4x4 turism e. sitt ventikas

Koht, kus saab arutada 4x4 teemadel, leppida kokku aegu, sõitude kohti ja muidu informatiivne koht / Information about different 4x4 events, safaries and adventures in Estonia and abroad.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas holari »

Tere.

Oleme käinud turi sõitmas korduvalt, kuna kohustuslik oli kasutada NavinCupi, on rikkujad teada, avalik häbipost oleks alustuseks hea, teine asi, lisa deposiit oleks samuti variant, usun, et toimiks.
Korraldajad ühest küljest kiruvad, teisalt, aga ikkagi korraldavad. See on väga hea.
Samuti olen kuulnud eelnevalt võistlus klassides sõitnutelt TR1 nt, et tur on odavam ja kogu jama lihtsam. Auto ka ju vaba, pane, kui suur ratas iganes alla mahub.
Lisaks, kui on punktid ja minginegi arvestus, tekib ka võistlus, vähemalt sügaval sisimas.
Mina ei ole korraldanud ühtegi võistlust, oskan ainult ette kujutada, kui keeruline see on. Minu ettepanek... Tehke deposiit, NavinCupi kasutamine trackerina kohustuslikuks ja varsti kord majas. Sõidavad need, kes seda hinnata oskavad. Ärge mõne idioodi pärast üldistage, et see on täiesti jama.

Pikk jutt, loll jutt ja jääme ikka sõpradeks, eks

Parimat
H.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas taxopets »

Tänan Holari. Ka mina oleks selle teema nii kokkuvõtnud.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
Rene
Fitting 38"
Postitusi: 223
Liitunud: N Jaan 18, 2007 5:16 pm
Asukoht: Keila, Tallinn

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas Rene »

Enne metsa minemist peab läbi lugema 10 käsku http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=22&t=32018
Kellega koos metsas käin, nendel käsin neid samuti täita, ei ole varianti, ( panen köie ümber puu ja vintsin, see ju pehme).
Jeep XJ 2.5TD (OM602 edition)
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas holari »

No, eks lõhutud puud ja vöö kasutamata jätmist on raske ka trackeriga tõestada , kui seal paljud käinud, aga karistamisega ja reaalse karistusega on tulevikus olukord palju parem.

Tuleb teha näidispoomine

H.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas tyyp07 »

Kas see TR0 teema ennast juba ammendanud ei ole? Kui hakatakse turistis jälle nõudma järjestust, auhinnalauda ja nõustutakse deposiidiga siis mis krdi vahe on võistlusklassidega?
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas holari »

Deposiit on pigem ju positiivne, ehk pisut säästab loodust. Ma arvan, et see nn.vastutustasu ei ole ülekohtune ja seda ei tuleks karta...no, kui oled ajudega, saad oma raha tagasi, kui loll, siis maksad. Lollidelt tulebki raha ära võtta.

Ma ei lugenud siit välja, et keegi auhinda lootis, pigem soovitakse korraldajate poolt, et asi oleks korras ja kõik oleks metsas mõistlikud, sõitjad otsidvad lihtsaid võimalusi,et siis, nimetame, kuidas soovime, "seigelda". Lisaks, minu arust selline punkti tabel, nagu viimase üritusel avaldati, on igati OK. Järjestust ju pole, karikat ei jagatud ning pärast oli, mida meenutada. See on hea ka korraldajatele, sest võistlust polnud.

Mis puutub võistlusklassi ja eelkõneleja TR0 vihjesse, ma arvan, et kõik saame aru et võistluse reeglid on karmid, pidasin silmas tehnilisi tingimusi, lisaks võistleja litsents.
Ma pole siiani aru saanud, miks suured tegijad ning seda väga üritajad, seda TUR i nii halvustavad? Kas me ei suuda olla tolerantsed, see ei sega ju kedagi. Keda kotib, mis teistele on võimaluste kohane ja huvi pakkuv?? Seni, kuni on nõudlus ja sorry, aga peale viimast korda tundub, et on ning lisaks mitmed võistlus klassidest TUR i tulnud, siis tundub, et huvi on kasvanud selle täiesti nõmeda asja vastu. Lisaks korraldajatele, mis sest,et tegemist pole võistlusega, pole ju väga raske autoga ja autota punktide tulemusi eristada, las me kodus tekiall vähemalt oleme parimad turistid. Ja uskuge, teie seiklusest räägitakse pikalt.
Ma ei hakkak kordama, kuidas jobudest lahti saada.

Head ööd

H.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas LauriJ »

Ma ise olin ka veel 4 aastat tagasi roheline turist. Seega päris meelest pole läinud asi. Mõned praegusedki võistlejad käivad turistisõitu sõitmas ning keegi neid ei halvusta. Ma oli ka varem selle poolt, et TUR võiks võtta TR1 punkte ja pigem soovisin rajut hardcore offroadi seal näha. Silmad hakkasid avanema ühel võistlusel. Ütleme nii, et oli päris raju sõit, palju osalejaid, vähe lõpetajaid. Lõpus autasustamisel oli olukord selline, kus iga TUR klassi tiim kutsuti nimepidi välja, anti diplomid, meened ning plaksutati. Aga nt TR3 klassi sõitjatele visati korra käsi pihku (ma ise sõitsin VABA klassis siis veel) ja oligi kõik, sama oli teiste võistlusklassidega. TUR poodium (vanad TR3 autod enamjaolt) olid nagu kangelased, külvati auhindadega üle jne. TR3 rada oli sellel kõnealusel võistlusel eriti raske aga nende lõpetajaid ei mainitud kordagi. Hakkasin mõtlema, et kelle jaoks seda üritust korraldatakse lõpuks? Siis võiks juba kõik TR3 minna turisti ja seal siis kuulsust koguda. Aga õnneks seal tehakse teistel eesmärkidel asja ning käib omavahel võistlemine võrdsetel tingimustel. Selles pole aga turistid ise süüdi aga neist oli ka kahju. Mis sa lähed suure rahvamajaga "võistlema" kui portaali ja traktorirattaga kollid samas klassis on?
Sellest hetkest alates muutsin oma silmavaadet turistiklassi suhtes ning sain aru mida Arto&Co oma suvesõidu turistiga üritasid. Ma päris samal meelel pole, et see klass peaks olema täitsa kruusaralli kuna enamus autosi stardirivis on ikka päris korraliku offroad suunitlusega. Aga igasuguse tulemuse peale kihutamise selles klassis laidan täiega maha.

Järgnevad episoodid on juba olnud seoses turistiklassi tulemuste nõudmisega. Võistlust ennast ma ei mäleta. Korraldajatel oli raskusi võistlusklasside tulemuste välja selgitamisega ning lõplikud tulemused ning autasustamised lükkusid tundide kaupa edasi. Kõik olid suht närvis. Ja siis tulid mingid seiklusseltskonnad kõva häälega oma tulemusi nõudma. Et korraldaja oli lubanud selleks ja selleks kellaajaks tulemused...tõsteti ikka korralikult häält ja poldud asjade sellise käiguga rahul. Eino :floff .
Hiljem olen seda veel täheldanud. Kui olin 2a tagasi Klapperi turisti korraldustiimis. Piltide vaatamisega läks kõvasti aega kuna neid oli palju. Lisaks oli joonorienteerumine ka. Pilte vaadati läbi pm öö otsa. Ning need ei saanud järgmiseks päevaks valmis. Siis samamoodi oli mõni turistiseltskond kuri korraldajate peale.

Ja nii arvamus sellest üritusest pm muutuski.
tyyp07
I live off from the mud
Postitusi: 1740
Liitunud: P Okt 26, 2008 8:09 pm
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas tyyp07 »

holari kirjutas: lisaks võistleja litsents.


H.
Kas 25 euri on tõesti nii suur summa?
Olen ka ise piisavalt turisti sõitnud ja tean küll kuidas ja mismoodi seal on aga kui juba tahetakse tulemusele sõita siis ei ole ju raske ka seda näiteks VABAs teha. Ei ole need tehnilised tingimused ka nüüd midagi üle mõistuse.
Väljaminekud kasvavad, et järele jõuda sissetulekutele....
http://www.rgb.ee
53449661 Kert
Team Linnamehed
Kasutaja avatar
holari
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: E Nov 26, 2012 10:32 am
Asukoht: Pärnu

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas holari »

Ei, seda mitte. Ma olen sõitnud päris võistlust, mitte küll antud foorumisse sobivat offroadi, aga päris sarnast. Olen enam-vähem kursis toimuvaga.

Ma mõistan Laurit....aga mulle tundub,et viimased korrad on seis olnud palju parem. Inimesed ehk on aru saanud, mis seis selle TURga on ja mis moodi asjad käivad.

Head.
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas andrusr »

Lootsin inteligentsete inimistega siin arutada...aga peale TRA ja cherode sumpsipanekust siit ei tule. Mul on, aga ei pane. Mast maas...Karake edasi...ega elu seisma ei jää. Tuleb uusi ja huvitamaid sõite. Asjas sees alates 2002.
Teeks uue teema...TR3 MAAILMAPARIMADHELIKOPTERITIIVIKUD...suurus on ju oluline. No peace
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas Landy »

LauriJ kirjutas: Järgnevad episoodid on juba olnud seoses turistiklassi tulemuste nõudmisega. Võistlust ennast ma ei mäleta. Korraldajatel oli raskusi võistlusklasside tulemuste välja selgitamisega ning lõplikud tulemused ning autasustamised lükkusid tundide kaupa edasi. Kõik olid suht närvis. Ja siis tulid mingid seiklusseltskonnad kõva häälega oma tulemusi nõudma. Et korraldaja oli lubanud selleks ja selleks kellaajaks tulemused...tõsteti ikka korralikult häält ja poldud asjade sellise käiguga rahul. Eino :floff .
See oli viimane ASMV 2015. aastal. Oli ise ka staabi bussis abis kontrollpiltide läbi vaatamas. Minu silme eest käsi lõpuks koos turistidega ca 3000 pilti läbi. ( Toona üli ju meeletu kogus turiste)
Peab samas nentima, et toona olid võrdselt nii võistlejad, kui turistid suutndu suure koguse väga kehva kavlieediga pilte
toota. Seega läksi palju aega, sest suur hulk pilte kahe kohtunikuga koos üle vaadata, et kas arvestada või mite. Olime toona pigem leebed, kui karmid. Turistide pildite vaatamise ja hindamise tegimegi suuresti peale autasustamist.

Need bussi ukse taga ja vahel närvistevad turlistid muudskui segasid ja ajasid lõpuks ikka sita keema küll.

P.S.
Kusjuurs olles võistlusel osaleja, turisti, kohtuniku ja korraldajana osalnud alates 2003. aasast, siis olen kõikidel kriitikutel ja räuskajatel soovitanud tulla kasvõi üks kord appi korraldama. Siis saate aru millist vett,vilet ja paskaning tõrva te kree vahele saate. Kahjuks on selle nõuande järgijaid on väha vähe. Need kes on osalenud on aga saanud hindamatu silamringi avardava kogemuse.

Peame arvestana,et selle 18 aasta jooksul, kui Eestis on erinevaid Off-road (suunitlusega) võistlusi korraldatud on peale kasvanud uud põlvkond, kelle jaoks paljud kirjutamata off-road viiskausreeglid ja "Kannu" pubi kohtmistel kokkulepitud käitumismallid on tundmatud asjad. Ka off-road žargoon on muutunud- palju on meie hulgas inimesi kes teavd veel mida tähendab off-road mõistes "küpsist pakkuma" ja kui seda tehakse, siis kuidas käituda.

Äkki me peaks proovima tagant järgi hurjutamise asemel hoopis ennetama ehk siis turiste õpetema. Teeks nii, et turistide briifing ei oleks 10 minutit juttu, mida pooled kodanikud ei kuula, vaid pigame aktiivne 30...45 min. algtõdede (täiendus) koolitust. Mul on selles osas teatud ideid. Küi mõni järgmisel aastal Turismust korraldav kodanik on neist huvitatud, siis võib minuga ühendust võtta - jagan hea meelega.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4473
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Landy kirjutas: See oli viimane ASMV 2015. aastal. Oli ise ka staabi bussis abis kontrollpiltide läbi vaatamas. Minu silme eest käsi lõpuks koos turistidega ca 3000 pilti läbi. ( Toona üli ju meeletu kogus turiste)
Peab samas nentima, et toona olid võrdselt nii võistlejad, kui turistid suutndu suure koguse väga kehva kavlieediga pilte
.
Mis oli põhjuseks, et võistlejad ASMV 2015 suure koguse kontrollfotosid tegid ?
tartuoffroad.ee
5581340
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas Landy »

MahviaDeTyrk kirjutas:
Landy kirjutas: See oli viimane ASMV 2015. aastal. Oli ise ka staabi bussis abis kontrollpiltide läbi vaatamas. Minu silme eest käsi lõpuks koos turistidega ca 3000 pilti läbi. ( Toona üli ju meeletu kogus turiste)
Peab samas nentima, et toona olid võrdselt nii võistlejad, kui turistid suutndu suure koguse väga kehva kavlieediga pilte
.
Mis oli põhjuseks, et võistlejad ASMV 2015 suure koguse kontrollfotosid tegid ?
Kehva kavliteedaga selles mõttes et ei olnud korrektselt pildistatud (pimedas tehtud fotod ka hägused või kehva valgustatusega) või pildistamise reeglite mõistes piiripealsed (käed, näod, tahvlid).
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas uputaja »

Turi ja + pilditasid. Ülejäänud kiipe.

Lauri, järgimine kord kui Lehtses sõit, siis me tellime sulle meeslitsi, kes sul põske võtab lava peal, siis on TR3 korralikult tähelepanu saanud. Igavene kuulsus garanteeritud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: 4x4 turism e. sitt ventikas

Postitus Postitas LauriJ »

uputaja kirjutas:Turi ja + pilditasid. Ülejäänud kiipe.

Lauri, järgimine kord kui Lehtses sõit, siis me tellime sulle meeslitsi, kes sul põske võtab lava peal, siis on TR3 korralikult tähelepanu saanud. Igavene kuulsus garanteeritud.
Milleks tellida? Sa ju ise ka kohal :cheers Ma ei tahtnud kritiseerida seda võistlust. Uputaja&Co tegi kõva töö, kuu ajaga panna selline võistlus kokku on väga suur saavutus. Ja rada oli ka väga super pealegi nagu alati Lehtses. Lihtsalt lõpus autasustamisel ca 70nele turistile plaksutada on veidi liig.
Vasta

Mine “4x4 üritused / 4x4 events”