk aitab ühe punni andmine igas punktis vältida tõesti olukorda, kus võistlejatega ühises punktis turist bemmiga risti jalus on.
Ja mille eest need auhinnad turistile, kui võistlust ei toimu?
Võtkem rahulikult seltsimehed turistid, nautige päeva metsas ja ronige igasse mülkasse, kuhu ainult tahtmist on.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas LauriJ »

Ega enne neist probleemidest keegi aru ei saa, kui pole ise midagi korraldanud. Uputaja räägib veel väga viisakalt asjast.
Lisaks ei lõppe kogu pull ürituse lõpuga. Kui mõni turist otsustab omal algatusel võistlustrassile pärast minna, siis kellega võetakse ühendust ja kelle pihta täpuga näidatakse?

Hea näide on Kukepea radadel toimuv. Metsafirmal, kes ka Kargajaks kinnistuid lubab kasutada on kinnistu kohe Mõedakal, raudtee ääres, kus toimub ka Kukepea võistlus. Praegu käib seal raie tal ning iga nädalavahetus on mingid ässad langil paarutamas. Aga ei sõideta harvesteri jäljes kuna see on neile liiga raske. Otsitakse metsast ning noorendikest kergemat läbipääsu. Selleks siis sõidetakse valimatult üle noorte istikute. Need puud, mis juba suuremad rammitakse maha ning suuremad, mida maha sõita ei suudeta, raiutakse kirvega suht toorelt maha. Arvatakse, et kui korra on neid sinna lubatud, siis võib elu lõpuni kohta kündmas käia. Ja siis mine järgmine aasta luba küsima võistluse korraldamiseks.
jaanusy
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 165
Liitunud: P Aug 28, 2011 5:28 pm

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas jaanusy »

Käisime nädalavahetusel abis Klapperi punkte kokku korjamas. Kallid turistid, METS EI OLE OMA PRÜGI MAHA VISKAMISEKS, see mis teist sinna järgi jääb ei kuulu metsa, krt kas on raske autosse mingi kotikene tekitada kuhu oma prügi panna !!!!!
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas helar »

Tavaliselt need sittajad foorumit ei loe. Oleme metsas selliseid kätte saanud ja küsinud miks nii - vastus on suu munni täis lihtsalt.
Kinderstube.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas Landy »

Kallid korraldajd. Esiteks maani kummrdus turisti kalssi elus hoidmise eest!

Olles 21 aastast 4x4 masinaga ringi vuranud, olnud nii võistleja, korraldaja, kohtunik, kui ka turist, siis saan kõigi nende osapoolte rõõmudest ja muredest aru.

Turiste on laias laastus kahesuguseid-
1. Siin viidatud "mõtlematud kodanikud" kes kui noored vasikad esmaordslet heinamaale sattudes käituda ei oska.
2. "Vanad kalad" - kogenud profituristid , endised võistlejad ja vanakooli offroaderid, kes teavad metesas käimise kirjutatud ja kirjutamata seadusi.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas taxopets »

uputaja kirjutas:Vat siit see suhtumine tuleb: Ma ju maksan 100 euri. Siis jääb mulje nigut selle kopika eest võib mecas teha mida tahad. Tra seuke arusaam mõnede poolt rikubki selle korraldustahte ära.


Olen seda nii mõnedki korrad ise teinud ja vedanud ning nüüd võin päris kindlasti öelda, et turistile rada teha ja neid mööda metsa karjatada, on täiesti mõttetu agoonia. Selle 100 euri per tiim võib omale sisse soolata.


A.
Nüüd ka TRA ka minu poolt. Kust sa minu jutust välja loed eeldust nagu annaks 100€ mulle õiguse jamasid kokku keerata??? Olen kahel sinu sõidulgi käinud ja pole sul mulle vähemalt näkku küll midagi öelda olnud.
Ja Landy kummardusega korraldajate ees ühinen minagi. See aga ei tähenda seda, et ma viisakalt ettepanekuid teha ei või.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas LauriJ »

taxopets kirjutas:
uputaja kirjutas:Vat siit see suhtumine tuleb: Ma ju maksan 100 euri. Siis jääb mulje nigut selle kopika eest võib mecas teha mida tahad. Tra seuke arusaam mõnede poolt rikubki selle korraldustahte ära.
Olen seda nii mõnedki korrad ise teinud ja vedanud ning nüüd võin päris kindlasti öelda, et turistile rada teha ja neid mööda metsa karjatada, on täiesti mõttetu agoonia. Selle 100 euri per tiim võib omale sisse soolata.
A.
Nüüd ka TRA ka minu poolt. Kust sa minu jutust välja loed eeldust nagu annaks 100€ mulle õiguse jamasid kokku keerata??? Olen kahel sinu sõidulgi käinud ja pole sul mulle vähemalt näkku küll midagi öelda olnud.
Ja Landy kummardusega korraldajate ees ühinen minagi. See aga ei tähenda seda, et ma viisakalt ettepanekuid teha ei või.
Ma arvan, et Uputaja ei pidanud Sind silmas vaid nö tüüpilist "esimest offroadi vasikat" kes arvab täpselt seda, et 100€ eest on tal selle ürituse raames kõik lubatud.
Panen Aarne kommentaari Klapperi turisti järelkaja teemast ka siia:
mud monster kirjutas:P.S. Selle aastase turistide seikluse juures tegi kurvaks see, et punktide kokku korjamisel nägime hulga rikkumisi!!!
Päris paljudes kohtades oli vintsitud ILMA PUUKAITSEVÖÖTA, NOORENDIKEL SUURE KAAREGA KORDUVALT RINGI PÖÖRATUD JA ISEGI ÜKS ARVESTATAVA SUURUSEGA PUU OLI MAHA VÕETUD, et autoga lihtsamini läbi pääseks (noorendikule sõitjad on tegelikult NaviCup´i trackilt näha, aga sel korral ei karista).
Meie jaoks tähendab see seda, et edaspidi me ei pruugi saada vastutulelike maaomanikega kokkuleppeid sellist üritust või siis väiksemaid väljasõite nende maadel korraldada. Oli ka üks meeskond, kelle kohta tuli väga palju kaebusi rajalt ja hiljem vestluste käigus. Rajal teiste autode rammimine ja mitte arvestamine pole mitte üheski sõidus tolereeritav!
1st jobukakust piisab, et kõigi turistide maine ära sitata.

Täna käisin jälle metsas rada tegemas. Kellegile jubedalt meeldib tühje õllepurke tagurpidi okste otsa ajada :floff
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas uputaja »

Ma ise lõpetaks ära selle turistide huumori. Terve see Kuusalu/Aegviidu rajoon on neid "avastajaid/harjutajaid" täis, kes viljelevad samuti prügi ja puukaitsevöö teemat.

Aga jah, Looril on õigs, 96 prosenti sellest selskonnast võib täitsavabalt 100euri eest rahumeeli sitta keerata.

PS: Aarne võiks neid teadaolevad rikkujad avalikult siia häbiposti tõmmata.
Annaks mingi aastase turistikeelu sellele autole/meeskonnale. Pange oma serokiile sumpsi garaages ja teineteisele kah.


A.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas taxopets »

Selles Uputajaga täiesti nõus. Miks ei karistata kui teod on ilmselt põhjustatud pohhuismist ja korduvad? Ja täiega võiks foorumis olla häbipost teatud "offroaderitele"
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
Siiri
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: R Nov 20, 2015 10:15 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas Siiri »

Tundub, et praegu on võimalus karistada (kasvõi siis avalikult nime häbiposti riputamise näol), sest rikkumine on tõendatav, aga vist ikka vaadatakse mööda
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kargaja Kuningas 2017 Seiklus

Postitus Postitas Landy »

taxopets kirjutas:Selles Uputajaga täiesti nõus. Miks ei karistata kui teod on ilmselt põhjustatud pohhuismist ja korduvad? Ja täiega võiks foorumis olla häbipost teatud "offroaderitele"
Kui õpetamine ja juhendamine (mida iga kell eelistaks) ei aita, tuleb kutsika nina põrandale tehtdu pissi loiku toppida. Ehk tuleb mõistus pähe. :floff
Oleks ääreteult kahju, kui mõne sellise tainapea pärast seihuke vahva off-road ajaviide ära lõpetataks. :evil:
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”